Alinur Aktaş “Takdir edilmem gerekirken…”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor Yönetim Kurulu Lideri Emin Adanur'un, sosyal medya üzerinden öne sürdüğü 'stadyumun kullanım hakları ve futbolcu Burak Kapacak'ın transferine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Başkan Aktaş, bugüne kadar Bursaspor'a hiçbir kötülük yapmadığının da altını çizdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sosyal medya üzerinden yürütülmeye çalışılan karalama kampanyasına ilişkin iddiaları katıldığı televizyon programında yanıtladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 3 kulüp başkanının değiştiğini hatırlatan Başkan Aktaş, “Ali Ay’a da Mesut Mestan’a da Erkan Kamat’a da beni sorsunlar. Hangi işlerine, hangi hocalarına, hangi oyuncularına karışmışım. Nokta kadar bir şey söyleyemezler. ‘Altay maçına gel’ dediler geldim, ‘şurada soyunma odasına in’ dediler indim. İlk geldiğim gün şöyle bir şey dedim. Benim kulübün başkanlığını yapmak, kulübün hocasını, stratejisini belirlemek gibi bir niyetim yok. Şimdi bugünlerde ben Bursaspor’dan bir hakkı almışım gibi bir yaklaşımla hareket ettiler. Bakın ben Bursaspor’u seven, Bursaspor’da geçmişte yöneticilik yapmış, Bursaspor’a gönlünü vermiş, Bursaspor’un taraftarı olmuş, herkese buradan seslenmek istiyorum. Ben Bursaspor’a hiçbir kötülük yapmadım” diye konuştu.

Takdir edilmem gerek

2015’ten beri Büyükşehir Belediyesi ile Bursaspor arasında yeni stadyumla ilgili kira sözleşmesi olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “6 yıldır devem eden bir kira sözleşmemiz var. Yıllık kiramız yaklaşık 1 milyon 600 bin lira. Alamıyoruz. Şu ana kadar da 9,5-10 milyona kadar ulaşmış bir kira alacağımız var. Bir de Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nden dolayı. Özlüce Tesisleri‘nin arazisi Büyükşehir Belediyesi‘ne ait değil, hazineye ait. Büyükşehir Belediyesi üst kullanım hakkını almış. Hazine diyor ki, “Bana bununla alakalı kira vereceksin.” Buradan da bizim 21 milyon 800 bin lira alacağımız var. Ayrıca Recep başkanımızın ve rahmetli Hikmet başkanımızın devam eden davaları var. Bize Sayıştay soruyor: ‘Bu parayı niye almıyorsun?’. Ben burada ne yaptım? Özlüce Tesisleri’nin devrini yaptım. Artık orada kira işlemiyor. Bakın ben bir iyilik yaptım. Teşekkür almam lazım. Ben oradaki kiralamayı sonlandırdım. Bu benim takdir edilmem gereken bir hareket” dedi.

Soruşturma geçirdik

Adanur‘un, “Atatürk Stadı’nı niçin yıktınız?” şeklindeki sorusunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Ben Atatürk Stadı’nın yıkılıp, yıkılmaması konusunda, stadyumun yapılması konusunda karar mercii değildim. Diyorsunuz ki, ‘Niçin stadyumu’ yıktınız. Ben stadyumu yıkmadım kardeşim.  Peki, o gün nasıl bir ilişki kurulmuş? Burası 130 bin metrekarelik arazi. Bunun 70 bin metrekaresi Gençlik Spor Bakanlığı’na ait. Gençlik Spor Bakanlığı’na ait olan bu arazinin yanındaki 60 bin metrekaresinin küçük bir kısmı Recep Başkan döneminde, ağırlıklı büyük bir kısmı benim başkanlığım döneminde kamulaştırıldı. Şimdi üst yapısını biz yaptık. Tahsisi bize yapıldı. Şimdi biz de bununla alakalı bir kiralama ilişkisi kurmuşuz. Bursaspor bize kira ödüyor mu? Ödemiyor. İlk 1-2 yıllık kirasını da loca olarak ödedim. İşte o benim dönemimde yapıldı. Bundan dolayı da ben ve bütün meclis soruşturma geçirdik. Sayıştay’a bununla alakalı savunma verdik. Bursaspor için değer, helali hoş olsun” dedi.

Takas yapıldı

Altıparmak‘taki Millet Bahçesi‘nin yanında bulunan spor salonu ve yüzme havuzu arazisi ile Yeni Stadyum alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan alanın takas yapıldığını belirten Başkan Aktaş, “Üç eski başkana da sorabilirsiniz. Stadın temizliği, bunun yıllık maliyeti 200 bin lira civarında. Hatta oradaki ikramlar, güvenlik 400 kişi civarında. Normalde bunları kulüp yapmak zorunda. Biz statla ilgili ‘gençlik merkezi gibi bir projemiz var’ dedik. Kirama işlemi bugüne kadar yapılamadı. Kiralama alanlarıyla bir şey üretirsek Bursaspor’a bununla alakalı bir gelir de olur. Dediler ki; ‘bizim de kendimize ait bazı görüşmelerimiz var’. Ardadan 20 gün geçti, genel sekreter yardımcım Kulüp Başkanı Hayrettin Bey’i aramış, ‘Ben size döneceğim’ demiş, aradan bir hafta geçmiş yine aramış, ‘Ben size döneceğim’ demiş. Şimdi görüyorum ki stadı niçin devrettiniz. Devrolan bir şey yok. Stat zaten Büyükşehir Belediyesi’nin, arazisi ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı” dedi.

76 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Biz mi dedik size Atatürk Stadımızı ve anılarımızı yıkın da gidin oraya yeni stad yapın diye? Kaldı ki inşaat halinde olan bir yerden kira almak da neyin nesi? Burak ile alakalı da size ne oluyor ki gidip yönetimle satışı için görüşebiliyorsunuz? Hayır bi de başta inkar ederken sonrasında da gerçekleri itiraf ediyorsunuz, bunun gibi gizlediğiniz daha kim bilir ne yalanlarınız var?
  Klubün içine ettiniz, elinize geçirmek için her şeyi yaptınız, şimdi de birileri çıkıp tarihimizi elinizden kurtarmaya çalıştığı için paniklediniz. Destek olmayın eyvallah, ama köstek de olmayın!

  Çorbacı tribüncülerden de aynı tepkileri bekliyoruz inşallah, bakalım Bursaspor’u gerçekten mi seviyorlar, yoksa tek dertleri çorbaları mı?
  Teksas’ın dediği gibi sandıkta görüşürüz artık.

  161
  27
  1. @x on the beach yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim çok güzel Yazın çorbacılar dan ses çıkmaz zaten kulübe çorbacılar ceza aldırdı küfür ederek bağırarak Vesaire Vesaire gerçek taraftar kulübe ceza aldırmadı başımıza ne geldiyse çorbacılar dan geldi o çorbacılar İbrahim Yazıcıyı Ertuğrul sağlama bile küfür ederek yolladılar ama bir o kadar da beddua yediler iflah olmazlar Biz taraftar gerçek taraftar başkanın arkasında durursak yine kaliteli bir kulüp oluruz Hatta taraftar grubu başkanlarını bile bu işin dışında bırakıyorum kendimce Çünkü ben İzmir’de Karşıyaka Kulübü’nün tam karşısında oturuyorum Bu taraftar grubu başkanları ve sizin Çorbacı tabir ettiğimiz kişiler Aynen karşıyaka’yı mahvettiler Şimdi Bana diyorlar ki sizde de aynısı olacak ma Allah yardım etti İbrahim Yazıcı gibi bir adam geldi şu an başkan olarak vallahi billahi kıymetini bilin

    1. @Greenaydin yorumuna yanıt olarak

     yeminle diyorum akparti lı belediye recep altepe O STADYUMU yerine yapacam dedi gitti nereye yaptı sonra sayın aktaş o stadı büyük şehir yapmadımı niye gsm devrediyorsunuz ama sizin amacınız bursaspor düşmanlığı aynen katlı otoparkı aldığınız gibi bu günün yarını var reis bursa sandıkta var

     3
     3
  2. @x on the beach yorumuna yanıt olarak

   Ulan adam daha ne yapsın.yanlış yapmış bence.belediyenin hakkını dolayısıyla tüm bursadaki insanların hakkını hırsız tayfasından almamış almadığı içinde kötü olmuş.hala eski stadı niye yıktınız.bakın bu sene stadyumlar yüzde 50 kapasite ile açılacak .Eski stadda 8-10 bin kişi alabilirdin şimdi 22500 kişi.Burada laf edenler ona buna laf edeceğine stadı doldursunda bursaspor para kazansın.iki üç katı para kazanacak kulüp.normal zamanda 45 bin kişi borç batağındaki kulübün en büyük kurtuluş şansı.bursaspor ancak böyle para kazanır.birilerine teşekkür edileceğine hala siyaset yapılıyor.yok anılarmış yok bimem ne?adam birşeyler yapınca siyaset sokmayın Bursaspor’a oluyor birşey yapmayınca sandıkta şöyle yaparız böyle yaparız oluyor.yok moloz döküm arazisi ver yok stadı beleşe bize kirala.yok benzinlik ver.bursa belediyesi bursaspor hayır kurumumu…birde birşey daha söyleyeyim eğer söylene n doğruysa bu kadar kira geliri bursaspordan alınmadıysa geçen sene yokngiresuna şunu yaptılar bize yapmadıların belki 10 katı yapılmış Bursaspor’a siyaset yoluyla.

   12
   35
  3. @x on the beach yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar bu alinuru koruyacak değilim lakin bu timsah arena ne zaman yapılmaya başlandı 2011 yılında o zaman belediye başkanı kimdi altepe ayrıca Atatürk stadyumunda 2016 yılında başlandı altepe zamanında açıkcası stadyumun trafik oluşturacak bir bölgede olmaması lazım altıparmakta her maçta trafik oluyordu acemlerdede aynı şekilde normalde köfteci yusuf ve buttim arasında arsaya yapılacaktı ama acemlerde arsaya yaptı birileri para kazansın diye hadi onu geçtim arkadaş bursa deprem bölgesi acemlerden o stadyumun ordaki derenin oradan fay hattı geçiyor hangi akılla mantıkla yapılıyor anlamış değilim maç günü 1999 yılındaki gibi büyük deprem olsa o stad mezar olur bize açıkcası siyaset girmek istemiyorum ama türkiyedeki belediyeler hepsi aynı çalma cinsinden düzgün planlama yerleşme planı yok dikiyorlar 10-20 kat her yer beton oldu yunuseliden hürriyete giden yol atış yapıya peşkeş çekildi yüksek binalar yapıldı , doğanbey konutlar var , terminale giden tren sözde yer altında gidecekti ama nerde amerika gibi bizim ülkemizde düzgün denetim yok rüşvet hep adamlar kaçak bina yapanı hem hapse atıyor hemde para cezası veriyor hadi bakalım yapta göreyim bir pencere veya kapı dahi açamazsın belediyenin o semtte belirlediği boyadan başka vuramazsın burada bir bina 5 katlı yanında 2-3 katlı nizam bu değil elin amerikalısı , avrupalısı yapıyor biz yapamıyoruz rüşvet var adam kayırma var bizim millet yandaşına yalaka yapanlara veriyor doğru değil bu adam kayırmadan işi ehline vereceksin ama nerde hayalden başka bişey değil

   33
   31
   1. @Selçuk yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum.Yunuseli Atış Yapı arazisi Osmangazi belediyesi başkan yardımcısının yeri.Kendi yerlerine Mars’a kadar imar,vatandaşa 2.5 kat yeter.Sahtekarlarin timsah gözyaşına alıştık artik

   2. @Selçuk yorumuna yanıt olarak

    Herkes başımıza sehir planlamacisi kesildi, siyasi nefretler yüzünden yapılan her iş rant peşkeş,iktidardan nefret eden herkes muteahit düşmanı,Adam arazinin yuzde 70 i gsgm ye aitti zaten diyor(eski veledrom) hemen birilerinin cebine indiragandi diyor,arazinin kalanını kamulastiran belediye imarda tarla iken kamulastiriyor boylece rayic bedeli düşük kaliyor,gene indiragandi,mezbelelik yere Atış yapi on numara Modern yerlesim yeri yapiyor peşkeş,O zaman eker ciftligi olduğu yerde Baskanin Ergunkent inin diger bütün Insaatlarida peskeş.Ya şu kafadan kurtulun.Her yapilani alkislayacak halimiz yok evet ama guzel yapilan biseyi gormezden gelmek nedir,Stadyum 10 numara yere yapildi,hem sehrin yeni siluet merkezi oldu ve cevresi en klas sosyal yasam ve donatı alanlari ile dolu,Bursa tanitilirken fotograflarda artik orasi gosteriliyor,boyle bir Mantik olabilirmi,maliyeti tartışılır,bitmek bilmeyen dukkanlar Timsah kafasi vs zaten elestirmeyen yok,Şu Bursa maalesef sabrin acı meyvesi,bir cok proje aksatiliyor eksik kaliyor bunlar zaten herkesin hemfikir oldugu konular ama su muhalif kafa yuzunden iste boyle guc zehirlenmesi yasayan bir iktidar ve belediyeler ile karsi karsiya kaliyoruz.Evet aynen oyle ,boyle sacma sapan bir muhalefet anlayisi olamaz,muteahit düşmanlığı yaparak insanlarin uzerinde algı yaratmayi birakin artık,milyonlarca insan icin ekmek kapisi olan sektör,her daim peşkeş rant cart curt.Kalkmis dune kadar hicbir yerde gorulmeyen muhalif tipler ,gelin Nilufer stadinda oynayin kapimiz acik ayagi yapiyor.Ya sen kimin malini kime böldüruyosun,O STAD BİZİMMMM BİZİMMMMM,ya siz siyasiler kim oluyorsunuzda Bursasporu siyasi sacma sapan emelleriniz icin kullaniyorsunuz,20 yildir ogrenemediginiz bir sey var gorunen o ki hala ogrnemeyeceksiniz,Z kusagida gelse Alfa beta ya da gecse bu kafadan kurtalamadiginiz surece insanlari mecbur birakiyorsunuz guc zehirlenmesi yasayan bu tip insanlara oy vermeye.Ya stadyum tribunu ile ambiansi ile konumu ile HARIKA bir Stadyum ya,nasil kiyaslarsiniz eski stadla bu kadar nankorluk olurmu.
    Gelelim Alinur bey e ,hem karismadim etmedim diyorsun lutuf yapmis gibi transferlere aracilik ettigini itiraf ediyorsun,bahsettigin 2 futbolcununda bedeli belli kariyeri belli futbolculardi,Muhammet Sengezer i rica minnet Basaksehire sattirdim der gibi lutufta bulunuyorsun,bu tip konularda senin araciligin olacak ismi,Bursaspor buyuk camia tepkiyi kaldirmaz dendiginde,hangi camia demek ne demek, affedilir kabul edilebilir birsey degil,kusura bakma Baskan,bu sehirde Bursaspor sevginin icten olmadigini herkesin iliklerine kadar hissettiriyorsun,yaptiklarini bir lutuf gibi anlatma Bursaspor bu sehrin en buyuk degeri ve elbette sahip cikacaksin,bu kanuni gorevi olmasada insanlarin ve Bursa halkinin gozunde Asli gorevindir.Cok acik bir dille sunuda soyliyeyim,yerin dibine soktugumuz,Bursaspor un bugunlerde olmasinin Mimarlarindan olarak gördüğümüz Recep Altepe baskanin Bursaspor a verdigi faydalarin yaninda esamen okunmaz bunu bilmen gerekiyor.

    7
    10
   3. @Selçuk yorumuna yanıt olarak

    Şu yorumun nesini beğenmediniz acaba? Kesinlikle doğru. Düzgün iş yapan yok, denetim yok. Altyapı, üstyapı her şey sorunlu. Şehire kuşbakışı baktığınızda bir kaos hakim. Planlama yok. Zihniyetin değişmesi lazım.

    14
    4
   1. @tu_navy1645 yorumuna yanıt olarak

    Seni niye takdir edeceğim partiye çok zarar veriyorsun aynı Parti Deniz ama Bursaspor’u ben her şeyden üstün tutarım Yazık günah değil mi benden bile 100 oy kaybettim Stadı Sen niye devre diyorsun ki Bursaspor’un malı değil mi değilse Atatürk Stadı’nın Niye yıktınız o zaman Recep Başkanla sen partiye çok zarar veriyorsunuz Bugün sizi cumhurbaşkanına şikayet edeceğim

    11
    5
 2. klasik akp li üslubu
  ülkenin başına olan adamlara bak şaka gibi…
  bu günlere kadar oy verenler, son seçimlerde bile bu adamı seçtirenler düşünsün artık
  inegöle de selam olsun, bi tane adam çıktıgını gordum o da arkadasim. o bile soyluyor alinur aktasi inegolde kimse sevmez adamın yapmadığı kalmamıs diye..

  81
  21
  1. @Pablo1616 yorumuna yanıt olarak

   Ak parti ye destek veriyorum lan varmı ötesi, yani Fatihin türbesinde tekme sallayan o deyyüsün dinsiz imansiz cehalet partisine değil, sakın kimse kalkıp klavye den hakaret falan yazmasın ana avrat söverim ve kim yaptiysa onu bulurum, evet bencede siyaset futbola karışmasın ancak şu ak parti lileri asagilamaktan vaz geçin, siz medeni biz ayı öylemi, kahrolsun pkk kahrolsun Din düşmanı chp.

   25
   102
   1. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

    Baştan sona yanlış şeyler söylüyorsun. Siyaset gözünü kör etmiş. Fatih in türbesini tekmeleyen yok, Atv yalanlarından kurtul, başka kanallar da seyret ufkun açılsın. Senin hakaret ettiğin parti kurdu bu cumhuriyeti. Akp 20.yıldır Bursa yı yönetiyor bak bakalım dünya ya örnek olacak Bursa ya ne yapmışlar. Üniversite çökmüş, ekomomisi gerilemiş, sporda sanatta gerilemiş bir Bursa var. Tren yok, havaalanı yok. Yöntmeye devam ederlerse Bursa daha da geriler. Biraz aklınızı kullanın, basma kalıp düşüncelerle yaşamayın.

    4
    3
   2. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

    Anladım sen de eski Fetocusun. Rüzgar tersine dönünce Feto’ya küfür edenlerdesin. AKP iktidardan giderse en büyük hakareti sen yaparsın Yusuf Yusuf.

    28
    2
   3. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

    Yazık kafana kardeşim. Muhtemelen devletten veya belediyeden bir iş bulmuşsun o yüzden böyle saldırgan ve mantıksızsın. Yoksa bu zekada olmak mümkün değil

    29
    3
  1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   yatsiya kadar bile yanmadi ikindide mum sondu stat temizliginden bahsediyor ne zaman maca gitsek iki hafta onceki pislik ler yerinde duruyordu kendine esas durus gosterecek baskan ariyor secildigi gunden itibaren adanur oy veren vermeyen hepimizin baskanidir bursaspor taraftariysa alinurun da baskanidir

   43
   2
 3. 10 yıldır verdiğiniz vaatlerin bir tanesini gerçekleştirmediniz birde üstüne takdir teşekkür mü bekliyodunuz?
  Gücün olacak abi gücün, kendi arazine kendi stadını yapıcan sonra acemler de alinurspor mu oynuyo büyükşehirspor mu oynuyo kim oynarsa oynasın amatörde.

  50
  9
 4. 2023te gittiğinizde herşey ortaya çıkacak..şuan savcılar hiç bir şekilde size karşı harekete geçmiyor..ama gün gelecek iğneden ipliğe yaptığınız her icraat soruşturulacak ..

  47
  6
 5. Hani Burak Kapacak olayı yalandı demekki doğruymuş Sen Menajermisin aracı oluyorsun Konuştukça Batıyorsun bizi Küçük düşürücü laflar kullanamazsın siz Camiamısınız Evet Camiayız Sandıkta görcen Camiayı bizim Otoparkımızı elimizden aldın Otoparkın yerine Söz verdin 2 tane Hafriyat Döküm Sahaları verecektin nerde biz bunları unutmadık

  46
  3
  1. @gemlikli yorumuna yanıt olarak

   Tam unutacakken hatırlatman iyi oldu, alinur belediye parasından oluk oluk vermişti yemekçilere… Bursaspor’a gelince üvey evlat,ellere gelince Bursa’nın parası kepçeyle.. Belediyenin bütçesi zarardayken hem de…

 6. Katlı otoparkı aldın yerine döküm sahası vericez dedin
  Hiç doğru bir sözünüz yokmu sizin
  Yazıklar olsun

  37
  3
 7. SEN BURSASPOR DAN 3 KURUŞ KİRASINI İSTEYECEĞİNE ÖNCE SAYIŞTAY RAPORLARINA DA GEÇEN HACI HOCA TAKIMINI OTELLERDE AĞIRLAMAK,ÇEŞİTLİ HEDİYELER,ALTIN İBRİKLER DAĞITMAK SURETİYLE BURSA LININ GASP ETTİĞİN PARASININ HESABINI VER….80 MİLYON TL…HARAM ZIKKIM OLSUN SANA.

  36
  4
 8. Bu neyin kafası Sayın başkan
  Seni neden takdir edelim
  Menajerlik yaptıgın için mi
  Muhammedi başakşehire
  Peşkeş çektigin için mi
  Rakibin adana demire kiralık
  Verilen Muhammedin süperlige
  Adananın çikmasi sonucu seni
  Tebrik mi etmeliyiz her paraya
  Sikistigimizda seni arayip şu
  Topçumuzu satar misin mi demeliyiz
  Haddini bil ve sadece kendi işini yap
  Bursaspora faydali olmak istiyorsan
  Stadyumun eksiklerini tamamla
  Katli otoparkimizi bize geri ver
  Verdigin sözü moloz dökme alanini
  Kulübe tahsis et vermiş oldugun
  Hatira kombine sözünü tut
  Onun yerine belediye iştirakiyle
  Bursaspora sponsor ol

  35
  4
 9. Geçen sene Giresunspor ve A Demirspor devletin desteğini alarak şampiyon olurken sizler nerdeydiniz Bursaspor her alanda hakkı yenirken sizler hep sustunuz siz Bursaspor u koltuğunuzu sağlama almak için kullandınız en büyük katkı aldığınız Bursa şehrini her zaman cepte gördünüz ve Bursa şehrinde hiçbir yatırım yapmadığınız gibi Bursaspor taraftarını hiçe saydınız bilmezmisinizki Bursa şehrinde en Büyük sosyal dinamik Bursaspor dur.
  Neden Emin Adanır sosyal medyadan açıklama yapınca hiçbir zaman olmadığınız kadar hızlı davranarak TV lerde açıklama yapmak zorunda kaldınız.Suçluluk psikolojisi ağır gelir insana hemen savunmaya geçer bundan sonra kimin haklı kimin haksız olduğunun hiçbir önemi yok tek gerçek Bursaspor a aşkla bağlı olan gerçek Bursaspor lularla Bursaspor düşmanlarının savaşıdır.Unutmayın Laf ağızdan çıkana kadar sizindir, çıktıktan sonra herkesin onun içindir ki Bursaspor ismini ağzınıza alırken tekrar tekrar düşünün Bursaspor da bizim kırmızı çizgimizdir bunuda bir kenara not edin seçim gününün sabahında hatırlarsınız

  35
  2
  1. @Taksici yorumuna yanıt olarak

   Neymiş ,arazi belediyenin değil hazineninmiş.İstenildiği zaman neler neler ,kimlere devrediliyor.Yıllardır sömürdüğünüz bir şehrin güzide takımına bir araziyi devredemiyor musunuz?Sizin zihniyetinizde ,belediye hazine ayrımı olmadığını her şeyin tek adamın ağzından çıkacak bir lafa bağlı olduğunu bizler bilmiyor muyuz?Amaç şehri ve takımı borçlandırıp biat ettirmek.Çünkü sizin zihniyetinizde en önemli olan şey dizginleri elde tutmak.Kölelik zihniyeti sizin iktidarınızda yeniden vücut buldu.Yazıklar olsun.

   30
   3
 10. Alinur resmen itiraf ediyor karar sizin bursa bursasporlular adam menejerliğe soyunmuş istediklerini başkan istemediklerini seçtirmiyorlar bu sefer işler ters gitti kurnaz alinur bize bu tip insandan hayır gelmez burağa araci olmuş sen kimsin bas git inegölüne

  32
  2
 11. İyiymiş valla hem Atatürk stadını yeni stad bahanesiyle yıkın yerini sahiplenin hemde bitmek bilmeyen yeni stadı Bursaspor’a kiralayın.
  Gösterişmiş gibi bide bak para almıyoruz normalde şukadar alacağımız var diyor.

  27
  3
 12. Bursayı % 52 ye % 48 oy oranıyla aldınız . Bursaspora gereken değeri ve önemi vermemen sizi koltuğunuzdan eder . Cami duvarına işiyorsunuz % 3 lük bir oy kaybı size kaybettirecek. Burası Bursa sözkonusu olan Bursaspor diğer sıradan şehir klupleriyle karıştırma

  26
  1
 13. alinur mac gunleri bursaspor sayesinde bursaray araciligi ile 20 bin kisi gelis 20 kisi gidis bi hesapla bakayim kac para kazaniyor senin belediyen bak altini cizerim mac hunleri bursaspor sayesinde…..

  24
  4
  1. @adios16 yorumuna yanıt olarak

   Bu stat bursasporun stadıdır.Utanmadan birde bize kira borcu var diyosun futbolcuları satmaya çalışıyosun iyice bitirmeye çalışıyosun yazıklar olsun be..Ulan başka belediye başkanları furbolcu almak için uğraşır siz tam tersine helal olsun…Bursaspor kendi stadında kira verecek haa vay anasını dünyanın neresinde var böyle bişey ulan adamlar heryerden bize para gelsin hesabındalar

  2. @adios16 yorumuna yanıt olarak

   Daha önce sayın aktaş ın stadın yeri ile ilgili bir çıkışı olmuştu
   Ben olsaydım oraya yapmazdım gibi
   Peki o yeri onaylıyan meclis te siz yıkmuydunuz niye şerh koyup hayır demediniz
   Eski stadın yeri oldu beton yığını
   Bu mudur hizmet eski çim hali niye korunmadı
   Bu şehri 20 yıldır siz yönetiyorsunuz

   25
   4
 14. alinur sende basladin buradan bu kadar alicagimiz var suradan su kadar alicagimiz var ulan bu takim bu sehrin be bu sehirle bir butun koca bursada su takima bi arazi yokmuda o kiralik bu kiralik nasil bir sistem lan bu hayret bosey ya madem neden gecen sene baslamadin bu islere he suan iyi isler yapiliyor diye basari olma durumu var diye engel oluyosun den n neyine ben tesekkur edicem ya sen kimsin ya allah askina kimsin sen be adam ? yahu bursasporla ilgili bir haberlere de girme be mubarek herif adam yapilmasi gerekn isi olan biseyi yapmis onun icin kalkip tesekkur edicekmisim bak sen ya takim formasina en ucuz yollardan buro reklami aldirirken iyidi alinur efendi sen o zaman takima hakkini verdinmi

  24
  3
 15. Ali ay Mesut Mestan Erkan Kamat senin adamın olduğu için siz getirdiniz için sesleri çıkmaz. Baktınız istediğiniz adamlar gelmedi hemen üstüne oyunlar oynamaya başladınız Bursaspor bu hale getiren akpdir siyasettir Yazıcıdan sonra gelen her başkan siyasetin kuklasıdır Emin başkan liderliğinde bu taraftar hepinizin fişini çekecek. Elinizde kalan sayılı büyük şehirlerden olan Bursayıda bundan sonra size yedirmicez

  17
 16. Bursaspor ağırdir kelimelere dikkat etmessen binlerce taraftarın tepkisini alır ne söyleyeceğinide şaşırırsın.ne zaman siyasilerden kurtulursak o zaman refaha ereriz diyorduk çok büyük çoğunluk böyle düşünüyordu.bizi siyasetten kurtar başkanım güzel günler göreceğiz..

  15
  1
 17. Alinur boş yapma sahte bursasporlu seni beşiktaşlı olduğunu her kez biliyor dostum kendini bisey sanma ama bir gün gelecek sandıkta görüşürüz kardeş sıkıntı yok o zaman bakalım ne yüzle bursaspor atkısını takıp çıkıcaksn görücez. Sahte bursasporlu seni İSTIFA.

  10
 18. Aynaya bakıp sordunuz mu hic? Bu partinin elinde kac tane gercek büyükşehir belediyesi kaldi. Sadece Bursa var. Ankara İstanbul gitti. Böyle devam edin bakalim.

 19. Ali ay, erkan kamat ve mesut mestana sorun denilmiş birde, bu 3 başkan kadar bursaspora zarar veren başkası yok ki

 20. Siyasetin futbola karışmaması taraftarıyım ancak buradaki bir çok arkadaş gibi aynı siyasi görüşe sahip olmadığı için belediye başkanına da aslı astarı olmayan ithamlarla varsayımlara karalama yapmak da doğru değil. Madem futbola siyaset karışmasın burda da siyasi tartışma yapılmasın. Şu da unutulmamalı ki Büyükşehir Belediyesi’nin Bursaspor’a çok kritik zamanlarda yaptığı faydalar da unutulmamalı. Yanlışı da doğruyu da aynı kefede eleştirmek lazım. Para yardım istemeye geldiğinde tabiki verecek derken borç istendiğinde de sırf hükümet belediye başkanı diye atıp kesmemek lazım. Sanki farklı siyasi partiye mensup olsa Bursaspor şampiyonluğa oynayacak

  5
  34
  1. @M. Dündar yorumuna yanıt olarak

   NE VERMİŞ ??? GEÇEN YIL O DA BTSO BAŞKANIYLA BERABER 1 MİLYON….ÖNCE SÖZ VERDİĞİ VE OTOPARKA ÇÖKERKEN AĞZINDAN ÇIKAN 2 MOLOZ DÖKME ALANI NI BİR VERSİN HELE…SONRA YİNE SÖZ VERDİĞİ 5063 HATIRA KOMBİNESİNİ ALSIN…( AYRICA SEN M.DÜNDAR MUSTAFA DÜNDAR İSEN SEN DE OSMANGAZİ BELEDİYESİ OLARAK SÖZ VERDİĞİN 1000 HATIRA KOMBİNESİNİ AL BAKALIM) SÖZLER TUTULMAK İÇİN VERİLİR YUTULMAK İÇİN DEĞİL…HACI HOCA TAKIMINA SAYIŞTAY RAPORLARIYLA 80 MİLYON, BURSASPOR TAKIMINA 1 MİLYON…SEN DE İLİM YAYMA VAKFI NA 8 MİLYON VER 1000 HATIRA KOMBİNESİNİ ALMA…ALIRSINIZ BURSA DAN OYLARI….MAYMUNUN GÖZÜ AÇILDI ARTIK..KONUŞTUKÇA DAHA ÇOK BATIYORSUNUZ YEĞENİM…

   18
   1
   1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

    Osmangazi belediye başkanının işi yok burdan yorum mu yazacak 😀 kardeş akp düşmanlığı yapacağınıza taraftarlık yapın da kent dinamiklerini ayağa kaldırın. Klavye başında asıp kesiyorsunuz. Kombine bilet almakla forma almakla bitmiyor. Madem herkesten büyük sizsiniz çıkın meydanlara da çapınız neymiş görelim. Bu arada ne hükümet yandasiyim ne de siyasi işlerle işim olur sadece gurbette Bursaspor taraftarıyım. Belediyeye sövüp sayıp sonra da kombine sözlerini tutmadı diye de ağlamayın. Siz belediyeyi kent dinamiklerini bir arada toplayıp destek olmalarını isteyeceğiniz kalkıp o hain o İstanbullu bu AKP’li bilmem neli dediğiniz sürece kusura bakmayın ama bi bok olmaz.

    2
    12
 21. ASTV’den butun anlattiklarini dinledim cok celiski var en onemliside itiraflar var boyle belediye yonetilmez. Eski yonetimlerin arka planinda hep kendisinin oldugunu taktir edilmesi gerektigini soyluyor. Sen belediye isleri ile ugras BURSASPOR’un yakinina bile gelmeyin bizleri butun Dunyaya rezil ettiniz. Boyle devam ederse secimler elden gider belkide gitti bile. Bursaspor benim kirmizi cizgim.

 22. Adanurun bir takıntısı olduğu gerçek
  Ama bunu büyük Bursasporu kullanarak saldırması çok çok yanlış
  Soru sordun cevap aldın şimdi Adanurun çıkıp hayır arkadaş öyle değil bizim elimizde belge var demesi gerekiyor
  Bunu yapmazsa amacının çok farklı olduğu
  Ortaya çıkar

  2
  11
 23. Bursaspor şampiyon oldu birden ne olduysa oldu 2 liği düştü şampiyon olan takım nasıl düştü bbş belediyesi kendi takımını asıl bursanın yeri getirmek istiyecektir Erzurum Antep Konya Kocaeli bunlar belediyenin takımları asıl takımları ya amatörlerde yada yok oldular bursasporda anı durumda çok yazık çok

 24. Alinr Başkan Çek elini eteğini; gönder belediye alacağına karşı icrayı; bırak ne halleri varsa görsünler. Ben olsam bu saatten sonra neyse resmî yok uygularım her konuda. Kendisi Başkan olamayıp yerine vekalet koyan adam sosyal medya dan racon kesecek; üstüne kulüp yönetiyorum diyecek. Emin Adanur a bir sorum var hala yanıtı gelmedi; Özlüce tesislerine 17.000 konutluk siye yapacak mısın yapmayacak mısın?

  1
  3

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu