Arena’mı? Atatürk stadı’mı?

Bu ay içinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaspor kulübüne 10 yıllık kullanım hakkının devri yapılan Timsah Arena 3 Haziran’daki Ziraat Türkiye Kupası final maçına yetişebilecek mi? İnşaat çalışmaları sürerken final için son 100 güne gelindi. Koltukların bir kısmının takıldığı, zemindeki çimlerin ise Özlüce Tesisleri’nde yeşermeye başladığı statla ilgili son düzlüğe girildi. Bu hafta Timsah Arena için Bursa’da kritik bir toplantı yapılacak.

  TFF’YLE KRİTİK TOPLANTI   Stadın yapımını gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bir heyeti Timsah Arena’da incelemelerde bulunmaları için Bursa’ya davet etti. TFF’den gelecek heyet perşembe günü yeni statta incelemelerde bulunacak ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin teknik ekibiyle şantiyede bir toplantı gerçekleştirecek. Bu toplantıda stadın 3 Haziran’daki final maçına yetişip yetişmeyeceği net bir şekilde karara bağlanacak.   RAPOR HAZIRLANACAK   Timsah Arena’yla ilgili TFF heyetinin yapacağı inceleme bir anlamda UEFA kriterlerini de kapsayacak. Çıkacak rapor doğrultusunda stadın uluslararası maçlar için hangi aşamada olduğu belirlenecek. TFF yetkililerinin Bursa Büyükşehir Belediyesi teknik heyetinin yanı sıra Bursaspor Kulübü’yle de bir görüşme yapacağı bildirildi. Timsah Arena’nın yetişmemesi durumunda Türkiye Kupası finali Bursa fiziki şartları elverişli olan Atatürk Stadı’nda oynanacak.    ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konu hakkında Bursa Hakimiyet’e açıklamada bulundu. Türkiye Kupası finalinin oynanmasına 100 günün kaldığını hatırlattığımız Altepe, “Biz yeni stadın 3 Haziran’daki finale yetişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mevsim şartları çalışmaları biraz yavaşlatsa da şu anda bir sıkıntı yok. Ekiplerimiz geceli gündüzlü çalışıyor. Koltukların monte işlemi devam ediyor. Çimler yeşermeye başladı. Şu an için bir sorun yaşanacakmış gibi görünmüyor” dedi   Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu