Alinur Aktaş “Bursaspor’a hep destek oldum”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor'un şampiyon olmaması için hiçbir nedenin bulunmadığını açıkladı. Aktaş, Yeşil Beyazlı kulübün geleceği ile alakalı tespitleri, bazı önerileri ve tavsiyeleri olacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AS TV‘de yayınlanan Sönmez Medya Buluşmaları programında Bursaspor‘la ilgili değerlendirmede bulundu. göreve geldiği süreç boyunca hep Bursaspor‘un yanında olduğunu dile getiren Aktaş, “27 aydır birileri konuştu bir arpa dahi destek vermedi. Hamdolsun ben maddi ve manevi Bursaspor‘un her zaman yanında oldum. Bursaspor‘un sıkıntıları var, çok ciddi borçları var ama Bursaspor gerçekten şu geldiğimiz nokta da gördük ki eksi 3 puan olmasa 42 puanla liderle aynı durumda olacaktı. Önümüzde 12 maç var. Bu hafta 6 puanlık bir maça daha geldik. İbrahim Hoca’ya katılıyorum dünyanın sonu olmayan bir maç ama çok da önemli bir maç. Kayıpsız geçilmesi halinde önemli kazanımları olacak. Fikstür avantajına baktığımızda Bursaspor‘un şampiyon olmaması için hiçbir gerekçe yok.” diye konuştu.

YERİ GELDİĞİNDE VURGULAYACAĞIM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor‘un başarısının herkesin başarısı olma adına tüm Bursa’yı kulübe destek vermeye davet etti. Alinur Aktaş, zamanı geldiğinde Bursaspor‘la ilgili yeni sürecin yapılandırılması adına tavsiyelerini paylaşacağını söyledi. Aktaş, “Bu noktada çok tecrübeli bir hocamız var. İstekli bir şehir var ortada ama sene sonu inşallah hedefe ulaşıldıktan sonra Bursaspor‘la alakalı yine o ortak akıl çerçevesinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, valimiz ve diğer dinamiklerle oluşacak o kurullarla beraber yeni sürecin yapılandırılması ile alakalı tespitlerimiz, bazı öneri ve tavsiyelerimiz olacak. İnanıyorum ki artık altyapımıza önem ve değer vererek hedefimize ulaşma noktasında ikinci periyoda Süper Lig‘e çıktıktan sonra da ayrı bir periyodun belirlenip sürecin takip edilmesi gerektiğini o gün yeri geldiğinde de vurgulayacağım.” dedi.

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ak partili değilim ama cidden Belediye başkanı Btso Valimiz ve sayısızca bilmediğimiz kişi destek oldu. Bütün destek olanlara teşekkür ederiz

  87
  55
  1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Olabilirsin de suç değil ! Yeterki birlik beraberliğimizi kimsenin bozmasına müsaade etmeyelim ! Herkesin ideolojisi kendine ! Bir parantez de de Büyükşehir Belediye Başkanı’ na açalım Bursaspor bu şehrin en büyük markasıdır bu markayı daha da ileri taşımak hepimizin görevi ! Şehri kenetleyen birleştiren Büyük Bursaspor sevgisi daha da pekiştirilmeli !

   29
   4
   1. @Ersel yorumuna yanıt olarak

    zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde bizim buna ihtiyacımız var. ayrıca, @Ercan carsambayı da kınıyorum.

    8
    9
   1. @Hatip Özen yorumuna yanıt olarak

    Ön yargılarımız yüzünden adamın akpartiyi kötülediğini düşünmüşsün adam halbuki yanlış anlaşılmasın diye demiş kırın şu ön yargıları gerçek Bursasporluysanız

    23
    5
  2. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Nilüfer belediyeside çok destek oldu hakları yememek gerek hangi siyasi partili olduğu önemli değil şehrin takımına destek olması lazım

   66
   14
   1. @OKAN yorumuna yanıt olarak

    Nilüfer belediyesi cebinden mi verdi kardeşim, senin benim paramı verdi, ıvır zıvır konserlere daha çok para veriyor emin ol.

    18
    52
    1. @Keamil yorumuna yanıt olarak

     asıl Alinur babasının parasını mı verdi??? senin benim paramla Bursaspor a verdiğinin 4-5 katını otelde yaptığı organizasyonda ALTIN İBRİK, ALTIN TABAK olarak yandaşlarına verdi…Haram zıkkım olsun

     22
     9
    2. @Keamil yorumuna yanıt olarak

     Yahu keamil Alinur Başkanda mı cebinden verdi o da bizim paramızdan verdi bi algı yapma Büyükşehir, Nilüfer hepsi sonuçta Bursasporumuza destek oldu siyaset içerikli konuşmanın mantığı yok

     39
     4
 2. Duyyan okuyanda makaleyi cebinden verdi diycek bizim bursamizin parasını verdimiz bı maaşını bagisladimiz cemaatlere daha fazla katkı yapmisinizdir unutmayın Bursaspor omuz hepimizin ortak degeri

  61
  51
   1. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

    İSTANBUL hala acıtıyor değil mi ?? Ben yalnız BURSASPOR u yazayım ( Az kaldı şampiyon luğa omuz omuza) diye yazayım. .. Yaşlı bey hala mı acıtıyo diye yazsın. …..Aferin bravo senin derdin BURSASPOR değil. … Senin derdin … Sen yaşlanmış sın gerçekten YAŞLI KERTENKELE. …

    11
    2
    1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

     gerizekalı yandaşının mesajına tepkide verseydin ya onun derdi Bursaspormu sence taraflı bebeler ulan sizin dötünüze esiden bez bulamazdı analarınız be kalkmış bşimdi siyaset yapıyo bebeler.babalarına analarınıza sorun eski ülkeyi gezizekalılar

     1
     1
     1. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

      Eski ülkenin durumu bundan daha iyi idi sen ne diyorsun. Sen torununa bez i kaça alıyorsun ??? Millet kredi kartı ile peynir ekmek alırken senin euro ların mı var ??? Mutlu mesut yaşıyorsan demek ki yandaşsın. ..

      1
      1
  1. @Ercan carsamba yorumuna yanıt olarak

   Biz birlik olmaya çalışıyoruz sene başından beri böyle mallarda boş konusuyo Bursaspor’a sizin gibi malların 5 kuruş faydası olmaz aksine zararı olur

   18
   13
 3. bursasporluluk bu şehirde en üst kimliktir. kim olursa olsun hangi partiden ve dünya görüşünden olursa olsun insanların ortak paydada buluştukları yerdir. kim yardım ediyorsa biz taraftar olarak teşekkür ederiz.

  25
  5
 4. Senin tipin bozuk baskan Bursasporun bu hallere düsmesinde seninde payin var.Destek deyip köstek oluyorsunuz.

  14
  6
 5. Bursa nın değerleri vardır bu değerlerden en büyüklerinden biride bursaspordur belediye başkanı tabi destek olacak olmalıda zaten eğer bu takım şehrin takımıysa ele güne muhtaç olmamalı belediye başkanımız tiç odası başkanımız dahada destek olmalı personel maaşsız kalmamalı federesyondaki abilerimiz takıma sahip çıkmalı tüm partiler tüm bursalılar bu sırada özlüce nin tapusu bursaspora verilmeli hadi başkan versene stada bursasporun mallı olmalı anlayan anlar .

  10
  5
 6. Allah razı olsun bir kuruş destek olan herkesten sadece sadece bu kadar borç çıkaran yöneticiler ve başkanlardan hesap sorulmamısı bizi yokuşa sürüklüyor sayın baskanımız mesut mestan gidicek başkası gelecek önemli olan kulüpten gelen parayı cebe atıldı zaman hesap sorulması suan eski yöneticilerden başkanlardan hesap sorulsa suan bursasporumun paraya çevrilmesi yardıma gerek kalmıcak olay bu ibra konusu suan borçsuz kulüp olabilirdik #SALDIRBURSASPOR???

  7
  2
  1. @iamyakuupozz16 yorumuna yanıt olarak

   RECEP BÖLÜKBAŞI NI MAHKEMEDE AKLAYAN KONURALP YEŞİL MESUT MESTAN IN 2.BAŞKANI???NASIL OLACAK BU HESAP SORMA????ALİ-VELİ 49 50 HEPSİ AYNI….

   6
   1
 7. BURSASPOR İYİ YÖNETİLMİYOR FOTBOL ŞEHRİ OLAN Bİ İL BURSA TÜRKİYENİN EN İYİ ALT YAPISI BURSADA BEN HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANIN BURSASPORA YARDIM ETMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM BAZI İŞ BİLMEZLER VEDE TAKIMIN PARASINI YİYEN ŞEREFSİZLER YÜZÜNDEN BU TAKIM BU HALDE BELEDİYE BAŞKANLARIDA NE YAPSINLAR MEÇBUR KALIYORLAR TAKIMA YARDIM ETMEYE BU TAKIM BİRAN ÖNCE ŞİRKETLEŞİP DÜZLÜĞE ÇIKMALI BU EKONOMİK KRİZDENDE KURTULMANIN TEK YOLU VAKIF KÖYDEN GEÇİYOR BENCE AYAX İYİ İNCELENMELİ METOT OLARAKTA ÖRNEK MOD ALINMALI BELEDİYE NEREYE KADAR YARDIM EDECEK SONRA KİMİN PARASINI KİME VERİYOR BEN BAŞKA TAKIMIN TARAFTARI OLSAM BENDE BU HAKSIZLIK KARŞISINDA TEPKİMİ KOYARIM VEYA HİÇ FOTBOLLA ALAKAM OLMASA HERKEZ KENDİ İŞİNİ YAPACAK BELEDİYE NİN İŞİ YENİ SPOR SAHALARI KAZANDIRMAK AMA BURSASPORA YARDIM ETMEK DEĞİL

  7
  7
 8. YARDIM ETMEK YERİNE KALICI GELİR YARATACAK İMKANLAR SAĞLANSA BURSASPOR KİMSEYE MUHTAÇ OLMAZDI AMA AMAÇ NE ÖLDÜRMEK NEDE SÜRÜNDÜRMEK BURSASPOR HER ZAMAN MUHTAÇ OLSUN YILDA 20 MİLYAR DOLAR İHRACAT YAPAN 3 MİLYONLUK BİR ŞEHRİN TEK TAKIMI TİCARETİN CANLI OLDUĞU SIRADAN BİR MARKETİN BİLE KÖŞEYİ DÖNDÜĞÜ BİR ŞEHİRDE BURSASPOR SÜRÜNÜYORSA BU İŞTE BİR TERSLİK VAR ÇOK MU ZOR BURSASPORA AYDA 3 VEYA 4 MİLYON TL LUK KALICI BİR GELİR SAĞLAMAK TEL KURTULUŞ YOLU BU KALICI GELİR YOKSA BUGÜN SİZ YARDIM EDERSİNİZ YARIN BİR BAŞKA BAŞKAN EDER O KOLTUĞA KİM OTURURSA OTURSUN BURSASPORA YARDIM ETMEK ZORUNDA KALACAKTIR.

  6
  3
  1. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

   1- üç milyonluk şehir siyasete, iş adamlarına muhtaç oluyorsa burada bir tuhaflık var demektir.
   2- timsah arenadan daha büyük kalıcı gelir mi olur?
   3- o stat her maç dolsa sadece stat isim hakkı 200 milyon yapar, diğer gişe hasılatı, kapısı, bacası, cafesi, büfesi, otoparkı ve reklam alanları gibi gelirleri saymıyorum bile.
   4- takım kötüyken 2-3. orta halliyken 5-6. şampiyonluğa oynarken 15-20, sadece büyütülmüşler geldiğinde 30-35 bin kişiye oynarsan. ikide bir tribün cezası alırsan sermeye senin stadına yatırım yapmaz.
   5- demek ki ya o stadı dolduracak sayıda taraftarımız yok. ya da dolu bir stadın kulübümüz adına ne anlama geldiğini bilmiyoruz.
   6- aslında yazacak çok şey varda buna gerek yok. yıllardır yaz, yaz değişen bir şey yok. bu kafada devam edersek umut ta yok.

  2. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

   Kalıcı Gelir en doğru olanı söylemişsin Burda Yazılılanları Okuyorum bide bu Alinur aktaşın Bursaspor’a yaptıklarını Madem Bu Kadar Çok seviyordu Bursaspor’u NEDEN OTOPARKI ELİNDEN ALDI Böylemi Oluyor Büyük Bursaspor Taraftarlığı ??? Bunun Cvpını bu Adama oy verenler bile veremez !!!

 9. Sevgili Bursasporlular ,Bursaspor partili,doğulu,batılı,şu şehirli ,bu şehirli,o kökenli ,bu kökenli olmanın çok çok üstündedir her kim ki Bursaspor için iyi güzel planlı ,faydalı işler ,sözler söylüyor ise alkışı ,övgüyü hak etmiştir her kim ki de zararı oldu ise kimliğine ünvanına bakılmaksızın eleştiri yapılır

  5
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu