Avrupa aşkına 1-2

Dk: 1′ Hakem Alper Ulusoy’un düdüğü ile müsabakaya başlayan taraf Bursaspor oluyor. 

Dk: 4′ Ev sahibi Medicana Sivasspor kısa paslarla pozisyon üretmeye çalışıyor.

Dk: 7′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Beykan Şimşek ortasını uzak direğe doğru gönderiyor ancak savunma bu topu kafa ile karşılıyor.

Dk: 9′ Sivasspor’da Yiğit, Batalla’ya yaptığı hareket nedeniyle sarı kart görüyor.

Dk: 13′ GOOOLLL… Deniz Yılmaz…. Batalla’nın sürüklediği atakta sağ kanatta topla buluşan Sercan’ın ortasından Deniz Yılmaz altıpas üzerinde topa dokunuyor kaleci Korcan’ın müdahelesine rağmen top çizgiyi geçiyor.

Dk: 22′ GOL!! Medicana Sivasspor, Burhan Eşer ile beraberliği yakalıyor!

Dk: 26′ Ceza yayı sol çaprazının biraz gerisinden kullanılan serbest vuruşta Beykan Şimşek ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Bu noktada bulunan David Texeira geriye doğru kafa vuruşunu yapıyor ancak top sağ kale direğinin hemen yanından dışarı gidiyor.

Dk: 27′ Sağ kanattan hareketlenen Burhan Eşer ortasını uzak direğe doğru gönderiyor. Altıpas çizgisi gerisinde topu kontrol eden Beykan Şimşek dönerek sert vuruyor ancak top kalenin üzerinden dışarı gidiyor.

Dk: 37′ Ceza sahası sağ çaprazının biraz gerisinden kullanılan serbest vuruşta Cicinho ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Savunmadan seken top arka direğe doğru yöneliyor. Bu noktaya savunma ile birlikte hareketlenen Aatif Chahechouhe gelişine vuruşunu yapıyor ancak bu vuruş istediği gibi olmuyor ve top kalenin sol tarafından farklı bir şekilde dışarı gidiyor.

Dk: 45′ Hakem Alper Ulusoy ilk yarının bittiğini belirten son düdüğünü çalıyor.

Dk: 46′ Müsabakanın ikinci yarısı ev sahibi Medicana Sivasspor’un vuruşu ile başlıyor.

Dk: 48′ Medicana Sivasspor’da John Boye, rakibi Deniz Yılmaz’a yaptığı faulden sonra rakibi ile tartışmaya girdiği için sarı kart ile cezalandırılıyor.

Dk: 51′ Sol kanattan kullanılan taç atışı sonrasında topla buluşan Deniz Yılmaz son çizgiye inmeden ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Savunmada Adem Koçak ters bir vuruş yapıyor ve top sağ kale direğinin hemen yanından dışarı gidiyor.

Dk: 53′ Topla birlikte ceza yayına hareketlenen Beykan Şimşek çok sert vuruyor ancak top savunmadan geri geliyor.

Dk:56 ‘Savunma arkasına gönderilen pasa hareketlenen Emre Taşdemir sağ çaprazda kaleci ile karşı karşıya kalıyor. Ceza sahasına girer girmez vuruşunu yapıyor ancak kaleci Korcan Çelikay gole izin vermiyor.

Dk: 60′ Sercan Yıldırım oyundan alınırken yerine Tomas Necid oyuna dahil oluyor.

Dk: 63′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Pablo Batalla ortasını uzak direğe doğru gönderiyor. Gelen topa yükselen Tomas Sivok kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin hemen üzerinden dışarı gidiyor.

Dk: 64′ Ceza sahası içi sağ çaprazında topu kontrol eden Cicinho bekletmeden ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Gelen topa hareketlenen Hasan Kabze kafa vuruşunu yapıyor ancak Harun Tekin gole izin vermedi.

Dk: 67′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Pablo Batalla ortasını altıpas çizgisine doğru gönderiyor. Savunmadan seken top ceza yayı sağ çaprazında Bakaye Traore’nin önünde kalıyor. Bakaye Traore bekletmeden yerden vuruşunu yapıyor ancak bu şut oldukça zayıf kalıyor ve kaleci Korcan üzerine gelen bu topu rahatlıkla kontrol ediyor. 

Dk: 69′ Hızlı gelişen Medicana Sivasspor atağında Burhan’ın ara pası ile ceza sahası sağ çapraznda topla buluşan Aatif Chahechouhe kaleci Harun Tekin ile karşı karşıya kalıyor ancak tecrübeli oyuncunun pozisyonu ofsayt.

Dk: 71′ Ceza sahası sol çaprazının biraz gerisinden kullanılan serbest vuruşta Batalla ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor ancak savunma bu topu kafa ile karşılıyor.

Dk: 75′ Necid’nin pası ile ceza yayı gerisinde topla buluşan Bakaye Traore bekletmeden sert vuruyor ancak top kalenin üzerinden dışarı gidiyor.

Dk: 76′ Pablo Batalla’nın pası ile topla buluşan Deniz Yılmaz ceza yayına sokularak çok sert vuruyor ancak top kalenin sağ üst tarafından dışarı gidiyor. 

Dk: 77′ Ziya’nın pası ile ceza sahası içi sol çaprazında topla buluşan Aatif Chahechouhe bekletmeden penaltı noktasının sağ tarfındaki arkadaşı Burhan Eşer’i görüyor. Burhan Eşer topla buluşur buluşmaz sağ ayağı ile yerden vuruşunu yapıyor ancak top sol kale direğinin hemen yanından dışarı gidiyor.

Dk: 79′ Emre Taşdemir oyundan alınırken yerine Miroslav Stoch oyuna dahil oluyor.

Dk: 82′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Pablo Batalla ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Gelen topa yükselen Tomas Sivok’dan seken top altıpas sol tarafında Şamil Cinaz‘ın önünde kalıyor. Şamil bekletmeden vuruşunu yapıyor ancak bu şut istediği gibi olmuyor ve kaleci Korcan bu topu rahatlıkla kontrol ediyor.

Dk: 83′ Sol kanattan gelişen atakta Miroslav Stoch ceza sahasına giriyor ve pasını ön direğe doğru gönderiyor. Gelen topa hareketlenen Tomas Necid vuruşunu yapıyor ancak kaleci Korcan gole izin vermiyor.

Dk: 84′ Ricardo Faty oyundan alınırken yerine Bekir Yılmaz oyuna dahil oluyor.

Dk: 90′ GOOOLL!! Bursaspor, Deniz Yılmaz ile duraklama dakikalarında tekrar öne geçiyor!

BURSASPOR: Harun Tekin, Hajime Hosogai, Tomas Sivok, Şamil Çinaz, Aziz Eraltay, Bakaye Traore, Ricardo Faty, Pabla Batalla, Deniz Yılmaz, Emre Taşdemir, Sercan Yıldırım

Yedekler: Mert Günok, Jem Karacan, Bekir Yılmaz, Cristobal Jorquera, Miroslav Stoch, Dany Nounkeu, Tomas Necid

MEDICANA SİVASSPOR: Korcan Çelikay, Yiğit İncedemir, Cicero De Cezare, Hohn Boye, Joan Oumari, Burhan Eşer, David Texeira, Beykan Şimşek, Ziya Erdal, Adem Koçak, Aatıf Chahechouhe

Yedekler: Ernestas Setkus, Çağatay Çeken İbrahim Akın, İbrahim Öztürk, Etzaz Hussain, Gökhan Süzen, Hasan Kabze

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu