Avrupa cezamız bitti!

CAS'ın kararı bugün açıklandı ve Bursaspor 2015-2016 sezonunda yani önümüzdeki sezon Avrupa kupalarından men edildi. Ancak önemli olan nokta Bursaspor’un bu cezayı önümüzdeki sezonlara taşımamasıydı. Spor Hukukçusu Nihat Güman, bu konuya açıklık getirdi.

Güman twitter üzerinden şu ifadelere yer verdi:

"Bursaspor'un CAS başvurusu kısmen kabul edildi ve UEFA kararı başvuru üzerine düzeltildi. Karara göre; Bursaspor 2015-2016 sezonunda her halükarda UEFA kupalarına katılamayacaktır. 2015-2016 sezonunda ligde UEFA kupalarına gitmeye hak kazanırsa 2016-2017 sezonunda UEFA kupalarına gitmesi yönünde engel yoktur. Bursaspor Kulübü CAS'a itiraz başvurusu yapmasaydı 1 yıllık men cezası infaz olana kadar ceza 2018-2019 yılına kadar yürürlükte kalacaktı. Sonuç olarak CAS'a yapılan itiraz başvurusu ile süresinin bitimine 1 yıl kalan ceza 2015-2016 sezonunda her halükarda infaz edilmiştir. Bursaspor Kulübü yaptığı başvuru ile 2. defa UEFA’nın ceza kararını CAS’ta lehine çevirmiştir. Ayrıca belirtmek gerekir ki; Sn. Başkan Recep Bölükbaşı'nın CAS nezdinde 1,5 saati aşkın yaptığı konuşma kararı olumlu yönde etkilemiştir. Sonuç çok net önümüzdeki sezon Bursaspor’un Avrupa cezası yoktur.

Böylece Bursaspor bu sezon Avrupa Kupalarına kalma başarısı gösterememesine rağmen UEFA cezasını bu sene tamamen silmiştir."

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu