Altepe önderlik yapmalı

Bursaspor sevdalısı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin kentimizin ortak değeri olan yeşil beyazlı kulübe sahip çıkarak, Ertuğrul Hoca ile el ele verip, bu kritik dönemde en iyisini yapacağına inanıyorum.

*Bursaspor’da son günlerde şok üzerine şok yaşanıyor. Ertuğrul Sağlam, dün göreve edeceğini açıkladı. Siz bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Bu olaylardan dolayı hepimiz çok üzüldük. Zaten son birkaç aydır Bursaspor’un üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Son iki sezonda yeşil beyazlı kulübün tarihindeki en başarılı sonuçlarına şahit olduk.Böylesine güzel günlerde çok mutlu olmamız gerekirken, ne yazık ki son günlerdeki gelişmelerden dolayı bütün Bursaspor camiası ve yeşil beyazlı renklere gönül verenler tedirgin oldu.Başkan ve arkadaşlarının yargıdaki durumu hakkında yorum yapmak bize düşmez. Ama Bursaspor’un kaybedecek bir günü dahi yok. En kritik dönemde böyle bir olay yaşadık. Tam transferler yapılırken ve yeni sezon hazırlıkları devam ederken, böyle bir olay takımın gidişatına çok büyük zarar verebilir.Zaten Bursaspor, deplasmanları da sayarsak 8 hafta yeni sezonda taraftarıyla buluşamayacak.Bana kalırsa, Bursaspor’un bu kritik dönemde ayakta kalabilmesi için ilk ve en önemli şart Ertuğrul Hoca’nın önümüzdeki dönemde kesinlikle bir yere gitmemesi gerek…

 

Başkan ve 2. Başkan şu an için görevde yokken, hatta yeni bir Futbol Şube Sorumlusu da atanmamışken, Ertuğrul Hoca’nın özellikle transferde başlanan işleri tamamlaması çok önemli…Son dönemde özellikle yaygın basında çıkan “Sağlam Hiddink’in yerine A Milli Takım’ın başına geçecek” şeklindeki iddialar nedeniyle tıpkı benim gibi bütün Bursaspor taraftarı da tedirgin oluyor.Bursaspor taraftarı, öyle kolay kolay kimseye “Adam gibi adam” diye seslenmez. Bu tezahürat, şampiyonluktan 1,5 yıl önce geldiği günden itibaren söylenmeye başlandı.Yani bu sevgi sadece başarıyla doğru orantılı olarak oluşmadı.Bir insanın bu kadar sevildiği bir yerde en zor durumlarda kesinlikle kalması gerektiğini düşünüyordum. Zaten Ertuğrul Hoca da dün bunu kendisi açıkladı.Sonuçta, önümüzdeki günlerde gelişmeler nasıl olursa olsun kesinlikle kulübü bırakmaması gerekiyor.    Güvence vermeli 

 

*Yargı süreci uzarsa Bursaspor’da yaşanan bu kritik dönemde sizce neler yapılmalı?

 

Bu durumda yerli ve yabancı oyuncu transferi yapmak çok zor olur.Başkan Yazıcı’nın ve 2. Başkan’ın olmadığı bir kulübe hangi oyuncu nasıl güvenip de gelir. Bırakın yabancıyı, yerli bir oyuncu bile gelmeye çekinir.Bu noktada; Başkanlar çıksa da çıkamasa da, bana göre tek çare Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’nin bu konuya sahip çıkarak, bütün ülke spor kamuoyuna seslenip, güvence ve teminat vermeli…Zaten Başkan Altepe’nin çok büyük bir Bursasporlu olduğunu iyi biliyoruz.Kendisi defalarca kulübe her konuda maddi ve manevi tam destek verdi. Veriyor da…Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Bursaspor, bu kentin en büyük markası ve dünyaya açılan penceresi…Başkan Altepe’nin de hepimizin ortak değeri olan Bursaspor için Ertuğrul Hoca ile el ele verip, bu kritik dönemde en iyisini yapacağına inanıyorum.

 

Nejat Biyediç

Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu