Alimpijevic “Bu kulüpte olmaktan gurur duyuyorum”

Frutti Extra Bursaspor Başantrenörü Dusan Alimpijevic, basın toplantısı düzenledi. Başarılı Sırp Antrenör, takımla ilgili güncel değerlendirmelerde bulundu.

Frutti Extra Bursaspor Baş Antrenörü Dusan Alimpijevic takım idmanı öncesi Barış Spor Salonu‘nda basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Sezona iyi başladıklarını ifade eden Dusan Alimpijevic, “Sezona beklentinin üstünde başladık ama sonrasında gelen birkaç mağlubiyet yavaşlama göstermiş gibi gözükse de gayet iyi durumdayız. Hala 6 maç kazanmış 3 maç kaybetmiş durumdayız ama sezona iyi bir başlangıç yaptığımızı söyleyebilirim. Tekrar hatırlatmam gerekir ki, bu kulübün Avrupa kupalarında oynadığı 3. sezon ve biz Avrupa kupalarında ilk galibiyetimizi 2 sene önce aldık. Kulübün etrafındaki insanların bu yükselen beklentisini anlıyorum ancak bu iyi gidişata devam edip sağlıklı düşünüp mantıklı devam etmemiz gerekiyor. Özellikle taraftarlarımız ve tüm camiaya bu takımın baş antrenörü olarak teşekkür ediyorum. Bize verdikleri destek bizi farklı yerlere götürdü. Ben böyle bir ortamda, böyle bir işleyişle bu kulüpte çalıştığım için gurur duyuyorum.” dedi.

Geçen sezon Eurocup‘ta final oynadıklarını ve bunun da beklentiyi yükselttiğini ancak bütçe anlamında çok yüksek bir kulüp olmadıklarını ve mali anlamda çok ciddi rakiplerinin olduğunu ifade eden Dusan Alimpijevic, “Bu sezon için daha farklı hedeflerimiz var. Tekrar hatırlatmamız gerekiyor ki bu an içinde bulunduğumuz durum tekrar etmem gerekirse söz verebileceğim tek şey bu takımın vazgeçmeyi reddettiği sonuna kadar savaşacağı ve farklı durumlara gelebileceğidir. Biz ligde ve Avrupa’da en iyi 6-7-8 bütçeden biri değiliz. İçimizde bulunduğumuzda durum oyuncularımız çok savaştıkları için şu an bu durumdayız.” ifadelerini kullandı.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Adama helal oldun hayal satmıyor gerçekleri söylüyor. Zaten basketbolu bilen herkes kapasiteyi takımlar arasında ki bütçeyi görebiliyor. Sizler savaşın kaybetseniz de caniniz sağolsun

  17
 2. Koç siz böyle devam edin yeter, yönetim bu mali tabloyu iyikeştirmek içinde bilet fiyatlarını yükseltmeli, avrupa maçlarında özellikle kapalı gişe pynarız ama mevcut fiyat politikası ile her önüne gelen salona geliyor saçma sapan tribün olayları yüzünden hem ceza alıyoruz hem takımın motivasyonu bozuluyor hemde olması gereken gelirlere ulaşamıyoruz, 3-5 gelenide cezalara kaptırıyoruz. Salon seyircisi farklı olmalı, adam daha nerde ıslıklayacağını nerede susacağını bilmiyor salona geliyor.

  11
 3. Bu taraftar ve bu klüpte seninle olmaktan gurur duyuyor.bize yaşattıkların için sen çok yaşa alimpiyeviç.🐊🐊🐊🐊🐊🐊🐊

  11
 4. Hem Sayın, hem de Sevgili Alimpiyeviç; ben de bireysel bir Bursaspor’lu olarak senin gibi başarılı bir antrenörümüz olduğu için çok mutluyum. Ayrıca, seni bu takıma kazandıran kulüp yönetimine de şükranlarımı sunarım. Basketbol kesinlikle bütçe ile oynanan bir oyundur ve bu anlamda, şartlar bellidir. İnşallah zamanla, sponsor firmanın çıkarlarının kulüp menfaatleri ile örtüşmesiyle daha büyük bir bütçe ayrılarak daha rekabetçi bir takım olma imkanı elde edilir. Bu sene ligde ve Avrupa’da ilk sekize girebilirsek, bu başarılı olduğunuz anlamına gelir; daha üst yerler… Nasip-kısmet… Frutti Ekstra Bursaspor, Kadın Milli Voleybol takımlarımız… İnsana pozitif enerji veriyorsunuz. İşini doğru yapan, liyakatli, ehil insanlar… İyi ki varsınız…

  8
  1
 5. Kesinlikle serseri tayfa salona gelmemeli . Bizim adam serbest atış kullanacak tribunde ki mal bayrak sallayıp laylaylom diyor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu