Ataman şaşkın “Allerik Freeman’a 30 sayı attırdık!”

Basketbol Süper Ligi‘nin 5. haftasında deplasmanda Frutti Extra Bursaspor‘u 95-86 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman açıklamasında, ”Hücumda zaman zaman iyi oynadık, %58’lik iki sayı yüzdemiz var. 15 tane üçlük soktuk, 29 da asistimiz var. En çok asist üzerinden gelen sayılara değer veriyoruz. Mücadelemiz iyiydi. Bursaspor’da çok iyi mücadele etti, onları da kutlamak lazım. Bizim açımızdan negatif olan ise Allerik Freeman’a 30 sayı attırmamız oldu. Rakip takımdan bir oyuncunun bize 30 atması ve buna bir çözüm bulamamamız bizim açımızdan negatifti. Ama sonuçta kolay değil. Real Madrid maçından 48 saat sonra burada gelip, sert ve ağır bir atmosferde oynamak kolay değil. Oyuncularımı kutluyorum.” dedi.

Kaynak
basketball.com.tr

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ergin Atamanın yaptıkları hoş olmayabilir ama efes pilsen gibi Türkiyedeki basketbol kültürüne her zaman öncülük etmiş bir kulüp ile dostane bir ilişki içerisinde olmamız bizim yararımıza olur gibi hissediyorum maç içerisinde olan orada kalması gerektiğini ve 3 şişirilmişe karşı yapılanların efese yapılmaması gerektiğini düşünüyorum

  39
  16
  1. @Asd yorumuna yanıt olarak

   Bu ülkede kime ayrıcalık uygulanıp diğer takımlara figüran muamelesi yapılıyorsa ve o takımlar acımasızca ezdiriliyorsa o büyütülmüşler için BURSASPORLULUK RUHU onlara karşı DİK DURUŞ gerektirir. Yani Teksaslı olmak demektir.

 2. Freeman inanılmaz oynadı ama kenardan katkı yok.Dar bir kadro kalitemiz var.Efesin kadrosu üst düzey.Giren çıkan hepsi katkı sağlıyor.Son periyotta artık bitti bizim oyuncular yorgunluktan.Maç boyunca üstün mücadele eden oyuncularımızı kutluyorum.

  32
 3. sen freeman’ın 30 sayısına kafayı takacağına, şans eseri ettiğin sayılar ve ekstra anormal 3’lükler için şükret.

  22
  3
  1. @x on the beach yorumuna yanıt olarak

   Anormal üçlük falan yoktu kardeşim benim bizim tamamen dış şutlara el kaldıran bile yoktu simon gibi micic gibi adamlara yarım metre boşluk ver atarlar. He işin şu tarafadı var efes gibi bir takımla maçı bu denli kafa kafaya götürmek büyük iş bu takıma 2 tane transfer lazım 1 tanede 4 ve 5 numara iyi ve yerli olması lazım

  2. @x on the beach yorumuna yanıt olarak

   Şans ve anormal üçlük ile alakası yok. Bunun adı tecrübe ve kalite. 3lüklerin çoğunu bizim savunmayı boyalı alana hapsedip topu dışardaki şutörlerine ulaştırarak buldular. Sert savunma yapamadık. Efes sıradan bir takım değil. Bizimkiler çok iyi mücadele etti. Hedef ligi en iyi yerde bitirmek ve Bursa’ya Bursaspor Basketbol kültürünü kazandırmak olmalı.

 4. teknık kadro, teknik faul alarak sahadaki oyuncuları sabote etmemeli. oyunu kuralına göre oynayacaksın. bence herkes başarılı sadece biraz daha kontrollü olmalıyız. ergin hoca, kulüp adı ve kendi nüfuzunu kullanarak sahaya etki etmekte, bu da adil değil, hem tbf yönetimi hem de hakemler bu oyunlara fırsat vermemelidir. sahada mücadele oyuncuların emeğini kimde çalmasın.

 5. Bravo takım. İşte futbolda da hep bahsettiğimiz mücadele et , oraya gelen insanlara saygı göster, emek harca, samimi ol, elinden geleni terinin son damlasına kadar yap gerisi önemli değil. İşte o zaman yenilsen de bu taraftar seni bağrına basar. İşte bu ya..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu