Atatürk Stadı’nda acı verici yıkım!

İş makineleri emektar stadın olduğu bölümde yıkıma başlamak için ilk kepçeyi vurdu. Yıkım işleminin temmuz ayında tamamlanması planlanıyor. Atatürk Stadı’nın daha önce diğer tribünleri yıkılmış ve emektar stat meydan haline getirilmişti.

Bursaspor eski başkanlarının ve kurucularının fotoğraflarıyla isimlerini olduğu bölümün sökmeden yıkılması Yeşil Beyazlı kulübün tarihine yapılmış bir saygısızlık olarak yorumlandı. 

İş makinelerinin Bursaspor‘un eski başkanlarının resimlerinin ve kurucu üyelerin isimlerin olduğu bölümden başlaması ve bu resimlerin yıkımdan önce kaldırılmaması dikkat çekti. Kapalı tribünün yıkılmasıyla birlikte Atatürk Stadı artık fotoğraf karelerinde ve anılarda yaşayacak. Kullanım hakkı Gençlik Spor Bakanlığı‘nda olan Atatürk Stadı’nın yerinde atletizm pisti olacak. Kültürpark‘ın sınırlarının genişletilmesiyle stat da parkın içine dahil edilecek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu