Avusturya’da transfer pazarı

Bursaspor, kampta çok derin çalışıyor. Ertuğrul Sağlam, antrenmanlar dışında bol bol oyuncu bakıyor. İç sorunlar da can sıkıyor. 1-Miller kadro dışı Ertuğrul Sağlam, sabırları taşıran İskoç golcüyü idmanlara almıyor. Cardiff kulübü 600 bin Euro veriyor, Bursaspor 1 milyon Euro’da ısrarcı.   2-Volkan Şen Galatasaray’a Sarı Kırmızılı kulüp, Pino, Musa Çağıran ve Serkan Kurtuluş’tan birini ve 4 milyon Euro veriyor. İbrahim Yazıcı 5 milyon Euro istiyor.   3- İbrahim’e 3 milyon Euro Trabzonspor, İbrahim Öztürk için Bursaspor’un kapısını çaldı. 3 milyon Euro’yu gözden çıkaran bordo mavili ekibe “olmaz” dendi.   4-Kocaman İsveç’e gidiyor İbrahim Teteh Bangura için bugün yönetici Necmettin Kocaman İsveç’e gidiyor. Bonservisi 2.5 milyon Euro olan 22 yaşındaki oyuncuyla anlaşma sağlanırsa kampa gelecek.   5-Beşiktaş kimseyi vermiyor Ertuğrul Hoca Fink’i istiyor ama siyah beyazlı kulüp sırf Bursaspor diye Alman oyuncu dahil hiçbir futbolcusunu Timsah’a vermiyor.   6-Romaric hazır kıta Sevilla’da forma giyen ve bonservisi 3 milyon Euro olan Fildişili oyuncu hazırda bekletiliyor. Muhammet isimli bir orta saha oyuncusu da gündemde.   7-Turgay imzaya kaldı Tecrübeli oyuncuyla 3 yıllık yeni bir anlaşma yapıldı. 700 bin TL olan kazancında iyileştirme yapıldı.   Avusturya’da tek gündem maddesi var; TRANSFER. Ertuğrul Sağlam antrenmanlar dışında tüm vaktini bu işe harcıyor. Kampta neler oluyor, maddeler halinde açalım; 1-Kenny Miller… Tam bir baş belası oldu. Eşinin baskısı onu tanınmaz hale getirmiş. En sonunda Ertuğrul Sağlam dayanamayıp kadro dışı bıraktı. Bursaspor haklı olarak ayda 125 bin Euro alan, bonservisine 600 bin Euro ödenen İskoç golcüye yaptığı masrafı çıkartmanın peşinde. Miller ise neredeyse bedavaya gitmenin. Galler’den Cardiff kulübü talip, 600 bin Euro veriyormuş. İbrahim Yazıcı ise 1 miyon Euro’da ısrarcı. Miller’la yapılan son görüşmenin detayları ise oldukça ilginç, aktarayım; Miller’la yapılan son görüşmede sinirler gerilmiş. İskoç, ille de gitmek istiyorum diye tutturunca Ertuğrul Sağlamda kendisini önce kovmuş, sonra idmanlara çıkarmama kararı almış. Miller, bunu duyunca “kariyerim biter” diye karşılık vermiş. Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Bu arada, Kenny Miller eski takımı Rangers’a da dönmek istemiyormuş çünkü çok az para veriyorlarmış.   2-Volkan Şen… Bursaspor’dan aldığı 650 bin TL’de iyileştirme olmadığı için rahatsızdı. Yönetim, geç de olsa kendisine 1 milyon 300 bin TL’lik bir öneriyle geldi. Ancak Volkan bunu kabul etmedi. Çünkü, Galatasaray kendisine yıllık 1 milyon 250 bin Euro veriyor. Sarı kırmızılı kulüp, Bursaspor’a da teklif üstüne teklif yapıyor ama İbrahim Yazıcı’yı ikna etmek hiç de kolay değil. Pino’ya Sağlam, Serkan Kurtuluş’a ise yönetim karşı. Musa Çağıran ve Aydın Yılmaz isimleri de geçiyor. Galatasaray ayrıca 4 milyon Euro da para veriyor. Bursaspor’un istediği ise 5 milyon Euro. Yakın zamanda bu iş biter gibime geliyor.   3-İbrahim Öztürk… Sezon bitiminde Beşiktaş ısrarlıydı ama Bursaspor vermedi. Şimdi de Trabzonspor kapıda. 3 milyon Euroluk bir teklifle gelmişler. İbrahim Yazıcı, sözleşmesini uzatan 30 yaşındaki futbolcuyu bırakmıyor. Ama sürpriz gelişmeler olabilir. İbrahim Öztürk, Trabzonspor’a giderse İbrahim Kaş stopere geçecek. Sağ kanada transfer yapılacak. Trabzonspor’un verdiği 3 milyon Euro fena bir rakam değil. Bence Yazıcı bir kez daha düşünse iyi eder.   4-İbrahim Teteh Bangura… Antrenör Birol Berkem İsveç’te izleyip olumlu rapor verince harekete geçildi. AİK Stockholm takımda forma giyen 22 yaşındaki futbolcu için bugün yönetici Necmettin Kocaman İsveç’e gidiyor. Bonservisi 2.5 milyon Euro olan Bangura anlaşma sağlanırsa kampa getirilecek. İnternetten izlediğimiz kadarıyla fena değil. Liverpool da istiyormuş. Menajeri aynı zamanda Svennson’un da yetkilisi. Bangura’nın Liverpool da kaybolacağını düşündüğü için Bursaspor’a gelmesini istiyormuş.   5-Michael Fink… Ertuğrul Sağlam, Alman oyuncuda ısrarlı ama Beşiktaş duvarı var. Siyah beyazlı kulüp, gözden çıkarmasına rağmen sırf Bursaspor istiyor diye Fink’i vermiyor. Sadece Fink değil Holosko ve Hilbert’i de. Kısaca, Beşiktaş’tan oyuncu almak şu an zor. Ama zaman ne gösterir bilinmez.   6-Christian Kofi Ndri (Romaric)… Bursaspor’un orta saha için düşündüğü isimlerin başında geliyor. N’Guemo, Hakan Özmert olmayınca rota yine ona döndü. Tek sıkıntı, Sevilla’da forma giyen 28 yaşındaki futbolcunun 3 milyon Euro olan bonservisi. Ayrıca Muhammed isimli bir orta saha oyuncusu da takipte. Henüz ülke ve takım yok. Yalnız şu bir gerçek; kalitesini belli eden N’Diaye’nın yanına aynı kalite bir oyuncu bulunmazsa Fransız oyuncudan tam anlamda faydalanamayabiliriz.   7-Turgay Bahadır… Takım içinde bence haksızlığa uğrayan isimlerin başında geliyor. Geçen sezonun ikinci yarısında neredeyse hiç oynamadı. Ama o küsmedi. Hocasıyla konuşup morallendi. Şimdi sözleşmesini de uzatacak. En son 700 bin Tl alıyordu. Yeni düzenlemeyle 1 milyon TL’nin üzerine çıkacak. Hak ediyor da. Bu sezon farklı bir Turgay izlemeye hazır olun.

Okuduğunuz gibi Avusturya, Bursaspor için bir anlamda da transfer pazarı olmuş. Gördüklerimiz, işittiklerimiz, kulisler şimdilik böyle

 

Orhan Güney

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu