Alinur Aktaş “Bursaspor’dan bir beklentim yok”

Bursada Bugün TV'de Biz Bize programının konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor'un içinde bulunduğu duruma dair açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konu Bursaspor olunca emaneti sahipleneceğini dile getirdi. Taraftarın kendisine yönelik tezahüratını değerlendiren Aktaş, “Yarı yolda kalan bir takımı yarı yolda mı bıraksaydık?” dedi.

“KİMSE DESTEK VERMİYOR”

Bursaspor‘un kurtuluşuna inandığını aktaran Başkan Aktaş, “Hiçbir şey imkansız değildir. Mutlaka kurtulur. Sportif başarı haricinde şu an her şey yapılıyor. Bursaspor 15 değil 21 puanda olup Play Off hattında yakın bir yerlerde bulunsaydı ‘2 maç diyecektik’. Arnavutköye Belediyespor‘u almalıydık. Bir tane parasını almayan sporcumuz yok. Hoca (İsmail Ertekin) ondan dolayı çıldırıyor. Tahta bence de açılsın ama bu konuya destek verecek kimse var mı, bu belediyenin işi mi? Mağlup oluyorsun ‘Alinur Aktaş istifa’ diyorsun, kazanmak için de ‘Alinur Aktaş yapsın’ diyorsun.

“BEN Mİ OYNADIM?”

Ben Bursasporluyum. Bursaspor üzerinden siyaset yapmayan tek insan benim. Bu şehrin eksikleri var. Bursaspor‘un bana mal edilmesi doğru değil. Sağduyu çağrısı yapıyorum. Ben zarar görünce sorunlar bitiyor mu? Orta ve uzun vadeli planlar yapılmalı. Dersler var içinde bulunduğumuz durumda. Ben mi çıktım oynadım? Ben sadece Batman Petrol karşılaşmasının ilk yarısı haricinde maça gitmedim. Bursaspor‘dan bir beklentim yok. Alinur Aktaş‘ı hedef tahtasının 12’sini koymak Bursaspor‘u kurtarmaz” dedi.

51 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş siz neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum hadi çıkartın o zaman bi başkan kurtarın bursasporumuzu zamanında çıkarttınız çulsuz adamları Bursaspor’a başkan yaptınızda ne oldu sonuç ortada ondan sonra başkan istifa

   3
   3
   1. @Kologluuu yorumuna yanıt olarak

    Takım kazanınca. Şampiyon takım tutmadık tuttuğumuz takimi şampiyon yaptık kaybedince de belediye başkanı suçlu deniyor

    11
    11
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   alinur hic samimi degilsin….secilmis biri degilsin zoraki atanmis bir sahissin kimse destek vermiyomus sen gibi biri varsa ortalikta milyonlarim bile olsa bende destek vermem…..yahu sen cikip orda burda konusma yapmak zorundamisin sen ya ne hallere düştük yarabbim

   36
   26
   1. @utkuy224 yorumuna yanıt olarak

    İyi de güzel kardeşim peki bu yiğit Bursa sevenler neredeler acaba niye çıkıp bir dakika durun bakalım biz varız takımımızı da şehrimizi de bu durumdan çıkarırız diyemiyor. Kaç tane genel kurul yapıldı bak bakalım son 5 yıldakilere. Farkında mısın şu an beğenmediğin belediye iyi veya kötü takıma sahip çıkmasa en basitinden Özlüce de 1 tane çalışanımız kalmazdı. Takımın bu kötü gidişinde kimseden ses çıkmıyor bile. Adam ne diyor hodri meydan buyrun ben meraklısı değilim diyor ki haklı.

   2. @utkuy224 yorumuna yanıt olarak

    Nası seçilmiş biri değil yaa. Tayip Aga bunu başkan yaptıktan sonra bir seçim geçirdi. Girdi kazandı. O konuda bok atamayız, Allahı var. Artık o da atanmış değil,ü seçilmiş statüsünde. O yüzden en kralına gider yapma hakkı var.

    11
    19
   1. @greenland yorumuna yanıt olarak

    sn. başkan, daha geldiğiniz gün uyarmıştım, hala kendi camianızı tanımıyorsunuz. ne yaparsanız yapın ”ya ra na maz sı nız!,, diye.
    gerekçelerimi de sıralamıştım.

    a- belediyenin görevi bursasporu kurtarmak değil.
    b- bırakın kulüp ne hali varsa görsün. ya da kimler düşürdüyse onlar çıkarsın.
    c- siz mesainizi ve şehrin kaynaklarını bursalıların refahına harcayın.
    d- şehir zaten siyasi olarak ikiye bölünmüş durumda.
    e- Mazallah kulübü bir yerlere getirir, oylarınızı 1-2 puan arttırırsınız endişesiyle
    muhalifleriniz başarılı olmamanız için ellerinden geleni yapacaklar.
    ne yazık ki bursaspor sevgisi ve başarısı önem sırasına göre egoların, ön yargıların ve siyasi çıkarların çok gerisinde kaldı.
    f- ayrıca sportif ve kentlik bilinci eksikliği. medya-taraftar baskısı. skorcu bakış açısı. sabırsız davranışlar. istikrarsızlık. saha içi ve dışı arasında oluşan sevgisizlik, saygısızlık, güvensizlik ortamı,
    kurumsallaşmanın yani gerçek kulüp olmanın önündeki en büyük sorunlar.

    kaosun bitmesi. kendi ruh ve beden sağlığınızı koruma ve de ”BURSASPOR YÖNETİMİ HÜKÜMSÜZDÜR!” diyen yiğitlerin! yoğurdu nasıl yediklerini görme adına hemen yarın bırakmanız dilek ve temennileriyle…

    25
    21
  3. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş , İzmirde geçen sene hem ALTAY hem GÖZTEPE küme düştü . Kimse Büyükşehir Belediye başkanını hedef göstermedi . Niye yardım etmiyorsun demedi . Bu sene yine ALTINORDU küme düşme hattında ALTAY ise küme düşme hattının hemen üstünde DÜŞMEMEYE oynuyor . Kimse NEREDE BU BELEDİYE BAŞKANI demiyor . Sıra BURSASPOR A geldiğinde sanki Büyükşehir Belediye başkanı nın en önemli görevi o şehrin Futbol takımının kurtarılmasını sağlamakmış gibi BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI NA saldırılıyor . Ayrıca ALİNUR AKTAŞ elinden gelen desteği de veriyor , hiç duyarsız da değil . Bu kadar NANKÖR olmayın arkadaşlar . Bu kadar PARTİZAN da olmayın .

   61
   81
   1. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

    Izmir’in tek takımı yok.
    İzmir BŞB klüplerin yönetimlerinin oluşumuna ve işleyişine müdahil oluyor mu?

    39
    15
   2. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

    TUNÇ SOYER BURNUNU GÖZTEPE VEYA ALTAY A SOKMUYOR, KULÜP BAŞKANINA İCAZET VERMİYOR..HEM CAMİALARINA DA HANGİ CAMİA DEMİYOR..DESTEK VEERİYOR DA CEBİNDEN Mİ??? UNUTTUM TUNÇ SOYER BURSASPOR U İMHA EDEEĞİZ DE DEMİYOR…ASIL PARTİZAN SENSİN…BURSASPOR DEĞİL AKP ÖNCELİĞİN…BOŞ BOŞ KONUŞMA…

    45
    24
   3. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

    Izmır belediye
    başkanları Hicbir
    kulubun işlerine
    karışmıyor.
    Ama senin taraftarı
    olduğun partinin
    belediye başkanları
    HAYRI YAZICIYI
    sectirmiyor.
    TIMUR NOYANI
    sectirmiyor.
    Operasyon için
    ALI AYI sectiriyor.
    Olmuyor bir daha
    sectiriyor.
    Verdiğin örnek
    çok saçma.Bizi
    bu duruma düşüren
    A ka pe li
    belediyeler.

    66
    23
     1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

      Alayınız boş konuşuyor . Bursa da Büyükşehir Belediye başkanı ilgilense , “KULÜBÜN İÇ İŞLERİNE KARIŞIYOR ” olur , ilgilenmese ” KULÜPLE NİYE HİÇ İLGİLENMİYOR ” olur , Bursa da Büyükşehir Belediye başkanı olmak ta zor iş . CHP li Büyükşehir Belediye başkanı olsa kimse ağzını açıp eleştirmez de o da ayrı konu .
      Eskişehir de CHP li Büyükşehir Belediye başkanı ESKİŞEHİR SPORA ne yardım yapıyor . Takım açıktan PARA DİLENİYOR . Geçin bu PARTİZANCA yaklaşımları .

      13
      21
      1. @ARKAN yorumuna yanıt olarak

       sen anlamamakta ısrar ediyorsun…eskişehir de belediye başkanı kulüp başkanlarını belirlemiyor iç işlerine karışmıyor ama senin başkanın bu güne kadar kimler seçildiyse veya kimlerin gelişi engellendiyse hep başrolde yer almış…

       22
       10
 1. Şehrin o makam koltuğunda oturmak,kurtulmak için çıkış anahtarını bulmak, bulabilmek için gayret göstermek,şehrin dinamiklerine, siyasilerine önayak olmak, teşvik etmek,tabiiki size yakışır. Bu gayreti sizde maalesef şimdiye kadar göremedik.

  58
  17
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Boş yapma Mustafa takım belediyeye nerden kaldı boş yapmayın bu insanlar olmasa ne olacaktı
   Kayyuma kalacaktık kayyuma

   6
   21
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular Bursaspor iyi ise Bursa halkı mutlu iyi olur bakın bu şehirde Bursaspor şehrin sosyal etkinliği dir pek çok oluşumda şehrin gücüdür sevgidir mutluluktur lütfen bu duruma geldik şu an tukenisten yok olustan önceki son yerdeyiz bundan sonra nasıl düzlüğe çıkarız onu gerçekçi samimi şekilde şehir olarak ortaya koyalım lütfen kimse bunu a partisi yaptı muhabbeti yapıp siyasetin kralını yapmasın o zaman bende derim b partili c partili hiç kimse başkan olmadı seçilmek için uğraşmadi yada bunları o zaman dile neden getirilmedi

   7
   12
 2. Senin için hiç kendimi yormaya gerek yok ama bursaspordan kim 1 kurus çaldıysa bu hallere düşmesinde payı varsa allah gün yüzü göstermesin amin.

  38
  2
 3. Bir çok taraftar maçlara gitmeyi bırak izlemeyi bile bıraktı. Herkes kabullenmeye başladı dümdüz kapanışa doğru gidiyoruz kurtulma yolu falan da yok bu takım böyle yönetildiği sürece kapanır… 1 milyar TL borç Bursa şehri için para falan değil arkadaşlar tahta parası falan demiyorum borcun tamamı para falan değil. Ne şehirde ne de ülkede taraftardan başka Bursasporlu kalmadı bunu kabullendirip kulübün kapanışını izletirler bize de herkes YouTubedan 2010 maçlarını izler izler iç çeker hadi eyvallah.

  36
  3
 4. İktidar partisi değilken bile Göztepe sözde kardeş A.Gücü ile bir olup düşürmedi mi? Geçen sene A.ordu , Bolu, Adana, Bandırma, G.birliği, A.gücü bir birine yatıp düşürmedi mi? Peki siz Ümraniye maçını bile bağlayamadınız. Ben tek soru soracağım malum Reisimiz Recep Altepe ye şampiyon olduğumuz da iyi halt ettiniz dedi mi demedi mi? Siz vergi ve SGK affı talep edip şampiyon kulüplere sildiniz bir biz kaldık değince kendi takımım Başakşehir ile bir mi tutuyorsun Bursaspor şampiyon olmasaydınız kapanmazdınız yapcak birşey yok seçime kadar idare edin bakalım sonra bir takım kurarız Bursa ya da dedimi Toogun açılışın da hatta bir AKP li vekil seçimi etkiler Bursaspor diyince Bursaspor mu kaldı ben ceketimi koysam Bursa dan %65 alırım deyince siz ne dediniz ben söyleyeyim Bursa sizi çok seviyor dediniz. Bu milleti uyutmayın açıklayın bunları bu takım amatöre kadar düşer ama kapanmaz AKP kapanır sizde elbette yargılanırsınız o zaman anlatırsınız gerçekleri tüm Bursa’ya ben yapmadım R.T.E yaptı dersin dün hoca efendi dediğiniz CIA ajanına bugün terörist dediniz gibi PKK nın takımı AMED kadar değer vermeyip 3 oya satınız Bursa ve Bursasporlular sizi unutmaz günü geldiğinde

  21
  4
 5. Sonuna kadar haklısın başkanım. Yeniliyorsun ‘Başkan istifa’, yeniyorsun, ‘Başkan istifa’

  El birliği ile bu takımı bu hale getirirken, Alinur başkana mı güvendiniz?

  Bedava biletleri alırken, ‘Futbolcu alalım’ diye bağırıp, menajerlerin indirmesinin önünü açarken, Alinur başkanı mı güvendiniz.

  Takımın içine gelen etsin, giden etsin, sonra Alinur başkan sahip çıksın, sandıkta görüşürüz. Çok komiğiz

  16
  37
  1. @fatih gürbüz yorumuna yanıt olarak

   Ulan yvşk ben bir tane bedava bilet, bedava bir şey almadım. Üstüne formalar aldım. Aldırdım.
   Hatta bu şehrin yüzde 99 u böyle yaptı. Yüzde 1i bedavacı diye halkı suçlama.
   Kardeşim takım ne zaman yendi de istifa dendi.
   Başkanın siyaseti bursaspor a karıştırmasaydı hiç böyle olmazdı. Hadi bak işine

  2. @fatih gürbüz yorumuna yanıt olarak

   Bir tane helal süt emmiş biri çıkıp kara kabuklu defteri açsa hepniz sı..tıgınız b.k ta bogulacaksınız recep maltepesi bolukbasısı korustanı ayı hepsi sizin askeriniz kulup ustunden dondurdugunuz butun fırıldaklar ortaya cıkacak trıbunu susturmak gom yumulması adına belediyede il vermeleroluk oluk gelen paraları fabrıkaları arazileri otoparkların nereye gittiği aşikar bir gün hepsi su üstüne çıkacak düşünüyorsan bursasporu bunları çözüme kavuştur korkma cebinden 5 kurus çıkmaz ruh hastası ettiniz koca şehri sizin gibilerin eline kaldı güzelim şampiyon takım

   13
   1
 6. Sıkıntı zaten bu sen kendini bu şehrin bld çavuşu önceki bld ler verdi sen aldı bu şehirde yaşayıp kazanan sanayicisi siyasetçisi belediyeler elbirliğiyle bu rezaleti bu utanılacak durumdan çıkarmak şehrin tümünü örgütlemek sizin görevi bizler sadece maça gider forma alırız ya hiç mi bu şehir büyükleri utanmıyorsunuz takım yerlerde rezil olduk

  13
  5
 7. Tabi olmaz.Yillarca parti olarak emip tukettiniz koca kulübü.Dibini bile siyirdiniz.Beklenti bırakacak hal mi bıraktınız.Mayista sandıkta görüsuruz.El mi yaman beymi?

  12
  2
 8. Adam yardım etse genede sizler bi Tok bulursunuz
  Spora siyaset karıştırmayın yok AKP’ye oy istiyor dersiniz
  Böyle diye diye bu takım bu hallere geldi
  Bu Saatten sonra kimse elini Cebine atmaz
  Çalıp çırpıp Hırsızlardan hesap sorulmadıkça
  Bu Gemi Karaya Oturur bu Liginde en kötü takımı Biziz.

  9
  31
 9. Bizim senden beklentimiz var ama başkan
  Mesela söz verdigin moloz dökme sahasini Bursaspora henüz vermedin
  Hadi onu da geçtim artik bu borç bataginda o da bizi kurtarmaz bu taraftarin bu şehri yönetenlerden en büyük beklentisi Özlüce tesislerinin Bursaspora verilmesi olur
  Bursasporun kurtuluşu için tek çare budur
  Aksi durumda bu şehirde seçilmeyi dahi hayal etmeyin

  7
  2
   1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim artik o proje de Bursaspora çözüm olamaz,
    Tek çare bir an önce Özlüce tesislerinin tapusu kulübe verilmeli hemen imar ve proje oluşturulup konut+rezidans+avm yapilmali gerek satışından gerekse kiralik alanlarindan elde edilecek gelir ile borç ödenecek seviyeye gelebilir

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu