Allerik Freeman gitti!

Frutti Extra Bursaspor’un başarılı point guardları arasında yer alan ve ING Basketbol Süper Ligi’nde en çok sayı üreten ilk on isim arasında olan Allerik Freeman, bugün öğle saatlerinde yapılan antrenmana gelerek takım arkadaşlarıyla vedalaştı.

Freeman, takım arkadaşlarıyla vedalaşırken, kendisine Çin’den 3 aylığına 300 bin dolarlık bir teklif geldiğini ve kabul ettiğini belirterek, takım arkadaşlarına veda etti.

Yönetim ve teknik ekibin tüm ısrarlarına rağmen ABD’li oyuncu yarılmakta ısrarcı oldu.

Frutti Extra Bursaspor’dan yıllık 120 bin dolar alan Freeman’ın sözleşmesinde belirtilen 70 bin dolarlık buy-out’u Çin ekibi ödeyeceği belirtilirken, başarılı guard yeşil beyazlılardan alacağı olan 14 bin dolardan da vaz geçti.

Bursaspor’da kadroda bulunan diğer oyuncuların böyle bir buy-out maddesinin bulunmadığı öğrenildi.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Son 5-6 maç şahsi oynadı ilk maçları gibi takım oyunu oynamadı çok top kaybı yaptı demekki bunun içinmiş yolu açık olsun seneye zaten bizde durmazdı

    41
  2. Şok gelişme gian belki onun için alındı bizim için büyük kayıp ..yıllık kazancı çok komik 120 bin dolar demekki baskette normal bu ..

  3. 120 BİN Dolara yıllık anlaşmışız amma başarısınıda görünce acaba neden gitmesini engelleyecek ve katkısınıda arttıracak tedbiri alamadık.Hayırlısı olsun.Kanaatimce kıt kaynaklarla takımın başarısını sağlayan basket yöneticilerimiz inşaalla o güzel duygu,özverili çalışmları için başka alternatifleride bulurlar.Gerçekten basket şubemiz bizleri bugünlerde moral olarak sevindiren işlere imza attılar.

    GÜLE GÜLE

  4. Büyük kayıp mutlaka yeri doldurulmalı. Takımın en iyi iki oyuncusundan biriydi. Yerine bir transfer yapılacağını düşünüyorum.

  5. yolu açık olsun bursaspor seyircisi olarak artık atlet oyucu istiyoruz yaşlı ve atlet olmayan oyuncu ilk 12 de yeri yok. bu takım dağa iyi olması için bu şarttır.5 yabancı oyuncumuz yabancı çok süre alıyor dışardan katkı yok. recep doğrusöz bu takımda rahat oynardı.eski kadrodan oynayacak çok oyuncu var ama ne yazıkki yaşlı oyuncu oynatıyoruz…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu