Artık bu işin şakası kalmadı!

Olay Medya spor Yazarı Erdal Akçay'ın Bursaspor - Afyonspor maçı köşe yazısıdır.

Tarihinin en zor günlerini geçiren Bursaspor artık misafir olduğu TFF 2.Lig’de dün evinde konuk ettiği Afyonspor’a 3 golle teslim olmaktan kurtulamadı.

Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda oynanan karşılaşmaya genç oyuncuların ağırlık kazandığı kadroyla çıkan yeşil beyazlılar bireysel hatalar yapınca farklı yenilgi de kaçınılmaz oldu.

Bursaspor ile birlikte 3,5 milyon nüfuslu Bursa şehri de bir kez daha küme düştü.

Hep söylüyoruz; Özellikle son 14 yılda yapılan fahiş hatalar 61 yıllık koca çınarı bu hale getirdi…

Ancak artık yeni bir şeyler yapmak, yeni şeyler söylemek gerekiyor… Aksi takdirde kısır çekişme Bursaspor’u amatöre kadar götürür…

Geçmişteki hatalardan ders alıp bu şanlı armayı layık olduğu Süper Lig’e taşımak için Bursaspor camiasının ve Bursa kentinin önünde tarihi bir fırsat bulunuyor.

19 veya 26 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurula bu camia bölünerek mi yoksa tek yumruk, tek vücut, tek yürek olarak mı gidecek bunu hep birlikle göreceğiz.

12 Mayıs başkan adaylığına başvuru için son gün…

Öncesinde, perşembe günü yapılacak Divan Kurulu toplantısında Bursaspor’u 3 yıllık süreçte şampiyonluklara (3.Lig, 2.Lig ve 1.Lig) taşıyacak başkan adayı ve yönetiminin belirlenmesinde önemli kararlar alınmalı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de taşın altına elini koyacağını düşünürsek, oluşturulacak güçlü bir yönetimle genel kurula gidilmesi Bursaspor’un hak ettiği yere mümkün olan en kısa sürede yükselmesinde önemli rol oynayacaktır.

Transfer tahtası mutlaka açılmalı….

Kulübün üzerindeki borç yükü hafifletilmeli…

Hacizler kaldırılmalı…

Yeni gelir kaynakları yaratılmalı…

Camianın da onaylayacağı şirketleşme modeli belirlenip en kısa sürede gerekli adımlar atılmalı.

Tüm şehre heyecan katacak, kitleleri peşinden sürükleyecek bir yönetim ve sonrasında takım oluşturmaktan başka çare yok.

Artık bu işin şakası kalmadı.

Gün ayrışma değil, bir olma günü…

12 Yorum Onay bekleyen 3 yorum var

 1. bozbey anca destek olur,bozbeyede yükü yüklememek gerek,kalkıpta belediyenin parasını vermez vermemeli,
  adaylar yine sinek sekiz kişiler olur,
  zamanında levent kızıl gibi adamı sağolsun küstürdüler,levent kızıl, merhum ibrahim başkan gibi birisi çıksın ki bataklıktan kurtulasın.ki tribün oluşumları lav olmadığı sürece güçlü insanlar aday olmaz durduk yere hakaretlere vs maruz kalmamak adına.

  35
  9
   1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

    Ayni görüşteyim. Bozbey Bursaspor taraftarı sayesinde seçildi!
    Buna 💯 de 💯 inanıyorum. Takıma destek çıksın yeter önünü açsın Yeter. Çünkü Bursaspor Marka olasılığını devam ettirmelidir !

    1
    5
   2. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

    bozbey bursaspor başkanımı o parayı versin tahtayı açsın ?
    artı desteği olur tahtanın açılması için,sanayicilerle görüşür vs anca bu gibi şeyler olur,
    kalkıpta borcu ödemez yani,ödememelide
    bizim taraftar grubu ödesin borcu çok bildikleri için öder onlar
    tekrar diyorum bursanın başarılı olması için taraftar grubunun lav edilmesi,artı bursasporun şirketleşmesi şart,bu kafayla gidilirse dibin dibi görülür zaten görüyoruz

    6
    2
 2. Sayın olay gazetesi yazarları uyanında balığa gidelim Teksas denilen müptezellerden ve sizin gibi yandaş yalaka basından kurtulamadığımız sürece bursaspor düzelmez . Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonra kulübe çöken hırsızları hep siz desteklediniz memleketin durumunu bu hale getirenleri hep siz desteklediniz neden desteklediniz patronunuz Cavit cağları bir takım usulsüzlüklerden kurtarmak adına hem bursaspora hem ülkeye zarar verdiniz şimdi kalkmışsınız yeni belediye başkanı taşın altına elini koysun istiyorsunuz 14 senedir içini boşaltığınız bursaspor u yeni seçilen belediye başkanımı kurtaracak o çok övdüğünüz ALİNUR AKTAŞ ın bursa belediyesine verdiği zararı bi açıklarmısınız yeni seçilen belediye vatandaşın parasını doğru yerlere harcamak zorunda AKP Zihniyetinin batırdığı bir kulübe harcamak zorunda değil .Adama sormazlarmı olay gazetesi ali ay için açılan davalar ne durumda diye ama sizde tık yok atı alan üsküdarı geçti güzellemesiyle yazarlık yapıyorsunuz sizler bursasporu soyanları ve onlara destek verenleri açıklayın davalar ne durumda onu araştırın bırakın belediyeyi belediyedeki para halkın parasıdır doğru yerlere harcanmak zorundadır Szin sayenizde alinur aktaş döneminde Suriyelilere Araplara Tarikatçılara Camaatçilere yandaş atm çilere Bursa belediyesininden para aktarıldı onlara aktarılan paranın onda birini bursaspora aktarsaydı bu durumda olmazdık şimdide kalmışsınız bozbey taşın altına eline koysun zamanında alinur aktaşa yazsaydınız katlı otoparkı bursaspordan neden aldınız deseydiniz birazda bursaspora destek çıkın deseydiniz ama sizler iki yüzlü insanlar olduğunuz için bazı şeyler yerine oturmuyor olan bursaspora oldu hepiniz kına yakabilirsiniz

  33
  3
 3. Şakamı ya 4’cü kümeye düştük yazar Pendik Karagümrük İstanbulspor vs tam 3 küme altındayız şakamı! 4’cü kümeye düşmüş bir kulübün mensupları bu duruma düşüren yönetim yönetici başkanlar bu duruma düşmesine neden olan menejerlerle Bizans oyunları oynayan kulübü zarara sokan zora sokan futbolculara hepsine lanet olsun bunların hepsi tarihe lanetlenmiş kara listede yerlerini almışlardır bu kulübün sırtından kazandığınız paralar haram zıkkım olsun hiç hayrını görmeyin lanet oldun zarar getirsin ömür boyu sizlere ve etrafınıza

  16
 4. Aslında çok şey yazılıp çizilir ama gerekte yok torpilin hat safhada olduğu bir takımda liyakat olmaz neyse;oyuncuların çoğunu gönderin başta kova kaleci deniz aydın sonra zorla golcü yapmaya çalışılan zerre kumaş olmayan berat eren defansta Furkan Ertuğrul yani o kadar çok şey söyleyebilirim ki ama ne desem boş.30 bin ver 16 ya gir t0 bin ver 11 e gir yahu tarihin gelmiş geçmiş avrupaya en çok oyuncu satan takimi inanılır gibi değil.Bakin bu takıma hesapta 29 dev adam geldi ama benim bakisimla 29 dev hırsız inanirmisiniz o sene küme düştük yazık bu takimi fabrikasının borçlarını ödemek için hesapta sahiplenenler inanın calmaya gelenler bosverin bu şehirdeki zenginler ve medya ablukaya almış takimi ve bu saatten sonrada bu hızlı düşüş durmaz yahu bu takıma çaycı başkan geldi vizyona bak yani adamlar bir miktar gösterip gelmeli yoksa ben gideyim başkan olayım borc bir 10 oluyor bu nasıl bir ahlak hesap soran yok çünkü körler sağırlar bir birlerini ağırlar.

 5. kimse kusura bakmasın biraz ağır olacak ama apartman zili gibi takım basan kaçıyor basan basana yakışıyormu? bu şehire

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu