Altyapıda devrim var..

Bursaspor alt yapısında yenilenme süreci tamamlandı. Yetiştirdiği yıldızlarla adından fazlasıyla söz ettiren yeşil beyazlı kulübün alt yapısında yeni dönem yarından itibaren başlayacak. Geçen dönem Gençlik Geliştirme Proje Sorumluluğu görevini yürüten Yalçın Gündüz mesaisine devam edecek. Yine Vakıfköy İdari Müdürlüğünde bulunan Osman Kılıç'ta görevine devam eden isimlerden birisi olacak. 

 

MESUT ÜNAL GÖREVDE 

Alt yaş takımlarında ise antrenör değişiklikleri dikkat çekiyor. Bu sezon oluşturulan ve Süper Lig'de yer alan takımların katılacağı U-21 yaş liginde Bursaspor'u Mesut Ünal çalıştıracak. Uzun yıllar yeşil beyazlı forma giyen Ünal'ın yardımcısı ise geçen sezon Arabayatağıspor'da görev yapan Fazlı Tan olacak. 

 

MUSA HOCA U-16'DA

Bursaspor U-19 takımı ise başarılarıyla dikkat çeken Harun Şen'e teslim edildi. Harun Şen ile birlikte yeşil beyazlılar geçen sezon U-17 takımıyla şampiyonluk yaşamıştı. U-17 takımı Ayvaz Öztürk'e, U-16 takımı ise gelecek vaadeden isimlerden biri olan Musa Öztürk'e verildi. 

 

YILMAZ BURUL'A ÖZEL GÖREV

U-15'i Ali Aköz, U-14'ü Nurgut Ak, U-13 takımını ise Coşkun Eminoğlu çalıştıracak. Bu arada uzun yıllar Bursaspor alt yapısında görev yapan ve birçok genç ismi gündeme getirmesiyle dikkat çeken Yılmaz Burul, futbolcu izleme ve yaş grupları koordinatörlük görevine getirildi. Burul, Türkiye çapında genç futbolcu avına çıkacak. 

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu