Atatürk Spor Salonu ihalesi iptal edildi!

Olay Medya Köşe Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın bugünkü yazısıdır.

1970’li yıllardan itibaren… Basketbol, voleybol, boks, güreş, tekwando, eskrim karşılaşmalarını Atatürk Spor Salonu’nda büyük heyecanla izledik.

Uluslararası organizasyonlarda da büyük heyecan yaşadık.

Yanı sıra…

Siyasi partiler kongrelerini Atatürk Spor Salonu’nda yaparlardı.  Yine partilerin toplantılarına, konserlere, anmalara ve konferanslara Atatürk Spor Salonu evsahipliği yaptı.

2 yıl önce yenilenmek üzere yıkıldı. Yenisini yapmak için de proje yarışması düzenlendi..

Ne var ki…

O yarışmadan çıkan proje görselleri Bursalıların içine sinmedi ve her kesimden itiraz gelince bin kişilik planlanan tesis 3 bin 500 kişiye kişiye çıkarıldı. Fakat, ihale kararıyla itirazlar daha da arttı.

İşte…

Büyükşehir Belediyesi’nin o ihaleyi iptal ettiğini İnşaat Mühendisi Cengiz Duman dostumuzdan öğrendik.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizler Şampiyonluk dahil, bütün acı tatlı hatıraları içinde barındıran, çatısı akan, Merinos yokuşundan Altıparkmak’a çıkarken maraton bölümünden az da olsa stadın çimenlerini gördüğümüz, etrafında 40 merdivenler, Çiçek Pasajı ve adını sayamayacağım birçok mekanda muhabbetimizin arttığı, bizi biz yapan, Bursaspor’u Bursaspor yapan, malum siyasi kesimin isminden bile rahatsız olduğu ATATÜRK STADYUMU’nu yıkarlarken ses çıkarmadınız.. Aynı kurgu maalesef ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU’nda da yaşandı.. Bu kadar mı kolay vazgeçiyorsunuz sevdanızdan? Yazıklar olsun hepinize, siyasete alet olup tribünde sözde ‘ABİ’ olanlaradır lafım. Eserinizle gurur duyun.. Bursaspor siyaset üstü bir kurumdur, sizler belediyede iş kapacaksınız diye, bu oyunlarda piyon oldunuz. Hadi tapası yiyen siyaset yandaşları cevaplasın, biraz delikanlıysanız.. Lakin o da yok sizde, diliniz kahverengi olmuş sizlerin!!

  24
  5
  1. @FresiForever yorumuna yanıt olarak

   Renktaşım neyazıkki bu dünya git Gide gençlerin eline geçiyor.
   Yaşlıların yaptıkları bu dünyada sayılmaz duruma gelmektedir. Yıkıp üzerinden geçiyorlar.
   Canım Atatürk stadı yerli bir oldu. Üstelik rahmetli yazıcı stadı modernleşme yapmıştı. UEFA standartlarına göre. Bütün çaba ve paralar çöpe gitmiş oldu .
   Atatürk stadı Bursa’nın kalbiydi!
   Bide üzülme.

   Bırakın iki stad olsaydı nolucaktı yani?

   14
   2
  2. @FresiForever yorumuna yanıt olarak

   yorumuna şapka çıkartırım kerdeşim çok güzel yazmışsın lakin bu ülkede en ucuz iki şey kaldı birincisi bakkallarda satılan çiklet ikincisi teksaslıyız diye gezinen çorbacılar t c de en kolay satın alabileceğin şey bunlardır bunlar için arma forma bursaspor hiç bir anlam taşımıyor ver ellerine bir şişe bira şampiyon beşiktaş diye tezaruhat yaparlar nasıl tff 1 ligde son maçımızı bandırmasporla oynarken maçı 2 0 dan 2 2 ye getirdik maçı alacağız ama ne olduysa takım 2 ci yarıya çıkarken bursasporluyız diye oraya giden teksaslılar tarafından yuhalanarak çıktı sonuç 4 2 kaybettik alacağımız maçı bile bile verdik o gün teksaslıyız diye geçinen bu adamlara bursaspora küfür etsinler diye kim para verdi banaz efendi o gün maçtan sonra çok mutluydu başında bulunduğu kulüp küme düşmüş adam sırıtarak maçtan çıkıyordu verilen görevi lakıyla yerine getirdiği için mutluydu sanırım

   15
   3
 2. Ne 1.000 kişilik, ne 3.500’ü biz tofaş kapalı spor salonuna 6.800 ken sığmıyoruz bize ona göre proje yapsınlar Atatürk stadını yıktılar öteye atılar Kapalıyı yıktılar ondan daha öteye gitti Bursaspor u merkez den atılar geri merkeze kavuşturun Bursaspor Bu şehri yükselten reklam yapan Bir takımı böyle biterse sizde bereketli gelir elde edemezsiniz Altıparmak caddesi ve çekirge caddesi mesela stadyum gitti ne oldu esnaflar hangisi şuan gelir azaldı Arap Şükrü maç sonrası keyifli gidilen yerdi şimdi kim uğuruyor ahşabın varsa davet ederse şimdi yok maalesef

  8
  1
 3. Bu rezalet tepki üzerine feri çekildi alinurun vizyonsuzluğu bu seçimde bursasporlu bursalı 12.500 kişilik salon sözü veren bozbeye oylar bursayı artık bursalı yönetecek

  6
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu