Aybaba “Bursaspor’un önünü açtım!”

Spor kamuoyu Samet Aybaba'nın görevinden ayrıldığı haberini bursahakimiyet.com.tr'den öğrendi.

Sönmez Medya‘ya özel açıklamada bulunan Samet Aybaba, “Bursaspor‘da çok değişik planlar yaparak, anlaşmamızı kapsayan 3 yılın sonunda büyük hedefler koyarak yola çıkmıştık. Bunlardan ilki gençleştirme hamlemizdi. Maçlar ilerledikçe yaptığımız planlamadan uzaklaşmak durumunda kaldık. Bunda elbette bizim de hatalarımız olmuştur. Ancak Bursaspor’da görev yaptığımız dönemde futbol şansı hiç yanımızda olmadı. Belki şanssızlık bendedir. O nedenle Alanya dönüşü yönetimimizle görüştüm. Ayrılma kararının her iki taraf için de hayırlı olacağını söyledim. Bunun adına kulübün önünü açma da diyebilirsiniz. Başkanımıza, yönetim kurulumuza, futbolcularıma, kulüpte mesai yaptığımız çalışma arkadaşlarıma, taraftarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ederim” dedi.

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @TSMBursa yorumuna yanıt olarak

   sevgili hocam;
   1- bu ülkede 3 yıl çok uzun zaman, skoru alamadığında neler olacağını en iyi bilenlerden biri de sensin.
   2- ben de futbol şansına inanırım ancak, bunun sonuca yansıma oranı sadece % 10 dur.
   3- ayrıca, şans 1-2-3 maçtır. 27 maç sonunda durum buysa burada başka yanlışlar var demektir.
   4- senin en büyük hatan, kadro mühendisliğin. takımda özelliksiz ve birbirini tamamlamayan bir sürü oyuncu var. bütçe?!. diyebilirsin ama, aynı paraya çok daha iyi takım kurulabilirdi.
   5- camia olarak bizim hatamız, bursa da futbol ortamını yok ettik.
   6- kaotik ortama bir de yetersiz kadro eklenince sonucun bu olması kaçınılmazdı.
   7- sonuç olarak aslında Bursaspor’un düze çıkması çok kolay, ancak, yolu biraz uzun. tek sorun bu uzun yolculuğu göze alamayan ve bundan sıkılan medya ve taraftarıdır.

   20
   2
  2. @TSMBursa yorumuna yanıt olarak

   Senide bu beceriksiz yönetim harcadı SAMET hocam,forvet yok ,10 numara yok ,neymiş para yok,BU KADAR YOKLAR İÇİNDE BAŞARIDA YOK…Yinede bence iyi futbol oynadık,şansızlıklar , KAÇAN PENALTILAR,VAR,a takılan goller,HAKEM HATALARI kısacası şansızlık yakamamızı bırakmadı…YOLUN AÇIK OLSUN…şimdi sıra ŞENOL hoca gibi seninde başarılarını dışardan seyredip ah ah çekmeye geldi…..

   20
   9
 1. Geçmişte Bursaspor hocalarının başarıları hakkında Transfermarkt verilerine göre basit bir hesap yaptım .
  Gelecek açısından Samet Aybabanın Bursada kalması taraftarıyım halen .
  Samet Aybaba : 0,96
  Paul Le guen : 1,12
  Hamza Hamzaoğlu: 0,92
  Şenol Güneş : 0,93
  Ertuğrul Sağlam : 2,06
  Hikmet Karaman : 2,62
  Mesut Bakkan : 1,74
  Hocaların Bursasporda kaldığı sürede aldığı puan ortalaması 27 maça göre hesapladım , hepsinin puanı kendi döneminin Bursasporudur. Bazı hocalar başarılı gibi gözükse de kadro vb detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Mesut Bakkal ise Alanyaspor’daki başarısıdır. Taktir sizlerin.
  Üzülerek yine söylüyorum , son dakika kaçan penaltılar olmasaydı , şuan çok farklı planlar yapıyorduk ve çok farklı şeyler konuşuyorduk. Yazık oldu Bursaspor’a .

  38
  44
  1. @Efram yorumuna yanıt olarak

   bilader sen kafadan sıyrıkmısın he ertuğrul sağlama 2.06 puan ortalaması vermişsin adam şampiyon yaptı!hikmet karamana vermişsin ondan daha çok puan!şenol güneşe 0.93 vermişsin sen harbiden kafadan rahatsızsın.senin hesaplayacağın puana!senin matematik hocan kim!

   4
   3
  2. @Efram yorumuna yanıt olarak

   Neye göre hesap yaptın bilmiyorum ama çok sağlıklı bir hesap olmamış.
   Şenol Güneş 27. hafta 44 p 1.63 ort
   Samet Aybaba 27. hafta 28 p 1.04 ort
   Samet Aybaba 27. hafta 32 p 1.19 ort(2007-2008 sezonu)
   2008 2009 da sadece 9 maç kaldı zaten.
   Senin hesapta Samet Aybaba’nın ortalaması Şenol Güneş’in ortalamasından yüksek çıkmış.Şenol Güneş sezon sonu 57 puanla bitirdi.Samet Aybaba ayrılmayıp kalan 7 maçın 7 sini de kazansa anca 49 puan toplayabilir.Emeğine sağlık ama hesapta bir mantık hatası var.Bu şekilde başarı kriteri olmaz.

   4
   1
  3. @Efram yorumuna yanıt olarak

   Çok haklısın arkadaşım samet hocayı sercanı ozanı volkanı bize kazandıran samet hocamız degilmiydi yine o akılla yola çıktılar ama bir taraftan parasızlık bir taraftan yeni gençlerimizin beceriksizligi bir taraftan var sistemi bizi bu hale getirdi varda biliyorsunuz kaç puanımız gitti şimdi bir düşünün o varda takılan puanları almalllll

   4
   3
  4. @Efram yorumuna yanıt olarak

   Bence hesabı bir daha yap çünkü yanlış hesap yapmışsın,
   Hamza geldiği ilk zamanlarda kulüp İLK 5 içine giriyodu,
   Güneş zamanında ise orta sıralarda mücadele ettik, en rahat sezonumuzu yaşadık

  5. @Efram yorumuna yanıt olarak

   Şenol Güneş niye 0.93? Yaptığım araştırmaya göre Bursaspor o sezon 27. hafta sonunda (1-0 kaybedilen FB maçının sonu itibariyle) 47 puana sahipmiş. Bu da oransal olarak yaklaşık 1.74 ediyor. Yani Mesut Bakkal için yaptığınızı iddia ettiğiniz sonuç Şenol Güneş’in Bursaspor’daki 27 maçlık ortalamasına karşılık geliyor. Bu da yaptığınız o basit hesabınızın güvenilir olmadığını gösteriyor.

   7
   1
  6. @Efram yorumuna yanıt olarak

   Çok haklısın birader… .
   Işin aması var….
   Düzelme varmı , bu saatten sonra düzeliceni mi inanıyorsun…?
   Yukarıdaki yazı tam vurmuş…. Samet hoca yaramadı, gerçek bu .
   Takıma ivme vuramadı .
   Ilk yarın sonralarına doğru takımın düzenini de bozmaya başladı, ve futbolcularının kalan güveni de harcamış oldu .
   Hele şu deplasman macları..sıfır güven.
   Bir hafta önce Bursa’da sanki üsterlere oynayan takım, birden ikinci ligten yeni çıkan takıma haline dönmüş.
   İnşallah gelen hoca direksiyonu tekrar doru yola çevir de , Ali ayı da sezonu sonu , Bursamızın yakasını bırakır da vizionu olan futbol bilgisi yüksek olan biri gelir inşallah.

   17
   1
  7. @Efram yorumuna yanıt olarak

   Gönlüm Rıza hocayı isterdi ama Mesut Bakkalında doğru tercih olduğunu düşünüyorum. Kayseriyi ve Alanyayı ligte bıraktı. Bu durumları yaşamış bir isim hedef hocasımı değil ama içimizde bulunduğumuz durumda fayfalı olabilecek bir isim…

   19
   3
  8. @Efram yorumuna yanıt olarak

   Düşüncenize saygım var fakat futbolcuların ben artık samet hocayı istemediğini ve bunu gösterdiklerini düşünüyorum kan değişikliği çoğu zaman işe yarar umarım bizede bu dönemde yarar

   23
   1. @Arnavut yorumuna yanıt olarak

    Kesinlikle öğle ama yine hocanın yalnız kaldığını düşünüyorum . Kahvaltı organizasyonları falan bu hocanın vizyonu farklıydı. Fakat Lima, kembo , Sakho , Yusuf E, Ertuğrul (Yedek kalması) , Furkan gibi isimlerde yaptığı yanlışlar onunda sonunu getirmiş oldu . Bakalım yine gelen hoca nasıl bir değişikliğe gidecek ve nasıl bir maç izleyeceğiz Bursada.

    10
    1
  1. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

   Üye olmayipta kulübü satılmış oylara birakanlarin vicdani sızlıyor mu? Siz onu deyin hele! Yılda 10 paket sigara almayarak takıma üye olabiliyorsunuz.Bakin ayda değil.her ay bir paket az sigara alsanız yıllık aidat ücreti yapıyor.Bilmem farkında misiniz?

   7
   1
 2. Hani 11tane altyapıdan oyuncu çıkarıp bu takim düşmez diyen sen degilmiydin hoca herkesten önce sen kaciyon ama topcu almiyorlarsa devre arası gitseydin sen hep arpayı düşündün senin için kacmak kolay biz ne yapcaz 60 sene dır burdayiz

  28
  2
 3. Samet Aybaba hocaya yazık oldu. Çok kritik puanlar gitti. Ama en büyük hata devre arasında takviye yapmamaları. Gerçi en büyük hata Ali başkanın secilmesiydi…

  26
  7
 4. Önümüzü açmışın ama arkamızdan da kocaman delik açtın samet hocam futbolcularına kötü diyen kafadan sakat diyen bir teknik direktör ilk kez gördüm hayatımda çok geç kalınmış bir hamle…

  22
 5. Ben bu işi beceremedim, ben kaçar diyosun yani. Olan yine bize oldu .Hoca sen bunu ikinci yarıda transfer yapmayan yönetime tepkini o zaman koyacaktın.

  22
  2
 6. Adam şapkadan tavşan çıkarsın diye bekledik olmadı, ama olsun ali ayın oyununa gelen taraftar kitlemiz hatsafhada olduğu için vurun tüm yükü samete! Gerçekten canı gönülden soruyorum; ilk yarı oynanan güzel futbolu şakşaklarken iyiydide adam ikinci yarı ya eksikleri gidermemiz lazım dediğinde başkan olacak vatandaş bütçe diyerek tek transferi saç baş yoldurup zorla gönderdiğimiz kubilayı getirdiğinde neden kimse itiraz etmedi yada edemedi? Kimse kusura bakmasın biz ikinci lig de değil amatör ligde oynamalıyız bu yönetimle ve bu kafayla…

  15
  4
 7. Hocam sana ilk geldiğinde Hoşgeldin ama zamansız geldin bizim başkanı daha tanımıyorsun dikkat et demiştim…adam kime el atsa çöp olıyor bak Batalla zeki adam hemen anladı ve gitti sanırım sen hala anlayamadın…

 8. HİRSİZ ALİ AY VE YONETİMİ fidanlar tekstilide bitirdin kendine fabrika açtın. TAKİMİ NE HALE GETİRDİNİZ. RB takımı 5.ci bıraktı. Yazıklar olsun sizin gibi algici fetocu başkan ve yardakcilarina.. müstahak size ahlar çıkmadan rahat olamicaksiniz.

 9. bursaspora katkın cekip gitmen onun dışında bazı futbolcuları senin dışnda alındı diye kenara itmen sezon başı transferde ısrarcı olmaman seni götrür dedik hep bilen siz akıl da almasınız ya dışardan hamza sen sadece zararınız oldu bu takıma hani derler ya tecrübeli şukadar maca cıktı boş laf bunlar bakaldan da bi halt olmaz sergen hepinize yedirir o teknik direktör kelimesini yedirdi de bak bakaldan aldı alanyayı nereye taşıdı neymiş iyi hoca her zaman kendini her şartalarda kanıtlar

 10. Uğursuzluk yok hükmünde olanda. Getirdiği hiçbir TD. başarılı olamadı. Başarısızlığı şansa bağlamamak gerekir. Kız gibi penaltı atılacağına Fernandoa nın attığı gibi kalecinin üzerine bile atılsaydı hepsi goldü. Takım maçlara iyi hazırlanmadı. Bazı maçlara yanlış kadro ile bazı maçlara konsantrasyon eksikliği ile çıkıldı. Oyunu okuma ve maçlara müdahaleler yeterli değildi. Düşük fiyata daha verimli futbolcu alınabilirdi. En basitinden Saivet yerine iyi bir 10 numara alınsaydı durum çok farklı olurdu. Sonuç olarak bunca yıılık tecrübeye bunlar yakışmadı.

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu