(ANKET) Anı Duvarı projesine katılır mısınız?

Bursaspor Kulübü'nün anı duvarı projesi tekrar satışa açılsa tuğla alıp isminizi yazdırır mısınız?

Bu anket sonuçları Bursaspor Kulübü’ne iletilecektir.

Anı duvarı projesi tekrar açılsın mı?

 • Evet katılırım (76%, 402 Oy)
 • Kararsızım (13%, 68 Oy)
 • Hayır katılmam (11%, 59 Oy)

Toplam oy veren: 529

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben zamanında katılmadığıma pişmanım. 6 yaşındaki oğlumun ismini duvara yazdırmak istiyorum. Kampanya tekrarlansın lütfen.

  23
  4
  1. @İlkerGr yorumuna yanıt olarak

   (Özellikle en üste yazıyorum ki herkes görsün)

   Boş kampanya, katılmaya değmez. Konu sadece para değil, o duvarda sadece BURSASPOR’a katkı sağlayan kişilerin isimleri olmalı; bilet/kombine için verdiği parayı maçta ona buna küfür edip kulüpten misliyle çıkartan taraftarların isimleri olmamalı.

   4
   13
 2. Katılmam , az veya çok kazanmaktan ziyade bir bordrosu çalışan olarak bana bu organizasyon benim için lüks geliyor , bir esnaf , doktor , avukat vb gibi kişiler için güzel bir olay . Ama tıpkı #onunformasınıdasenal gibi #onunatkısınıdasenal adıyla tanesi 20 liradan bir hediye atkı kampanyası yapsalar o zaman 2-3 atkı hediye ederek bu kampanyaya destek olurum , şehrinde çocukların yeşil beyaza dolanmaları okula yeşil beyaz gitmeleri yeşil beyaz ile ısınmaları benim için daha makul bir seçenek . Lütfen bu konuyu gündeme taşıyın. Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan klube yazdım ama bireysel bir hareket olduğu için cevap gelmedi , bence takipçisi ve nüfus düzeyi daha geniş kişiler , kurumlar ya da sizler gibi siteler bu işin üzerinde durmalı . Böyle bir projede hem konfeksiyon ürün olduğu için klüp kazanacak , hem biz bir şekilde bu çocukların içinden bursasporlu çıkaracağız , hem de şehirde yeşil beyaz yayılacak . 15 bin forma satılmıştı o zaman 50 lira gibi bir rakama 1000 kişi katılım gösterdi . Ama burada rakam 20 TL olursa hem katılım 10 bine yaklaşacaktır hemde tahmince 100 bin atkı satılacaktır . 100 bin minik Bursaspor atlılarıyla hem kendilerini hemde gördükçe bizim içimizi ısıtacak tır . Lütfen bu konuyu bir düşünün .

  10
  6
  1. @16mayıs2010 yorumuna yanıt olarak

   Denenmiş ve başarılı olmamış kampanyaları tekrar başlatmak yerine hazır kış mevsimi de başlamışken “Onun Atkısını Sen Al” gibi yeni kampanyaları daha doğru buluyorum. Hem ekonomik olarak herkesin katılabileceği hem de özellikle ilk ve orta öğrenim gören öğrencilere dağıtılacak atkılarla yeni nesillere Bursa ve Bursasporluluk bilinci yerleştirilebilir.

   2
   5
   1. @manifesto yorumuna yanıt olarak

    bunun için kampanyaya gerek yok. kendine bursasporluyum diyen herkes hemen bir atkı veya bir bere alıp karşısına çıkan ilk çocuğa versin.
    kampanyanın uzamasını doğru buluyorum. kalıcı ve değerli bir anı. uzarsa İnşallah katılacağım.

    3
    4
 3. ben ve benim gibi düşünenler çoktan katıldık zaten. o yüzden ankete oy kullanmıyorum. burada merak ettiğim şey; geçen sene katılmayanlar neden bu sene katılsınlar?

  6
  15
  1. @manifesto yorumuna yanıt olarak

   Mesela geçen sene katılmayan ben gibi, o anda parası olmayan, nasıl bi proje olacak diye tereddüt yaşayan, bu sene çoluk çocuğu olan ya da evlenen, takım geçen seneye göre daha iyi yolda olduğunu düşünüp takımına destek vermek isteyen olamaz mı, bırakın artık şu Bursaspor bizim tekelimizde kafasını da açın şu kulübün önünü bu şekilde taraftarlıkla bu kulüp bir arpa boyu yol katedemez, adam Bursasporlu dahi olmasa gelsin burda eşinin çocuğunun ismini yazdırsın ona da bir hatıra kalsın BURSASPORUM sayesinde

   12
   5
   1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

    Renktaş sen beni yanlış anlamışsın. Kampanya kapsamında 722 tuğla konuldu diye biliyorum. Bunun içinde eski futbolcularımız, eski yöneticilerimiz, rahmetli taraftarlarımız, şehitlerimiz vs. yer aldığı için Kulüp kasasına tahminimce 500 tuğla katkı sağlanmıştır.

    Geçen sene o zamanda gerçekten imkanı olmayan, düğün vb. nedenlerle borç harç içinde olanlardan bu sene kampanya tekrarlarsa katılmak isteyenlere saygım sonsuz tabi ki. Acaba bu durumda kaç kişi var ve kampanya tekrar başlatılırsa ciddi katılım olacağına inanıyor muyuz?

    Proje nasıl olacak diye Kulübüne katkıda bulunmakta tereddüt edenlere ve bu sene takımımızın bulunduğumuz hafta itibariyle geçen seneden daha az puan almasına rağmen daha umut verici futbol oynadığı için tuğla koymak isteyenlere ise saygı duyamıyorum maalesef. Bunu söylerken Bursaspor benim tekelimde diye düşünmüyorum tabii ki, sadece bu kişilerin ne kadar samimi olduklarını sorguluyorum kendimce.

    Özetle; Bursaspor hepimizin, gönül ister ki bu tür kampanyalara çığ gibi katılım olsun ancak maalesef olmuyor. Kampanya yeniden başlatılırsa; kampanya bitiminde burada görüşelim, umarım haksız çıkan ben olurum. Kampanya yeniden başlatılmazsa da; geçen seneye göre maddi durumu düzelmiş ve takımın performansından memnun renktaşlarımı Bursastore üzerinden aynı tutarda alışveriş yapmaya davet ediyorum ki samiyetlerini ikna olabileyim.

    1
    4
    1. @manifesto yorumuna yanıt olarak

     Şunu anlamakta zorluk çekiyosunuz sanırım, sürekli maça gidip stadda bi çevre ahbap edinip, Bursaspor tamamen bizim ettrafımızda dönüyor anlayışı, ve ömründe belki de 1 defa stada gelmiş olan insanları dışlama gelmese de olur anlayışı, ne de olsa faydası ne kulübe yaklaşımı, bu yüzden bu kampanyalar gelir getirmekten çok bu kulübe karşı aidiyet hissetmeyen insanların aidiyetlerini oluşturması için böyle maddi olarak büyük beklenti içinde olunmayacak kampanyalar sosyal faaliyetler her zaman yapılmalı, aradan 10 yıl bile geçse bu stdda ismi olduğunu bilen oraya gidip sosyal medyada paylaşacak sırf ismi yazılı diye çocuklarını tandıklarını da oraya götürecek, buraya kadar gelmişken bursastore ye girelim diyecek, eğer umarım olursa cafe- restoran gibi mekanında otruup yiyip içecek, stad etrafına sadece bu kampanya nedeniyle bir çok insan gelecek, tabi bu şekilde düşünmek için biraz VİZYONA ihtiyaç var, bu vizyon sayesinde de yeni kampanyalar yapılabilir; Onun formasını da sen al, Onun çantasını da sen al, Onun atkıısnı da sen al, Onun biletini de sen al gibi kalıcı sosyal kampanyalarla tüm şehirde BURSASPORLULUK BİLİNCİ oluşturulabilir

     2
     3
  2. @manifesto yorumuna yanıt olarak

   her zaman herkesin maddi durumu buna imkan vermiyor çünkü belki mebla çok değil ama ülkedeki bu hayat pahalılığında 50 lira bile büyük para geçen sene parası olmayan ama katılmak isteyen biri belki bu sene maddi olarak bunu karşılayabilir

   13
   4
 4. ben katıldım. şehir dışında yaşıyorum ve bu duvarın yapıldığına dair haberler üzerine göztepe maçına gittim. Güvenlikler ve store çalışanları dahil statta hiç kimse duvarın yerini bilmiyor. Ödediğim paranın karşılığı olarak kulübüme destek olmanın verdiği manevi haz bir yana orayı görmek ve o duyguları yaşamak istedim. Ancak maç öncesi ve sonrasında bir yerden bir yere geçiş yasağı ve zorluğu olduğu için gezemedim bile. Bu duvarın nerede olduğunu bilen biri yazsa da en azından bir dahakine bilinçli olarak gitsek.

  4
  4
  1. @rebel536 yorumuna yanıt olarak

   Güney kale arkasında, ama olay maç günü ile alakalı değil. Hafta içi yada maç olmayan günler hafta sonuda gitseniz de göremezsiniz çünkü her taraf kapalı ve içeri almıyorlar

   2
   2
 5. Yöneticileri, futbolcuları anlarım da taraftara ne oluyor anlamış değilim. Motor gibi küfür edip arada bir atkı sallayınca BURSASPOR’a katkıda bulunduğunuzu mu zannediyorsunuz? Kulübün kasasına bilet/kombine parası olarak verdiğiniz parayı ona buna ettiğiniz küfürlerle misliyle çıkartıyorsunuz kulüpten. Tabi bu lafımın yanısıra kulübün sırtından geçinen yönetici (ör. Ali Ay) ve futbolcuların (ör. Deniz Yılmaz) da isimlerinin orada olmaması gerek. Kulüp tarihindeki kara lekelerden başkası değiller çünkü.

  1000 tane bile eksi yesem umurum değil.

  3
  5
 6. Lafta destek herzaman yapıyoruz. Maalesef bu vb… kampanyalarda katılım 500 tüzel kişi çevresinde oluyor.
  Bunları yazınca bir şey değişmeyecek bu bizim gerçeğimiz bunu bilerek yönetime gelinmeli çünkü işin sanayici kısmıda taraftar gibi potansiyelinin çok altında…

  2
  5
 7. Bu şekilde projeler her zaman yapılmalı, bu proje 100 bin sayılarına ulaşmalı, bunun harici ONUN FORMASINI DA SEN AL, ONUN ATKISINI DA SEN AL, ONUN OKUL KIRTASİYE MASRAFINA DESTEK OL gibi artık markalaşmış sürekli yapılacak olan sosyal porjeler her yıl yapılmalı, hatta ONUN BİLETİNİ SEN AL da buna ilave edilebilir, maça gelmiyorsan bir öğrenci kardeşini gönder gibi artık stada da getirilecek kalıplaşmış projeler üretilmeli, bu şekilde öğrenci ve genç kardeşlerimize BURSASPORLULUK bilinci aşılanmalı

  2
  4
 8. nı duvarı kampanyasına katılırım %94 olmuş.Tamamen fey .Katılım %5 i geçmez.Bursaspor taraftarı hiç bir zaman klüp yararına yapılan kampanyalara katılım göstermemiştir.Yine göstermeyecektir.Burdan sadece klavye delikanlıları oy kullanmakta.Onlarda 160 Tl hayatta vermezler.

  0
  6
 9. Bu kadar paraya ego tatmin eder gibi anlamsız bir beton duvar yapılacağına. Bursa’daki köy okullarına ”BURSASPOR KİTAPLIĞI” adı altında küçük okul kütüphanesi kurulsun. Örnek veriyorum; ”Bursa Cumalıkızık Köyü İlkokulu Bursaspor Kütüphanesi veya Kitaplığı”. Beşiktaşlısı fenerlisi bile katılmazsa ben de bişey bilmiyorum.

  1
  9
 10. #onunatkısınıdasenal
  16mayıs2010 : : :

  katılıyorum böle bir kampanya başlatılsın bence herkesin katılabileceği bir şey olur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu