Alinur Aktaş’ın Timsah Arena isyanı!

Alinur Aktaş düzenlediği basın toplantısında yeni stadyumla ilgili gerçekleri ortaya koydu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Konya Torku Arena‘nın 1,5 yılda 160 milyon TL’ye mal olduğunu hatırlattı ve “Devlet 50 milyon verdi. Biz bugüne kadar 500 milyon para harcamışız. Bursaspor liste getirdi 80-100 milyon liraya daha ihtiyaç var” diye konuştu.

DEVAM EDEN DAVALAR VAR
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş düzenlediği basın toplantısında yeni stadyumda gelinen noktayı açıkladı. Toplantıyı takip eden gazetecilere stadyumla alakalı, ‘Akla stat geliyor‘ diyerek başlayan Aktaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ile aralarında geçen konuşmadan satır başlarına değindi. Alinur Aktaş, “Konya Büyükşehir Belediye Başkanı’na sordum 1,5 yılda 160 milyon liraya mal etmişler. Devlet 50 milyon verdi. Biz bugüne kadar 500 milyon para harcamışız. Bursaspor liste getirdi 80-100 milyon liraya daha ihtiyaç var. Devam eden davalar bulunuyor. Faizler yemek zorunda kalıyoruz. Ben Recep Başkan ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZORUNLU REVİZYON 
Stadyumu en iyi şekilde hazırlamanın gayreti içinde olacaklarını belirten Alinur Aktaş, “Belirli revizyonlar yapmak durumundayız. Bursaspor’la alakalı devam eden süreç var. Stadyumu en iyi şekilde hazırlayarak katkı koymak durumundayız. Kanuni çerçevede elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Stadyumun girişi çıkışı, otoparkı ile bir düzene kavuşturulması gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Şampiyon Bursaspor bu şehrin değeridir” diyerek, “Bursaspor’un mali sıkıntıları var. Bu sene güzel bir gidişatı var. Farklı başarı kapıları bize açar. İyi niyetli dirayetli bir başkanımız olduğunu görüyorum” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak
Bursa Hakimiyet

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sayın Altepe utanıyorum senin de benim hemşerim olduğunu duymaktan,
  Bu şehre gelmiş en fanatik BURSASPORLU olmanın yanında
  Bu şehre ve BURSASPORUMA en fazla zarar vermiş bir Belediye Başkanı olmandan utanıyorum,
  Konya’nın 160 MİLYON TL’ye 1,5 yılda bitirdiği stadyumu duyunca utanıyorum,
  7 yılda hala bir sürü eksiği ile üstelik 500 MİLYON TL harcanmasına rağmen bitmeyen stadyumu görünce utanıyorum,
  İstanbul yolundaki trafiği rezaleti görünce, stadyum daha ekonomik yapılsaydı da kaynak bir kısmı buraya ayrılıp yerin altına inseydi metro diye düşünüp utanıyorum,
  TOKİ’lerin Bursa’nın göbeğine ucube gibi çöktüğünü görünce utanıyorum,
  Şu Bursa’nın çarpıklığını, Megaköy havasını görünce utanıyorum,

  Ben bu kadar utanırken sadece sana verdiğim oydan dolayı, sen en azından benim kadar utanıyormusun yaptıklarından ötürü

  109
  6
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten katılıyorum kardeşim Bursa’yı bitirdi hiç bi planlama şehircilik Yok stad konusu zaten belliydi de Allah çıkarsın inşallah kat kat rezil etti herhaliyle

   21
 2. Altepe’nin neden utanıyorsunuz. Seçimde adama sırf akp’li diye oy verdiniz.kendi düşen ağlamaz.yeni seçim olacak yine akp’nin adayına oy vereceksiniz.Bu başkan boş araziyi satıp benzinlik arazisi bile yapmayacak.Kukla başkanla kukla Bursaspor uyumu böyle oluyor.Madem öyle Recep Altepe belediyenin kaynaklarına zarar vermiştir hakkında dava açılsın yok mu yürekli bir savcı.Yeni başkan Altepe’ye çakıyor ama Altepe’nin akp’li olduğunu unuttu galiba.

  72
  10
  1. @Öğretmen yorumuna yanıt olarak

   aynen kardesim burada saydiranların çoğu seçimde buna oy verdiler, tekrar aday olsa çoğu yine verecek hiç kimse ağlamasın boşuna, yaptığınız seçimlerin cezasını hep birlikte çekiyoruz

   1. @mithat yorumuna yanıt olarak

    3 dönemde sandıkta ödetmediğiniz hesabı hala yok ahirette dünyada…yav he he kardeşim he he, herkes hakkettiği gibi yönetiliyor malesef….

    56
    3
   1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

    Allah var insan utanır 16 senedir neler götürüldüğünü neler yiyildiğini herkes biliyor. chpli değildir korkma sözünü söylerken elini vicdanına koy Allahtan kork (bunu chpli olmayan birisi olarak söylüyorum ayrıca admin siyasi yorumu neye göre onaylıyorsun Bursaspora zaten yeterince siyaset girdi en azından buraya sokma)

    60
    6
  1. @DoğrucuDavut yorumuna yanıt olarak

   bursasporun parasına göz koyanların kimler olduğunu görüyoruz zaten,aynı kişiler 16 yıldır bütün türkiyenin ve türk halkının parasına göz koyuyor

   28
   2
 3. Alinur aktaş revizyondan bahsediyor. Proje nasılsa o şekilde olması gerekiyor. Maliyetten Kısıcam diye stadyumun kalitesini düşürmeyin. Timsahın kafasındaki led teknolojisini umarım iptal etmessiniz..!

  13
 4. sayın başkan sözde hepiniz Bursasporlusunuz. Su faturalarına ek 1TL ekleyerek bu şehrin ekmeğini yiyen, suyunu içen, çoluğunu çocuğunu doyuranların da en azından şehirlerine karşı ufacık bir katkı yapmasını sağlarsınız. Hem kulübe katkı yaparak bir ömür duacınız oluruz, hem de sözde sevginiz havada kalmaz.

  12
  3
  1. @rebel536 yorumuna yanıt olarak

   Olmaz kardeş o iş benden isterlerse 10 100 neyse kessinler ancak evde o 1 lirayı beğenmeyip sağa sola atıp konu bursaspor olunca yok canım niye ben cebimden para vereceğim diyen çok kişi olacaktır.

   13
   1
 5. Rahmetli Başkan Hikmet Şahin….(Allah(c.c.)Rahmet Eylesin Kendisini SEVMEZDİM.)Yeni Stadı Yerinde Yapmayacağız dediğinde,ortalığı ayağa kaldırıp.Şiddetle Eleştirip.Stadı Yerine Yapacağız Sunumları Yapan Eski Başkan…Bizlerde İnanıp(Kendim Dahil)Eski Başkanın Bayraktarlığını yapan Biz Sessiz çoğunluğun Nasıl Kandırıldığımıza Üzülerek Şahit Olduk…Şimdi Aynı Görüşten Yeni Başkan Şöyle Diyor.Böyle Diyor…Peki Projeler Onaylanırken…Sahte Açılışlar Yapılırken Methiyeler Dökdürüyordunuz….Başta Boyalı Yerel Basınımız !!!!Şimdi de Biz Onu Yapacağız…Bunu Yapacağız…Peki Bize Giren Kazıklar Ne Olacak…Vatandaşın Mağduriyeti Ne Olacak ???Yani Herkes Yediği Kazığın Hayrını Görsün mü ???

  10
 6. Basimiza ne geliyorsa kalitesizlikten geliyor,ihale usulu,kim en ucuz rakami veriyorsa o aliyor,sonra ondan kaliteli is bekle ! Yahu once bi bak ! O firma daha once kac tane stad yapmis ! Daha onceki buna benzer referanslarina bak ! Ama yok ! Dayi oglunun tanidigi,amcaoglunun bilmemnesi,ayni partili,parti teskilatindan birilerinin bilmemnesi derken butun isler gelisiguzel firmalara veriliyor sonra onlardan kaliteli is bekle ! Bu sadece Bursanin degil,butun Turkiyenin sorunu ve malesef gercegi !

 7. Gidenin de gelenin de bir farkı yok mesele zihniyet.
  Bence aglamayada gerek yok halk olarak basimizdakileri biz seçiyoruz o zaman çile cekerkende kimse mızmızlanmasın cuma günü herles metrodan stadada staddan metroya koyun sürüsü gibi yürüsün çünkü bizim seçtiğimiz çobanlar bize bunu laik gördü.

  5
  1
 8. Hem oy verip hem ağlayanlar siz çok tuhafsınız gerçekten Bozbey gibi adam sizin gibilerin korkusundan aday olmamakta çok haklı..

  4
  2
 9. İyi de ne yapacaksın sayın başkan onu söyle..Yine bir sürü konuşma ama net bir şey söylemeyen bir siyasi…

 10. Kim bilir kimlerin ceplerine girdi o paralar. Benim hakkım varsa çalana, çaldırana haram olsun.
  7 sene olacak stad başlayalı tam 7 SENE.
  Yapamayacağın işe bulaşmayacaksın kardeşim. Stadta tuvaletler leş gibi. Isıtma namına hiç birşey yok. Geçen sene locada maç izledim misafir olarak. Locanın içinde bile bokum dondu afedersiniz. Her yere büyükşehir belediye tabelası çakmak kadar kolay olmuyor bu işler. Abuk subuk bir iki tane büfe koymuşlar. Kardeşim o büfe için diğer yerleri niye yaptın o zaman. Millet birbirini yiyecek birşey alırken. Aldığın şey birşeye benzese. Olmadı kardeşim yapamadınız stadımızı. Bir de çıkmış bu Akp’li Belediye başkanı da diğerine giydiriyor çaktırmadan. Senin suçun yok belki ama çok farklı şeyler yapacağını sanmıyorum. O paralar ne zaman kimlere harcanmış çıkar delikanlı gibi açıklarsın, o zaman biz de senin delikanlı gibi arkanda oluruz. Destekleriz Bursa’dan yana Bursasporlu diye.

  1. @Bursalı yorumuna yanıt olarak

   has bursa lımı? sen biraz araştır adamım adam gürcü batum göçmeni. İnegöl de çoook başarılı olduğu için bursa ya atandı şu an İnegöle git kendini avrupada zannedersin o kadar yanı. güldürmeyin beni bu adamı İnegöl de seven yok denecek kadar az hem de fetö twitleri çıktı bunun.

   5
   1
 11. Bu altepe bu kararları tek başınamı verdi.bu kadar zarar ziyanın altına imza koyan meclis üyeleri hala koltuklarında oturuyor..trafik felç kaçak yapılaşma her yerde ..plansız TOKİ evleri.altyapı bitik üstyapı dersen brak arabayla gitmeyi yaya gidilecek yol yok yeşil bursanın adı var kendi yok ..su pahallı ulaşım pahalı ve rezalet ..ilçelerin hali harap yıldırım osman gazı virane gürsu ilçe değilde sanki köy..nerde millet vekilleri hani nerde bu bakan..görmüyormu bu vaziyeti ..yazık kardeşim yazık ..

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu