Alinur Aktaş “Ben Bursasporluyum”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Bursaspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda söz aldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş “Genelde kongrelere katılmıyorum, genelde geri durmaya çalışıyorum. Şunu herkes biliyor ki bu şehirde çok kıymetli konular değerler var. Otomotiv tekstil. Bursa’nın çok değerleri var. Bursaspor bu şehrin en önemli ve en özel değerlerinden bir tanesi üzülerek söylüyorum Bursa’da olduğu gibi Bursaspor’da geçmiş hatıraları anlatıyoruz dün dünde kaldı bugünlere bakmak lazım Bursaspor nerde niye bu durumda bundan sonraki süreçte neler olması lazım ile alakalı bir irade ortaya koymak lazım. Beni yakinen tanıyanlar bilirler 4. Dönem belediye başkanı ölene kadar belediye başkanı kalacağım diye bir şey yok ben Bursasporluyum nasıl ispatlayacağım ben bunu anlamıyorum yani sosyal medyada birileri Bursasporlu’luğumu tartışmaya kalkıyor ben Bursasporluyum. Allah nasip etti belediye başkanı oldum, 3-4 ayrı yönetim geçti Alinur Aktaş şunu tavsiye etti bunu oynatacaksın dedi kimse diyemez.

Kıymetli kardeşlerim bu şehrin sorunları var bu şehrin diğer tüm konuları kurumsal adımlar atmayı gerektiriyor gece gündüz buna kafa yoruyorum. Halktan bu emaneti en iyi şekilde yerine getirme durumundayım lakin pozisyonum ne olursa olsun ben Bursasporluyum. Bir başka takıma da saygı duymak zorundayım. Bursaspor 3-4 haftadır yönetimsiz şekilde takım çıkarmaya çalışıyor. Çıktı Bursaspor’un hocası açıklama yaptı, hocaya espri yaptım ne yedin ne içtin dedim, espri yaptı sana güveniyorum dedi. Bir kez makamımda kabul ettim görüştük, başarılar diledik. Mevcut başkan ve yönetici arkadaşlarla gelip ayrıldılar herhangi bir diyaloğum olmuş değil. Önceden kendisini tanımam, sporcu olarak biliyorum. 3 hamle belirledi. Altınordu maçının kesinlikle kazanılması lazım, ikincisi transfer tahtasının açılması lazım mevcut yönetim yok, kimle yapacağım 2 arkadaş görevlendirdim telefon açmam gereken yerlere telefon açtım 60 yıllık mazisi olan bir kulüp için çok ayıp bir şey ama maalesef süreç böyle gelişti.

Birilerinin kalemleri hazır yazmaya başladılar bu parayı nerden buldun diye, şükrediyorum ki Allah bu görevi bana nasip etti bu milletin parasını ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmaya çalışıyorum tüyü bitmemiş yetimin hakkını Bursaspor’a yediremem ama belediye başkanıyım birilerine gerektiğinde ricada bulunuyorum.

Ondan sonraki süreç bir yönetim kurulunun oluşturulması lazım. Ben Bursaspor’u yönetmiyorum ben sadece ağabeylik yapacağım kardeşlik yapacağım katkı vermeye çalışıyorum bu şehirde siyaset devşirmeye çalışan bazı isimlerin olduğun biliyorum, Furkan Banaz ismiyle beraber beni arayanlar oldu, Bursaspor‘a başkan oluyorsunuz diye kanunen bu mümkün değil.” dedi.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @harbici yorumuna yanıt olarak

   Hadi lan ordan. Naapsaydı yani? Gidip o ergen Emin’in elini eteğini mi öpecekti. Öpmedi. Kendisine gider yapan o Emin’i birak ayda dikiverdi (iğne iplikle)😂 Alinur başkan olmasaydı kapıya kilit vurulcaktı amk.

   25
   13
 1. Seneye seçimler var mayısta bursa şampiyonluğa ulaşmalı yada bir şekilde seneye çıkmalı aksi takdirse siz de eksi not alacaksınız Bursaspora yardım etmek içinizden değil tepeden gelen talimatla gibi duruyor. Zira bugüne kadar ve öncesinde Bursasporla ilgili bir çalışmanız olmadı !

  19
  10
 2. İbrahim edilmeyen yönetimlerden hesap sorun.. BURSASPOR umuzu soyanların yakasına yapışın.. Hukuk önünde hesap versinler.

 3. Ali Ay dahil tüm başarısız başkanları başımıza musallat eden sendin. Senden daha fazla Bursaspor a ihanet eden çıkmadı. İlk seçimde sandığa gömüleceksin

  3
  3
 4. Başkanın bu söylemleri hiç inandırıcı gelmedi eskiden beri inegöl den itibaren bu başkanın besiktasli olduğu herkesin malumu madem o kadar BURSASPOR ki idi kume düştüğümüzde nerdeydi o kadar borc yapılırken kimse aday olmazken nerdeydi geçin bunları

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu