Alinur Aktaş “Biz Bursaspor’dan paramızı geri almayız”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor'a desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Bursaspor‘un her zaman yanında olduklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Bursaspor eğer başka bir forma sponsoru bulursa, veya her hangi bir marka gelip formaya ismini verirse reklamımızı geri çekeriz. Paramız da kalsın. Geri almayız. Biz böyle Bursasporluyuz‘ diye konuştu.

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mevcut ekonomik şartlarda başka sponsor çikacağini sanmiyorum.
  Satilan kombine ve forma sayisi az.
  Sanayicinin bir kismi kötü durumda.
  İyi durumda olanlardan bir kısmıda takima destek vermiyor hiç.
  Tofaş ve özdilek gibi şirketlerden talep gelmiyor galiba.
  Bizim esas gelir getirebilecek projemiz Vakifköy bence.
  Bir eğitim projesi ile ordaki gençleri karacabeysporda geliştirip kendi oyuncumuzu üretebiliriz

  85
  1
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor sevdalıları kimse lütfen kendini kandırmasın toplam maliyeti 62tl olan komöbine yi asla 100tl olamaz ve 200tl+passolig ile beraber 230tl olan kombine şu şartlarda kimse için pahalı değil dir ve 120tl forma ile 500tl yapmıyor şimdi koskoca 3 milyonluk şehirde sadece (türk metal 750 adet kombine almış) bireysel satılan kombine 5 bin ise kimse kimseye neden sebep bulmasın firmalar vetoplu alım olmasa satılan forma da 3 bin peki büyük Bursaspor taraftarı biz neden bu hale geldik nedeni şu başarısız ve güven vermeyen başkan ve yönetimler ,bir kısım tirbün büyüklerinin şahsi beklentilerini karşılamak için başkanlar ve yöneticiler ile el ele olması tirbün büyüklerinin genel de güvenirliliği yitirmesi onlara sorsan yok böyle bir şey derler aslında onlar bunun farkında değil ben maçlara ilk babam götürdüğünde Bursa nın nüfusu 200-300 arasında idi o zaman 15-20 bin taraftar olurdu maça sadece 7-12 yaş araığında olanlar büyüklerin önünde maça girerlerdi ya şimdi herşey gibi rant ,çıkar ,menfeat adını ne koyarsanız koyun sıkıntı burda aslında bakın 35 -40 bin kombine satılmış olsa amigo nun dediği gibi de 100tl değil 175tl ye makul derim minumum bakın o zaman o dolu stadyuma her türlü destyek olur biz ne yapıyoruz kombine forma almaz burda yorum yazar kendini tatmin eder

   28
   2
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Kendi parası mı? Peki Sence bizim paramızla yapılan stat b.k değl mi? Neden bizim paramızla yapılıyor ama havasını bunlar atıyor? Nasıl yani Allah Razı olsun anlamadım… Hayır, ‘diğerleri hiç yardım etmiyorlardı’ bahanesi güzel bir bahane değil. Demekki yardım adı altında bir şeyler dönmüyordu!

    18
    14
  2. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Tesekkurler sayin Baskan ! Bu sene su ana kadar yapilabilecek hersey yapildi ! Bundan sonra lig maratonunu gogusleyebilmek icin tek bir ihtiyac var ! Bana gore takimin motivasyonunun bozulmamasi icin odemelerin zamaninda yapilmasi ! Hakkini yemeyelim Recep Altepe Sampiyon oldugumuz sene bu konuda rahmetli Yaziciya cok yardimci olmus,hatta devre arasi bir iki futbolcu satilmasi zorunlulugu dogdugunda devreye girerek oyuncu sattirmamis,o gunlerde gerekli olan parayi kulube bularak takimi bozdurmamis ve Sampiyon olunmustu ! Sizde lutfen sezon icinde bu gibi durumlar soz konusu oldugunda gerekli destegi Bursaspora verin ! Unutmayin Bursa dustu ! Bursa gibi bir sehrin yeri her zaman en ust ligin en ust siralaridir !

   33
   10
  3. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Bu şehrin takımına Belediye başkanı da destek verecek vali’ de emniyet müdürü’ de ! Kimse kusura bakmasın kardeşim ! Bursa’ nın ekmeğini yiyen zengin iş adamlarından hangisi çıkıpta Bursaspor’ a aday oldu yardım etti ? Kalkmış buradan destek olan insanlara saldırıyorsunuz partizanlık uğruna Bursaspor’ a zarar veriyorsunuz ! Particilik yapmak isteyen meclis’ e girsin spor sayfasına değil !

   41
   6
  4. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Partizanlığı bir kenara bırakalım ! Yiğidi öldür hakkını yeme derler ! Adam göğüs reklamı için resmen tekrar yer açmış yeni sponsor adayı çıkarsa çeklir paramızı da almayız demiş destek lafla değil böyle icraatla oluyor ! Transfer tahtası açılırken yaptığınız fedakarlıklar unutulmaz sayın başkan inşaallah bir an evvel süperlige döneriz…! En zorunu atlattık herkesin Bursaspor’ a destek olması gerek ! Başka Bursaspor yok !!!

   46
   9
  1. @Pirlo yorumuna yanıt olarak

   ne olursa olsun destek olana kötü yorum yazmayalım Pirlo sanırım siz 3 ayrıcalıklı takımın taraftarısınız bu ülkede onlara yapılan yardım iltimas kimseye yapılmıyor bir forma almazsınız bir kombine almazsınız yardım da bulunanı kötülersiniz özellikle siyasi kimlikleri yardım ediyor ise bırakın kötülmeyi ayrıca Bursaspor da bu şehrin bir markası neden kocunuyorsun ki bütçeden yardım edildiğinde babasınınparası lafını söylüyorsun senin gibiler kendi şehrine ihanet edenler zihniyetçe oldukça durum böyle oluyor

   10
   3
   1. @Zaptinamumkun yorumuna yanıt olarak

    Anne tarafindan bizansli baba tarafindan irlandali dogma buyume bursalilarin zoruna gitmiş heralde. Biz belediye ile ilgili 3.5 milyon vergi mukellefi ile muhattabiz siz 80 milyon vergi mukellefiyle muhatapsiniz devlet babaniz sayesinde. Tatava yapma

  2. @Pirlo yorumuna yanıt olarak

   Yardım etse suç atıyorsunuz yardım etmesede suç atıyorsunuz.Aslında kimse sponsor olmayacak bak ondan sonra nasıl akıllanırsınız!

   31
   7
 2. Daha nolsun adam elinden geleni yapıyor.Biri yazmış kendi cebinden mi veriyor diye.Mecbur değil ki vermez vermez.Karışamayız.Eskısehir örneği var.Yardım sıfır.Nankör olmayalım yok siyaset elinini çeksin v.s. gibi boş işlerle uğrasmayalım.

  37
  15
    1. @Serkan yorumuna yanıt olarak

     Rahmetli İbrahim Yazıcı kendisi siyasetçiydi ama siyaseti hiç bir zaman Bursaspora bulaştırmadı ve Şampiyon olduk!

  1. @şemsettin yorumuna yanıt olarak

   Senin verdiğin vergilerle sadece Bursaspor’ a mı yardım edildi ? Üçüzler’ e ve diğer takımlara yapılan yardımın haddi hesabı belli değil !? Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz ? Ne istediğinize bi karar verin hiçbirşeyden tatmin olmuyorsunuz çünkü derdiniz Bursaspor değil sizin siz Bursasporlu’ da olamazsınız işiniz gücünüz siyaset ve particilik ! Takım tutar gibi parti tutuyorsunuz hepsi bu !!!

   13
   1
  2. @şemsettin yorumuna yanıt olarak

   şemsettin arkadaşım siz herhalde 3 ayrıcalıklı takımın taraftarısıznız şehrine ihanet edenler-lerden ondan dolayı söylüyorsunuz bu şekilde Bursaspor da bu şehrin bir markası elbette ki belediye karşılıklı olarak yardım edecek karşılığında göğüs reklamı var aldığı formalar kendi cebinden miş peki sen ne aldın kombine mi forma mı?

   13
   2
 3. Bence doğru bir hamle yapmış Belediye Başkanı
  Tabi ki de kendi parasını vermiyor, bazı arkadaşlar benim vergimi veriyor demiş
  Fakat şöyle düşünülmeli siz Bursasporlu olmasanızda Bursalısınız bunu unutmayın
  Bu sebeple bu kulüp bu şehrin en büyük markasıdır.
  Tuttuğunuz büyütülmüş kulüpleri izlemek için de bu stadyuma geliyorsunuz
  Bursaspor SÜPER LİGDE olmadan böyle bi imkanı bulamazsınız,
  Ayrıca Bursasporun başarısı demek şehrin hareketlenmesi, tanıtımının ve
  Turist sayısının artması demek, diğer şehirlerden misafirlerin daha fazla gelmesi demek
  Sanayiciye, esnafa katkısı olması demek, Başkanın bu hareketini destekliyorum
  Bundan sonra bu gelenek olmalı, hangi Başkan gelirse gelsin BUDO REKLAMINI göğse vermeli
  Daha iyi bir sponsor olması durumunda geri çekilmeli, LOCA verilerek telafi edilmeli,
  Yardım kampanyası da bence yeniden canlanmalı, Belediye Başkanı bu ateşi yakmalı
  Kendi cebindeki 1 aylık maaşını BURSASPORUMA BAĞIŞLAMALI,
  Bu hareket büyümeli, tüm Bursa belediye başkanları, Vali ve kaymakamlar
  Emniyet Müdürü dahil, tüm devleterkanı sorumlular, Milletvekilleri ESKİ ve YENİ
  Sivil toplum kuruluşları Başkanları, İş adamları hepsi 1-aylık maaşını Bursasporuma bağışlamalı
  Ortalama 20-BİN TL gelir olsa 1 kişide sadece 1.000 kişi bile olsa 20 MİLYON TL gibi önemli bir gelir olur.

  12
  1
 4. Hiç bir siyasi partiyi desteklemiyorum ama belediye başkanının takımımızla bu kadar içli dışlı olmasını istemiyorum tamam destek vermesi güzel bir şey ama çıkıp her gün böyle demeçler vermesi bence anormal şahsen ben Trabzonlular gecesinde söylediklerini asla unutmam ve bizim bu hale gelmemizin en büyük sebebi bunların bu kadar Bursaspora müdahele etmesiydi

  12
  24
 5. Alinur verdiğin ve geri almam dediğin Bursa halkının parası. Cebinden verip almıyacağın para varmı onu bir bilsek.

  10
  26
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Doğru yorum yapınca yayından mı kaldırılıyor artık ?! Siz Bursaspor düşmanlarının yorumlarını yayınlayın o halde !

 6. DESTEK VERMEYENLER VAR ONADA KİMSE NİYE DESTEK OLMUYORSUN DEMEYE HAKKI YOK AMA ADAM BU ŞEHİRİN TAKIMI DİYOR DESTEK OLUYOR ÖNEMLİ OLAN TAKIMA KİMSENİN BURNUNU SOKMAMASI TABİKİ DESTEK OLSUN HERKEZ BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HERKEZ TÜRKİYEYE ÇİVİ DAHİ ÇAKAMIYAN CHP LİLERDE DESTEK OLSUN AMA BAŞKAN TAKIMA KARIŞMAYA KİMSEYE MÜSADE ETMESİN YAZICI ZAMANINDADA SİYASET YARDIM EDİYODU İZİN VERMİYORDU KARIŞMAYA KİMSEYE

  2
  1
 7. Futbol’da şu an – hangi ülkede Belediyenin Futbol, Volleyball, Basketbol ,Güreş, Boks takımı var? eskiden demir perde ülkelerin vs orduları vs takımları vardı şimdi o biteli 20 sene oldu , neden böyle politikayı spora soktular acaba bilen varmı?,şu an Süper Ligde en az 10 takım bir şekilde ve PTT’de yine bir 10 takım daha böyle durumda ve sorun!,belediyeler bütün verilerde verilen her Belediyenin ekonomik ve finansal olarak bu işlere girmemesini işaret ediyor ve FİFA finansal kanunlarına göre Haksızlık ve bu yapılan yanlış olduğunu ve ceza yolu açabilecek bir durum eğer kanunlarına takılırsa çok dikkat etmek lazım çünkü cezayı kulüpler yiyiyor yani Bursaspor’un büyük ceza alması söz konusu olabilir bu çok iyi araştırılması lazım çünkü yapılan İDO’ya haksızlık yanında çağrılabilir hem İDO’yu özeleştiriyorsun sonra BUDO kurulmasına izin veriyorsun ve bu şirket büyük para sponsor olacak kadar parası var ve ortaya koyuyor bu nasıl oluyor?,çok dikkat edilmesi lazım!

 8. Bi zahmet Bursaporumızun tek sabit geliri olan sattığınız katlı otoparklarında Parasını kulübe yollayın da inandırıcı olsun Sayın başkan

 9. Alsaydın bari……..Düşünmeden yaptığı bu kaçıncı pot…Koskoca Bursa Byk.Şhr belediye bşk.nı böylesi acılı bir sezon sonunda küme düşen bir takıma böyle yapmacık açıklama yapar mı….? ……

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu