Ayaroğlu: Play-Off imkanı var ama…

Bursaspor’un tecrübeli oyuncularından Hasan Ayaroğlu, Düzcespor hazırlıkları öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

24Erzincanspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım’la alakalı dikkat çeken açıklamalarda bulunan Ayaroğlu şöyle konuştu “Öncelikle futbol hayatımda hiç böyle bir olayla gündeme gelmemiştim. Rakip teknik adamla ile münakaşaya girmemiştim. Ağzımdan argo kelime dahi çıkmadı. İyi niyetli ve güzel bir dille orada hocaya bir şey söyledim. Ortam gerilsin istemedim. Bana küfürlü konuşup boğazımı sıktı. Olay geçti, ceza da verilmedi. Ben sadece yaptığı hareketi kınıyorum. Bu olaylarla gündeme de gelmek istemiyorum. Performansım giderek artıyor gibi gözükebilir ama benim normal performansım bu zaten. Sakatlıklarım ve ağrılarım vardı. Bunlar geçince kendimi daha iyi gösterebiliyorum. İnşallah aynı sakatlıkları yaşamam.

“Özer Hurmacı aile ortamı oluşturdu”
Bursaspor’un önemli isimleri arasında yer alan Hasan Ayaroğlu, kendi performansı ile ilgili olarak, “Performansım giderek artıyor gibi gözükebilir ama benim normal performansım bu zaten. Sakatlıklarım ve ağrılarım vardı. Bunlar geçince kendimi daha iyi gösterebiliyorum. İnşallah aynı sakatlıkları yaşamam” ifadelerini kullandı.

Özer Hurmacı’nın takımın başına gelmesini değerlendiren Hasan Ayaroğlu, “Özer Hocamız ilk başta futbolcu olarak geldi. Bize bu ekstra olarak motivasyon kattı. İyi bir aile ortamı oluşturdu. Futbolculuktan hocalığa geçince aile ortamını daha da pekiştirdi. İyi bir ortam oldu ve iyi sonuçlar almaya başladık. 3’te 3 yaptık, bu hafta inşallah 4’te 4 yaparız” dedi.

“7 maçı da kazanıp Play-Off’tan üst lige çıkmak istiyoruz”
Bursaspor’un Play-Off yapma imkanı var mı?” sorusuna Hasan Ayaroğlu şu cevabı verdi: “Play-Off imkanı var ancak biz maç maç ilerlemek istiyoruz. Belirli bir hedef koymuyoruz. Kalan 7 maçı da kazanmak istiyoruz. Bu ligi de az çok taraftarımız da gördü. Kazanamayacağımız maç yok. Gününüzde olursanız herkesi yenebilirsiniz. Bu hafta Düzce’yi mağlup edip, sezon sonunda da Play-Off’a da kalıp, inşallah üst lige.

“Sezon başında yakalayamadığımız bu havayı sonradan yakaladık”
“Sezon başında Bursaspor’da ne yoktu da şu anda var?” sorusuna Hasan Ayaroğlu, “Sezon başında bu lige yeni düştüğümüz için alışık değildik. Bu ligin atmosferi çok farklı. Taraftarımız da bunu görüyor. Böyle bir lig de beklemiyorduk. Tecrübe eksikliğimiz de vardı. Maç maç gençlerimiz de tecrübe kazandıkça bu ligin oyununu oynamaya başladık. Moral motivasyon ikinci yarıda daha da çok arttı. Sezon başında yakalayamadığımız bu havayı sonradan yakaladık” cevabını verdi.

Sözleşmesi sezon sonunda sona eren Hasan Ayaroğlu’nun, gelecek sezon yeşil-beyazlı formayı giyip giymeyeceği ile ilgili soruyu ise şu şekilde cevapladı; “Bu soru için çok erken. Bu sezonu sağsalim atlatalım. Ona sezon bittikten sonra bakacağız.”

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Hasan’a olan saygım arttı şu cümlesinden sonra bu adama bişey denemez kendinle barışık biri olup bu açıklamayı her furbolcu yapmaz söylemez kendisinin potansiyelinin ve kabiliyetinin ne olduğunu biliyor ve elinden gelenide yapıyor.
    “Performansım giderek artıyor gibi gözükebilir ama benim normal performansım bu zaten.”

    10

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu