Alinur Aktaş “Burak Kapacak’ı…”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor Yönetim Kurulu Lideri Emin Adanur'un açıklamasıyla ilgili ifadelerde bulundu.

Burak Kapacak‘ın Büyükşehir Belediyespor Kulübüne transferine ilişkin iddialara da açıklık getiren Başkan Aktaş, “Çok iyi niyetli görüşmelerimiz oldu. Beni bir kulübümüz aradı. Dedi ki, “Bize Burak Kapacak ile alakalı aracı olur musunuz?”. Dediler ki ‘Başkanım biz futbolcu satmıyoruz. Hedefimiz bu. Satmamak.’ Böyle bir şey var bununla aracılık size aracılık edebilirim dedim. Büyükşehir Belediyesi‘nden bahsediyorlar. Büyükşehir Belediyespor’da futbol branşı yok. Ben basketbol takımında mı oynatacağım bu çocuğu.

Ben isterim ki Bursaspor en üst rakama satsın. Mesut Mestan’a sorsunlar, transferin bitimine 10 dakika kala Muhammed Şengezer’i  Başakşehir’e rica eden kim? Göksel Gümüşdağ’a da teşekkür ediyorum. ‘Şu paraya alacaksınız’ diyen benim. Bakın bu 3,5 yıllık süre zarfında devreye girmem gereken noktalarda ben devreye girdim. Bunun haricinde hiçbir sporcu ya da hocayla alakalı, takımın stratejisiyle alakalı kimse benim devreye girdiğimi iddia edemez. Ben bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu bir haksızlık vallahi şu hareketimle bile ben Bursaspor’a fayda sağlıyorum. Ben bu kadar yakın ilgi alaka gösterirken, çıkıp beni bu manada olmayan şeylerle alakalı itham etmeyi ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bu düpedüz haksızlıktır. Bu bana atılmış bir iftiradır” diye konuştu.

79 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sen Belediye Başkanısın ne işin var Futbolcu transferlerinde Menajermisin yok o aradı yok bu aradı demekki EMİN BAŞKAN Doğru söylüyor Burak Kapacak,ın Bonservisinimi istiyorsun Konuştukça Batıyorsun Camiayı Sandıkta görcen BURSASPOR Sıyaset üstüdür bizimle kimse baş edemez BURSASPOR Bizim herşeyimiz

  192
  30
  1. @Bursalı Osman yorumuna yanıt olarak

   Yıllardır yazıyorum bura’ya. Sırf futbolla ilgi olan yöntemi ve teknik direktör lazım bursamıza.

   Futbolun içinden gelen yönetim olmadı.
   Antrenör bizden biri olmalı yani Bursa’nın içinden olmalı.
   Çünkü şu kötü günleri atlatmak için, az bütçeyle açığa anca öle çıkarız.

   Şuan sıfırdan başlamak üzereyiz, sabır lazım

   Stadı kim açtı, hangi parti…?

   Oraya dikkin kafaları, herşey ortada.
   Tabiki da kötüye gideriz böle devam ederse.
   Politika karışırsa bittik…her gırtlak tan ses çıkarsa batar bursamız

   2
   4
   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    arkadaşa katılıyorum, Eskişehir’in durumunu görüyoruz, belediye desteğini kesti ne durumdalar. Parti adı önemli değil, bakın belediyeler spor kulüplerinin en büyük destekçileri

    3
    5
  2. @Bursalı Osman yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş adam Bursaspor’un yararına şunu yaptım bunu yaptım diyor açıklıyor elin üç kuruş para veripte stada girmeyen beleşi tayfası seni şöyle yapcaz böyle yapcaz diyor.adam bursapora birşey yapmadı mı sana oy yok ne biçim başkansın deniyor birşey yapmaya kalktı mı siyaset yapma karışma bu işe deniyor.ne biçim iş anlamadım.evet siyaset pis iş….bunuda bu sayfalarda çok çok iyi yapıyorlar….

   21
   46
   1. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

    Belediye Bask. Bu işlerle vakit harcamaz. Asıl işine baksın. Kulvar farklı. Bursaspor la ilgileniyormuş gibi yaparak spor camiasının oylarını beklemesin boşuna. Asıl görevini yaparak Bursa mızın gönlünü kazanmaya çalışsın. Hangi futbolcu satılır, alınır BURSASPOR klüp yöneticilerinin işi.

    3
    3
   2. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

    Bunların eline , diline düşmeyegör …tam bir provokatör grup var karşımızda… şayet alinur başkan gerçekten köyü bir iş yapmış olsa tamam eleştir, ama adam herşeyi anlatıyor daha neyin peşindesiniz…sizin kime hizmet ettiğiniz belli aslında ama, BAŞARAMAYACAKSINIZ.

    9
    3
  3. @Bursalı Osman yorumuna yanıt olarak

   BELEDİYE BAŞKANI , VALI, EMNİYET MÜDÜRÜ Bursaspor ve bursa şehrine hizmet için GÖREVDEDİRLER. GEREĞİNİ yapmayan BÜROKRAT TABİ Kİ kabul GÖRMEZ…. BU HİZMET KAYITSIZ ŞARTSIZ OLMALIDIR.

   25
   1
  4. @Bursalı Osman yorumuna yanıt olarak

   Dünyanın başka yerlerinde de acaba Futbolcu menajeri,belediye baskanlari var mı?ülkeye de futbola da onarilamaz zararlar verdiniz.2023 te gorucez hayırlısıyla.

   29
   8
  5. @Bursalı Osman yorumuna yanıt olarak

   Bize Burak Kapacak ile alakalı aracı olur musunuz?”. SÖZÜnde rica eden KİŞİLER ÇOK ÖNEMLİ…
   BAŞKAN, BURSASPOR RİCA ETSE, BU ANLAŞILIR…. Fakat dişarıdan birileri rica ederse, ?????????? sen görevini bırakmalısın….

   32
   9
 2. Haberin içeriğine TFF nin sitede çıkan Bursa Büyükşehir takımının ekran resmini de ekleyin lütfen, yokmuş ya hani öyle bir takım ?

  98
  11
  1. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Yapmayın bu haberleri bırakın. Alinur başkan gerektiğinde destek verdi inkar edemeyiz klup başkanın da arkasındayız belediye başkanının da başarı birlikten gelir bu tartışma dan kazanan çıkmaz yapmayın

   14
   32
   1. @Orhangazili yorumuna yanıt olarak

    aga bi yerde vampir varsa ordan basari cikmaz boyle bi ortam olusmusken yonetim sehir bi butun olmusken sagdan soldan ufaktan destekler gelmeye baslamisken yapilan sence hosmu hele hele tahta muhabbetleri döndüğü kritik zamanlarda

    7
    4
  2. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   alinur boş yapma bi haftalik forma sponsorlugu al , besaş olur budo olur bursaray olur buyuksehir belediyemi yazdirirsin nabarsin bilmiyom ama ele avuca gelir isler yap bursasporla ilgili

   17
   9
  3. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Avrupa’ya lig’lere baktım hiçbirinde Belediye vs Profesyonel Futbol, Voleybol, Basketbol Kulübü vs yok Bu Başarı Getirmiyor ve Zaten 3 Mağlubiyet ile döndük Avrupa’dan oturduk spor politika’dan ayrı tutulması lazım – Güreş Olimpiyat için 18 kota varken sadece 9 tane kota dolduruldu tam fiyasko kadın erkek grekoromen serbest sitil olmak üzere katılmak yatırılan harcanan masraflara yazık keza boks daha kötü – spor tamamiyle bağımsız olması lazımki ve sadece başarılı sporcular olimpiyat vs için desteklenmesi lazım yokda başarısız kurumlarda 100’lerce kişinin yan gel yatması için değil – eskiden Trabzonspor Avrupa’da herkeze diş geçirirken yönetim şehir için çalışıyordu şimdi ise milyar lira borç içinde nedenide Devlet nasıl olsa kurtarır anlayışıyla 38 yaşında futbolcu transfer ediyorlar bu çok yanlış derhal değişmesi lazım her anlamıyla böyle haberlerin içine hiç bir şekilde maruz kalınmaz eğer spor bağımsız kalsa.

   23
   2
   1. @Uludağ'li yorumuna yanıt olarak

    Şampiyon olduğun sene Faruk Çelik devreye girdi de borcunu ödedin. Kendisini sevmem ancak bu kişi zamanında kendi insiyatifi ile Bursaspor’a fayda sağladı. Benzer şekilde alinur Aktaş da fayda sağladı ise ne ala. Adamlar gidip tribüne seçim öncesi reklam promosyon dağıtmadı. Seçim öncesi ortada yokken çıkıp Başkan ziyareti yapıp gündem yapmadı. Ben emin adanur un gündem yapmaya çalıştığını düşünüyorum. Ayrıca herkes lobimiz yol diyor; araştırın bakalım lobi nasıl ve kimler ile yapılıyor. Saçma sapan polemik bunlar. Bakalım arkasından ne çıkacak

    4
    9
  4. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Siyaset kirli iş baktığında birbirlerinin sözleri bir tutmuyor doğru siyasetçi bulamazsın yerine göre davranıyorlar

   42
   5
    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Yalnız var yaa. Bu saatten sonra Alinır o Emin beyi liğme liğme doğramazsa ben bişey bilmiyom. Nası olsa Emir Koop için falan belediyeden ruhsat muhsat istemeye gidecekler. Şu andan itibaren Alinur kucağını açmış bekliyordur. Vaay sen benle ilgili açıklama yaptın he? Geeell. Gel babana geeeel.

     6
     15
    2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Ne demişim sözleri bir tutmuyor doğru siyasetçi bulanmazsın demişim.Tüm siyasetçiler dahil ettim. Biraz gözümüzü açarsak anlarız ama kimse gözünü açmıyor ki hangi parti olursa olsun hepsi çıkarları var ve hepside yerine , zamanına göre davranıyor çelişkili söylemleri çok ama el mahkum birini seçmek zorunda kalıyoruz bu ülke belediye başkanları , milletvekili bakanlar vs olsun senelik tüm masrafları 50 milyara
     yakın bir para gidiyor 6-7 araç şoför , hizmetli vs hepsi dahil milletvekilleri aylık 25.000 tl alıyor çok uçuk bir rakam bana göre tabi diğer herkesin düşüncesini bilemem yaptıkları iş anca birbirleriyle söz dalaşına girmesi bu ülkede olan garibana oluyor asgari ücretliye oluyor çocukların masrafı , yemek içme masrafı hele kirada oturuyorsan vay haline bu ülkede zengin çok zengin fakir çok fakir arada çok fark var bu siyasiler sözde vatanperverler ya 1 senelik maaşlarını halka bağışlasın hadi o da olmaz ise 1 aylık maaşları bağışlasın ama yok bağışlamazlar çünkü kendi boğazlarını düşüyorlar bunlar emekli olduğunda siyasiler , ordudaki komutanlar vs en az 15.000 tl den aşağı almıyorlar ama asgari çalışan en fazla 1500 tl oda 1000-1500 arası veriyor adalet bak böyle adalet olmaz öteki tarafta bu kadar kul hakkın bedelini nasil ödeyecekler o düşünen yok

     7
     1
  5. @Hilmisu yorumuna yanıt olarak

   Sadece lafla atar gider yapılır . Belediyede çalışan tribün abileri dolu . (Buskide , kaldırım kenarı otopark işletmesinde , halısahalarda ) alayı kapağı belediyeye atmış hepsinin tasması belediyede . Kime ne atarı yapacak bu tribün.
   Kimse kimseyi kandırmasın klüp trübünüyle ,(eski yönetimleriyle ) , ağır abileriyle AKP’ ye SA-TIL-MIŞ.
   Hadi eyvallah.

   64
   9
  1. @Devecikonakli yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor’u bırak,İşini yap alınır aktaş.sevket yılmaz hastanesi lambalarindaki trafik kaosunu çöz.insanlar trafik yüzünden ambulanslarla ölüyor.yapacaginiz bir tane üst yol.onlarla ilgilenin.Türkiye’nin en pahalı suyunu satmakla en pahalı ulaşımını millete itelemekle olmuyor.sehre faydamız yok ama herşeyin icindesiniz.

   33
   2
  2. @Devecikonakli yorumuna yanıt olarak

   yalnızca muhammeti olsa yine iyi, muhammet için az ama yine de 1 M euro kazandık en azından. Bir de bu parayı vermeye kıyamadığı için başakşehir bizden yine aynı aracılık sayesinde Muhammet emin sarıkaya, abdülkadir çelik ve emir şenocak’ı aldı altyapımızdan. Bu oyuncular yıldız olacaktı kalsaydılar şu saçmalığa bakar mısınız. 10 yıllık altyapı emeği var bu oyuncuların üzerinde bedavaya verilmiş alinur yüzünden. Emir şenocak çok iyi bursasporluydu batalla hayranıydı geçen sene u19 liginde herkes çok beğendi başakşehirde. Gitmesi için hiçbir sebep yoktu altyapı oyuncusunun alinura rica etmiş göksel gümüşdağ onlar da göndermiş oyuncuyu. hesap sorulmalı.

   43
   2
 3. BİR BELEDİYE BASKANI OLARAK OYUNCU ALMAK İÇİN NİYE SİZİ ARIYORLARKI BU KULUPTE BİR BASKAN VAR ZATEN ONU ARASINLAR SİZ NİYE ARACI OLUYORSUNUZ KI KULUP BASKANI KONUSMAYI BİLMİYOR MU SİZ BURSA DA YAPMANIZ GEREKENLERI YAPIN SAYIN ALINUR AKTAŞ BURSASPORDAN UZAK DURUN ARTIK

  60
  1
 4. Başkan ne dediydi bu kulübun kötülüğüne uğraşanlar var tahtanın açılmasını istemeyenler var dediydi işte ilk kişi alinur lağım patladı bütün pislikler ortaya çıkıyor ayık olun takıma başkana saip çıkalım bizim dost bildiklerimizin yaptığı ortada kamat denen herifi neredeyse gizli güçler yeniden seçtirecekti olmadı pislikler yavas yavaş ortaya çıkıyor alinur istifa

  44
  4
 5. Buskide , akp belediye otoparklarında ,akp belediye halı sahalarında çalışan trübüncü abilerim kardeşlerim el kaldırsında teksasın web sitesinden yaptığı boş atara beraber gülelim.
  Tasması belediyede olanın ipi kısa olur yiğitleirm boşa sallamayın.

  44
  5
 6. SEN KİMSİNDE TRANSFERE ARACILIK EDİYORSUN BURSAYA 5 KURUŞ FAYDANIZ YOK BARİ BURSASPORUN ÜZERİNDE GÖLGE ETMEYİN

  34
  3
 7. BU SAATTEN SONRA BURAK KAPACAK A DÜŞEN GÖREV ” KULÜBÜMDE MUTLUYUM, HİÇ BİR YERE GİTMİYORUM” DEMEK, YÖNETİME DÜŞEN GÖREV İSE “BURAK BİZİM KIYMETLİ BİR FUTBOLCUMUZDUR , 10 MİLYON EURO VERSELER SATMIYORUZ” DEMEKTİR..

  17
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Bana göre deKapacak ıkime verirlerse versinler.Bu saatten sonra bize bi faydası olmaz.Geçen sene 7 gol 7 asist yapmasına rağmen kendini geliştiremedığıni gösterdi.

   1
   4
 8. niye birileri bu şehirde şu vergi borcunu ödeyelim yada af isteyelim üstümüzden bazı şehirlerdeki gibi bu takımın birazcık diklenip yürüsün diye yardımda bulunmuyuor da bel kemiği bir futbolcuyu takımdan soğutma mücadelesi veriyor bu bursaspor ismi bu şehrin iskender kebabı kestane şekeri gibi markalaşmış ama gel gör ki el birliğile markanın klüpte kupadan başka eseri yok yerle bir etiler gömdüler toprak altına iylik yaptık dedikleri bu gömek

  13
 9. Nilüfer’de2 sefer kaçak yapılan yapının 2 sefer ortadan kaldırılmasının rövanşını alma çabasında bazı müteahhitler bunu da Bursaspor’un gücünü kullanarak yapmaya çalışıyorlar ama bakalım daha 1 günde çıktı ortaya yarın kim işir daha ne kaçak işleri çıkacak.

  12
  108
  1. @Yosuef16 yorumuna yanıt olarak

   israilli yasef ulan yahidi buyuksehir belediye stadini kimse bursaspordan alamaz alinur ve surakasi gider bursaspor kalir ataevlerdeki iki uc kat ilave kacak ruhsatlari kim verdi onunden ye tasiriyorsun

   59
   5
   1. @eskiteksasli yorumuna yanıt olarak

    Mal mısın olum sen Kendin söylüyorsun Büyükşehir stadı diye adı üstünde 😂 ki işletmeyi beceremediği halde hakları Bursaspor’a vermişler. Stadın isim hakkını sattılar da Bursaspor mu alamadı? Rum dölü

    4
    55
    1. @Yosuef16 yorumuna yanıt olarak

     ulan hendek mahsulu yahudi stadi alinurmu yapti sayin cumhur baskanimiz kullanim hakki bedelsiz bursasporun demedimi yildirim belediye spormu orada oynayacak yahidi dolu burak kapacagin sak larini bile alamazsiniz

     34
     2
 10. BURAK KAPACAK İÇİN TALİP OLAN TAKIM NEDEN BELEDİYE BAŞKANINI ARAR ARACILIK ETMESİNİ İSTER , ALACAK OLAN KLUP YÖNETİMİNİ ARAR , MUHATAP KLUPTÜR , BELEDİYE BAŞKANI OLARAK DİYEMEDİNİZ Mİ YETKİLİ , KULUP BENİ ARAMAYIN DİYE, HİÇ İNANDIRICI DEĞİL AÇIKLAMALR.

  6
  1
 11. bi klüp düsün kü ali ay baskan olsun 1 ci senesi son haftalarda takım kümede kalsın 2 ci senesi son haftada kümede kalsın 3 cü senesinde takım küme düşşün dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir sportif kaos olmamıştır ali ay dünyanın 8 harikası olarak tescil edelim ( tabi unutmayalım bunu seçtiren hainleride)

 12. Lafa gelince tarafsizim Bursaspor secimlerine gitmedim diyor ve komisyonculuga devam ediyorsun sen kimsinde BURSASPOR islerine mudahele ediyorsun. Yani akil var mantik var acik ara Bursasporu bu hale getirenlerin basindasin bunu da itiraf ettin. Bu sehirde Bursaspor uzerinden siyaset yapanlar her zaman kaybeder. Bir yol bul ozur dile yoksa bittin.

  4
  1
 13. Evet belediyenin fıtbol takımı yoktur cunku dune kadar vursadporu brlediyenın takımı gibi işletin içinde olan herseye burnunu sokak bir belediye başkanı var

  3
  1
 14. Yalaka bursa hakimiye alinurun avukatlığına soyunmuş akşam acil program yapmış masum rolünde bu olaylar tam zamanında ortaya çıktı kimin ne olduğu belirlendi

  3
  1
 15. O kadar konuştun demedinki ben bursasporluyum! Bursaspor İÇİN elimden geleni yapıyorum ! Alinur Bey yeter artık konuştukça batıyorsun , 31 yaşındaki adam seni karşısına alıyor ömrü uzun olsun , senin de yolun açık olsun! Sandıkta cevabı verirler sana !!

  3
  1
 16. DUNUN OZETI
  ALINUR AKTAS BU ISTEN ZARARLI CIKMISTIR
  EMIN ADANUR ZARARLI CIKMISTIR
  BURSASPOR ZARARLI CIKMISTIR
  BURSASPORDAN KACMAYA CALISAN PATRONLAR BUNU FIRSAT BILIP TAMAMEN UZAKLASACAKTIR
  TAHMINIMCE
  EMIN AFANUR VE BURSASPOR TARAFTARI YALNIZ BIRAKILACAKTIR
  HANGI CAMIA LAFININ ALTI TWITTERDE
  YAZARAK DOLMAZ
  BURSADPOR TARAFTARI SIMDIYE KADAR YAPMADIĞINI YAPIP TUM PARASIYLA BURSASPOR UN ARKASINDA DURMAK ZORUNDADIR
  AKDI HALDE IRLANDALILARIN ISTEGI YERINE GELMİŞ OLACAKTIR
  KISACASI BURSASPOR U ZOR GUNLER BEKLEMEKTEDIR

  2
  1
 17. Adam zor gününde bursasporun yanında olmuş ve desteğini göstermiş para lazım olmuş bi şekilde birşeylerin çabasını gösterip tranfer yaparak o parayı denk getirmis
  O yılki bursaspor başkanı başkana gitmiş ve olay çözülmüş
  Belediye başkanına kadar bu bursalı iş adamlarından çıkmayınca tabiki buda başkana yazılmış
  Bursaspor ne zaman paraya sıkışsa belediyenin kapisina illaki ugramistir
  Olay bundan ibaret
  Gündemi meşgul etmeyin bedavaya biz transferleri konusalim ne olucak transfer yapılacak mı tahta açılacak mi stadyumun ruhsat meselesini bunlara bakın siz

 18. Bir hesap sorulacaksa gidin İbrahim başkan haricindeki başkanlardan hesap sorun. Bursasporun artık gerçek busrspor tarftarına ihtiyacı vardır.Elini cebine atmayan sonrada hesap soran çorbacılardan değil.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu