Ankaragücü yönetiminden ziyaret

Başkanımız Recep Bölükbaşı, her iki takımın taraftarlarının başlatmış olduğu kardeşlikten de öte olan dostluğu yönetimler bazında da oluşturmak için bugün oluşan birlikteliğin artarak devam edeceğini belirtti.

 

BÖLÜKBAŞI; “DOSTLUĞUMUZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

 

Kardeş kulüp Ankaragücü Yönetimi’nin Bursa’ya gelerek ziyarette bulunmasının bir ilk olduğunu belirten Bölükbaşı,  Ankaragücü’nün en kısa sürede hak ettiği yere gelmesini çok arzu ettiklerini ve Bursaspor olarak destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Bursaspor’da ilkleri yaşıyoruz. Kongreden sonrada yaşadık. Daha sonra sinerji adına çok güzel şeyler yaşanıyor. Hepsini beraber yaşıyoruz. İnşallah bu sinerji bizi başarıya götürecektir. Şuanda da gerçekten bir ilk oluyor. Ankaragücü Başkanımız Sayın Mehmet Bey’e ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bizlere şeref verdiler, onur verdiler. Bizleri ziyarete geldiler. Başkanımız 1.5 yıldır görev yapıyor. Ankaragücü bu sezon play-off ta elendi. Biz çok üzüldük. Uzun yıllardır Ankaragücü ile kardeşliğimiz var. Ben buradan hem Ankaragücü hem de Bursaspor’umuzun taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Bu dostluğu oluşturdukları için ve bunu uzun yıllardır sürdürdükleri için. Bursa’da 6.dakikada Ankaragücü, Ankara’da da 16.dakikada Bursaspor tezahüratları yapılıyor. Böyle büyük dostluk Türkiye’de hiçbir kulüp arasında yok. Bu dostluğun artarak devam etmesini diliyorum. Biz Ankara’ya davet edildiğimizde çok güzel karşılandık. Biz hem Emre’nin transferi hem de kendileri ile tanışmak için Ankara'ya gittik. Ben Ankara’da bir başkan değil arkadaş, dost gördüm. Bize karşı çok nazik ve sevgi doluydular. Biz o elektriği aldık. Önce birbirimizden bahsettik, futbol alışverişine girmedik. Hatta ben başkanımıza şunu söyledim, "Taraftarlarımız kendi aralarında bu güzel dostluğu oluşturdular, biz yönetimler bazında bunu neden yapmıyoruz" dedim. Kendileri de "Olabilir neden yapmayalım" dedi. Bunun neticesinde kendileri bizleri ziyaret etmek istediler. Ankaragücü şuanda 2.ligde, bu sezon PTT 1.Lig'ikaçırdılar ama önümüzdeki dönem inşallah ben inanıyorum ki arzu ettikleri başarılara ulaşacaklardır. Biz Bursaspor olarak Ankaragücü için ne yapmamız gerekiyorsa inşallah yapacağız. Örnek olan bu dostluğun diğer takımların aralarında da olmasını arzu ediyorum. Bu iletişimi kurarsak, birbirimize yardım ederiz. Sporun dostluk,kardeşlik olgusunda bu var. Ankaragücü’nden sol bek çok çıkıyor. Türkiye’de sol kanat oyuncusu çok az yetişiyor. Daha önceden İshak Doğan arkadaşımız vardı şuanda Karabükspor’da oynuyor. Taraftarlarımız bizlere kesinlikle gücenmesinler. Bizler çok iyi dosttuz. Tabii ki biz birbirimizden futbolcu alıp vereceğiz. Başka takımlar almasın, biz alalım. Biz alamasak başka takımlar alacak. Kendisini zorlayan futbolcular var ve bu futbolculardan birisi de Emre. Kendisi bizleri çok sevdi. Neden transfer olmasın? Bizlerde Ankaragücü’ne futbolcu vereceğiz. Birbirimize yardımcı olacağız. Biz Ankaragücü yönetiminin ziyaretlerinden dolayı onur duyduk. Ankaragücü camiasına sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

 

YİĞİNER; “İYİSİ BURSASPOR’A YAKIŞIR ”

 

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner yaptığı açıklamada Bursaspor Yönetimine iade-i ziyarette bulunmak için geldiklerini ve Bursaspor Kulübü ile dostluk ilişkilerin arttırılmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

Yiğiner ziyarette şu konuşmayı yaptı; “Sizlere ve yöneticilerinize hayırlı, uğurlu olsun diliyorum. Bizleri Ankara’da ziyaret ettiniz, onurlandırdınız. Tanışma fırsatı bulduk. Futbolu en azından bizden iyi biliyorsunuz. Yıllardır deneyiminiz var. Başkan vekilliği yaptınız. Hem iade-i ziyarette bulunmak hem de birlik ve beraberliği pekiştirelim istedik. Taraftarlarımız birbirlerini çok seviyorlar. Birbirlerine çok bağlılar. Ankaragücü ve Bursaspor taraftarları kardeşliğin ötesinde dostlar. Bizim Bandırmaspor maçımıza 2 otobüs Bursaspor taraftarı geldi. Bizim elimizde oynadığımız ligin üstünde olduğunu düşündüğümüz futbolcular var. Biz Emre’nin 2.ligin üstünde olduğunu biliyorduk. Kendisine talepler vardı. Ama biz Bursaspor’dan teklif gelince diğerlerini hiç değerlendirmedik. İyisi Bursaspor’a yakışır. İnşallah Bursaspor’umuza ve Türk futboluna katkı sağlar faydalı olur. Bundan da eminim. Geçen sezon yazın tüm futbolcularımız tatile giderken Emre kardeşimiz salonda çalışıyordu. Bizleri mahcup etmedi. İnşallah bundan sonraki süreçte de mahcup etmez. Bu arada Ankaragücü’nün ekonomik durumunu biliyorsunuz. Bizim kulübümüzün de yaşaması lazım. Allah nasip ederse transfer yasağımızı kaldırırsak, Başkanımız ve yönetici arkadaşlarımız ile görüştük bizlere Bursaspor’dan futbolcu desteği vereceklerinin sözünü verdiler. Bu da bizleri oldukça mutlu etti. Recep Başkanımız bize “Sözde değil özde kardeş olmak istiyoruz” dedi. Bizlerde sizin gibi düşünüyoruz. Bu kulüplerin birlik ve beraberliği, taraftar dayanışması inşallah yönetim bazında da olur. Daha da birlik beraberlik içerisinde Türk futboluna hizmet ederiz diye düşünüyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu