Alinur Aktaş “Bu olaylar Diyarbakır’da olunca…”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş dün oynanan Bursaspor - Amed SF maçında yaşananları HaberTürk Yazarı Nagehan Alçı'ya değerlendirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş “İnfluenza pozitif çıktığım için gidemedim, hastayım evde dinleniyorum Nagehan Hanım. Fakat maalesef bu yaşanan olaylar beni şaşırtmadı.”

Bunu duyunca ben çok şaşırdım.

Ancak sonra şöyle devam etti Sayın Aktaş:

“Yanlış anlamayın, olayları normalleştirdiğim ya da küçümsediğim için söylemiyorum. Bu maçın problemli olacağını öngördüğüm için söylüyorum.”

Diyarbakır’daki maçta da çirkin olaylar yaşandı”

Ne demek istiyorsunuz, deyince, “Bakın zaten geçen eylülde bu iki takımın Diyarbakır’daki karşılaşması çok çirkin olaylara sahne olmuştu. Diyarbakır’da olunca çok fazla yansımıyor halbuki orada da provokatif posterler açılmış, gerginlik yaşanmıştı. Biz çok uyardık, bu iki takım karşı karşıya gelmesin dedik. Yanlış baştan yapıldı.”

Bunları söyledikten sonra yaşananların Bursa’da olması nedeniyle duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi BelediyeBaşkanıAktaş.

“Sonuçta 3-5 kendini bilmezin yaptığı yanlış 5 milyonluk Bursa’mıza mal edilmemeli. Böyle olaylarla bu güzel şehrin isminin yan yana gelmesini üzüntüyle karşılıyorum.” dedi.

Kaynak
HaberTürk

12 Yorum Onay bekleyen 1 yorum var

 1. 25 Eylül tarihinde Diyarbakır’da yaşanan olaylardan sonra kıyameti koparsaydiniz hiç kimse ağzını açamazdı. Paçavralar açılıyor ses yok kimseden.

  127
  1
  1. @PMB10! yorumuna yanıt olarak

   Batı Karadeniz’in bir ili olan Zonguldak yöresine ait olan Halimem türküsünde de dediği gibi “Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi,sen bu işin sonunu düşünmedin mi?” diyoruz.Herkes ektiğini biçiyor.Biz nasıl ki tüm amedlileri terörist ilan etmiyorsak onlar da hepimizi faşist ilan edemez bu bir.İkincisi ise onlar PKK pacavrasi açınca demokratik oluyorsa biz de beyaz Toros ve yeşil pankartiyla demokratik oluruz.Bu kadar basit.Herkes ektiğini biçti.Hala amedli oyuncular demagoji yapıyorlar.Mactan önce kendileri süreci tirmandirmadi mi? Ondan kaynaklı ektiklerini bictiler.Ayrica emniyet güçlerine çok kırgınım!İnsan bizi de davet eder.Ayip değil mi?İnsanlar hıncını alamadı.Su atabildiler sadece.Onlar gibi vicdansizlik yapıp kesici alet firlatmadik ya da oyuncularımız sahaya terörist gibi girip onları jiletlemedi.

   36
   4
  2. @PMB10! yorumuna yanıt olarak

   Aynen güzel kardeşim çıt çıkmadı orada!

   İspanyol ajansı bile gündeme getirdi.

   Yazıklar olsun… işte buda Türkiye’nin haline gösteriyor..
   Adalet, Müslümanlık falan kalmamış bu ülkede.

   Halbuki Müslümanlık adalet demek… Allah’ın kitabı demek..

   38
   4
 2. Diyarbakır daki olaylar bugünü kapsamasın biz süper lig şampiyonu olduğumuz senede diyarbakır da olaylar oldu sadece stad da değil kulübün kaldığı hotele kadar stada nasıl gidildi hatırlayanlar bilir.Bu camia ve Türk milletinin hesap veremeyeceği hiçbir yer yoktur.Peki Türk milletine vatanına Bursaspor şehrine kim hesap verecek yapılanlara karşı.Bu vatansa bayraksa gerisi teferruattır.

  36
  1
 3. Kısa ve öz. Az bile yaptık ve yaptıklarımızın hepsinin arkasındayız.. Süleyman Soyu denen kişiye sesleniyorum. Sen nasıl bir içişleri bakanısın ki eski videolarında Amedspor denen teröristlere Pkk dan şurdan buradan ayda para yardımı geliyor deyip, dün ki meseleyi de ilk maçta olan rezaletlerden dolayı o zaman ses bile çıkarmayıp o pkk paçavralarını açanları ifade aldıktan sonra sebest bıraktırıp dün ki haklı isyanımızda bizim kellemizi uçurmanın peşine düşmüşsün. Bırak o koltuğu ve git. Biraz Allah korkun, sevgin varsa bırak görevi…

  22
  7
  1. @Gemlikli yorumuna yanıt olarak

   Nokta , imzamı atıyorum kardeşim, Diyarbakırı kazanalım derken Bursayi da kaybettiniz .Sizi istemiyoruz bu ülkenin başında, adaleti sadece kendi çıkarlarınız için kullananları istemiyoruz

 4. Bu sorunu çözecek devletin önde gelenleri ve futbol federasyonu dur.Aralarında hüsümet olan kulüpleri aynı gruba vermeyeceksin veriyorsanda çözümler üreteceksin ya da hüsümetli olan kulüpleri barıştıracak dal uzatacak yollar arayacaksın.Yine Türk milletine vatanına Bursaspor a şehrine dil uzatılırsa taşkınlık yapılırsa bilinsin ki karşılığını alırlar.Hepimiz aynı topraklarda yaşıyoruz ben kardeşlikten birlikten sevgiden yanayım.Dilerim böyle tablolar bir daha yaşanmaz hiçbir stad da.

  20
  1
 5. su şişesi falan atılır bunlar futbolda olan şeylerdir,bundan daha beteri Türkiye’deki bir çok maçta olmuştur,olmaya devam ediyor hatta dünyada da olur,keşke olmasa orası ayrı ama bu toros moros pankartlarının açılıp 40 bin kişinin zan altında bırakılması ap ayrı bir boyut.2 tane cahilin yaptığı şeyle tüm camia yüzleşmek zorunda kalıyoruz.Ne işimiz olur bizim torosla morosla yeşille falan Allah için arkadaşlar. Yönetiminde açık güvenlik zaafiyeti vardır bu maça dair hepsini geçtim ilk maç takımı sahadan çekip bu olayların bu seviyede olmasına da engel olabilirlerdi yem edildik orda. Tribün şovu ve bestelerimize ne oldu bizim de kavga dövüşle tribün yapıyoruz artık ? Adamlara malzeme verdik bizim başımıza bir şey gelirse kimse umursamaz herkes kafasına kuma gömer biz bir şey yapınca herkes ayağa kalkar bu işler böyledir bu yüzden daima akıllı olmak zorundayız.

  17
  2
 6. DİYARBAKIR DA YAŞANANLARDAN SONRA NE KULÜBÜ YÖNETENLER NE BBB BAŞKANI NE 20 BURSA MV NE ÜLKE ÇAPINDAKİ KİMİ SANAYİCİLER HİÇ BİRİNİZ KAMUOYU OLUŞTURMADINIZ… BUNLARDAN O GÜN BAHSEDECEKTİNİZ ŞİMDİ DEĞİL…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu