Alkışlar centilmen Bursaspor’a

Yarı finale kadar sadece 1 gol yiyen Antrenör Mesut Aldanmaz yönetimindeki Bursaspor U11, Kosova'nın Korriku takımı önünde Hakim Kaya ile 1-0 öne geçti. Bitime 2 dakika kala Kosova ekibi skoru 1-1 yapıp kendi sahasında sevinirken, çabuk santra yapan Bursaspor boş kaleye golü atarak 2-1 öne geçti.

Ancak Bursaspor Koordinatörü Hakan Cenkçiler ve Antrenör Mesut Aldanmaz bu davranışı doğru bulmadıklarını belirterek, Korriku'nun beraberlik golünü atması için kaleyi açtılar.

ANLAMLI JEST

Ancak Kosovalı oyuncu, çok ilginç bir şekilde boş kale yerine topu direğe nişanladı! Bursaspor 2. kez gol şansı verdi ve bu centilmence davranış sonrası durum 2-2 oldu. Fakat uzatma dakikalarında, kalecinin hatası sonucu Kosova ekibi maçı 3-2 kazandı. Bursaspor, finali son anda kaçırmasına karşın, iki defa yaptığı fair-play hareketiyle izleyenlerden ve futbol otoritelerinden büyük alkış topladı.

OTORİTELER KUTLADI

Maçı izleyen Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve T.Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman da küçük timsahları ve teknik heyeti bu güzel davranıştan ötürü kutladı. Bu ilginç karşılaşma Bursaspor TV'den ünlü spiker Okay Karacan'ın anlatımıyla canlı olarak yayınlandı.

 

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu