Alimpijevic’in hedefi Fenerbahçe maçı

Dusan Alinpijevic farklı kazanılan Cedevita Olimpija maçının maçının ardından konuştu.

Dusan Alimpijevic maç sonunda “Bizim için çok iyi bir akşamdı. Topu paylaştık ve mümkün olduğunca cömert bir basketbol oynadık. 30’a yakın asistimiz var. Cedevita çok iyi bir takım, iyi bir koçları var. Adriyatik Ligi‘nde şu anda sadece 2 mağlubiyetleri var.

Bu atmosferi oluşturan harika taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu bir alışkanlık oldu artık iç sahada. Bu enerjik ve duygusal ortamla birlikte çok daha iyi bir ivme yakalamış bulunuyoruz. Bu Fenerbahçe maçından önce çok önemliydi. Biletler tükendi ve bizim için bu seneki en iyi atmosferlerden, en iyi iç saha maçlarından biri olacak.” dedi.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @bursaspor1963 yorumuna yanıt olarak

    Bir takımın hedefi olması normal.
    Geçen sezonun ruhunu bu sezona taşmış gayet normal .

    Taraftarda oynanan maçları görüyor… gayret normal!..

    Sen anca altlarda ucarsın… taraftarı katletmeye devam et!?

  1. @YaVuzBu🇳🇬 yorumuna yanıt olarak

   önce futbolu ve basketbolu, daha doğrusu sporun bütün dallarını bir oyun, bir eğlence ve tatlı bir rekabet olarak görelim.
   sonra gerçek kulüp ve gerçek taraftar olalım.
   stadımızı ve salonumuzu kadınlı-erkekli. çoluklu-çocuklu dolduralım. oralardan her türlü küfür ve çirkinlikleri kaldıralım.
   sonuç ne olursa olsun hakemin bitiş düdüğüne kadar desteği kesmeyelim.
   bunları bir alışkanlık ve bir kültür haline getirelim.
   işte o zaman bakın tribün-oyuncu arasında nasıl duygusal bağlar kuruluyor.
   aidiyet duyguları tavan yapıyor.
   şampiyonluklar büyük, kalıcı ve kaçınılmaz oluyor.

   not, en büyük endişem yüzümüze gözümüze bulaştırdığımız futbolda ki şampiyonluğumuzu basketbol şubesine de taşımak…

   11
   1
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Hiç kusura bakmayın ama siz kafayı yemişsiniz..!!
   Takviye ve transfer dışında takım oyunlarına dair hiçbir algınız hiçbir akli işleviniz yok..!!
   Büyük başarılarla zırlayıp durduğunuz futbolumuz şu sizin transfer ve takviye akıl yoksunluğu dayatmalarınızdan amatöre yürüyor..!!
   Geliştirici ve yetiştirici bir koçumuz ve gerçekten eğitici bir oyunumuz var; bi keyif alın ya..!!
   Yorumlarda transfer takviye; salonda tribünde futbolun küfürlü tezahüratları..!!
   Bu beyin korkarım ki 1-2 seneye futbolun içine ettiği gibi basketbolu da bok edecek..

   5
   2
   1. @curva yorumuna yanıt olarak

    Hangi düşünce tarzıyla bu tarz bir yorum yazabildin anlamak mümkün değil.
    Sportif başarı olmadan para kazanamazsın, parayı iyi kullanmazsan ilerleyemezsin. Bırak olduğun yerde saymayı, geri gelirsin. En iyi örnek futbol takımıdır.
    Basketbolda rotasyonun ne kadar geniş ve kaliteli olursa başarıya o kadar yakın oluyorsun. Futbolda bu kadar geniş rotasyona gerek yok.
    Elindeki değerleri satıp kazandığın parayı gidip Jovic, Balatsz, Cisse gibi adı sanı bilinmeyen ya da amaçları sadece para kazanmak olmuş futbolculara verirsen, küme düşmez, batarsın.
    Ek olarak, taraftarlığımıza bok sürerken merak ettiğim bir şey var, sen kulüp için ne yaptın? Üye misin, dergisine abone misin, bağış yapıyor musun, maçlara gidiyor musun, storedan alışveriş yapıyor musun?

    1
    2
    1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

     Üyeyim.
     50 yaşındayım.
     Bizim taraftarlığımız şampiyon apoleti taktı; sizin taraftarlığınız da bizi fezaya çıkarıyor.
     Uyanın artık arkadaşlar; boka batırdık her şeyi hala da batırmaya devam ediyoruz.
     Tık alıp beğeni yağmuruna düşücem diye usta usta çözümlemeli yorumlar yazmayın; (sizin kafanızla) çıkın aday olun kulübü yönetin demek isterdim ama nafile…
     Bu hayat tıklanmak beğenilmek ve sizin modanızla uzman yorumları kasmakla olmuyor….
     30-35 sene önce biz de sadece ana avrat sövüp tribüncülük taraftarlık yaptığımızı zannediyorduk…
     Standartın çok altında bir kadro ile bir kadro ile şampiyon olurken kimsenin umurunda değildi; küfür etmeden keyif alarak bilinçli tezahüratlarla rüyalardan bile daha iyi anlar yaşadık…
     Ne kadar anlayıp algılarsınız bilmem ama bir basketbol maçında alakasız bir şekilde stadyumun önünde ne yaptık deyip küfür etmek alıklıktır başka bişey değil. Bu basketbol takımı parasız takdirlik bir şölen yaşatıyor. Takviye takviye dediğiniz yerde takım bütçesi o tepedekilerin 1 oyuncusuna verdiği para… Herkesin altyapı da altyapı diye zırladığı olay futbolda patladı zaten sezon bitmeden yine herkes transfer de transfer deyerek zırladı 1 küme daha düştük. Özer’le Enver’e büyük topçu gözüyle bakıp onları ittirenlerden bi farkınız yok. Farklı farklı konularda daha çok kitap okuyun. Bok boko süper lig maçlarına yorumlarına ve yorumcularına 1 saniyenizi bile harcamayın. Tüviiytmiş instagrammış içerikmiş takipmiş falan bunları atın hayatınızdan. Okuyun ve okuduklarınızla izlediklerinizi anlamlandırmaya çalışın. Ben kulüp için aldığım cezalardan dolayı çalışma hayatımda neredeyse sabıkalı durumundayım…

     Basketbolda çocuk(!) takımı var gümbür gümbür aynı sistemle oynuyor; Mithatcan o takımla maça çıkıp 2 saat sonra a takımın benchinde oturuyor; en basit örneği.
     Yani arkadaşlar çıkıp sen kulüp için ne yaptın üye misin ürün aldın mı diye kopyala yapıştır karşılıklarından vazgeçin… Adam da çıkar sana stadta isim okunmadan kaç tane topçuyu tanıyorsun diye sorar apışıp kalırsın… Büyük tribününüz son 5 senede defalarca ne ısınanlar arasında ne de esame listesinde olmayan kaç topçuyu çağırdı yumruk sallatmaya… Bu büyük bir rezillik….
     Şu sidik yarıştırmaktan vazgeçelim; hayatın her tarafında sidik yarıştırmayı bırakın.

     25 senedir hala her maça Bursa dışından gelen bir kardeşiniz olarak bu dediklerimden anladığınız kadarıyla kendinizi bi silkeleyin artık…

     2
     1
   2. @curva yorumuna yanıt olarak

    Işte hemen senin gibi biri çıkar, taraftara atar sataşır .

    Al işte, şuan Bursa taraftarın ruhu.. sataşmak ve çok bilmişliği , birlik kalmamış.

    Burda kimse ŞamPion olucaz diyen yok..

    Inşallah günün birinde salonda da şampion oluruz. En cok korkum, Kendini bilmeyen taraftar, salonda taşkınlık yapan taraftar. Takımı raydan çıkarması!..Nokta!

    1
    3
 1. Bu adamı bu sene Ali Koç Fener’e almazsa ben hiç bişey bilmiyom. Ali Koç denen adamın bu ligde 2 tane takımı var. Biri Tofaş, diğeri Fenevbahçe. Birine birine mutlaka alır. Parayı kesin coşar Allahsız. Koskoca Koç be yaa. Uludağ Gazoz gibi 86 tane fabrikası var herifin. Beko, Arçelik, Tofaş, Yapı Kredi, Maret, Migros, Koçtaş, Sek Süt, Opet, Aygaz, pühüüü. Say say bitmiyo amk. Yazarken elim yoruldu. Her fabrikasının genel müdürüne bi emir verse, fabrika başına biner dolar göndereceksiniz lan inekler dese, bizim Alimpiyeviç’i ailesiyle birlikte satın alır , Koç müzesinin kapısına bekçi yapar amk. Ne basketi.

  4
  3
 2. Ya arkadaş bu biletler ne ara çıkıyor da ne ara tükeniyor anlamadım.
  Daha bir kere bile bilet almak nasip olmadı

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu