Alinur Aktaş “Bursaspor yetim gibi!”

Alinur Aktaş AS TV'de yayınlanan Sönmez Medya Buluşmaları programında Bursaspor gündemini değerlendirdi. Bursaspor'a her zaman destek olmak istediğini belirten Aktaş, kulüp başkanı Mesut Mestan'a şeffaflık çağrısında bulundu.

AS TV‘de yayınlanan Sönmez Medya Buluşmaları programında soruları yanıtlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Bursaspor‘la ilgili de önemli değerlendirmelerde bulundu. Bursaspor‘un çok zor şartlar altında olduğuna dikkat çeken Aktaş, kulüp başkanı Mesut Mestan‘dan sorunları en ince detayına kadar kamuoyuna aktarmasını istedi. Alinur Aktaş, “Bursaspor’a destek noktası en müsterih olduğum konulardan biri. Bursaspor çok yetim, şu an çok yalnız Bursaspor. Ben üzerime düşen sorumluluğu her halükarda yerine getirmek için büyük bir gayret gösteriyorum. Bursaspor sevgisi herkesin dilinde. Bursaspor sıkıntılı, ciddi borçları var. Bununla ilgili bir hamle başlatılmaya, bir kümelenme yapılmaya çalışıldı ama ben bu noktada çok fazla bir adım göremiyorum açıkçası. Bunu en iyi kamuoyuna açıklayacak olan Bursaspor başkanıdır. Ben de bunu Mesut Mestan’dan bekliyorum açıkçası.” dedi.

BORCUNU BİLMİYORUM

Bursaspor‘daki sorunların ötelenmeyle çözülemeyeceğine dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “‘Güneş balçıkla sıvanmaz’ diye bir ifade var. Sorunlar ve sıkıntılar ötelenerek, yok kabul edilerek hareket etmemiz mümkün değil. Şimdi de -6 muhabbeti dolaşıyor mesela. Ben bunu sorduğumda ‘böyle bir şey yok’ dendi bana da. Ama -3 puan da yoktu. Size tüm samimiyetimle söylüyorum. İtiraz falan yapılmış, ben iç işleyişini bilemem ki, cuma günü saat 17.30 civarında telefon geldi. Böyle bir sorun var diye. Ben de görüştüm Nihat Özdemir Başkanımızla. Yani iş görüşülmüş, bitmiş. Ben bilmiyorum ki şu an borcunu, harcını. Bana göre kamuoyunun bunu bilmesi lazım. Bunu bizim sağlıklı bir şekilde çözmemiz lazım. Bu borç bir kere de ödenemez ki zaten. Mesela kısa vadeli nedir, orta vadeli nedir, uzun vadeli nedir, şunu kamuoyuyla bir paylaşın ya. Paylaşalım, konuşalım şunu.” diye konuştu.

BURSASPOR’UN ADI VAR

“Bursaspor hepimizin ortak değeri, sorunudur nihayetinde. Ve şu anda biz -3 puana rağmen 3. sıradayız. 13 maçtan 8’ini kazanmışız. Bursaspor‘un adı var bu lig için. Bu hafta Giresun ile oynuyoruz. Bizim şampiyon olmamamız için hiçbir gerekçe yok.”

HER HARCAMA PLANLANMALI

“Amacım burada Mesut Mestan‘ı ve yönetimi eleştirmek değil. Saygı duyuyorum. Bu zor dönemde, ekonominin bu sıkıntılı döneminde Bursaspor‘u sahiplenmek bana göre müthiş bir cesarettir. Tebrik ediyorum, yürekten kutluyorum kendisini. Desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama harcanan her bir kuruşun da bundan sonra, öncesi gibi sıkıntıya düşmemek adına belirli bir plan dahilinde yapılması gerektiğini düşünüyorum.”

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursaspor ya da bütün futbol klüpleri özel kurumdur devlet adaletle eğitimle ilgilensin siz önce trafiği rahatlatın hani seçim menfaatiniz olan!

  57
  48
  1. @Pirlo yorumuna yanıt olarak

   Seversin sevmezsin adam o kadar kötü konuşmamış çok bağnazca bi hareket…tebrikler başarılarının devamına …

  2. @Pirlo yorumuna yanıt olarak

   mesajına bakılırsa secimden hala bir yaran olduğuAŞİKAR..ADAM NAPSIN DAHA GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIYOR ŞUAN BURSASPORUMUZ İÇİN AMA SENİN GİBİLERİN İLK DERDİ VE SIRASI BURSASPOR OLMADIĞI ŞU MESAJINDAN BELLİ OLUYOR

   11
   23
  3. @Pirlo yorumuna yanıt olarak

   adam kotumu demis size insanlik ali baskan bursa icin iyi is yapti yaranmiyor baskandan birbok olmaz bunu kimse sevmiyor bursadasanayici isim yapmis baskana ihtiyac var

   14
   55
  4. @Pirlo yorumuna yanıt olarak

   Başkan doğru söylemiş.Mestan tahtayı açtırırken topçulara ne kadar Ödemiş ne kadar borcu ötelemiş bunu bike açıklamıyor.Şeffaflık maalesef sıfır.İkincisi Belediyelerin işi şehri yönetmek.Kulüplere asla bulaşmamalılar.Başkanlar kulüplerin içine ediyor sonra gel temizle.Bu her şehirde aynı siyasi ismi önemli değil.Benim paramla şehrime hizmet edeceksin.Elin yabancısına paralarımız peşkeş çekilemez.Belediyeler kulüplere para vermemeli, yönetici aldığından fazla borç yaparsa bunun cezası olmalı.

   26
   1. @Emin yorumuna yanıt olarak

    Yardim yardim diyonuz adam yardim eli uzatiyo burda bazi çöpler var cekemiyo adami valla helal olsun bu takimi bursasporun bu kotu gunde yaninda olmasi dusunmesi tebrik ederim butun is adamlarindan bunu beklerdim zaten en buyuk hata stadin nilufere yapalilmasi % 80 istanbul takimini destekliyo eski yerinde kalsa yildirimve osmangaziden daha cok taraftar gelir

    2
    4
 2. Bir futbol klübünün başkanına akıl vereceğine öncelikle Nilüfer ve acemler kavşağındaki yığılmayı önlemeye çalışırsanız memlekete daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz, ha bir de Türkiye’nin en büyük 4. Şehrinin şehir merkezi tabanı mıcır kaplı otoparka çevirmiş sizden önceki, bence siz bunlara kafa yorun. Sizden önceki bu takımın işlerine karışmaya başladığı yıllarda bu takım şampiyon apoletli 3. Lük 2. lik kovalıyordu.

  26
  17
  1. @Eski Texas yorumuna yanıt olarak

   Adın eski teksas ama şampiyonluktan öncesini dahi hatırlayamıyosun. Klübe para yardımı kampanyası yapıp borçtan kurtaran siyaset ,o ne olucak şimdi. Hemde senin sevmediğin partiden .

   14
   15
 3. Mestan doğru yolda demek ki. Belediye karışamadığı için başarılı durumda.Hep böyle devam eder umarım.Altepe ve Ali Ay bir şehrin ahı var üstünüzde,beddua etmem genelde ama cuma cuma İnşallah çekerek ölürsünüz.Bizleri yaşarken öldürdünüz!

  16
  16
 4. Benim bu sözlerden anladığım belediye kulüp ün işleyişine karışmam yardımımı yaparım gerisi yönetime kalmış diyorlardı ancak görünen o ki öyle değil bi açıklama bekliyor Mestan bu konuda demek ki doğru yoldadır belediye kulüp başkanı değil Bursaspor başlamışa belediyenin çalışanı değil gidip hesap versin ha bunu da bana hesap ver diye anlatmıyor halka hesap ver diye anlatıp bir de sevecen gözüküyor belediye yardımını karşılıksız yapacaksa yapsın yapmayacaksa da başkanın yönetiş şeklini eleştirmesin Mesut mestan konusun da hala nötr durumdayım iyi midir kötü müdür gittikten sonra göreceğiz bugüne kadar gelinen nokta doğru olduğunu gösteriyor şeffaf olmakta gerginlik yaratmaktan başka bir şeye yaramıyor belediye bizim abimiz değil ki derdimizi paylaşalım sanki bütün borcu ödeyecekmiş gibi konulmuş Mesut mestan doğru adımlar la ilerliyor şimdi ye kadar geçen sürede

  12
  8
 5. BİR SÜRÜ FİRMA BİR SÜRÜ SANAYİ BÖLGESİ VE ODA VAR…MESELA BEN BİLMİYORUM BTSO NASIL BİR YARDIMDA BULUNMUŞ??BEN VE BİZ TARAFTARIN EN ÖNCE STADYUMU DOLDURMASI ŞART..YOKSA NE KAMUOYU BASKISI OLUŞUR NE YARDIM EDEN ÇIKAR…KENTİN MARKASI DİYORUZ DAHA KENT SAHİP ÇIKMIYOR Kİ…43 BİN KİŞİL STADA 8 BİN KİŞİ…ELBETTE OLMAZ…

  10
 6. Şimdi bir yerde şehrin belediye başkanı bir yerde şehrin futbol kulübünün başkanı.
  Gelişmiş ülkelerde hiç bir belediye başkanı futbol takımlarının durumu ile alakadar olmaz.
  Çünkü görev tanımında öyle bir madde yoktur.
  Gelinen noktada belediye başkanı kulüp başkanından şeffaflık talep ediyor.
  Aynı şeffaflığı halk da kendisinden istemek durumunda.
  Görülen o ki herkes kendi kapisinin önünü supurmekle mükellef.
  Yardım ayrı konu.
  Cagirirsin kulüp baskanini dersin kendisine belediye olarak yasalar çerçevesinde su kadarlık portföyü geçici olarak size kullandirabiliriz ve hesabını da sorariz.
  Yolları bitiririz stadın ulaşım derdini ortadan kaldırıriz. Anlasirsak reklam verebiliriz.
  Belediyenin görevi alt yapı işleri ve ulasimdir.
  Şeffaflık isteme olayı böyle olur.
  Şehrin futbol kulübüne yardımcı olabilmek gönül işidir görev değildir.
  Sayın başkanın da her türlü yardımı kulüpten esirgemeyeceğini düşünenlerdenim.
  Saygılarımla.

  8
  4
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Alinur Aktaş doğru söylemiş.

   Bursaspor eski bir demirperde ükesi gibi yönetiliyor. Kısa, orta, uzun vadeli borçlarını bilen yok. Açıklanmasının faydası var. Şehrin yardım yapabilecek kişi ve kurumlarına durumun vehametini göstermek çözüme fayda sağlar.

   Alinur Aktaş’ın söylediği çok önemli birşey gözden kaçmasın. 3 puan silinmeyecek dendi, silindi. Şimdi de 6 puan silinecek deniyormuş.

   Son dakikalarda gelen tesadüf gollerle alınan 8 galibiyet sıkıntıyı perdeliyor. Nereye kadar? İyi top oynamıyoruz. Topçuların psikolojisi kötü. Maaşları ödeyemiyorsan kötü sonuçlar gelmeye başlar. Bir de 6 puan silinirse seyreyle gümbürtüyü.

   Testi kırılmak üzere dostlar.

   6
   6
  2. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Adam birşey dememiş ki, senin, benim gibi fikrini söylemiş.
   Ayrıca adamın bld. Bşk olması tuttuğu takımla alakalı fikrini söylemesine engel değil.
   Haa bld kaynaklarını yasal olmayan yollardan kulübe aktarır o zaman konuş.
   Ya nasıl bir toplum olduk böyle?
   Bir orta yolumuz yok.

   8
   3
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Sarı çizmeli kardeşim.
    Ben diyorum ki şehrinin kulübüne yardım etmek görev işi değil gönül işidir.
    Yasaların elverdiği şekilde ve eğer yapilabiliyorsa bir portföy oluşturur ve kendi kontrolü dahilinde yardımını yapar.
    Ayrıca şeffaflık çok faydalı bir şeydir fakat şeffaflık isteyenlerden de şeffaflık istenebilir.
    Bu durum da gayet doğaldır.
    Ben kimseyi kendi şahsına atfen kotulemem ve hiç bir zaman kötü bir şey yazmam.
    Ayrıca belediye başkanımız da işini gayet iyi yapıyor ve vakti oldukça da Bursaspor a yardımını esirgemiyor.
    Maçları takip etmesinden de gayet memnunluk duyuyorum.
    Kişi daha ne yapsın.
    Deplasmanlarda bile tribünlerde ki yerini alıyor.
    Belediye başkanı olmak taraftar olmayı engellemez.

    1. @YAŞLI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

     Sadece yorumcu ismine gönderimde bulunuyorum.
     Yaşından dolayı sana sayğı duyduğum için söylediklerini sana iade bile etmiyorum.
     İnsanlar kendi kaşintilarini gidermek için başkalarına kötü söz soyleyebiliyor.
     Bir de hatırlatma yapayım yaşlı timsah dayicim.
     Burası siyaset yapılan bir platform değil.
     Bence başkan şehri gayet güzel yönetiyor.
     Daha yolu uzun ve yapılacak çok işi var.
     Allah kolaylık versin.
     Sayın yaşlı timsah dayicim saygılarımı sunuyorum.

 7. ”Bursaspor yetim gibi!”
  aynen öyle. zaten önce en sevdikleri yani taraftarı tarafından sokağa bırakılmış.
  hoş ortada sevdik-mevdik de kalmadı ya.
  bu işlerin düzelmesi için,
  önce sportif ve kentlilik bilinci şart. bunlar içinse eğitim…
  eğitime bugün başlansa ilk meyvesi 10-15 yıl sonra.
  yani ölme eşeğim ölme.

 8. Belediyeler klupllere karismicak.isine bakicak.tribun liderleriyle labali olmucak.kim ki onlarr.2 belediyedede kulübe ödenek vermicek ve tribün liderlerini yanına dahi yaklastrmicak.bursaya bursapsora en çok onlar zarar verior.ve partilerinizede bulastirmicaksiniz,belediyelerde iş vermiceksiniz.belediyeler kendi işlerine bakmalı.disersede düşsün,isterse yok olsun bursaspor. Yapacak birşey yok.ulkede futfol bitti,ben benim paramdan bir gram klube gidiyorsa haram olsun.trafige bakın hızmete bakın siz,%2yi nasıl kapatırsanız yada nasıl yeneriz bunların çaresine bakın her iki belediye için diyorum.bugun seçim olsa sonucunuz ne olur ona bakın.millete ne verdiniz napionuz ona bakın.bosverin klubu yemişim Bursaspor’u.bursaspirun en büyük sorunu tribün liderleri

  4
  1
 9. iyi bir açıklama. bence kısa ve orta vadeli borçları belediye ödemeli. sonra kulüp rahatlayınca peyder pey kulüp belediyeye ödesin.

  1
  21
  1. @fff yorumuna yanıt olarak

   Tabi tabi belediyelerin esas işi kulüp kurtarmaktı zaten. Kaldıki belediyenin kendisi borç batağında zaten. Belediyeler önce kendi görev tanımlarındaki işleri düzgün yapsın da boşverin gerisini.

   11
   1
 10. bu takım başarıya koşar ve başarıdan herkes nasibini alır. fakat önemli olan altyapı ve yerli futbolcuların ve bursa şehrinin nasibini almasıdır. mutlaka bursaspor’u sevenleri, yönetimde görmeliyiz. mutlaka hesap sorulacak, fakat önce düz yola bir çıkalım…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu