Alinur Aktaş “Timsah Arena 1 seneye bitecek”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor ile yapılan sponsorluk anlaşmasında Timsah Arena ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde Bursaspor ile BUDO arasında yapılan sponsorluk anlaşmasında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Timsah Arena‘nın Türkiye’de bulunan diğer stadyumlara göre oldukça büyük olduğunu belirtti ve mali anlamda sorunlarının bulunduğunu belirtti.

Başkan Alinur Aktaş, “Bugüne kadar stadyum ile ilgili çok çalışmaya yapmaya çalıştık ama elimizi kolumuzu bağlayan bir unsur vardı. Mevcut müteahhit ile defalarca bir araya gelip bir şeyler yapmaya çalıştık ancak hiçbir alacağı olmamasına rağmen bizi yarı yolda bıraktı ve sözleşmeyi birkaç ay önce kanun gereği feshettik. Nihayetinde geçen hafta yeni bir ihale yaptık. ‘Ne olacak bu Timsah’ın kafası?’ sorusu ile karşılaşmaktan rahatsızım. Bu saatten sonra Bursaspor’un, bu şehrin lehine stadyumu nasıl kazandırabiliriz bunun derdi içinde olmak gerekiyor. Bunun hesabını da Bursaspor başkanı ve yönetimi yapacaktır” diye konuştu.

Stadyumun isim hakkı ile ilgili de konuşan Başkan Aktaş, “İsmi ile ilgili hiçbir kompleksimiz yok, Bursaspor’a kazanç sağlamak kaydıyla değerlendirilebilir. Bursaspor, stadyumun sembolik bir bedelle kiracısıdır. 2020 başında stadyumu tamamlamış olacağız, bu çalışmalar da 2020 mart-nisan gibi bitmiş olacak. Stadyumun içerisindeki mekanik bakımlarla ilgili kafası, çevre düzenlemesi bu manada bitirilmiş olacak. 2020 nisan ya da mart ayında. Stadın tüm temizlik işlemlerini maçtan sonra 5 gün 40 personelle firma ile yıl boyunca 600 bin liraya anlaştık. BURFAŞ aracılığıyla localarda ikram maliyeti 1 milyon lira. Geçen yıl olduğu gibi sponsorlar marifetiyle halledeceğiz buna polislerin kumanyaları da dahil. Orayı yaşayan bir mekan haline getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

82 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   Bu şehrin takımına Belediye başkanı da destek verecek vali’ de emniyet müdürü’ de ! Kimse kusura bakmasın kardeşim ! Bursa’ nın ekmeğini yiyen zengin iş adamlarından hangisi çıkıpta Bursaspor’ a aday oldu yardım etti ? Kalkmış buradan destek olan insanlara saldırıyorsunuz partizanlık uğruna Bursaspor’ a zarar veriyorsunuz ! Particilik yapmak isteyen meclis’ e girsin spor sayfasına değil !

   13
   5
    1. @Harbici yorumuna yanıt olarak

     Ya nasıl adamlarsınız siz !? Bir şehrin Belediye başkanı takım tutamaz mı ? Bursasporlu olamaz mı ? Ülkenin cumhurbaşkanı’ nın bile tuttuğu takım ve o takıma yapılan yardımlar ortadaylen neyin tatavasındasınız ?!?

     6
     4
  2. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   Aaaa….Oslo da chp vardı. … Dolmabahçe de chp vardı. .. Habur da da chp vardı. .. Megri Megri diyen de chp idi. .. Kongre de Barzani’ye ( Türkiye seninle gurur duyuyar ) diye bağıranda chp idi. …Adam keşke başarılı olsa. 17 yıldan beri neler yaptıklarını iyi biliyoruz. .. HÜLOOOĞG. ..

   15
   5
  3. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   Timsahin kafasina tüküreyim sen metrodan stada yol yapacakmisin, otoparklari hizmete sokacakmisin yeni yapilan hastane ile stat arasindaki caddeyi genişletip kaldırım yapacakmisin stadin altındaki dukkanlari kiraya verip orayi 24 saat işleyen bir sisteme cevirecekmisin gerçi

   23
   4
  4. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   30 Ağustosu içine sindiremeyen adama ben adam demem. Binlerce şehit veren Bursa ya yakışmıyorsun. Lafına da güvenmem

   33
   14
  5. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   yemin ediyorum varya senin ne kombinen,stada gitmişliğin, nede storeden bi ürün almışlığın vardır..ziyanın kralı sen ve senin zihniyetin aslında bunu geçte olsa öğreniyo bu tribünler.bi-te-cek-si-niz.

   58
   83
  6. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   Herşey olumlu giderken bu şahısın yüzü belirmeye başlayınca herşey allak bullak olacakmış gibime geliyor. Timsah kafası sorusundan rahatsızmış kıyamam.

   85
   49
 1. 2018 in Mart Nisan gibi aylarda da bitiyordu , stad çevresindeki engellerde kalkıyordu fakat hiçbiri gerçekleştirilmedi . Yine vaatler bakalım bu sefer nolacak ?

  120
  40
 2. Bu yıl Mart Nisan gibi aylarda da bitiyordu , stad çevresindeki engellerde kalkıyordu fakat hiçbiri gerçekleştirilmedi . Yine vaatler bakalım bu sefer nolacak ?

  64
  38
 3. Recep Altepeee. Kulakların çınlasın. Statdaha bitmeden eskidi. Ah ulan Altepe, Bursa tarihinin gelmiş geçmiş enötü belediye başkanısın. ŞEhrin siluetini bpzdun. Fomara’ya diktiğin o Toki kuleleriyle Bursa’nın kalbne hançer soktun. Ataturk’ün parasıyla yapılımış güzelim Atatürk stadımızı yıkıp park yaptın. Timsah arenanın inşaat işini kendi yancılarına pas ettin. Herifler parayı aldı işi yarım bırakıp kaçtı. Stadı bitirmeden toz oldular. Allah seni nası biliyosa öyle yapsın. Bursa’da gezecek, sokağa çıkacak yüzün yok. Bunu sen de biliyosun. Ve çıkamıyosun zaten. Utan utan. Bi zamanlar bu Bursa’nın Hazreti Muhammedi zannediyordun kendini. Tayyip Beyin gücünü kendi gücün sanıp, Bursa’da herkese gider yapıyodun. Bursasporu yönetmeye çalışıyodun. Ağzından çıkanı Allah kelamı sanıyordun. Ama nooldu? Tayyip bey kulağından tuttuğu gibi sıpıtıp attı seni, Ali Nur abiyi belediye başkanı yaptı. Şimdi eski mesleğine dönüp sobacılık, bacacılık falan yaparsın artık. Allahsız seniii

  60
  20
  1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

   bir zamanlar, R.A gitsin diyenler, görevden alındığında bu kez ”ama bu haksızlık. seçimle gelen, seçimle gitmeli!” demeye başladılar.
   a- dün gitsin diyenler şimdi neden kalmalı diyorlar?
   b- şimdi kalmalıydı diyenler dün neden gitsin dediler?

   5
   10
  2. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

   Söylediklerin ile düşüncelerime rehber olup beni dertten kurtardın teşekkür ederim. Sözde r t.e fomarada gudubetleri derhal traşlayın, ( kısaltın. ) demişti neredeeeee. Dua edelimde BURSASPOR, umuzu kısaltmasınlar.

   12
   2
   1. @Bursa Aşığı yorumuna yanıt olarak

    Belediye başkanı seçiyorsun, peygamber değil. İş yapsın dini bizi ilgilendirmez. Senin dinin sana, benim dinim bana diye bir söz var. Belki hatırlarsın

    14
    5
  1. @Esrariko Sikoko yorumuna yanıt olarak

   sana kızamıyorum bile. ama inan çok üzülüyorum.
   kullandığın rumuz, yaptığın yorum ile aldığın beğeniler beni senden çok daha fazla şaşırttı.
   ama ne yazık ki sende bu ülkenin bir vatandaşı ve gerçeğisin.
   benim için zor bir sınav olsa da demokrasi gereği, seni kabullenmek, sana tahammül etmek ve seninle aynı havayı teneffüs etmek zorundayım.

   10
   5
 4. Lan Adam Forma Aldı Ona İtiraz Ettiniz Adam Tahtayı Açmamıza Yardım Etti Ona Itiraz Ettiniz Kim Aldı Bundan Başka Forma Hangi Parti Kurucusu

  31
  46
  1. @Haykıran yorumuna yanıt olarak

   Agaları bozbey aldığı locanın parasını altı ay geçmesine rağmen parasını hala ödememiş bahseden varmı ? Aktaşa kinleri onları da belediyeye işçi almamasından, alsaydı bu keneler de bir numaralı yalakası olurlardı

   7
   19
 5. BAKIN ÇOK AÇIK VE NET KONUŞACAĞIM. ŞURADA YAZILAN YORUMLARA BAKIYORUMDA SUÇLAMADAN ELEŞTİREBİLEN ÇOK AZ İNSAN VAR, DİĞERİDE ÖVECEM DİYE SAÇMALAMIŞ. YEMİN EDERİM BU KADAR BOŞ Bİ TOPLUM OLAMAZ

  28
  8
 6. Bursalı firmalar Bursaspor a yardım etseydi belediye başkanı da timsah arenayı yapardı 2 yıldan beri 6.5 milyon tl Bursaspor a yardım etti göğüs sponsorluğu verdi .Alinur aktaş a sallayacağiniza Bursa da milyon dolar kazanan patronlara sallayın.

  27
  24
 7. Allah cc sanada bizede ömür versin o bir senede gecer. Bu arada göğüs reklamı için verilen fiyat çok iyi İnşallah daha başka sponsorlarda gelir.konyanın mesela takımın başına getirdiği isim değeri bu kadar.O yüzden fiyat iyi daha iyi olmazı için başta takım olmak üzere biz taraftararında iyi olması gerekir. Önce şu stadı fulleyelim artık

  23
  14
 8. Sn.Belediye başkanımıza açık mektup:
  1-Stada gelen taraftarı neden yoruyorsunuz.İSTASYONUN GÜNEY DUVARINI YIKIN VE GİRİŞ-ÇIKIŞ TURNİKELERİ YAPIN.
  2-iSTASYONUN GÜNEY KAPISI YAPTIKTAN SONRA 97 METRELİK MESAFEYİ ARAZİ SAHİPLERİNDEN İSTER SATIN İSTER İSTİMLAK İLE ALIP O BAĞLANTI YOLUNUDA YAPIN.
  3-Bu yol ve turnikeleri yaptığınızda hem taraftar çileden kurtulacak,hem hastahane açıldığında vatandaş rahatlayacak hemde stadın çevresi daha değer kazanıp işyerleri cazip olduğundan yüksek kira geetirisi elde edilecek.

  BAŞKAN BUNLARI YAP,STADIN ÇEVRESİNDEKİ BARİYERLERİ KALDIRT HAYDİ GÖRELİM SENİ .KULLAN BU YETKİLERİNİ.

  23
  1
  1. @Ali yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor sevdalisi ilk once kombine alir forma alir buraya bu kadar yorum yazanlar kaciniz kombine aldi ilk once kendimiz ne yaptik lutfen buna bakalim

   3
   14
 9. Seçimden önce Mart-Nisan dı ,nasılsa seçimi atlattın artık ister 2020 de bitir ister 2021 de nasılsa seçim 2023 de .
  Ne timsah kafasıymış arkadaş .
  Birde “Timsah arena Türkiye deki diğer stadlara göre oldukça büyük” müş.
  3 milyonluk şehre 43331 kişilik stadın neresi büyük şehrin göç alarak nüfusunun arttığını da varsayarsanız ,taraftar potansiyelini göz önüne alırsanız hiç de büyük değil.
  TT ARENA………………………………………..52600 KİŞİ
  ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU……………………50509 KİŞİ
  TİMSAH ARENA …………………………..43331 KİŞİ ŞEHİR NÜFUSU 2.994.000 ,NÜFUSA GÖRE %1,44
  KONYA ŞEHİR STADI…………………..41981 KİŞİ ŞEHİR NUFUSU 2.205.000 ,NÜFUSA GÖRE %1,90
  VODAFONE……………………………………..41903 KİŞİ
  ŞENOL GÜNEŞ AKYAZI……………….41461 KİŞİ ŞEHİR NÜFUSU 807.000 ,NÜFUSA GÖRE %5,14
  KAYSERİ KADİR HAS……………………32864 KİŞİ ŞEHİR NÜFUSU 1.389.000 ,NÜFUSA GÖRE % 2,36
  ANTALYA ……………………………………….32539 KİŞİ ŞEHİR NÜFUSU 2.426.000 ,NÜFUSA GÖRE %1,34

  Rakamlardan da anlaşılacağı üzere büyük olmadığı ortada.

  18
  13
   1. @Bursa16 yorumuna yanıt olarak

    3 tane yıldızı olan takimin stadinin yapıldığı bölge dolmabahçe ,tarihi sit alanı olduğından bölgenin zarar görmemesi için daha kapasiiteli stada izin vermediler

    2
    1
  1. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

   timsah arena açıldığından bu yana stada giderim ful dolu olduğunu hiç görmedim.
   önemli olan, 3 milyonun ne kadarı bursaporlu?
   yapılan anketlerde, Trabzon, sakarya, Eskişehir ve kocaelide kendi taraftarları birinci çıkarken, bursa da Bursaspor taraftarı fb ve gs nin arkasında kalıyor. belki bjk bile bizi geçmiştir.
   acı ama gerçek…

   9
   1
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Haklisiniz Eskişehir ve Trabzonda taraftarları 1.sırada çıkıyor maalesef bizde bu sorun var .Çok fazla göç almamız, metropol şehir olmamız ve başarıda süreklilik kazandırılamamasi etken olduğunu düşünüyorum. Şampıyon olduğumuz yıl ve sonraki 3-5 yil cocuklarda ve gençlerde oldukca fazla ilgi vardı. Son yıllarda içinde bulunduğumuz sıkıntılardan Bursasporlu olduğunu bildiğim bir çok insan maça gelmiyor .Hele bu sezon kemik taraftar dışında taraftar maça gelmiyor, tahta açılınca ve iyi sonuçlar gelince heyecan oluştu inşaallah maçlara gelirler. Maalesef genel olarak başarıya endeksli bor taraftar yapısı var.

 10. Geldiğin zaman da 1 seneye bitecek diyordun? Ne oldu? Bu işler 5 tane firmadan kendine maaş bağlatıp avantadan para kazanmakla olmuyor Alinur bey. İcraat lazım icraat.

  13
  3
 11. 2.lige düşmüş süper lige çıkarmı? Göreceğiz.
  Bence T2 Tren hattını bitirin başkan. Hiç ilerleme yok

  10
  3
 12. alinur aktasin partisini tutanlar gelmis burda olumsuz yorum yapanlara disslike atiyor. taraftarimiz da takim tutar gibi parti tutuyor ayiptir. gercekci olun birazcik secim vaadiyle gecen sene bitirecekti stadi bitiremedi. bu zamana kadar stadin niye bitmedigini herkes biliyo zaten. sponsorluk icin kendisine tesekkur etmek lazim. ama stad bitirmeden konusmasin, bitirsin stadi desin ben yaptim basimizin gozumuzun ustune.

  8
  2
 13. Bu “Bitmeyen Stadyum” 2015’de Güya Açıldı Hemde Büyük Tören Vs İle-Ama 2016 Geldi Bitmedi-2017 Geldi Bitmedi-2018 Geldi Bitmedi-2019 Bitiyor Stadyum Bitmedi-Şimdi 2020 Haberi Yayınlandı-Kendilerine Bu Stadyumun Bitmemesi ve Yüksek Maliyeti O Kadar Zarar Verdiki Hesabı Yapılamayacak Derecede-Problem Olmaktan Çıkmasını İstiyorlarsa Bu Stadyum Bursaspor’a Devredilmesi Lazım Bari Kulübün Bir Malı Olmuş Olur ,Bu Gün Bursaspor Bırakıp Nilüfer’e Taşınsa Atıl Kalacak Stadyum Hala Ne Kadar Zor Durumda Olduklarının Bir Haber Değiler- Her Sene Böyle Her Haber İle Bursa ve Bursaspor’luların Gözünde Düşeceklerine Verirsin Hakiki Sahibine Bir Değeri Olur.

  4
  2
 14. Belediye başkanı seçildi ertesi gün metro ücretini 2.55 tl yaptı(2.50 değil) ve gidiş geliş 5.10 tl oldu.
  Yani insanları 5 tl değil 10 tl bukart almaya mecbur etti.
  Bunların İşleri güçleri milletin cebindedir.
  Belediye başkanlığı maaşı haricinde tam 15 yerden daha kendini maaşa bağlamış ve tepkiden dolayı hepsinden istifa etmek zorunda kaldı.
  Ayrıca 30 Ağustos halkın tümünü ilgilendirmiyor diyecek kadar eski bir fetöcüdür.

 15. Belediye baskanini severiz sevmeyiz ama bu borc bataginda bile bursaspora yardim ediyor belediye stad yapmak zorunda degil keskede yapmasaydi kendimizi istsnbul takimlariyla karistirmayalim onlarda parada var sponsorda stadlari insaat halindeyken localarin satisi bitiyor bisponsor cikiyor biyerimi yapiyor isim hakki stat bitmeden satiliyor bi bakmissin stad bitmis bizde varsa hep belediye yapacak yazik okadar zorlukta para ver kufur ye nankorlerden peki sorarim size secim oncesi hrp bursaspor diyen belediye baskan adaylari nerede örnek bozbeymi koz beymi eeeee bi locasi varmi yada bi maca gelmismi merak ediyorum

  3
  2
  1. @Rdk yorumuna yanıt olarak

   niye yikti o zaman eski stadi. kim istedi bunlardan yeni stad. 8 yil oldu 8 yilllll. belediye zorunda degil diyo bi de. silsin ismini de staddan o zaman. buyuksehir stadiymis birak ya

 16. Bozbey gelseydi başa şöyle açıklama yapsaydı öve öve bitiremezdiniz buyursun Nilüfer belediyesi yapsın bir reklam versin forma alsın kombine alsın görelim çok akıllanmış bu taraftar ya adamlar tahtayı açtırdı tahtayı sponsorluk veriyor daha ne konuşuyorsunuz ya

  3
  6
 17. İnşallah sn Başkanım,

  Timsah arena bu şehrin göz bebeğidir. Tarafınıza yapılan eleştirileri dikkate almanızı sevinçle karşıladık. Gözümüz faaliyetlerde olacak!

 18. Admin burası siyasi bir platform değil, sayfada siyaset yapılmAsına imkan sağlayacak bu haberin altına yorum yapılmasını engellemenizi rica ederim.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu