Atanasov “Bu sezon biraz problem yaşadık ama”

Bursaspor'un genç orta sahası Jani Atanasov Sönmez Medya'ya özel açıklamalarda bulundu. Yeşil Beyazlı takımla çıktığı ilk maçta yaşadığı anı unutamadığını ifade eden Makedon futbolcu, "Bursaspor'da ilk maçım Fenerbahçe deplasmanıydı. Stada girdiğim zaman 'Nereye geldim?' diye kendime sordum." dedi

Bursaspor‘un genç oyuncusu Jani Atanasov Side kampında Sönmez Medya‘nın sorularını yanıtladı. Türkiye‘nin tam bir futbol ülkesi olduğuna değinen Atanasov ligde tam anlamıyla bir savaş yaşandığını söyledi. İlk maçını hiçbir zaman unutamadığını belirten Makedon krampon, “Geçen sezon Süper Lig‘de büyük tecrübe kazandım. Buraya gelmeden önce her şeyin yolunda gideceğini, her şeyin kolay olacağını sanmıştım. Ama burada hem lig çok zor hem de taraftarların bir baskısı ve beklentisi var. Makedonya‘da bu böyle değil tabii ki. Maç oynadığınız zaman en fazla tribünde bin taraftar oluyor. Bursaspor‘da ilk maçım Fenerbahçe deplasmanıydı. Stada girdiğim zaman ‘Nereye geldim’ diye kendime sordum. Türkiye‘de ligde her zaman bir savaş var. Ben de bu savaşta her zaman daha iyisini yapmak için çalışıyorum.” dedi.

 

TEK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Side kampının çok iyi geçtiğini belirten Jani Atanasov, “Kamp harika geçiyor. İlk gün biraz daha düşük tempoda başladık ama artık tempoyu arttır-dık. Çok güzel bir kamp oluyor. Çünkü herkes kendini göstermek ve takımda kalıcı olmak istiyor.” diye konuştu. Bursaspor’a ve Bursa‘ya alıştığını ifade eden genç futbolcu, “Bursaspor’da şartlar ne olursa olsun mutlu olmaya çalıştım. Bursa ve Bursaspor benim için özel. Bursaspor çok büyük bir takım. Takımım için çalışıyorum tabii ki” ifadelerini kullandı. Jani Atanasov sezon sonu hedefleriyle ilgili de iddialı demeç verdi. Tek düşüncelerinin şampi-yonluk olduğunun altını çizen Makedon futbolcu, “ikinci yarı için fazla konuşmaya gerek yok. Sadece şampiyon olmak için elimizden geleni vereceğiz. Aklımızda sadece şampiyon olmak ve Bursaspor’u hak ettiği yere taşımak var.” diye konuştu.

 

“DAHA İYİYE GİDİYORUM”

“ilk geldiğim günden beri kendimi göstermeye çalışıyorum. Daha iyiye gidiyorum. Daha çok çalışıyorum. Herkesi ve aynı zamanda kendimi de mutlu etmeye çalışıyorum.”

 

“GENÇLER İYİ OLMAK ZORUNDA”

“Türkiye’de genç oyuncuların kalıcı olmaları için ellerinden gelenin iki katını vermeleri lazım. Daha tecrübeli oyunculardan iki üç kat daha iyi olmaları lazım ki oynayabilsinler. Bence Türkiye‘deki durum biraz böyle.”

 

“İBRAHİM ÜZÜLMEZ MÜKEMMEL”

ibrahim hoca gayet iyi ve mükemmel. Her şeye yetecek kadar gücü var. İçeride veya dışarıda her zaman kazanmayı isteyen bir hoca. Bu sezon biraz problem yaşadık bu konuyla ilgili çünkü deplasman maçlarında kendimiz gibi oynayamadık. Ama içeride veya dışarıda oynayacağımız maçları kazanabilmek için yeterince gücümüz var”

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Umarım formayı alır ve bir daha çıkarmazsın inşAllah,
  Zira 6 numarada oynayan Selçuk ve Aykut’tan
  Bir eksigin yok bence gençligin verdigi dinamizle
  Daha fazla mücadele edip fırsat geldiginde formayı
  Sırtına geçirip bir daha çıkartmamalısın.

  4
  1
 2. anca konuşur, 2 senedir takımda ve yedek.Hiç 90 dk oynamadı ama konuşur.Bize makedonyadan ara sıra böyle kazmaları yetenek diye geçiriyorlar maalesef.

  2
  7
 3. Hiç bır ekstra hareketi yok gol pası yok gol ķaçirma yok gölü zaten yok tek yaptığı uzun pas bu oyunda bursaspora yetmez yazık boşuna para verdik.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu