Allah kimseyi düşürmesin

Son dört gündür Bursaspor’da, Bursa’da yaşanan büyük şokun etkisinden bir çokları gibi ben de henüz çıkamadım.

 

Kolay değil, bir sezon öncesi Türk futbolunda inanılmazıgerçekleştiren, Anadolu futbolunun kabuğunu kıran, makus talihini değiştirenŞampiyon Bursaspor’un başkanı, ikinci başkanlarıve genel müdürümali ve idari yolsuzluk iddialarısonucu tevkif edildiler.

 

Türkiye’de spor kulüpleri kategorisinde ilk defa bir yönetim başkanı dahil hapishaneye girdi. Bu gelişme Bursa ve Bursaspor için inanılmaz bir utanç, imaj ve prestij kaybı oldu.

 

Geçtiğimiz gün Ertuğrul Sağlam’ın da katıldığıüçlü basın toplantısında Divan Kurulu BaşkanıKadir Şankaya’nın “Biz başkan ve arkadaşlarınıtatile çıkmışkabul ediyoruz” benzetmesinin iyi niyetli bir teselliden ileriye gitmediğini pazar günüBaşkan İbrahim Yazıcı’nın tedavi amaçlı bulunduğu Şevket Yılmaz Hastanesi’ne gittiğimde daha iyi anladım.

 

Arkadaşım, adaşım İbrahim Yazıcı’yı hiç olmazsa uzaktan görür, pencereden el sallarım umuduyla gittiğim hastanenin demir parmaklı bölmesine yaklaşmak bile yasaktı.

 

Ancak, oğul Serkan Yazıcı’yı babası yerine öpüp, klasik teselli lafları edebildim. Yani, kısacasıKadir Abi’nin tatil benzetmesi, gördüklerim ve göremediğimle Allah kimseyi düşürmesin. Uyuşmadı. Şevket Yılmaz’dan ayrılırken resmen kimyam bozuldu, şakaklarım ve beynim zonklamaya başladı. Gelin bir de şimdi İbrahim Yazıcıve arkadaşlarının içerideki hallerini düşünün.

 

Tek kelimeyle ALLAH KURTARSIN…

 

DİVAN KURULU NİYE TOPLANMADI

 

Bursaspor Kulübü büyük bir kaos, şok yaşıyor. Akil ve tecrübeliler topluluğu olan Divan Kurulu’nun geçen hafta yapılacağı duyurulan toplantısı yaşanan gelişmeler nedeniyle aniden iptal edildi.

 

Halbuki; Divan Kurulu’nun böyle olağanüstü zor günlerde acilen toplanması gerekmez miydi?

 

Lay, lay, lomlu günlerde yemeli, içmeli toplanmak elbette güzel. Ama böyle acı ve zor günlerde bir araya gelip yol göstermek, fikir üretmek, yol göstermek bence daha yararlı ve değerli olmaz mı?

 

İbrahim Alakoç

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu