Altay Bayındır “Birçok şeyi Bursaspor’da öğrendim”

27 Nisan 2007'de, henüz 9 yaşındayken Bursaspor'da filiz lisansı çıkan Altay Bayındır, Bursaspor'da geçen günlerini anlattı.

14 Nisan 1998 Bursa, Osmangazi doğumlu Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır, Tam Saha dergisinde Bursaspor altyapısındaki günleri ile ilgili konuştu.
Altay Bayındır “Çok güzel şeyler yaşadım. Birçok şeyi orada öğrendim. Çok güzel arkadaşlıklarım oldu. Yaklaşık 6 senem Bursaspor‘da geçti. Altyapı tekniklerini ve öğrenilmesi gereken her şeyi orada öğrendim. Orada maçlara çıktım. Sonra o dönemdeki hocalarla bazı anlaşmazlıklar oldu. Bu konuya fazla girmek istemiyorum. Ufak bir anlaşmazlıktı aslında. O sırada Yolspor beni çağırdı. Ben de her zaman oynayabileceğim yere gitmek istiyordum. İlk hedefim oynamaktı. Yolspor‘u tanıyordum. Oraya gittim. Bir süre sonra Bursa’nın amatör takımlarından Arabayatağı‘na geçtim. Bir sezon orada oynadım.” dedi.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   bu röportaj ali akmana örnek olsun. ”oynayabileceğim yere gittim!” yani oynamak için daha alt kategoride ki yolspora.
   sevgili ali kardeşim, evladım,
   sen zaten oynuyorsun. üstelik yıllarca birlikte oynadığın, hepsini yakından tanıdığın ve alışkanlık kazandığın arkadaşlarınla.
   bu durum gelişimini tamamlamak isteyen ve senin yaşındaki biri için çok büyük şans ve nimet. üstelik şu an taraftar baskısı da yok.
   günümüzde futbol bacasız sanayi. akıl almaz paraların döndüğü bir sektör. bu yönüyle iyi futbolcuyu yerin yedi kat dibinde olsa bile bulup çıkarıyorlar.
   unutma futbolcu saksıda değil, sahada yetişiyor. oynadıkça gelişecek, geliştikçe büyüyecek ve büyüdükçe zaten gideceksin…

   18
 1. Yıllarca Bursaspor’da oynamış Bursaspor sayesinde isim yapmış, milli takıma yükselmiş oyunculardan bile bunları duyamiyoruz bazen. Yolun bahtin açık olsun Altay

  57
  1
 2. ALTAY ŞİMDİİ SENİİ SEVMEYE BAŞLADIM…BİZ KİMLER GÖRDÜK Kİ MESELA BEN ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ BU GELDİĞİM TAKIMI TUTARDIM,ÇOCUKKEN O TAKIMIN FORMASINI GİYERDİM DİYEREK BURSASPOR DAN TEK KELİME BAHSETMEYEN,BİR TEŞEKKÜRÜ DAHİ ÇOK GÖREN TİPLER GÖRDÜK..TEŞEKKÜR EDERİZ ASLINI İNKAR ETMEDİĞİN İÇİN…BAŞARILAR DİLERİM

 3. Altay öz be öz Bursa çocuğudur. Annesi ve babası şu an yaz kış Mudanya Güzelyalı’da oturuyorlar. Altay’da maçlardan sonra 1 günlük izinde İdo ile Burgaz’a (Güzelyalı)’ya inip anne ve babasının evine gidiyor. Ben onlara yakın oturuyorum Güzelyalı’da. Sık sık görüyorum kendisini.

 4. Vakıf köy hocalarının huyudur kendi bulduğu çocukların üzerine eğilir dışardan gelenlerin işi zordur hele hoca sana ısınamadı ise güle güle

 5. SİZ BİRDE O OLAYLARI SORUN DA ANLATSIN. NELER OLUYOR NELER. ALTYAPI MEYVESİ EN FAZLA 1 SENE DAHA SÜRER. SONRASI MALESEF LEŞ….

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu