Amatör Ligi görmek istemiyorsak!

Olay Medya Spor Yazarı Ertan Erkuvvet’in Esenler Erokspor - Bursaspor maçı köşe yazısıdır.

2. Lig’e veda maçlarını oynayan Bursaspor dün lider Esenler Erokspor karşısında hiçbir varlık gösteremeyerek sahadan 5-1 mağlup ayrıldı.

Psikolojik olarak tamamen kopmuş çocukları aldıkları bu yenilgiden dolayı yerden yere vuracak değiliz ancak yine de daha diri bir görüntü verebilmeleri gerekirdi. Hele ki 1-0 öne geçmişken.

Ancak alınan sonuç ne kadar yaralayıcı da olsa artık en ufak bir önemi yok.

Mühim olan kongrede kimlerin aday olacağı ve kulüp delegelerine sunacakları vaatler.

20 Ocak’taki olağanüstü genel kurulda Sinan Bür’e 507 oya karşılık 240 oyla kaybeden Raşit Barışıcı bugün adaylık için tanıtım toplantısı yapacağını açıkladı.

Bildiğiniz gibi Başkan Sinan Bür de göreve yeniden talip olacaklarını açıklamıştı.

Her kongre elbette kulüplerin geleceği için önemlidir ancak bu genel kurul Bursaspor açısından her zamankinden daha fazla önem taşıyor.

Yeşil beyazlı kulübün olmazsa olmazı transfer tahtasını açmak. Bunun için de 150 milyon lira civarında bir paraya ihtiyaç olduğu belirtilmişti. Bunun yanında bir de yapılacak transferler için gereken miktar düşünülürse 3. Lig’i sallayabilecek bir kadro için en azından 100-150 milyon lira daha gerekir gibi görünüyor.

Aday olacakların kuru vaatleri bir kenara bırakıp deyim yerindeyse ‘300 -400 milyon lirayı masaya koyup’ sahneye çıkması gerekiyor.

‘Para tüm sorunları çözmez’ diyenlere şunu belirtmek isterim ki bu batakta para olmadan hiç bir şey çözülmez.

Tabii bir de Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in her platformda verdiği tahtayı açma sözü var.

Başkan Bozbey’in nasıl bir yol izleyeceği gerçekten merak konusu.

Lig bizim için bitti, bayram da geçti, kongreye de 42 günlük bir zaman kaldı. Artık camiayı heyecanlandıracak oluşumların ortaya çıkma vakti geldi.

Bu kez hata yapmamak için genel kurul üyelerinin süreci çok iyi gözlemlemesi gerekiyor.

Hata kaldıracak durumumuz kalmadı. Şampiyon takımı amatör ligde görmek istemiyorsak her kesimin desteğini alacak bir oluşuma ihtiyaç var.

Umut ediyorum ki yarınlar tarihi çınarı yeniden yeşertir.

Yoluyla
Ertan Erkuvvet
Kaynak
Olay Gazetesi

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sevgili Bursasporlular rahmetli yazıcıdan sonra hangi yöneticinin borcu alacağı var ise donduracak tahta açılabilmesi için sorun olan futbolcuların hangi dönemde transfer edildi ise o başkan çözecek şehrin ileri gelenleri iş insanları şehri yönetenler egolarını çıkarlarını bir kenara bırakıp gerçekten yönetici atayacaklar bu işe de amigoymuş tirbün lideriymiş kimseyi karıştırmayacaklar kullanmauacaklar tirbüncünün taraftarın yeride gücü de desteğide tirbünden gelir

  7
  1
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   O söylediklerini yapacak olsalardı, bu kulübü bu hale getirmeye vicdanları el vermezdi. Görmedin bak azıcık hesap soracak adamı ne hale getirip de gönderdiler. Yersen diriliş sezonu ve dirildik…

 2. Sevgili yazar, sence biri çıkıp durduk yerde o gereken 300-400 milyonu,
  Neden versin?
  Neden vermeli?
  Sen olsan verirmisin?
  300-400 milyon ile sorunlar çözülürmü?
  Ya devamı?
  Senin çözüm önerin bu mu?
  Bu nasıl bir çözüm önerisi?

  1. @1963 yorumuna yanıt olarak

   Onun Bursaya Bursaspora ne faydası olmuş söylermisin. He Türkiye kupasımı almış. Alsın onu mabadına …..

 3. Recep günay gelsin takım amatöre dussun butakimi kimse kurtaramaz önce kafalar deyismesi lazım önüne gelen başkan olmaması lazım herkezin Bursaspor başkanı olursa son bu

 4. Bunlar daha iyi günleriniz.Bekleyin görün,sizi Bursa 1.Amatör,hatta Bursa’nın mümkün olan en alt amatör liginde sürünürken de göreceğiz…Ve o gün benim en büyük bayramım olacak…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu