Altepe, Fuksas’a stadı tanıttı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dünyaca ünlü İtalyan mimar Massimiliano Fuksas'a Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılarak Bursaspor'a devredilen yeni stadyumu tanıttı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çağdaş mimarlığın en önemli isimlerinden biri olan dünyaca ünlü İtalyan Mimar Massimiliano Fuksas ile Heykel'deki Tarihi Belediye Binası'nda bir araya geldi. '2. Bursa İnşaat Zirvesi' nedeniyle kente gelen ve Uludağ Üniversitesi'nde bir sunum yapan Fuksas, sunumu öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti. Başkan Altepe'ye dünya çapındaki çalışmaları hakkında mini bir brifing veren mimar Fuksas, Bursa'da yapılan çalışmaları da yakından takip ettiğini ve Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden bizzat haberdar olduğunu söyledi.

 

Bursa'da çok mutlu olduğunu anlatan Fuksas, Altepe'yi Roma'ya davet ederek, Roma'da ve Bursa'da, Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yapabileceklerine işaret etti. Mütevazı tavırlarıyla sempati toplayan Fuksas, Altepe'den Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyetleriyle ilgili detaylı bilgiler aldı.

 

Altepe, Bursa'yı marka bir dünya kenti haline getirme hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı. Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan ve 2 gün önce protokolü imzalanarak Bursaspor'a devredilen yeni stadyumu da Fuksas'a tanıttı. Stadyumun özelliklerini anlatan Altepe'ye destek veren ünlü mimar Fuksas, timsah modelli stadyumu çok beğendiğini belirtti. Fuksas, ayrıca Bursa ve Bursaspor'un Roma'da da bilindiğini sözlerine ekledi. Keyifli ziyaretin ardından Altepe, mimar Fuksas'a Bursa'ya özgü çini plaket armağan etti.

 

İHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu