Alinur Aktaş “Benim başkan adayım yok”

Bursaspor’un kongre süreciyle ilgili açıklamada bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, adaylıklar noktasında tarafsızlığını koruduğunu söyledi.

Kanun gereği Büyükşehir Belediye Başkanlarının profesyonel kulüplere başkan veya yönetici olamayacağını hatırlatan Başkan Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

Ankara’nın iki profesyonel takımı da süper ligden düştü. Bir tane sosyal medya yorumunda Mansur Yavaş’la ilgili bir şey duymanız mümkün değil. Adana’da Zeydan Karalar’ın Adanaspor ile veya Adana Demirspor’la da hiçbir alakası yok. Tunç Soyer’in de ne Karşıyaka ile ne Altay’la alakası var. Ama 3,5 yıldır bu şehirde beni çeviren yaşlı, genç herkes bana Bursaspor’u soruyor. Kanun gereği belediye başkanları profesyonel kulüpte yönetici olamazlar. Ama bu şehirde böyle bir algı var.”

Aktaş şöyle devam etti: “Bursaspor için elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Ama benim dün de adayım olmadı, bugün de yok. Zor bir süreç, rakımın büyüklüğü ortada. Bu işin hiç şakası yok. Genel mutabakat gerekir, bütün Bursa’nın destek vereceği bir ortam oluşturulmalı. Bireysel çabalarla çözülecek sorun değil. 600 – 800 milyonluk bir borçtan bahsediliyor. Aday olanlara kolaylıklar, başarılar diliyorum. İnşallah muvaffak olurlar. Sürecin kolay olmadığını söylemek istiyorum. Farklı adaylar olduğu için yorum yapmam şık olmaz. Tarafsızlığımızı ortaya koymak adına da kongreye katılamayacağımı buradan ifade etmek istiyorum. Adaylara başarılar diliyorum.”

37 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Malum parti, Bursaspor un içinden geçti, anasını ağlattı… tabiki size soracaklar Bursaspor’un hâlini… Yoksa suçu yine muhalafete mı atacaksınız…

   2
   1
  2. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   TABİİKİ YOK BAŞKAN,ÇIKACAKSIN ENAZINDAN BU BURSASPOR İÇİN ADAMSAN,DİYECEKSİN Kİ BU BURSASPORA UZUN ZAMANDIR YAKIŞMAYAN BU DURUMU BEN 800.000.000.00 BORCU ÖDEYECEM VE BURSASPORU LAYIK OLDUĞU YERE GELMESİ İÇİN BUNU DAHA ÖNCEDEN YAPMAM GEREKİYORDU VE YAPTIM DİYECEKSEN SANA ADAM GİBİ ADAM DİYELİM.VE BURSASPOR ARENA İSMİNİ VER .BÜYÜKŞEHİR STADI SİYASETİNDEN ÇIKAR.BUNU YAP BAŞKAN YAP.

   10
   13
  3. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Mümkünse takmasınlar zaten. Bugünlere Belediye Başkanları yüzünden geldik. Birileri kongreye gerek yok deyip bizi 3 sene Ali Ay yönetimine mecbur etti. Tek Hikmet Şahin döneminde faydalandık Belediyeden onunda ismi bile anılmadı. Gerekte yok. Mümkünse uzak olsunlar

   12
   1
  4. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Kisacasi ne haliniz varsa gorun, benden de destek isyemeyin demis!
   BURSASPOR’ umuzun kaderine terkedildigi resmen tescillenmistir! Gecmis olsun arkadaşlar…! Akilli bir yonetim gelmez ve akilci projeler uretilmesse Elveda BURSASPOR! Bu son senemiz olur!

   13
   1
  5. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Sayin baskan senin destekledigin insanlar bursasporu kume dusurdu hala da devam ediyorlar,sen once bursayi guzel yonet,soz verdigin doganbey ucubelerini ortadan kaldir,sonra bursasporu dusunursun,tabi bjk den sira gelirse

   22
   10
   1. @MARATON161616 yorumuna yanıt olarak

    alinur baskan bursasporlu beyler yanlis bilgi,başkan olduktan sonra bursasporlu olmadı hep bursasporluydu besiktasli algısı yapmayın beyler

    13
    23
 1. SEN SUS HİÇ KONUŞMA EĞER BURSASPORUM ALLAH’IN İZNİYLE BİR BASARI YAKALARSA ÜSTÜNE ALMAYADA ÇALIŞMA.

  31
  7
 2. Ankara, Adana ve İzmir’de ki CHP’li belediye başkanlarının kendi şehirlerinde ki futbol takımlarıyla bir ilgisi yok demiş Alinur Aktaş ve eklemiş belediye başkanları profesyonel kulüpte yönetici olamazlar fakat bu şehirde böyle bir algı var diye.
  O zaman adama sorarlar Bursaspor’un yıllardır işleterek gelir sağladığı Nalbantoğlu’ndaki katlı otoparkı Çemişgezek belediyesi mi sattı ?

  29
  7
 3. Seçim döneminde, bu tip siyasilere boynunda bursaspor atkısı ile şov yaptıkları zaman bu röportajı hatırlatıp, sandıkta da gereken cevabı taraftarlar olarak vermek gerekiyor!!!

  27
  11
 4. Yeşil beyaz olan semtlerdeki bütün kaldırım taşları mavi beyaza boyanmaya başlandı. Sebebi Bursaspor’dan vazgeçip Bursa Büyükşehir Belediyespor veya Bursaspor FK kurmak istenmesi olabilir mi????

  18
  5
 5. Sherlock efendi bu dediğini ispatlayamazsan iftiracısın-ki öylesin- ben alinur başkanın iyi bir bursasporlu olduğunu biliyorum, sen ne biliyorsun? senin gibi müfteri, fitneciler yüzünden, bursaspor bu halde.
  kimseyi beğenmezsiniz, herkesi karalarsınız. merhum ibrahim yazıcı’ya dahi ne iftiralar attınız zamanında. kör ölünce badem gözlü olur hesabı şimdi güzelleme yapıyorsunuz. bursaspor tribünlerinin genel karakteri olmuş bu; istemezük, beğenmezük! bi siz bursasporlusunuz! aman kimseye bırakmayın bursasporu!
  bursasporun asıl can düşmanı ne bjk ne istanbul futbol federasyonudur. asıl can düşmanı; bursanın kendi değerlerini ve kendi dinamiklerini sürekli değersizleştirmeye çalışan sizin gibi asalaklardır. sizin yüzünüzden itibarlı insanlar bursaspordan kaçar oldu. kimsenin bursasporla adını yanyana getirmeye niyeti yok çünkü kim bursaspor için bir şey yapmaya kalksa onu itibarsızlaştırıyorsunuz. benim gibi kırk yıllık tribüncüyü bile soğuttunuz takımdan.
  kısacası bursa şehri ve bursaspor değil ama bursaspor tribünleri (genel itibarıyle) hakkettiğini yaşıyor. vesselam!

  15
  13
  1. @greenland yorumuna yanıt olarak

   Agzına saglık dayım ama anlasalar artık bizim lafta koyu taraftarımız ögrenmişler ikide bir yok siyaset karıştı yok o karıştı yok bu kaç sefer dedim siyaset karışsaydı bursa inanınki hiç düşmezdi Bi bakın büyük şehir olarak birtek bursa var hükğmetin elinde digerleri CHP de mantıklı mı ya…

   1
   5
 6. ya bu adam kimde buralarda paylasiliyor ya ya bu adam 5 sene once varmiydi be he hadi herseyi gectim ulan biz sampiyon olduk donelim bi geriye bakalim allah askina stada gelmismi varmi bi fotosu be eskilerden neymis bursaliykis bursasporluymus biraksin ve birakin allah askina ya adminler bana kizmayin ama ben yerinizde olsam alinur aktas efendiyi paylasipta taraftarlarin sabrini zorlamam bu adam karismasin biseye artik

  11
  7
 7. He gülüm he he

  Gölge etmeyin başka ihsan istemez. Senden önceki belediyenin başındaki defineci zat da BORÇ YIGIDİN KAMCİSİDİR. BORCTAN KORMAMAK LAZIM dediğinde onun da baskan adayı yoktu…

  10
  5
 8. Adam doğru söylüyor, bedava polemik yapmayın, hem spora siyaset karışmasın diye yaygara koparırsınız, çalan çırpan başkanların suçunu belediyeye yıkarsınız, tarafsızım diyincede bıkbıklanırsınız, ama sonra belediye yardım etsin, destek olsun vs vs.. bizim taraftarımız tek kelime ile malesef bitmiş…

  10
  11
 9. Sñ Aktaş,evet bir noktaya kadar haklısınız lakin burası ne Ankara,ne İzmir,ne de Adana burası başkent olmuş kadim sehir Bursa bu şehirde Bursaspor büyük bir değer dir .Ayrıca bu şehrin insanlarının sevgisi de Bursaspor, Bursaspor bu şehrin insanlarının ortak paydası sosyo kültürel yapisi

  8
  3
 10. Buda Bursamızın farkı olsun başkan. Malesef senden önce ki başkan yüzünden düştüğümüz bu durum yüzünden sende sorumlu gibi görülüyorsun ama bunda yapacak bir şey yok. Çünkü o ismi lazım değilde senin koltuğunun gücünü kullanarak yaptı her ne yaptıysa, o yüzden Bursasporumuz lige çıkana kadar bu böyle sürecektir tahminen.

  8
  1
 11. Şu kafadan vazgeçin artık, şehrin valisi, belediye başkanı, emniyet müdürü, zengini fabrikatörü vs Bursasporu tutmak zorunda değil, kaç tane takımın başkanı, başkan olduğu takımı çocukluğundan beri tutuyor, bir elin parmaklarını geçmez, ama bu insanlar burada görev yapıp burada kazanıyorlarsa destek olmak zorundalar, ama bu kadar yiyici varken kim destek olmaya cesaret eder, bedava yiyici başkanları zenginmi edecekler, bu işin sonu şirketleşmek ve kulübün ticari bir işletme olması ve satılması.. öyle hala dernek bağış işiyle bir yere varamayız..

  7
  3
 12. Avrupa’da kaç kulüp dernek veya vakıf statüsünde, hepsi şirket, hepsinin bir sahibi var, elin çinlisi hintlisi amerikalısı gelip satın alıyor hisseleri ve yönetiyor başarı elde edip para kazanıyor, 2010 yılında Adnan Polatın dediği gibi “Futbol Endüstrisine Çomak Soktuk” bu bir endüstri, Avrupa’da para kazanan, ülkemizde para yenen bir endüstri artık unutmayın..

  7
  2
 13. Borç 800 milyon olunca herkes 3 maymunu oynamaya başladı. Bireysel girişimle ödenecek borç değil diyor onu bizde biliyoruz. Yalnız Emin Adanur ve Acarhoroz un kulübü şirketleştirme hedefi varsa şuan bu hisselerin bedavaya gitmesi anlamına gelir. Kimse 800 milyon borçlu kulübün hissesine para basmaz. Ve diğer bir konu %51 kimde olacak? Örneğim AdanaDemir şirketleşti kulübün %51 i başkana geçti adam çıktı ömür boyu başkanım artık ölene kadar, herkes işine baksın dedi taraftarına bile posta koydu. Yarın birgün kulüp birinin eline düşerse şirketleşelim diyenler ne diyecek? Her zaman ki gibi “biz şirketleşilmesin” demiştik diyecekler. Başkan adaylarına bu soru sorulsun, cevaplarını çok merak ediyorum.

  3
  2
  1. @GreenWay yorumuna yanıt olarak

   Hiç kimse para batırmak için bir yatırım yapmaz, kazanır kaybeder bilemeyiz ticari zeka işi o, ama bedava yatırım yapmaz kazanmak ister, bir para yatırmıştır bunu katlamak ister, şimdi ne oluyor ? Başkan TL kredi çeker, kulübün kasasına dolar koyar başkanlık bitip dolar tavan yapınca bütün koyduğu parayı katlayıp kulübü kendine borçlandırır ve gider bu daha mı güzel ?

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu