Aybaba “Bursaspor’da abartılacak bir para kazanmıyorum”

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, göreve gelmesinin ardından ilk kez Haberin Adresi'ne özel açıklamalarda bulundu.

Aldığı maaşın gündem olması sebebiyle açıklamada bulunan Aybaba; “Benden önceki teknik direktör 500 bin Euro daha fazla alıyormuş” ” Abartılacak bir rakam kazanmıyorum. Kadro yapılanmasını en iyi yapan teknik direktörlerden birisiyim, bence işimize odaklanmalıyız artık” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, göreve başlamasının ardından ilk özel röportajını Haberin Adresi‘ne verdi. 5 milyon TL’lik maaşı ile ilgili spekülasyonlara cevap veren Aybaba; “Sivasspor’da belirtildiği gibi 2 milyon 250 bin TL kazanmıyordum, 3 milyon 500 bin TL alıyordum. Burada da baktığınızda geçen sezon görev yapan teknik direktörün (Paul Le Guen) benden 500 bin Euro fazla aldığını öğrendim. Bu rakamlar çok fazla değil, TL olarak söylenince fazla gözüküyor. Ben kadro yapılanmasında işini en iyi yapan teknik adamlardan birisiyim. İşimize odaklanmalıyız” açıklamasını yaptı.

“BONSERVİS ÖDEME GÜCÜMÜZ YOK”
Transfer ile ilgili ipuçlarını da Haberin Adresi ile paylaşan Samet Aybaba; “Bonservis ödeyebilme gücümüz maalesef yok. O yüzden biz de bonservisi elinde olan futbolculara yöneleceği. Az ama öz transfer yapmalıyız. 6 oyuncu düşünüyoruz. 3’ü forvet hattına olacak ve bunlardan ikisinin kanat oynama özelliği bulunacak. 2 orta saha ve 1 de stoper alacağız. 6-7 genç oyuncuyu da kadroya monte edeceğiz” ifadesini kullandı.

“GEÇEN SEFERKİ GİBİ”

Daha önce de Bursaspor‘da ve Beşiktaş‘ta zor durumdayken görev aldığının hatırlatılması üzerine; “Evet böyle bir misyon yüklendi ancak ben bu duruma katılmıyorum. Neden böyle bir şey olduğunu da bilmiyorum. İyi bir takımla da zirveye oynayabilecek bilgi birikimimiz bulunuyor” dedi. Bursaspor’da geçen sefer göreve geldiklerinde kurdukları kadronun ne kadar iyi olduğunu görevden ayrıldıklarında anladığını belirten Samet Aybaba; “Yine aynı yapıda br kadro kurup, gençlerle tecrübelileri kaynaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

56 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Evet hocam bizde para kazanmıyoruz Ne ki yani 1700 tl işte agisi mesaisi 1900 .2000 tl. Fatura lar çocukların okul masrafı .Mutfak giderler banka kredi kart borçları hallediyoz işte hoca yettiremediğimiz zamanlar sağolsun renkdaşlarım ız dan borç alıyoruz. Bunlar bizi üzmüyor da şu BURSASPOR un durumu küme düşmemeye oynaması biz taraftarları kanser ediyor. Başarılı olsalar neyse. Ama nerdeee. Bunca derdin içinde bir de BURSASPOR u düşün .Ömrümüzü yediniz Ömrümüzü.

  137
  18
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Yaa arkadaşım bırakın bu 1800 lü yılların züğürt edebiyatını. Ürünü (yani başkanı, hocayı, futbolcuyu) Beğenmiyorsan o dükkandan alışveriş yapmazsın (kombine-ürün) olur biter. Bizim ilgimiz onların değerini gerektiğinden çok fazla yükseltiyor.
   Taraftarım diyorsan wolümu kıs.
   Müşteriyim diyorsan gereğini yap tutumlu ol.
   Ama taraftar ağzıyla konuşup, müşteri gibi hareket etme…

   4
   4
   1. @LAydın havası yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim BURSASPOR klübü ne zaman dan beri esnaflık yapıyor. Ne müşterisinden ne dükkanından bahsediyorsun sen. Yazdığın yazıyı bir daha oku oku ki kendi hatanı kendin gör. Bana esnaf ım benim çok param var. İstediğim yerden alırım .Sizden bana ne gerisi ne olursa olsun diyemezsin

    1
    6
   1. @Kapaklı yorumuna yanıt olarak

    bu kulübün ömrünü yiyen taraftardır net,ceza aldıran taraftar,oyuncu yuhalayan taraftar,hocaya nankörlük eden taraftar,sadece 1000 tane taraftarımız olsun ama takıma sahip çıksın,nankörlere ihtiyaç yok bu takımda

    4
    1
    1. @adil yorumuna yanıt olarak

     İlk defa doğru bir yorumunu gördüm sonunda. Onu da şöyle değiştirmek lazım. Ali Ay düşmanı olanlar yedi bu takımın ömrünü, sandığa gömdük adamları ama hala daha yenilmiş pehlivan gibi yüzsüz yüzsüz güreş yapmak istiyorlad.

   1. @Nöron etkisi yorumuna yanıt olarak

    Renkdaşım ben yazımda anlatmak istediğim şey şu. Kısaca ben kasaba gittiğim de kıymanın kilosu 46 tl. 5.milyon alanada kıymanın kilosu 46 tl. Banada ekmek 1 tl ona da 1.tl. Dostum ben takımımı inan çok seviyorum. Ama başarısız olduğunu görünce uyuyamıyorum. Ben ay sonunu zor getiriyorum. Sen hiç evde para yok ken maça gideceğim deyip borç para istedin mi? ?Ben borç para alıp maça giderdim maç sonucu ya yenilirdik ya da berabere kalırdık. Eve gelirdim kafam bozuk. Birde evdekiler para yok sen yine maça mı gittin deyince kıymetler kopardı. Yoksa samet hoca 5.milyon alıyor muş. İsterse 10 milyon alsın. Ama takımıda bir yerlere getirsin. Dediğim gibi onada kıyma 46 tl banada 46. tl. Aramızda nice bu şekilde olan renkdaşlarım var. Saygılar.

    13
    4
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Samet efendi Le Guen nin Fransa’da 3 şampiyonluğu var.Burada verim alamasakta Sonuçta ismi para ediyor.Senin kaç şampiyonluğun kaç kupan var?Kendini yanlış kişiyle kıyaslaman karekterini ortaya koyarki bu şehir seni sevmiyor bunu bilesin.Ve zerre kadar toleransında olmayacak.

   33
   42
   1. @Emmi yorumuna yanıt olarak

    ona sen mi karar vericen kardeşim sizin gibi zihniyetlerden kaybediyoruz biraz olumlu düşünün seneye bu takım ilk 5 e girerse görücem ben sizii …

    15
    11
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Salakmısınız ya ulan Rıza gelse kaç verecektin Yılmaz gelse Mesut bkkal gelse Hikmet Karaman gelse Aykut Kocaman gelse yine o paralar kardeşim Hamzaoğlu kaç alıyor antalyadan sen Türkiye’nin 5. Büyük klübüsün adın zaten bir kere Sivas’ın üstünde vereceğin para da öyle olmak zorunda leguen tazminatla 2 milyon Euro aldı ne diyebildiniz bu adamın tazminatı mı var allah aşkına susun demogojinize de başlatmayın fakir edebiyatı yapmayın herkes haddini bilsin hoca geldi Adnan örneği bile getirsen 400 bin Euro vericektin en az.O yüzden daha fazla yorum yapıp beni Bursaspor’dan soğutmayın zaten Başkan desen sıkıntı bir de sizin gibi taraftarı hiç çekemem

   41
   16
   1. @Gazi yorumuna yanıt olarak

    Bi kere burda kimseye hakaret diliyle konuşamazsın, arkadaş doğru yazmış bence.onların az dediği rakamlar bizim rüyamızda bile goremiyecegimiz büyüklükte, hani cikipta onlarda polemik konusu olabilecek demeçler vermesinler bi zahmet.

    7
    8
 2. Kimsenin kazancında gözüm yok Allah hakkıyla kazanan herkesin kazancını gani gani bereketini versin. Ama 2 yılda 8.5 milyon.. İyi para abiler.. İyi para.. Şu tosun aklıma lamalar tükürsün bi topçu olamamışım vakti zamanında

  68
  6
  1. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   1- değerli tosunum, iki yıl da 8.5 milyon gerçekten iyi para. adil bir durum değil ama bu bir arz-talep meselesi ve tezatlık dünyanın her yerinde aynı.
   2- futbolcu olamadım diye üzülme. bu senin suçun değil. futbolcu olunmaz doğulur. tıpkı sanatçı gibi. antrenör ve antrenman, yetenek vermez, sadece var olan yeteneği geliştirir.
   3- aynı şeyler teknik direktörler için de geçerli. ”büyük hoca” (yani 8.5 milyon ve üzeri rakamların konuşulduğu pazarlık masasına oturabilmek) olmak için, bir çok özelliğin yanında özellikle ”liderlik vasfı” şart. sonuçta bu da bir Allah vergisidir.
   4- mesela ülkemizde 5 milyon lisanslı futbolcu varsa bunların sadece 20 X 18 = 360 ı bizim iç geçirdiğimiz paraları kazanıyor. (20X18=360 süper lig takım ve kadrosunda yerli oyuncu sayısıdır)

   7
   1
  2. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Bir kulüpte her şeyden önce karşılıklı güven olmalıdır,sözleşme fesih bedeli koyulmaması bunun en büyük örneğidir.Hocanın ücretini değerlendirmek şu anda doğru değil,ortaya koyacağı performansı görüp değerlendirmemiz gerekiyor.Zaten İstemediğimiz bir performans sergilenirse helalleşip yolları ayırırız.Ben güneşli günlerin yakın olduğunu düşünüyorum.Şu anda bize düşen asılsız haberlere itibar göstermeyip sabırlı olmaktır.

   23
   6
 3. Beyler fesatlık yapmayın, çalışın siz de kazanın. Bakın ben 4 sene okudum, mezun oldum ve tamı tamına ayda 2100 tl maaş alıyorum. Samet Aybaba ile aynı mekanlarda yiyip içiyorum. Fesatsınız fesat

  43
  15
 4. Ya Allah bereket versin, daha fazlasını da versin ama bunca insan asgari ücrete çalışırken, 4 kişilik ailenin açlık sınırı 1663 TL yoksulluk sınırının 5331 TL olduğu yerde Allah aşkına çıkıp da böyle açıklamalar yapmayın. İtici oluyorsunuz, doğru değil bunlar.

  25
  5
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Kardeş adam zaten az para alıyorum demiyo ki abartılcak kadar çok almıyorum diyo teknik direktörlük için 800 bin euro gayet normal bi fiyat belki de lig ortalamasının bile altındadır. sıkıntı siz bu adamın aldığıyla kendi kazandığınızı kıyaslamanızda başlıyo. kusura bakmayın ama siz de bilmem kaç yıllık teknik direktör olsanız siz de bu paraları alırdınız kimsenin kazancına laf yapmaya hakkınız yok. he illa birine laf yapıcaksanız bu paraları kazandıranlara yapın bu adam gayet doğru konuşmuş

   9
   8
   1. @Tuna yorumuna yanıt olarak

    Ben adamın kazandığı paraya bir şey demiyorum. Çıkıp ulu orta abartılacak para kazanmıyorum demesine söz söylüyorum. Uslubuna laf ediyorum. 5 milyon tl az para değil, onun için azdır çoktur, bu piyasa için belki de ucuzdur ama bu söylem doğru değil. Mourinho ne demişti, saatlerce çalışıp evine 1000 euro götüren adam yorulur, bizim yorulmaya hakkımız yok diye. Bu adamında çıkıp abartışacak para kazanmıyorum deme hakkı yok. Bu adam yüzde 15 sabit vergi verirken, senden benden yüzde 15 ile başlayıp, yıl içinde yüzde 30lara kadar vergi kesiliyor.

    10
    1
 5. sen hayatında bu paralarımı gördün samet aybaba burası bursaspor bu takım ilk 5 e oynamazsa her hafta küfür yersin 5 trilyon alacak ne yaptın sen kariyerinde takipçindir bu taraftar bil hucum oynat bu takıma

  24
  16
  1. @Total Futbol yorumuna yanıt olarak

   sizin gibi kendini taraftar zannedenler varken biz daha çok küme düşmemeye oynarız. bursasporun en büyük düşmanı bursaspor taraftarıdır.

   27
   7
 6. Beyler yine yanlış yapıyorsunuz yine yanlış kişiyi yargılıyorsunuz, burada samet hocanın hiçbir suçu günahı yoktur. Şöyle düşünün sivasspordan 3,5 milyon tl kazanıyorsunuz ve şampiyon bir takım sizi istiyor, daha az paraya mı gidersiniz ? samet aybaba kendi demiştir 5 milyon tl ücretim verirseniz anlaşırız diye, burada kızacaksanız samet hocaya değil bu şartları kabul eden ALİ AYA kızmanız gerekir. sonuçta hocanın ücreti bu, he Ali AY hocam bu bize fazla teşekkür ederiz deyip, mustafa ere yıllık 1 milyon tl ücretle devam edebilirdi. Yani anlatmak istediğim burada varsa suçlu samet hoca değil Yönetimdir. Sonuçta samet hoca da tazminat maddesi de koydurmayarak gerekeni yapmıştır. Bu saatten sonra işimiz hocayı desteklemek, he ilerleyen zamanlarda işler kötü giderse fatura tekrar söyluyorum SAMET HOCAYA DEĞİL BU ŞARTLARI KABUL EDİP HOCAYA BU PARAYI VEREN YÖNETİME kesilir.

  23
  1
 7. Artık bırakın su adamın maasini konuşmayı le guem paraları götürürken nerdeydiniz.Adam bırakın isini yapsın ondan sonra konuşursunuz

  18
  1
 8. Stoper Damien Da silva – maxime le marchand – catherine
  sağ bek debuchy – ryan fredericks
  Orta saha ; adrien thomasson sergio canales miguel veloso cabaye
  kanat ; j bamba – youness mokhtar – amin younes
  forvet ; gignac

  Bunların hepsi boşta zaten hepsini yada yarısını alabilme ihtimalimiz yok.. ne koparırsan kardır diyerek yapışmak ne koparırsak kar saymak lazım… yok auremir yok henri saivet salak salak adamlarla uğraşmayın iyi futbol iyi futbolcularla oynanır.

  9
  4
  1. @Semturano yorumuna yanıt olarak

   Sağ beke çok da ihtiyacımız yok bana kalırsa gençler maçında oynayan çocuğun adını unuttum ama fena değildi güzel bir çalışma programıyla ligde iş yapar onun dışında barış var shehu da sağ bek oynayabiliyo bence yeterli

   4
   1
 9. Hayırlısı olsun artık Samet hocaya full destek vermeliyiz, tecrübeli, genç isimleri parlatabilecek geçiş yılları için en ideal yerli teknik direktör, umarım istediklerini ve daha fazlasını başarır ve yükselişe geçeriz artık, şampiyon bir kulübüz ve Sivastan fazla alması doğal, kaliteli işi bilen profesyonel bir sportif direktör olsaydı daha iyisi ve daha ucuzuna sahip okurduk burda hatalarından ders almayan tek suçlu Ali Ay dır.!

  6
  2
 10. Aldığın ücret Türkiye şartlarında gayet iyi Samet aybaba demogoji yapmana gerek yok,
  hangi Anadolu kulübü hiç bir başarısı olmayan bir hocaya bu parayı verir,
  ama artık sen 3 kişinin işinin yapıp bu parayı istiyorum diyosan sen de haklısın,
  belli olduğu ki artık Samet hoca kulübün her şeyinden sorumlu tek yetkili,
  Sportif direktör, profesyonelleşme de yalan oldu, umarım doğru kadro yapılanmasını becerebilirsin,
  Kulübümüz düzlüğe çıkıp rahat nefes alabilir.

  6
  2
 11. yıllık 900 bin euro dessek kimse gık çıkarmaz. 5 milyon tl denince çok. ulan 900 bin euro 5 milyon tl yapıyor. şimdi hangi tek dir getirirseniz getirin 900 bin eurodan aşağı kim gelir. geçen sene le guen ne kadar alıyordu. 1 yılda le guenin tazminatla birlikte kaç para götürdü. geçen sene galibiyetlere 2.2 milyon tl veriliyordu bu sene büyük ihtimal 2.5 milyon tl verilecek. ilk 2 hafta maç kazansak adamın yıllık parası 2 haftada çıkar. düşünün bursaspor 34 haftalık periyotta 60 puan toplasa kazanacağı para 50-55 milyon tl. bizim futbolcuların maliyeti 30 milyon tl. türkiye kupası lig tv havuzu gibi paralar hariç. yapmayın allah aşkına. galibiyetler almadan puanlar toplamadan ne para kazanabiliriz. helle birde 5.olup avrupa kupalarına katıldık mı o zaman görün parayı. şuan ligdeki tüm tek dir bakın bakalım 9010 bin eurodan aşağı kaç tek dir var. samet aybaba ile iyi bir hava yakalayıp ilk 2 hafta maç kazansak yıllık ücretini 2 haftada çıkartıyoruz. keşke 6 aylığına 860 bin euro ile anlaşılan musa sowa aynısını yapsaydınız. krallar gibi karşıladınız sowu 6 ay 860 bin euro alırken. bursaspor taraftarı zannedersem giderek aklını kullanamamaya başladı.

  5
  1
 12. aynen çok iyi kadro yapar leandro gomez, adriano magrao, daniel rezende, guttierez, zuniga çok başarın var ya 10 tane kupan var o yüzden 5 milyon ne ki!!!

  5
  7
 13. Tabi canım ne ki yani 5milyoncuk bir şey adama bak bıde cok kazanmiyom diyo yürü git baska takima o zaman memnun falan degilsen biz askeri maasla kicimizi yirtalim pasam çok almiyom desin ulan biz napalim bu hocayi zaten istemiyodum iyicene itici oldun hoca gozumde

  3
  2
 14. sayın hocam..iyi güzelde..nedense hep yabancı zencilere yöneliyoruz…ömer erdoğan. ali tandoğan. ve keçeli gibi takımın iskeleti yerli olmalı..bu ligi iyi bilen baskı kaldıracak adam almalıyız…ALLAH yardımcımız olsun.

  3
  1
 15. Katılıyorum söylediklerine.
  Teknik adam olarak çok beğenmesem de bu şartlarda ligi ve ekonomik durumu bilen, nispeten genç oyunculara şans vermeyi seven bir teknik adam olması sebebiyle Aybaba’ya destek olunmalı.
  Bu konuda taraftar yola taş koymamalı.

  2
  2
 16. Valla ben bu sehiri taniyorsam bu para muhabeti seni cig cig yer hicam.hatta giderken baskanida goturur.boyle aciklama yapmana gerek yoktu bu sehirin cocuklari fabrikalarada uc otuz paraya emek satiyor.bu para cok para hocam hemde cok.iyi afamsin isinide iyi yapiyorsun lakin cooookkkk paraaa cok.

  2
  1
 17. herşey bitti
  hoca başlamadan parası dert oldu
  futbol piyasası böyle
  önemli olan fayda maliyet
  bir galibiyet 2.4 milyon alacağı ektrs bir galibiyet yeterde artar bile

  2
  1
 18. BU MEMLEKETTE
  ŞENERİN SÖZLEŞMESİNİN UZATILMAMAMASI
  BAKAMBUNUN SATIŞ
  ŞARTLARINI GEÇTİM BİR SONRAKİ SATIŞINIDAN PAY İSTENMEMESİ
  FERNANDAONUN BONSERVİSİNİN ALINMAMASI
  DEERT OLMAZ
  BÖYLE ŞEYLERR DERT OLUR BURSA BURASI
  O YÜZDEN BEN B.BAŞIYA ÇOK AKILLI ADAMMISSIN DEDİM HEP
  CEBİNDEN VERENLER
  HAMZANIN VE LE GUEN.İN İSTEDİKLERİNİ ALANLAR TU KAKA OLDULAR

  1
  1
 19. Sanki Pep guardiola ….para savunması yapacağına biraz teknik adamlık becerisi geliştir…..sonra yerli hocalara şans verilmiyor yabancı hocalara veriliyor …..bunlar hepsi art niyet amacınız yabancı hocaların başarısıyla kıyaslamak değil aldıkları ücretle kıyaslamak….elin adamına bu kadar veriliyor bana bu kadar veriliyor….o zaman bende derim ki sen bu takıma tıpkı yabancı hocalara için söylenenin aynısını söylerim başarı için değil para için geldiniz

  1
  1
 20. Aga sen gunde 13.418 tl kazaniyorsan ben bunun karsiligini beklerim . Sen abartma ama ben abartirim.cunku senin 1 gunluk kazanccin icin 6.7 ay calisan vatandas var . Bu adamin da sucu yok ki yonetim cagirirsa gelir tabi . Bizim derdimiz baskalariyla

  1
  1
 21. Neden kendi maaşınızla bursaspor teknik direktörünün maaşını karşılaştırıyorsun. Sen teknik direktörmüsün. Herkes milyonla mı maaş almalı? Herkese işine göre para.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu