Alinur Aktaş Bursaspor’a verdiği sözleri tutmalı!

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Büyükşehir Belediye başkanının Olay Medya ziyaretinde Bursaspor ile ilgili söyledikleri enteresandı. Belediye’nin Bursaspor’a gerektiğinde destek olması; ama iç işlerine karışmaması gerektiğinde hepimiz hemfikiriz.

Ama maalesef kim göreve gelirse gelsin haddi olmadığı halde Bursaspor’un başkanını, hocasını belirlemeye kalkıyor ve maalesef ki başarıyor da.

Başkan Ali Ay’ın tekrar seçilmesinde etkin rol oynayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş geçtiğimiz günlerde Olay Medya ziyaretinde Bursaspor yönetimine yönelik eleştiri mahiyetinde açıklamalar ve sitemlerde bulunmuş.

Özellikle stat konusunda söyledikleriyle belediyenin hatalarını yok saymaya çalışmıştı Sayın Aktaş.

Özetle, stadın yerinin yanlışlığını, Bursaspor’un stada kira ödemediğini, İsim hakkını satamadığını, dükkanları kiraya veremediğini, kafa inşaatının da martta biteceğini ifade etmiş. Budo reklamı örneği ile Bursaspor’a büyük destekleri olduğunu söylemiş.

Aslında kafaya kakmış da denebilir!

Bursaspor kulübü idarecileri bu açıklamalara çıkıp cevap vermez.

Hepsinin cevapları var da çekinceleri nedeniyle susuyorlar.

Kongre üyesi bir gazeteci olarak bizler cevap verelim o zaman.

Eski Yönetici Hakan Dinçtürk’de bu konuda Başkan Aktaş’a sosyal medya hesabından yanıt vermiş.

O’nun açıklamalarından da yararlanarak konuya bende değinmek istiyorum.

SAYIN AKTAŞ…

1-STADIN YAPIMI: Devlet Bursa’ya stat yapacakken “Stadı biz yaparız” diye bu yükü üstlenen Büyükşehir Belediyesidir. BursasporStadı devlet yapmasın, Belediye yapsın” falan demedi.

2-STADIN YERİ: Stadın taşınmasına Cumhurbaşkanı ve uygulayıcı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı karar verdi. Bursaspor Kulübü ve taraftarları stadın taşınmasını asla istemedi. Stadın taşınma kararının verildiği Belediye toplantısında sizin de yer aldığınız gerçeği de gün gibi ortada duruyor. Kısacası bu konuda yapacağınız tek şey öz eleştiri olabilir.

3-KAFA İNŞAATI. Bu stadın Alamet-i farikası Timsah kafasıdır. Stadın vitrinidir, albenisidir. Uluslararası alanda bile bu özelliği ile ses getirmiştir. Ama önceki belediye başkanı birazını yaptı, siz 14 aydır tek çivi çakamadınız. O kısım bitmeden stadın cazibesi olamaz. Zaten birçok problemi olan bir yapının en önemli kısmını yıllardır bitiremeyen de belediyenizdir. Dolayısıyla bu konuda da eleştiri değil özeleştiri yapmalısınız.

4-DÜKKANLARIN KİRALANAMASI: Stadın etrafını Çin Seddi gibi çeviren gereksiz bariyeleri bir türlü kaldırmayan sizin belediyeniz. Yok güvenlik yok bilmem ne ! Bir sürü geçersiz bahane üretenler sizlersiniz. Ulaşılamayan hatta yanına yaklaşılamayan bir yapıya siz gidip dükkan açar mısınız ? Alın size bir özeleştiri konusu daha !

5-HASTANE İNŞAATI: Sağlık kompleksinin inşaatı stadtan sonra başladığı için bu konuda da stada yönelik eleştiriler yersizdir.

6-İSİM HAKKI SATIŞI: Ulaşımından iç yapısına, simgesi Timsah kafasına kadar birçok eksiği tamamlanmamış olan Timsah Arena’na bitirilememiş bir projedir. Bitirilememiş bir proje için kira beklemek de, diğer alanlarda gelir elde edilmesini beklemek de akıl ve mantık dışıdır.

7-BELEDİYE YARDIMI Kentin en büyük markası ve milyonların gözü önündeki Bursaspor’un BUDO reklamını göğsünde taşıması BUDO için asıl prestijdir. 3-4 yıldır şampiyonluğa oynayan Başakşehir Kulübü tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin finansmanıyla bunları başarırken, 2 milyonluk BUDO reklamını dillendirmek abesle iştigaldir. Bursasporlu yöneticiler kamuoyu önünde tartışmayı sevmiyor. Ama dost meclisinde söylenenleri biliyoruz

8-BURSASPOR’UN BORÇLARI: Bursaspor’un borçları Timsah Arena’nın para getirecek alanlarının pazarlanabilmesi ile büyük ölçüde bitecektir. Geçmişteki Bursaspor Başkanına “Korkmayın borçlanın stadı bitireceğiz, oradan gelecek parayla ödersiniz” diyen de eski Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Sizin otoparkı alırken “Verin otoparkı daha çok gelir getirecek proje vereceğim “ demeniz gibi bir şeydi o da.

Bu yüzden Sayın Aktaş Bursaspor’un mevcut durumu ve Timsah Arena’dan gelir elde edememesinin en önemli sorumlularından birisi stat inşaatını 8 yıldır bitiremeyen Bursa Büyükşehir Belediyesidir.

Tüm bu gerçekler ışığında Bursaspor Kulübü‘nü bu konularda eleştirmeniz haksızlık olur.

Zaten Bursaspor kamuoyu da tüm bunların farkında.

Sizin yapmanız gereken, hatayı başkalarında aramak değil, Bursaspor’a söz verdiğiniz destekleri verip, stadına bir an önce bitirmenizdir.

86 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Adamsın be TARIK ÇAPÇI bravo sana kardeşim ,bakalım yazdığın bu çok doğru tespitlerine ne ve nasıl cevap verecekler yada herhangi bir cevap verebileceklermi acaba???

  232
  46
  1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   sen oraya budoyazdır reklam ver verdıgın para 3 5 kurus futbol camısası ıcın sonra kalk laf yap ukalalık yap noluyoz ya bana kımse kızmasın adam destek vermıs reklam vermıs ıde suan varya 5 kurus almayalım formaya unesco yada unıcef reklamı yazsaydık allah belamı versın daha cok tanınan bı kulup olurduk ısımde yapardık bunu cok net soyluyorum saygılarım buyuk bursaspor aılesı…

   2
   4
   1. @Mor Göz yorumuna yanıt olarak

    Adamın hasıdır hemde. Yüzüne söyleyemediği şeyleri buralarda yazan senin gibi çorbacılar adam değildir. Tarık selam kardeşim 90larda takılmıştım bende tribüne.

   2. @Mor Göz yorumuna yanıt olarak

    Morgöz ve yazdığına like atanlar Belediyenin hangi biriminde çalışıyorsunuz? Söyleyinde bilelim. İşimiz düşer belki.

    6
    4
   3. @Mor Göz yorumuna yanıt olarak

    TARIK ADAMIN DİBİDİR HEMDE. SENELERDİR TANIRIMHEP DOĞRU VE DÜRÜST HAREKET EDER. TOFAŞTA STAJ YAPMIŞTIK BERABER. ARKADAŞLARI KOVULMASIN DİYE SUÇU ÜZERİNE ALMASINI UNUTAMAM.

    8
    2
   4. @Mor Göz yorumuna yanıt olarak

    Boş yapma bilader. Tarık abi Bursasporu en çok savunan gazeteci. Bunu aklı gözü olan herkes görür. Çorbacılar sevmez o ayrı.

    13
    4
  2. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   Herşeyi devlet ve belediye yapacaksa kulüp başkanlarına ne gerek var.
   Zaten ülke futbolu hep böyle olduğu için bu durumda değil mi?
   Hazır parayı çar çur etmekten daha kolay ne var?
   Yorumlardan anladığım kadarı ile kimsenin bursaspor diye bir derdi yok. Varsa yoksa siyaset ve ego.
   Yönetimler cevap veremez çünkü bld. Bşk. nından daha suçlular.
   Timsah arenanın değerinde pazarlanaması sadece yarım olmasıyla alakalı değil.
   Sermaye boş ve ikide bir ceza alan stada para bağlamaz. Taraftar ve medya da öz eleştirisini yapmak zorunda.
   Stadımız dünyanın mimari harikası olsa ne yazar. Tribünler boşsa ve nitelikli değilse her şey boş.
   “”stat bitsin, takım kurulsun destek sonra! “” anlayışı taraftar anlayışı değil.
   Aslında yazacak çok şey var da gerek yok. Kendim söyleyip kendim dinlemekten yoruldum…

   36
   39
  3. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   Çok güzel bir yazı olmuş.Ali Nur Başkan bu açıklamaların sana seçim kaybettirir.Şu güzel stadı tam olarak bitirip puan alacağınız yerde bir halt yapmayanlar sizin bu eksiğinizden puan alıyor.Timsah kafası ve köprülü kavşak bitse ve milli maç verilse her türlü reklam zaten yapılmış olacak ve konuşmaya bile gerek kalmayacak.Bu durumu aleyhe çevirmek en büyük hatanız oldu.Lütfen gerekenleri ivedilikle yapın yoksa bedeli ağar olacak.

   36
   27
  4. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   Aynen imza atıyoruz yazının altına Tarık kardeşim… Burası Türkiye nin en büyük şehir takımı burası BURSA. Ilçe takımı değil Alinur Aktaş.

   43
   28
  1. @Taraftar yorumuna yanıt olarak

   arkadaşım iyi güzel yazmışsın da bizim tribünün (sözde)tribün liderleri belediye de işe girmiş habire siyasileri yalarlarken sence tribünde tepki verebilirler mi? bırak sandıkta tepki vermelerini…hiç gördün mü duydun mu kulüp bu kadar kötü yönetilirken yönetime veya belediyeye tepki verdiklerini ama sorsan onlar büyük!!! Bursaspor’lulardır çok severler!!! hep deplasmanlara falan giderler gittikleri içinde onlar takımın gerçek sahibidirler!!!!!…kusura bakma ama çok iyi niyetli düşünüyorsun…

   26
   21
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    zaten büyük ihtimalle öyle olacak.
    bakma şimdi sustuğuna. bu halk kendisini küçümseyen, tepeden bakan ve değer vermeyenlere cevabını 31 martta mutlaka verecektir.
    daha şimdiden kendini seçilmiş görenler, 1 nisan şakasını görünce bakalım ne yapacaklar.
    kulübün kurtulmasını ve arenanın değerinde pazarlanmasını mı istiyorsun? cevabı çok basit.
    sadece bir sezon cuk timsah arenanın 45 bin koltuğunu doldur. küfür etme, yabancı madde atma, para ve tribün cezası alma görsel şovlar sergile yeter. ertesi yıl sermaye, bırak sana sponsor olmayı, önce stadını tamamlar, sonrada mevcut stadın üzerine bir de başka stat yapar…
    bjk nin stadı nasıl yapıldı sanıyorsun?..

   2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Bozbey diyorum arkadaşlar burada parti önemli değil çalışan önemli bize en yakın başkan adayı bozbey seçimleri bursaspor taraftarı belirler nokta .

    13
    6
   3. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Biraz zor alır çünkü Bozbey nilüfer de çok iyi işler yaptı hem de bursaspor için nilüfer de küçük stad yapıp adınıda ibrahim yazıcı vermesi beni çok mutlu etti Alinur gelirsek bursasporluluğundan şüphem yok ama büyük şehir belediye başkanlığını yapabileceğini sanmam hastaneyi stadın karşısına yaptırması işte stad ın isim konusunda ve stad la ilgili nasıl desem karşı tarafa doyuracak cevap verememesi yani tok cevaplar vermemesi beni kızdırıyor valla parti kayırmam ben kim işini düzgün yapıyorsa ve hak eden kimse onun belediye başkanı olmasını isterim hem halkın dilinden ve sorunlarından anlayacak ve yakınmadan çözüm üretecek birisi olması lazım ayrıca mhp nin adayı
    Kadir Koçdemir de tanımadığımdan onun hakkında bir şey söylemedim tek bildiğim orhanelili olması

    70
    45
    1. @ORHANGAZİ yorumuna yanıt olarak

     Nilufer sadece fsm ertuğrul ozluce den ibaret değil yolun yani izmur yolu nun birde üst tarafına bir bakın ucevler demirci çalı tarafları rezil bir durumda hiçbir hizmet yok geçin bunları bu seçimde bozbey tabiiki kazanamayacak

     29
     40
    2. @ORHANGAZİ yorumuna yanıt olarak

     Alinurun bursasporluluğundan şüphem yok ne demek 😀 bu adamlar geliyo 600m TL ye stat yaptık diyolar bu stada harcanan para en fazla 300milyon tl dir. Kalan para cukkalanıyor. Al alinuru vur altepeye hepsi aynı

     29
     26
 2. Bu iş siyasetten çıktı , chp ye oy atılmaz ama bursa için bozbeye artık sadece Nilüfer’in deil bursanın yüzü gülsün anasını aglattilar be memleketin

  92
  43
  1. @mert1963 yorumuna yanıt olarak

   Hala siyasetçileri spor sayfasında karşılaştırmaya devam etme hatasında bulunuyorsunuz. Siyasetin ve siyasetçilerin ne yazık ki hepsi aynı. Bozbey propagandası yapan arkadaşlara da sadece gülüyorum 🙂

   26
   20
 3. ABİ ELİNE KOLUNA SAĞLIK. HER ZAMANKİ GİBİ BURSASPORU EN GÜZEL ŞEKİLDE SAVUNMUŞSUN. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN.

  80
  27
 4. Bizim bu halde olmasının en büyük nedeni AKP zihniyeti dur.baskanları onlar belirliyor,aday olacakları sindirilir,stadın bu halde olmasının tek nedeni onlar, çünkü şehir planlaması koca bir 0, şimdi Mart’ta gorucegiz hizmetemi oy kullanılacak yoksa takım tutar gibi partimi tutucaz.

  68
  38
 5. Yazınız çok güzel, belediyenin atanmış sözde başkanının beceriksizliğini bastırmak için yaptığı hezeyanlara iyi bir cevap olmuş

  59
  23
 6. gerçekten büyük şehir BURSASPORU Düşünüyorsa..şu tüm şehir içindeki OTOPARKLARININ GELİRİNİ BURSASPORA VERMELİDİR..Bakalım ne kar ciddisiniz görelim..BURPARKLAR BURSASPOR PARK OLSUN severek verelim bizde otopark ücretini.

  57
  18
  1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

   aslında yorumlarına değer verdiğim birisin. nasıl olurda bu adamlara pirim tanırsınız. ”futbolcular dayağı haketmişti!” deyip harunun dövüldüğü o otobüs olayını savunan tarık çapçı değilmiydi.
   batallalar neden kaçıyor, neden buraya kimse gelmek istemiyor, neden buraya gelen futbolu unutuyor, futbolcu arenada neden korkudan top oynayamıyor, neden bu kulüp şampiyonluktan bu yana bir türlü başarılı olamıyor sanıyorsunuz?
   sanki olaya sportif değil de, politik bakıyorsunuz gibi. buna saygı duyuyorum ama kesinlikle katılmıyorum. yapabileceğim tek şey cevap ve eksi…

   1. @köşe vuruşu yorumuna yanıt olarak

    Bilader öyle bişey dememişti. Keşke olmasaydı ama dünyanın her yerinde oluyor demişti. Net hatırlıyorum. İftira atmamalı. Yalnız yazı doğru olsa bile Alinura çok fazla yükleniyor insanlar o bakımdan katılmıyorum.

 7. Tarık abi bursaspor başarısızlıkşarı nedeniyle ikinci plana atuldı. Hatta taraftarın bile ikinci planda gözünde. Teksas bile ninni söyler moduna girdi

  39
  20
 8. Herseyi karmakarisik yapmak siyassetin isi…futbola karismasalar diyoruz ama su anda en popüler sey futbol..ne yapacaklar önce takimi batiracaklar ki her secimde malzeme yapsinlar..belli takimlara geldi mi herseyi veriyorlar taraftarlari yok,gelirleri yok ama para cok…Bursaspor uma gelince bir stadyum yapmaya kalkistilar ne zaman biter Allah biliyor..Kac secim gecti hala malzeme yapiyorlar..Tarafsiz olarak yazmak gerekirse bu stadi ancak Mustafa Bozbey bitirebilir..Inegöl den gelip koca Bursa yi yönetmeye kalkmak da nedir sonuc belli..

  19
  19
 9. Belediye seçimlerinde parti tutmak bana her zaman anlamsız gelmiştir. Benim yaşadığım yere iyi hizmeti veren adam kapar bu kadar basit. Şu son 10 yıldır da Bursaya verilen zarardan ötürü oyum malesef sana değil Alinucum. Kişisel algılama senden önceki zaat Bursanın anasını ağlattı.

  18
  14
 10. Herkes birine suç yükleme peşinde.Keske bunları tartışmak yerine eyleme geçsek ve Sadi eski yerinde azami koşullarla tekrar canlandirsak diyeceğim ama ne bu olmayan yönetimle , ne bu birbirine karşı zerre tahammülü olmayan insan güruhu ile ne bu hiçbir paydada buluşamayan yapı ile bunları yapmak imkansız.Sonuc olarak siz birbirinize bağırmaya devam edin.Bursaspor bittiğinde anlayacaksınız karşılıklı seslerin kazanmadığını.

  16
  15
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Sakin ol sampiyon… yorumlarin yerlide cok karamsara vuruyosun etme … herkes yanindakine esine cocuguna arkadasina soylesin bunun dinle imanla muslumanlikla alakasi yok bozbeye oy versinler neden bozbeye oy vereyim diyen varsada lutfen benbesevler mahallesinde oturuyorum bir gelip buralari gezsinler yada.niluferi gezsinler… biz yakinlarimizi insanlarimizi orgutlemeli anlatmaliyiz lutfen
   ..

   10
   8
 11. Alınır Aktaş’a muhteşem bir yanıt olmuş.Yazanin kalemine ve yüreğine sağlık.Sadece Bursaspor a yaklaşımı yüzünden seçimi kaybetse haktır.Ak partiye oy veren birisi olarak,böyle bir Büyükşehir başkanı olmaz olsun.

  16
  14
 12. Tarık kardeşim kalemine kuvvet,dimağına bereket.Yazdıkların yazılacakların % 10 dur.İnsaflı davranmışsın.
  Sn.AKTAŞ o makama verdiğim oyla gelmedin.Bu konuda benim DEMOKRASİ DEĞERİME SAYGISIZLIĞIN KESİNLİKLE VAR.
  DARBE ile gelen bir siyasi parti il başkanı konumundasınız.
  Gelelim STADA.Arkadaş yazmaya ben bıkmayacağım amma siz yapmamakta öyle inat ediyorsunuz ki yazık.BURSA ve BURSASPORU sn AKTAŞ asla sevmiyoooooooooooooor.
  Sevse yollardaki basit problemler hala devam ediyor,bunları hemen giderirdi.İSTASYON ile o yeşil alan da yapılan asfalta bağlantı neden yapılmıyor.
  Stadın kafası şehrimizdeki sanatkarlara yapın dense zannederim şimdiye kadar 10 kez yapılırdı.
  Sn.AKTAŞ şu istasyon güney kapısını açın,bağlantıyı yapın.Stadın çevresindeki o utanç bariyerleri kaldırılmalıdır.
  ASAYİŞ ve GÜVENLİK gerekçesi asla sağlıklı neden dayanmıyooor.

  15
  15
 13. Garibanin nafakasini parasini gomdunuz betona ..ne kafasi bitiyor ,ne ici taraftarla doluyor…neguzel kulturpark meydanda vardi topsahasi ..onuda mundar ettiniz ..birsuru borcda cabasi

  14
  11
 14. Bunlar bizle dalga geçiyor Sular ısındı mart sonunda kafa bitecek falan bunlar hepsi yalan martta cevabını zaten çok güzel olacaklar

  13
  12
 15. Bizim ne yaparsa yapsın iyisini yapar dediğimiz gözümüzü kırpmadan arkasından gideceğimiz tek kuruluş Bursaspordur, Belediye seçimlerinde partinin arkasından körü körüne gelirler zaten diyip hizmeti keserseniz martta 16 yıldır gözümü kırpmadan oy verdiğim parti için taraftar olamam ben kimse kusura bakmasın, bana CHP’ye oy verdireceksiniz ya size de yazıklar olsun Bursa’m Bursasporum için onu bile yaparım

  14
  14
 16. Tarık abi, konunun dışında olacak ama cezalar ile ilgili olarak bir yazı bekliyoruz.hic suçumuz yokken 121-122 cezaya abone oldu.bu işte bir pislik var gibi geliyor.TFF yıl aradım PFDK ile konuştum kulübe yönlendiriyor, Meşhur Cİmere yazdım o TFF ye yönlendiriyor kulübü aradım Erman bey ile görüştüm geri dönüş yok. Olay olan yerlere ceza gelmiyor en az reaksiyon olan kısma ceza geliyor.paso lig paso cezaymıs onu anladık.cikaranlari,uygulayanların Allah’a havale ediyorum hakkım haram olsun

  12
  6
 17. Rahmetli İbrahim Yazıcı herşeyi görmüşcesine haklı çıktı.Timsah Arena FİGÜRAN olmuş geçmiş olsun.Ali Nur Aktaş bizi tabiki timsahın kafası stadyumun eksikleri ilgilendirecek bize ne hastanenin durumundan stadın orda olduğunu bile bile hastane yapıyorsunuz Bursasporun suçu ne Alinur aktaş…Ama suç kimde Bursaspor da kendi malın olmaz ise göçebe gibi dolaştırıp her lafı da sokarlar. MUHTAÇ olmaktan yıllarca çıkamadık ne oldu sonra siyaset ve belediye girerse Bursaspor başarısız olur .Kendi yağınla kavrulacaksın.Rahmetlinin bir sözlerinden daha söylüyeyim röportajında dedi ki tek isteğim tek arzum Bursasporun kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerimde durmasıdır bence demişti şampiyon olmaktan daha önemlidir.Devlet kim biz millet halk değil mi kimin paralarıyla yapılıyor statlar millet vekillerinden mi çıkıyor, belediyeden mi o zaman yapmasalardı statyumu Bursaspor taraftarı mı yalvardı stat yapın diye Atatürk statyumunu bile siyaset oyunlarıyla toz buz ettiniz.Şimdilerde millet parkıymış niye millet parkı ismini ATATÜRK BURSASPOR PARKI neden olmuyor yazık yazık hep siyaset hep siyaset dertleri hep Bursasporla uğraşıp bitirmek.Ama suç Bursaspor u yönetenlerde siyaset sokmıyacaksınız tıpki Rahmetli İbrahim Yazıcı gibi yapacaksınız.

  13
  13
 18. Bursasporlular mı dedi statı oraya yapın Bursasporlular mı dedi hastane yi oraya yapın belediye değilmisiniz yapacaksınız timsahın kafasını da stadın tüm eksiklerini de yolları da…5-10 seneye kalmaz stadı da kaldırırsınız siz herşey beklenir…Bursaspordan ellerinizi çekin artık…

  13
  12
 19. Maçlar başladığında bu adam cevabını taraftar alması gerekiyor bence ama nerde buskide belediyede o kadar yalaması varken zor biraz.Yanlız bu belediyede çalışıyor süsü verip kahveden lokalden çıkmayanlar belediyeden maşını alanlar varya az kaldı patlamak üzeresiniz yakında medyaya düşersiniz mesai saatleri içersin de kahvede orda burda saatt doldurmayı anlayacaksınız.

  12
  11
 20. Vallahi helal olsun. İlk kez baştan sona doğru yazı yazan bir gazeteci gördüm. Söylediklerinin hepsine katılıyorum. Tam da bizim düşündüklerini yazmışsın.

  12
  11
 21. Abi ülkede sizden bir iki tane anca kaldı. Herkes korkusundan ve menfaatinden ses çıkarmıyor, vicdan kalmadı kimsede bu devirde böyle yazmak herkesin harcı değil çok sağol.

  12
  9
 22. Bursaspor’u siyasete neden karıştırıyorsunuz sevecekseniz şartsız hatasıyla günahıyla sevin kardeşim beğenmediğiniz bu belediye yıllardır desteğini ama az ama çok verdi Bursaspor’a bozbeyciler soruyorum bozbey Bursaspor’a şimdiye kadar ne verdi? gelirse ne verebilir? Bursa Nilüfer’den ibaret değil unutmayalım

  4
  4
 23. Siz önce son 5 yılda ençok transfer yapıp ençok borcu olan seyirci yüzünden ençok ceza alan kulüp olarak kendinizi sorgulayın bursa daki spor yazarlarının hangisinin bursasporlu hangilerinin çocuklarının bursasporlu olduğunu araştırın bursa medyası bugüne kadar Bursaspor a ne faydası oldu ona bakın.bursada hangi medya organı kombine veya loca aldı bi bakın isterseniz.

  3
  1
 24. Ben olsam o stada daha fazla para harcamam.o stadı ordan eski yerine yada ipekisin oraya taşırim.teknolojide herşey mümkün.o stad orda olmaz abi.isterse altından olsun.konumu,falan on para etmez,bı atmosfer yok.evlerin önünde icnler iseyennler.plansiz yapılan bir eser . rezalet

 25. Yazıyı beğenmeyen bazıları övgü yorumlarına eksi koymuş. Tribünde olup belediyede çalışanlar ve çevrelerindeki yardakçıları onlar belli ki. Devam Çapçı kardeşim. Sen beni tanımazsın belki ama ben senin çocukluğunu türbündeki zamanlarını bilirim.

  4
  3
 26. Bunları herkes biliyor ama maalesef yönetimimiz dillendirmeye korkuyordu. Bir “Delikanlı”nın çıkıp dillendirmesi alkışı hakeden bir davranıştır. Kendisine minnettarız.

  4
  1
 27. Sayın Aktaş Siz belediye başkanları bursaspor kötülükten başka hiçbir şey yapmadınız Tarık kardeşim eline yüreğine saglık tebrikler

  1
  3
 28. TEBRİK EDİYORUM YAZI İÇİN TARIK KARDEŞİM. YÖNETİMİN YAPAMADIĞINI YAPIP BURSASPORU ÇOK GÜZEL SAVUNMUŞSUN. BELEDİYE BAŞKANI BU YAZDIKALRINA KARŞI TEK LAF EDEMEZ.

  1
  1
 29. Bunları yazabilen gazeteciler olması insana güven veriyor. Gerçi Tarık Çapçı hep böyle ama keşke sayıları artsa. Bursasporun hakkının yenmesine ses çıkarmayan, savunmayanlar etliye sütlüye bulaşmayanları hiç sevmiyorum.

  1
  1
 30. Yazıya tamamen katılıyor. Tarık abinin eline sağlık. Ulan ne stadmış be arkadaş Bursaspor üzerinden prim yapmak için Altepe ortaya bi attı şu stadı ne bitiyor ne bişi kazanç olacak dendi borçlanın dendi bişi olduğu yok aksine zararı oldu. Ah Atatürk Stadı neyimize yetmiyordu. Yazık oldu bu toplara girmesek maddi sorunlarımız bu kadar tepelerde olmayabilirdi. Çünkü alınan futbolcular yapılan borçlanmalar hep stad yüzünden staddan gelir alınmayınca verilemeyen maaşlar ve kötü sonuçlar. Adeta trafikteki zincirleme kaza olayını yaşadık. Stad bize yaramadı her anlamda biteceğine karşı ümidim hiçte yok. Bursaspor oy kazanma tahtası olarak kullanıldı maalesef.

 31. 4 NOLU SORUDAKİ CEVAP BENDEKİ DÜŞÜNCE O BARİYERLERİN AYNI ATATÜRK STATINDAKİ GİBİ YOLA SIFIR YANİ YOLUN TAM STADIN DİNİNDEN VERİLMESİ LAZIM HASTANEYE OTOPARK OLARAK LAZIM BİRDE HASTENENİN YOLU İLE STADIN YOLU ÇOK AYRI OLMALI GİRİŞLER ÇIKIŞLAR DÜŞÜNÜN BİR MAÇ GÜNÜ VE HASTENEYE GELENLER DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM

 32. Yazıyı baştan sona okudum. Cesaretle yazılmış hepsinde doğru tespitler. Tek kelimesine itiraz edemez kimse. Aynen bunlar yaşandı. Sonra yorumları okudum. Yazılanları onaylayanlar normal çünkü doğru hepsi. Ben onaylamayanları anlayamadım. Yazara şahsi nefretleri var sanırım. Yoksa bu yazıya hiçbir Bursasporlu karşı çıkamaz . Ya da Belediye başkanından nemalandıklarından kızmışlardır. Yok yazara nefret duyuyorlarsa bunu gidip yüzüne söylemeliler. Böyle ucuzluklarla olmaz.

 33. Tarık helal kardeşim. Bursa medyasının en cesur en Bursasporlu adamısın. Türbindede gözün karaydı, gazeteciliktede. Yönetimde susmasın cevap versin .

 34. Kardeşim artık dönen oyunları bir görün Altepe stadı biz yapcaz dedi yarım yamalak yaptı şimdi Sayıştay rapor açıklıyor 600m tl ye bunun gibi 6tane stad yapılır diyor eğer stadı devlet yapsaydı Altepe nasıl çukka yapacaktı heee sen gel şimdi artık bu stAdtan hayır bekle bu stadta tüğü bitmemiş yetimin hakkı var sizce hayır gelirmi şu stada geçtiğimiz sen beri burnumuz boktan kurtulmadı.Şimdi birde yanına hastahane yapılıyor bi düşünün siz maça eğlenmeye gelmişsiniz durumda göz önünde zaten hastane yanında bi düşünün bir yanda bira içerek maça gidenler bir yanda hastanede açısını yaşıyanlar hastalıklarla cebelleşenler yazıklar olsun o ATATÜRK Stadını yıkanada Yıkılmasana göz yuman bizlerede biz orada çok mutluyduk be….

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu