Alplerde Timsah şov

Sabah yapılan çift kale maçta oyunun temposunu arttırmak için çeşitli metotlar uygulayan Ertuğrul Sağlam, idmana damga vurdu. Ahmet Arı’nın altın golü sonrası yaptığı Timsah yürüyüşüyle noktalandı.    

Hakan GÜNDÜZ / Avusturya  

Önceki gün oynadığı ilk hazırlık maçında Steaua Bükreş’e 1-0 yenilen Bursaspor’da, mağlubiyetten eser yok. Dün sabah gerçekleştirilen çalışmaya ısınma koşularıyla başlayan yeşil beyazlılar, dar alanda çabukluk ve pas, ardından da geniş alanda pas çalışmaları gerçekleştirdi. Pas çalışmasında oyuncularını sık sık ikaz eden Ertuğrul Sağlam, futbolcularından ‘isabetli pas’ atmalarını istedi.

 

‘Top sürme’ yasağı

İdmanın son bölümünde yarı sahada çift kale maç yapan Timsahların neşesi bu bölümde tavan yaptı. Düşük tempoda başlayan çift kale maçta oyuncularının performansından memnun olmayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, tempoyu arttırmak için çeşitli metotlara başvurdu. Futbolcularının daha hızlı oynaması için önce ‘Top sürme’ yasağı koyan Sağlam, oyuncularından sadece kontrol edip pas atmalarını istedi.

 

Kıran kırana mücadele

Bu kuralla oyunun hızını biraz olsun arttırmayı başaran başarılı çalıştırıcıyı bu tempo da kesmedi. Sağlam’ın çift kalenin sonlarına doğru ‘altın gol’ uygulamasını başlatması, maçta heyecanla birlikte tempoyu da arttırdı. Sercan’ın kırmızı takımıyla, Ozan İpek’in sarı takımı arasındaki mücadelede top bir o kaleye, bir bu kaleye gitti. Dakikalarca süren gol girişimleri sonuç vermezken, sarı takımın sol kanadı Ahmet Arı mükemmel bir golle takımına galibiyeti getirdi. Gol sonrası yaşanan sevinç görüntüsü ve Timsah yürüyüşü de görülmeye değer.

 

Haber kaynağı : Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu