Altepe “Stadın yerini kafamıza göre seçmedik!”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Altepe'nin ilk kez yaptığı açıklamaları bugünkü köşesine taşıdı...

Yıl 2009… AK Parti Büyükşehir Adayı olan Recep Altepe’nin seçim vaatleri arasında Bursaspor’a yeni stadyum vardı.

O kampanyada…

Altepe’nin görsellerle açıkladığı vaat ilgi görünce, diğer adaylar da projeleri arasına yeni stadyumu aldılar.

Gerçi…

Açıklanan projeler, Atatürk Stadyumu’nun yıkılıp yerinde yeni stadyum yapılmasıyönünde hazırlanmıştı, ama Acemlerbölgesinde veledromun olduğu alandayapılacağı açıklandı.

24 Şubat 2011 yılında yapılan ihaleyi Gintaşkazandı, 1 Haziran 2011’de Timsah Arena’nın temeli atıldı. Müteahhit ekonomik krize girince inşaat uzadı, 21 Aralık 2015’te de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanaçılışı yaptı.

Resmi adı da Bursa Büyükşehir belediyesi Stadyumu oldu.

Ne var ki…

Timsah Arena’nın, kent trafiğinin en sorunlu yeri Acemler’de yapılması hep tartışıldı. Yanında hastane yapılması da trafik kaygılarını çoğalttı.

İşte…

O süreçte yaşananları, Olay Medya’yı ziyarete gelen Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Altepe’ye sorduk.

O da…

Bu konuda ilk kez açıklama yaptı, bir anlamda tartışmalara cevap verdi:

“Bursaspor için görkemli olması yanında, Avrupa Kupası finali oynanacak bir stadyum hedefledik. Avrupa ve dünya standartlarında olsun istedik.”

Şunu vurguladı:

“Dünya Mimarlık Ödülü alan Türkiye’deki ilk stadyum. Ayrıca dünyada en ilginç 5, en etkili 10 stadyum arasına girdi. Koltukları standartlara uygun, çatı tekniği Türkiye’de tek.”

Şunun da altını çizdi:

“Bizim stadyum 180 bin metrekare alana yapıldı, metrekare maliyeti 1.400 lira oldu. Beşiktaş 120 bin metrekare alanda metrekaresini 3 bin 400 liraya mal etti.”

Gecikme için “45 firma arasında en ucuz teklifi veren 2 müteahhit stadyum inşaatında iflas etti” dedi ve yer seçimini şöyle açıkladı:

“63 yıl önce ünlü Piççinato tarafından yapılan Bursa imar planı var. Stadyumu o planda gösterilen yere yaptık, kafamızdan yer seçmedik.”

 

Stadyum Acemler trafiğini nasıl etkiliyor?

Stadyumla ilgili en çok trafik eleştirisi geldiğini, hastanenin de kaygıları arttırdığını anımsattığımızda Recep Altepe şunu söyledi:

“Karar verdiğimizde orada hastane projesi yoktu. Trafik de; otoparklar, ticari alanlar ve cadde duvarlarla kapatılmazsa sorun olmaz.”

Şunu da ekledi:

“Stadyumu projelendirirken her şeyi düşündük. Önünde Bursaray var. Köprüler ve bağlantı yollarıyla Mihraplı Köprüsü’ne kadar plan yapıldı.”

61 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @TG. yorumuna yanıt olarak

   Alinuru savunmuyorum ama bir açıklamasında çok doğru söylüyordu.Stadyum acemlere yapılmamalıydı trafik sorunu olacak oraya büyük bir hastane açılsaydi daha iyi olurdu stadyumuda taşıyacak yer bulunamadıysa yerinde kalmasi daha mantıklı olur demişti ayrıca o terminale doğru yapılan tren istasyonu projede yerin alttından gitmesi lazımdi ayrica doğanbey konutlari elimde olsa yıkardım şehrin görüntüsünü bozuyor diye söylemişti ilk geldiğinde ama linç yedi ve altepe efendi 2022 kadar belediye bütçesi harcamışsın onun hesabını ver alinur inegölün bütçesini getirdi nerede o paralar bakın arkadaşlar siyaset yapmak doğru değil aslında bu taraftar sitesinde ama böyle bir açıklamaya bunlar söylenirdi anlayışla karşılarsınız umarım ben particilik yapmam kim iş yapacaksa onun yanındayım ama sessizde kalmamalıyız yanlış yapılanlara inşallah anlatabilmişimdir

   14
   12
  2. @TG. yorumuna yanıt olarak

   KOSKOCA BURSA ŞEHRİNİ İKİYE BÖLEN ÇOK BİLGİLİ ,ULEMÂ KONUŞMUŞ YALOVA YOLUNU KASTEDİYORUM

   20
   1
   1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

    Panayır lı kardeşim.
    Ben de ömrümün yarısından fazlasını Yalova Yolu civarında yaşamış bir kişi olarak raylı sistemin yer altından geçirilip yol kenarlarının da yıkılıp yeniden yapılması gerekirdi gibi düşünüyorum.
    Şimdi uzaktayım ve mevcut caddeye o haliyle de razıyım.
    Selamlar kardeşim.

  3. @TG. yorumuna yanıt olarak

   İnsanda biraz utanma olur sizde o yüz yokki 10 sene oldu bir stad bitmedi Belediyenin işi Stad yapmak değil Belediye Altyapı yapar Üstyapı yapar elinizi yüzünüze bulaştırdınız hem kendinizi hem Bursa,yı Dünyaya rezil ettiniz senin yüzünden Bursasporumuz bu halde seçtirdiğin kukla Başkanlara yapın borç Bursa öder dedin geldiğimiz nokta kulüp batmış durumda sende çok vebal var bu dünyanın altıda var Üsttüde Bursasporumuzun bir kuruşunu kimler yediyse haram zıkkım olsun daha bu dünyada çıksın

   40
   2
  4. @TG. yorumuna yanıt olarak

   BURSA yı güzel leştirmediniz çirkinleştirdiniz. Bozdunuz talan ettiniz yıktınız korktunuz doğanbey Toki konutları deyip şehreküstünün bağrına hançer soktunuz. 3. 5. Tane yandaşı zengin edeceğiz diye BURSA yı mağfetiniz. ATATÜRK adını silmek için stadı yıktınız . Yıktığınız ATATÜRK stadında milli maçlar oynanınılıyordu yok ettiniz. BURSA Büyükşehir Belediye stadının yanına hastahane yaptınız göz yumdunuz insanlar canı ile uğraşırken biz taraftarlar GOOOOL diye bağıracağız hastalar ne oluyor diye soracak .Zannettiniz ki ATATÜRK stadını yıkarsak adınıda yıkarız yok ederiz dediniz. Ama yanıldınız. Sahi eski başkan siz niye göreviniz den alındınız. ??

   41
   7
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Siyaset yapmayalım diye diye pusturulduk, susturulduk, razı edildik. Stadının adı “Atatürk Stadı” olan kaç kulüp kaldı? Bursa, Eskişehir, Malatya, Kayseri, Sakarya ve en son Giresun. Şuan aklıma gelmeyen stadlar da vardır elbet. İzmir Atatürk Stadını yıkmak için en az 25 proje var. Zamanı gelince gözünün yaşına bakmayacaklar. Amaç çok belli arkadaşlar. Amaçları Atatürk dönemini unutturmak olmasa en azından o yeni stadların bir tanesine anlı şanlı “ATATÜRK” ismini koyamazlar mıydı?? (8taş ve Kocaeli de sayılabilir aslında, inönü stadı ve ismetpaşa stadı).

   2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Atom Karınca nasılsın kardeşim.
    Dediğin gibi Atatürk stadını yıkıp yok ederek ulu önderin adını silmek mümkün değil.
    Çünkü Atatürk ün adı kalıcı olarak kalbimize kazınmış bir kere oradan silmek ne mümkün.
    İyi akşamlar kardeşim.

    12
  5. @TG. yorumuna yanıt olarak

   YAW İNSANLARI APTAL YERİNE KOYMAYIN BARİ. HEM *63 YIL ÖNCE YAPILMIŞ İMAR PLAN VAR* DİYOSUN AMA ORADA HASTANE YERİ YOK ÖYLEMİ???. AMA KOCAAAA KÜLTÜRPARKIN YANINDA Bİ SÖZÜM ONA (SURİYELİLER) MİLLET BAHÇESİ YAPTINIZ. YERİNDE YAPIP KAPALI SPOR SALONU VE PARKA DOĞRU BÜYÜTSEYDİNİZ YA !!! AMA SİZE ORADA BATAN *ATATÜRK* İSMİ OLDU. BAK FB KADIKÖY GİBİ YERDE YERİNDE BÖLÜM BÖLÜM BÜYÜTTÜ STADI. ESKİ ATATÜRK STADINA HER YERDEN YÜRÜYEREK BİLE GELİNEBİLİYORDU, PARKTA YEMEK YENİP GÖL KENARINDA BULUŞULUYORDU, ÇİÇEK PASAJINDA MUHABBETLER OLUYORDU….. VS VS. HEM ALTIPARMAĞI, HEM ESNAFI HEM SEYİRCİYİ BİRİRDİNİZ. ACABA NE UĞRUNA !!!!!!!!!!!

   42
   1
   1. @HERŞEYİM yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim doğru diyorsun lakin şuda var altıparmak ve çarşamba orası riskli bölge alttan fay hattı geçiyor bunu geçtim belediyenin bütçesi olsa şuanda yavaştan orayı yıkıp toptan yeniden yapacaklardı projeyi gördüm 7 katlı artı otopark artı çocuk parkı düzenlemesi var altıparmak caddesi genişletilmiş caddede dükkanları alan var aslında iyi bir çalışma çünkü orada ki evler çok eski ve şunada değinmek istiyorum suriyeli diyip duruyorsunuz isteseniz sizde gidip oturabilirsiniz adamlar ömür boyu burada kalmayacaklar değil ya illa ki memleketine gidecek şuanda suriyeleri bulundurmamızın sebebi uluslararası antlaşmadir göçmenler sınıra dayanmışsa almak zorundasın o antlaşma olduğundan senin ülkene girdiyse bakacaksın avrupa bu yüzden istemiyor göçmenleri ama şuda var osmanlı zamanında bu ülkede rumu , ermeni , çerkez , arnavut , arap ,türk , kürt , zaza vs yaşıyordu bence kötülüğü yoksa kalmasında sakınca yok bu benim fikrim başka fikirlerede saygı duyarım

    1. @ZAFER yorumuna yanıt olarak

     Yanlı konuşuyorsun eski stad yerinde iyiydi veya değildi ama şampiyonluk gördüğümüz şampiyonlar liginde oynadığımız stadyum orasıydı. Şimdi bir iz bile bırakmadılar stadyumdan geriye hepimiz izledik biz de suçluyuz bütün Bursanın bursasporluların ayaklanması gerekirdi

    2. @ZAFER yorumuna yanıt olarak

     Sayın kardeşim.
     Dediklerin doğru şeyler de görmediğin ya da anlamadığın konular var.
     Örneğin Suriye li kardeşlerimiz bizim kapımıza dayanıyor ve ardından avrupa içlerinden işine yarayanları seçip alıyor.
     Aldıklarının sayısı da tabiri caizse denizde kum tanesi.
     Bizim ülkemizde resmi rakamlara göre dört milyon Suriye li göçmen kardeşimiz var.
     Koskoca avrupa nın toplamında o kadar yok.
     Şimdi avrupa bizim ülkemizi tampon bölge yapmış olmuyor mu.
     Ayrıca neden sadece bizim devletimiz yaklaşık yüz milyar dolar harcıyor.
     O kadar harcanan meblağ geriye dönecekler dediğin o kardeşlerimize helal hoş olsun fakat eğer dönerlerse boşa gitmiş olmayacak mı.
     Eğer o para kendi halkımıza yardım olarak harcansaydı neler olurdu neler.
     Bir kaç örnek vereyim en düşük emekli maaşı dörtbin tl olurdu.
     Pandemi sürecinde devlet halkına yüzmilyar dolarlık paket açıklayabilirdi.
     Kişi başına düşen milli gelir onbeşbin dolara dayanırdı.
     Üretim ihracat tarım ve hayvancılık çok iyi duruma gelir ve şu an da yaşadığımız ekonomik kriz yaşanmaz, geleceğe çok rahat bakabilirdik.
     Örnekler artırılabilir.
     Konuya bir de bu açıdan bakmanı tavsiye ederim.
     Kesinlikle eleştirmek ya da siyaset yapmak için yazmadım.
     Sadece doğrular.
     Saygılar kardeşim.

 1. Fomaradaki, Bursa’nın görüntüsünü bozan, Gökdelenleri de
  Piççinato’nun şehir planlarına göre mi yaptınız.
  Milletin aklı ile dalga geçmeyin.
  Ayıp

  58
  1
 2. Atatürk sıdatının neyi vardı 28 bin kişi cehenneme çevirip baskı süperdi gereksiz işler yaptınız Altıparmagi Çarşambayı bitirdiniz..

  44
  2
  1. @9Maraton üst yorumuna yanıt olarak

   Ne Altıparmak Çarşamba’sı? Duyguları bitirdiler duygularıııı. Gençliğimizi hatıralarımızı aidiyetimizi elimizden aldılar. Yatacak yerleriyok. Tarih affetmeyecek bu zındığı

   13
   1
 3. İnsanların stadı yerinde yapacağım diye kandırıp oy alan ve belediye başkanı seçilen daha sonrada bir gecede yerini değiştiren sen değil misin Altepe efendi?

  34
  1
 4. Sayı Altepe, Piççinato’nun planında fomara ucube binaları, su faturalarına kuraklık vergisi, her yere sanayi bölgesi yapmak, Bursayı sürekli göç aldırıp yaşanılmaz hale getirmek, şehrin merkezine beton meydanı yapmak, eski stadyumun orayı millet bahçesi yapmak’ta varmıydı?

  27
  1. @adrenallin83 yorumuna yanıt olarak

   Fomara TOKİ planlarını da 63 yıl önce Pinçinato hazırlamış. Ama hiç bir başarısız belediye başkanıKing Kong Recep gibi o binaları oraya dikmeyi başaramamış. Bi tek bu başarmış 63 yıl sonra. Planını öptümün.

 5. Sizden ne olur bence hic bir şey olmaz bir de cikip demec veriyorsun ayiptir be utanmadan hasan agan salakmi

  .

  24
  1
 6. Şehir 63 yıl önce aynı yapıdamıydı? Madem öyle tüm şehri ona göre imar etseydiniz???? Doğanşehir TOKİ’yi de heralde kendisi koydu kentsel dönüşüm alanına. Dalga mı geçiyorsunuz? Ben muhalafet olmamama rağmen; sizin yaptıklarınıza tahammül edemiyorum

  21
  1
 7. Kafanıza göre yapmadınız ama kafanızın içinden geçenleri yapıp BURSASPOR taraftarı için manevi değeri çok büyük olan ATATÜRK stadını yok ettiğinizi sandınız.Tarih sizin gibileri asla affetmez.Bu kadar güzellikler yaptıysan neden görevden alındın birde onu açıklarsan seviniriz.

  19
  2
  1. @Muradiye yorumuna yanıt olarak

   Sayın Muradiye li kardeşim.
   Gün olur devran döner.
   Bir bakmışsın yöneticiler bir karar verir siyaset üstü olarak değer verdiğimiz ULU ÖNDER ATATÜRK ün adı geri gelmiş, bir bakmışsın ihtiyaç olmuş stadın yerine yeniden ATATÜRK stadı inşaatı başlamış.
   Allah ömür verirse şampiyonluğu gördüğümüz gibi bir gün yenilenmiş Atatürk Stadını da görebiliriz.
   Ne diyelim bekleyelim ve görelim.
   İyi günler kardeşim.

   12
   1
 8. “63 yıl önce ünlü Piççinato tarafından yapılan Bursa imar planı var. Stadyumu o planda gösterilen yere yaptık, kafamızdan yer seçmedik.”
  Bu nasıl bir açıklama. 63 yıllık planda varmış. Devam etseydi bu plana sadıkmı kalacaktı. Hastanede bu planda varmıydı?

  15
  1
 9. kesinlikle atatürk stadı yıkılıp yeniden inşa edilecekti gerekirse 5 bin kapasite az olurdu emin olun biz şuan süper ligdeydik ve ilk 8 içindeydik bu yeni stad bize lanetli geldi

  12
 10. BOŞ KONUŞMA.. 10 SENE OLDU TAMAMEN BİTTİ Mİ BİTMEDİ, TARAFTAR HALA GİDİP GELMEDE ZORLUK ÇEKİYOR MU. ÇEKİYOR, HER SEÇİMDE VAADLERİNİZDE KULLANDINIZ MI.. KULLANDINIZ, ARSA DAN VE DİĞER İNŞAAT MALİYETLERİNDE CEBE İNDİRDİNİZ Mİ.. TABİKİ İNDİRDİNİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ

 11. İfade şöyle : “63 yıl önce ünlü Piççinato tarafından yapılan Bursa imar planı var. Stadyumu o planda gösterilen yere yaptık, kafamızdan yer seçmedik.”
  İmar planı çiziminden bu güne tam 63 yıl geçmiş. Ayrıca bu 63 yıl boyunca şehir sanki bu çizilen imar planına birebir uyarak mı yerleşti? Bu kadar vizyonsuzluk olur mu?
  Ha bu arada bir soru daha: Bu Şehreküstü’nde dikilen ucube Doğanbey konutları bu 63 yıl önce çizilen ve stadı inşaa ederken uyulduğunu söylenen imar planının neresinde vardı?

 12. Pardon başkanım da piccinato mudur nedir 63 yıl sonraki değişime gore mi plan yapmış 20 yılda ne kadar değişti bursa 63 yıl öncesi bana çok komik geldi neyse bu arada askeriye yikildiktan sonra hastane olacaktı ama şehir hastaneleri projeleri oraya yapılacak hastane ve onlar gibi projeleri rafa kaldırdı baskanım kusura bakmayın ama halk gözünü açtı sizi şahıs olarak severim ama yönetici!!,

 13. Hadi len kolpacı. Neymiş, stadı Pinçinatto planına göre yapmış. Ucuza maletmiş, Avrupa finali oynanacakmış. Reis seni bu yalanların yüzünden başkanlıktan indirip yerine Ali Nur başkanı getirdi. Ama hâlâ yalanlarına devam ediyon.O güzel Atatürk stadımızı yıktın ya, seni Allah’la beraber Bursa’da affetmeyecek.

 14. Mimar değilim, şehir planlamacısı değilim.
  İnşaat mühendisi hiç değilim.
  Dolayısı ile teknik olarak hiç bir şey söyleyemem.
  İş maliyet aşamasına gelince her şeyi söyleyebilirim.
  Çünkü eğitimim iktisat bölümü yüksek lisans düzeyinde.
  Dolayısı ile yapılan işin maliyeti ile en az bir stad daha yapılabileceğini, organizasyon yetersizliğini görenlerdenim.
  Bir iş ne kadar uzun dürerse maliyeti defalarca katlanır.
  Çünkü enflasyonist ortamda yönetilen ekonomiler her türlü imalatın maliyetlerini her an güncelleme yapmayı gerektirir.
  Zaten bu üretimde de bu tip gelişmelerin olduğu çok açık.
  Söylenene göre iki inşaat firması da inşaat aşamadında iflasını istemiş.
  Bunun sebebi de gereken ödeme takviminin dışına çıkılması ile birlikte inşaat maliyetlerinin kısa zamanda fazlaca artış göstermesi olabilir.
  Ya da firmalar altından kalkamayacakları projeleri üstlenmiş olabilir.
  Mümkündür.
  Şimdilerde ise fiyatlar öyle aşamaya geldiki artık her şey çok zor.
  Şöyle ki an itibarı ile sadece proje gereği timsahın kafasını bitirmek bile inşaatın başladığı günlerde ki kaba inşaat maliyetine yaklaşmış olabilir.
  Çünkü döviz artışı ve enflasyon sebebi ile her türlü fiyatlar çok yükselmiş durumda.
  Bu tip ekonomilerde başlanan işi öngörülen zamanda bitirilemezse senelerce sürer.
  Yaşanan senelerle ifade edilen gecikmeleri ihaleyi kazanan firmalara yüklemek de yapılan en büyük yanlışlıktır.
  Yapılacak olan işin organizasyonu iyi yapılırsa finansal bütçesi iş başlamadan oluşturulursa o iş kesinlikle uzamaz.
  Gelinen noktada inşaat maliyetleri artık tamamlamayı bile engelleyecek düzeydedir.
  Keşkeleri sevmem fakat keşke stad eski stadın yerinde daha az kapasiteli 30-35bin kişilik butik bir stad olarak projelendirilebilse ve başlandığı anda ki öngörülen süreler ve maliyetler çerçevesinde yapılabilseydi.
  An itibarı ile tamamlanamayan ve bu yüzden uefa nın onayını alamayan bir stadımız var.
  Bununla birlikte adını dahi koyamadığımız fakat yeni başarıları hayal ettiğimiz en azından ekran başından seyrederken gurur duyduğumuz bir mabede sahibiz.
  Yapılması gereken ise yeni bir proje tadili ile timsah kafasına yatırımdan vazgeçilip oradan elde edilecek bütçe ile stadın kalan işlerini bitirmek akıllıca olacaktır.
  Tüm renkdaşlarımın vaktini aldığım için özür dileyerek iyi günler dilerim.
  Emeği geçen herkese her firmaya teşekkürler.
  Yeni tarih adını koyamadığımız yeni stadımızda yazılacaktır.

  3
  4
 15. sen o stadi orda yikarken bursasporun ruhunuda yikmis oldun sn altepe..yeni stat bursaspora hicbir fayda saglamadi..halbuki eski yerinde yapilsaydi kültürpark ve etrafindaki tüm esnaflar bundan yararlanicakti..orasi bursanin kalbiydi..insanin kalbini baska bir bölgeye takarsin yasayamazsin..iste bursasporda böyle oldu..senin yanlislarin yüzünden kulüp bu hale geldi..hep rant pesinde kostun ..kendi cikarlarin yüzünden bursasporu bitirdin..o stat yerinde yapiisaydi bu takim hala süperligteydi..

 16. Sn.ALTEPE şunlarıda söylemiş olmalı,yer darlığından yazılamadıı herhalde.
  1-DOĞANBEY TOKİ hilkat garibeleri ve ucubeliğini,şehrin tarihi hanlar bölgesini kapatması,şehre mızrak gibi saplanması,Uludağın coğrafi güzellik ve ihtişamını bozması süper vizyon değilmi.
  2-Şehri UTANÇ DUVARI gibi ikiye ayıran YALOVA YOLUNDAKİ raylı işi ise tam rezalet.Esnaf kardeşlerimizden iflaslar oldu,Trafik hala berbat.Yalova yolunda çalşacak diye alınan araçlar ise Burulaş parkında çürüyor.(Raylı yerine metrobüs hattı konsa hem kısa zamanda(6 ay içinde)faaliyete geçer hemde maliyeti azaldığından köprülü kavşaklar,üstgeçitler yapılırdı.
  3-Stadyum işi ise bu şehrin ve kulübün geleceğini çalmak olduğunu gördük.Şehir hastahanesi olan yere stad yapılmış olsa ve stadın olduğu yerde de hastahane olsa milyarların tasarruf edileceğini görecektik.Şimdi stad var amma ne hastalar zamanında hastahaneye ulaşıyor nede futbolseverler,taraftar rahat ediyor.Hala inşaatı bitmeyen bir stad.
  Şehir hastahanesinin olduğu yere stad,kapalı spor salonu,yüzme havuzları,tenis kortları ve çarşı,otel vb.yapılarla zenginleşen bir yer hem şehre dğer hemde kulübe gelirde katkısıolurdu.

  PLANLAMA,ÖNGÖRÜ,ŞEFFAFLIK OLMAYNCA İŞLER KAOS VE ZARARLA NETİCELENİYOOOR.

 17. Eski stadyum gerek konum gerekse tarihi bakimdan cok,cok iyi idi istense eski stadyum büyütülüp, daha da güzel bir hale getirilebilirdi. yer altilari , köprüler yapiplip ulasim cok daha basit hale gelebilirdi. Avrupada hep böyle yapiliyor. dolmusculuk,minübüscülük eski cagda kaldi trafik sorununu ancak yeralti ve köprülerle kaldirabilirsiniz.
  AMA HER NE OLUSA OLSUN Altepe Alinur aktasa göre Bursasporluluk bakimindan 1000 kat üstündür.

  1
  2
 18. ÇOK YANLIŞ YERE YAPTILAR HİÇ GÜZEL OLMADI ACEMLER DE TRAFİK ÇOK KÖTÜ KEŞKE İSTANBUL YOLUYLA YAPSA İYİ OLUR KOCAMA BOŞ YER VAR

 19. sayın altepe adam istanbul göbeğine stat yaptı çok güzel yapti sizler ise bir stat her tarafı eksik yazık bu kadar mi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu