Amed taraftarları tehdit ediyor!

Bursaspor’un Amed Sportif Faaliyetler ile oynadığı maçın yankıları sürüyor. Son olarak PFDK Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Aynı ligde forma terleten bir diğer Bursa kulübü İnegölspor, 30 Nisan’da Diyarbakır deplasmanında Amedspor ile karşılaşacak. Zorlu deplasman öncesi sosyal medyada Amedsporlu taraftarların tehditkâr yorumlarda bulunmaları dikkat çekti. İnegölspor Başkanı Kani Ademoğlu enbursa.com’a verdiği demeçte, “Amedspor’la bu zamana kadar dostluk ilişkimiz vardı” dedi.

Bursaspor geçtiğimiz hafta sonu Amedspor ile kendi sahasında karşılaştı. Her dakikası gergin geçen maçta, sahaya çok sayıda yabancı madde atıldı. Tribünlerde açılan ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım ve Beyaz Toros pankartları ise olayı spor müsabakası olmaktan çıkarıp siyasi zemine taşıdı.

ÖNCEKİ DÖNEM YÖNETİM LİDERİ ADANUR CAMİANIN IRKÇI OLMADIĞININ ALTINI ÇİZDİ

Bursaspor’un önceki dönem yönetim kurulu lideri Emin Adanur yerel ve ulusal basında maçla ilgili birçok demeç verdi. Kendisinin de bir Kürt olduğunu açıkça ifade eden Adanur, Bursaspor camiasını ırkçı olarak nitelendirmenin yanlış olacağının altını çizerek, “Camia ırkçı olsaydı beni başkan yapmazlardı” dedi. Açılan söz konusu pankartlara karşı olduğunu da ifade eden Adanur, pankartları açan birkaç kişinin yanlışını Bursaspor’a mal etmemek gerektiğini belirtti.

SÜLEYMAN SOYLU SORUŞTURMA BAŞLATILDIĞINI AÇIKLADI

Maç oynanmaya devam ettiği anda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açılan pankartlar nedeniyle soruşturma açıldığı bilgisini kameralar karşısında verdi. Akabinde sorumlular hakkında mahkemelerce gözaltı kararları verildi.

BURSA MİLLETVEKİLLERİNİN AÇIKLAMALARI

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç maç öncesinde yaşananları işaret ederek TBMM kürsüsünde, “Bursa halkını ve Bursaspor camiasını yargılanmanıza izin veremeyiz” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise sosyal medya hesabından olayları kınayarak Valiliği, Emniyet Müdürlüğünü ve TFF’yi göreve davet etti.

ZAFER PARTİSİ’NDE İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ
Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığı sosyal medya hesabından tribündeki olaylara destek verdiğini paylaştı. Akabinde genel merkezden paylaşımın kaldırılması istenince İl Başkanı Adem Şimşek reddederek partiden ve görevinden istifa etti.
HDP milletvekilleri ise yaşanan olayları faşizm olarak nitelendirdi.

BURSASPOR’A AĞIR CEZA

TFF, Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Karara kulüple birlikte önceki dönem yönetim kurulu lideri olan Emin Adanur’dan sert tepki geldi.

İNEGÖLSPOR CAMİASI TEHDİT EDİLİYOR!

Aynı ligde mücadele eden bir başka Bursa kulübü İnegölspor, 30 Nisan’da Diyarbakır’da Amedspor’un konuğu olacak. Maçın oynanmasına 1 buçuk aydan fazla süre varken bazı Amedspor taraftarları sosyal medya hesaplarından tehdit içerikli mesajlar veriyor. Öyle ki içlerinden bir kişi açıkça birer kurşun hediye edeceğini İnegölspor resmi İnstagram hesabındaki Ispartaspor maçı ile ilgili paylaşımın altına yazdı. Başka bir taraftar ise, ‘Çok kan akacak’ diyerek açık açık tehdit etti. 30 Nisan tarihinde Diyarbakır deplasmanına gidecek olan İnegölsporlu futbolcular ve taraftarların güvenliğinin ne ölçüde sağlanacağı merak uyandırıyor. İnegölspor Başkanı Kani Ademoğlu enbursa.com’a açıklamalarda bulundu.

“AMEDSPOR’LA MAÇLARIMIZDA KÜFÜR BİLE DUYMADIK”

Yıllardır bu liglerde mücadele ettiklerini ve yaptıkları maçlarda Amedspor’la herhangi bir sorun yaşamadıklarını dile getiren İnegölspor Başkanı Kani AdemoğluAmedspor’la çok maç oynadık. Diyarbakır’a gittiğimiz maçlarda da çok güzel karşılandık. Kahvaltılar, yemekler, ikramlar hep oldu. Maçlarımızda küfür bile duymadık. Hatta bir taraftar sayfası benden Bursaspor maçı ile ilgili kınama yayınlamamı rica etti. Fakat reddettim. Çünkü ne Diyarbakır’da oynanan maçla ne de Bursa’da oynanan maçla ilgili mesaj yayınlamadık” dedi.

“ASIL SORUMLU TFF’DİR”

Bursaspor maçından sonra sosyal medyada tahrik, küfür, tehdit olduğunu ifade eden Başkan Ademoğlu, “Bursaspor süper lig takımı. Onlar bu ligin atmosferini anlamaz, bizde süper ligin atmosferini anlamayız, bilmeyiz. Amedspor’la İnegölspor arasında dostluk ilişkisi vardı bu zamana kadar. Fakat Bursaspor maçından sonra sosyal medyada tahrik, küfür, tehdit var mı? Evet, var. Fakat olacağını sanmıyorum. Yönetimleri bu işe engel olur. Amedspor’a geçmiş olsun dileğimizi ilettik. Mesajımızda; Federasyon iki kulüp arasında yaşanan münferit olayları bildiği halde aynı lige koydu ve sıkıntılara gebe bir durum ortaya çıkmasına vesile oldu. Bursa’daki olaylar kadar, Diyarbakır’da yaşanan olayları, açılan pankartları da kınıyoruz dedik. Sorumlular ne taraftar ne de yönetimdir. Asıl sorumlu TFF’dir. Geçmişi belli olan iki kulübü ya aynı lige vermeyecektiler ya da tarafsız sahada seyircisiz oynayacaktılar. Maçta bu şekilde ülke gündemine düşmeyecekti. Her iki kulüp yönetimi de aynı grupta olmak istemediklerini beyan etmişti” şeklinde konuştu.

“BİZİM İÇİN, ‘KARDEŞ TAKIM GELİYOR’ DİYORLAR”

Netice itibariyle Diyarbakır deplasmanına gideceklerini söyleyen Ademoğlu, “Bizi, ‘kardeş takım geliyor’, ‘Bursa şehri geliyor’ diye bekliyorlardı hep. Münferit ufak tefek olaylar olabilir fakat büyük bir olay yaşanacağını sanmıyorum. Yaşanırsa da umrumuzda olmaz. Çıkar sahaya oyunumuzu oynarız. Bursaspor ile bizim konumumuz Amedspor camiasıyla çok farklı” ifadelerini kullandı.

26 Yorum Onay bekleyen 5 yorum var

 1. Futbolda siyaset istemiyoruz deyip ortalığı ayağa kaldıranlar futbolun her karışına siyaset sokmuşlar.İnegölde kendi kendine gelin güvey oluyor sizi de il yapıcaz merak etmeyin.Bursaspor yıkılmaz.Kendi küçük dünyanızı Bu büyük camia ile kıyaslamaya kalkmayın diliniz yanar.

  70
  5
  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Ha İnegöl ha onlar zaten bi farkınız yok, siz iyi anlaşırsınız…!
   Beka sorunu haline getirmeye gerek yok ! Ya seversin ya Terkedersin ! Burası Türkiye ! Ancak şu bir gerçek ki Bursaspor hepinizin babası !
   Enver Cenk Şahin’ in yağladıgı füzeye öylece bakakalan ismi lazim degil takimin falan filan kalecisine sevgiler…!
   Ezan susmaz Bayrak inmez !!!

   48
   5
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    bütün inegölü onlarla aynı kategoriye koyman çok yanlış dostum. ben ve bir çok arkadaşım yıllardır kombinemizi alıp maçlarda yerimizi aldık. Cumartesi günü de oradaydık. Bu yüzden kelimeleri seçerek cümlelerimizi kuralım ki aramızdaki bağ daha da güçlensin, kopmasın. Bu yüzden bir özür beklemekteyiz.

 2. Amedspor bunları planlayıp yaptı.

  Çok kurnazca, futbolcuları ilk saniyeden itibaren bursamızın çimleri öpmeye başladılar.

  Bunlar sırf provakatör…. içleri nefret ile zeyir içinde.

  Bunlar türk liglerinden men edilmesi şart Yoksa hiçbir zaman huzura kavuşamaz Türk milleti.!

  PKK Avrupa’da bile terör örgütü olarak görülüyor.
  .

  19
  1
 3. Ulan İnegöl’e bak sen. Am-Et’ten kardeş takım olarak bahseiyo. Bak bak bak. Bi de İnegöl’lüler kendilerine Dönek denince kızıyo

 4. İNEGÖLSPOR KULÜBÜDE AMEDSPORDAN YANA OLDUGUNU AÇIK DİLLE İFADE ETMİŞTİR İNEGÖLÜ ARTIK BURSANIN BİR İLÇESİ OLARAK GÖRMÜYORUM VEDE GÖRMEYECEGİMDE YAZIKLAR OLSUN İNEGÖLSPOR BAŞKANINA VEDE TARAFTARINA

 5. İnegöl çok tuhafsın çok !
  Hep mi tesadüf biz kime düşmansak sen dostsun…eskilerin bir sözü vardır dostunu söyle postuna gerek
  Yok….diye..

 6. İnegöl başkanı kendini Bursa’dan ayırmış o zaman bakın başınızın çaresine Bursaspor’a küfretmekle olmuyor bu işler

 7. İnelgol sporun bu yaklaşımı hiç bir etik kurala uymamaktadır benceBhrsasporu savunacaklari yerde Amed sporu methediyorlar. Kınıyorum.Ofadaki futbol terkristleri onlarida aynı akamete surukleyeceklerdir.Gidinde bir görün bakalım.Hem Bursaspor’a verilen bu ceza çok ağırdır.Bwnde bu ceza Devlet beyin Bursaspora verdiği desteğe karşıda alınmış saçma sapan bir.cezadir.Federasyon bu siasi karaka temeline dinamit koymuştur.

 8. Yeşil pankartida yanlış falan değildi hangi kanunda var yeşilin pankartının suç olduğu paçavra açanlara ne işlem yapilmista yeşilin pankartını açanlara işlem yapılıyor?

 9. Hangi takımlardan destek mesajları geldi,
  lütfen onlarıda sayfalara taşıyın. Samsun, Eskişehir, Trabzon v.s.

 10. İnegöl geldiniz ilçemiz olduğunuz halde BJK itligi yapıp dünya küfür ettiniz. Şimdi göt korkusundan dolayı kardesiniz mi oldu pkklilar.

 11. Erkan Aydın açıklama yapmış.Bursaspora verilen cezaları kınıyorum diye.Erkan bey.Sahsiniza lafım yok.Hatta şahsınıza saygım bile var.Fakat TFF den önce.Siz önce halk tvyi,sezgin tanrikulunu,Orhan saribali kinayin.Bu saydiklarimi kinayamiyorsaniz lütfen iyi polis kötü polis oynamayı bırakın.

 12. Ben buna inanıyorum eskiden nasıl karşılandıysanız aynen öyle karşılanacaksınız hiç kukunuz olmasın saygılar

 13. yaushaklığa bak. gelirler burada chp şakşakçılığı yaparlar, sonra da tribünde milliyetçilik oynarlar. sizin milliyetçiliğinize tüküreyim. sandıkta pkkyı sevindir. sonra tribünde kahrolsun pkk diye bağır. beyninize limon sıkayım.

 14. Bu ceza düşmezse Bursaspor ligden cekilirse ahtım olsun bütün federasyon girevlileri hepsi suikaste kurban gider ahada bu böyle biline

  1. @Kmx yorumuna yanıt olarak

   Arkadaslar ben Elazigliyim sadece sunu soyleyebilirim. Allah icin kim neyapmissa karsiligini gorur diyarbakirda ayni hareketleri bursaspora yaptilar bugunde sizlanmayacaksin ve oyun olarakta bursaspor cok ustun oynadi edeple gelen edeple gider inegölspora tavsiyem dik durun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu