Ali Koç’tan şok sponsorluk açıklaması!

Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Ali Yıldırım Koç'un kongre üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda Bursaspor ile ilgili söylemleri dikkat çekti.

Ali Yıldırım Koç üyelere hitaben yaptığı konuşmada “Bursa’da sponsorluk konusunu açmışlar. Bursaspor’u kınıyorum olmayan şeylerin haberini yapıyorlar. Ne forma ne de stat sponsorluğu söz konusu. Niye böyle yaptılar bilmiyorum. Ali Koç olarak ne Bursaspor formasına ne de Bursaspor Stadı’na sponsorluğum söz konusu değil. Ben değil Tofaş kurumu görüşmeler yapıyor, Bursa da olan Tofaş grubunun Bursaspor’a destek vermek istemesi güzel olay.” dedi.

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Adam taraftarı olduğu kulübün başkanlığına aday, ne demesini bekliyordunuz? Ben değil, şirketlerimden bir tanesi görüşmeyi yapıyor, destek vermesi de güzel diyor. Aziz Yıldırım bildiği adamın şirketleri üzerinden Ali Koç’un üzerine oynuyor, yakında bel altı da vurmaya başlar. Ali Koç’da şahsi olarak bir görüşmem yok diyor. Bence her şey açık. Bizim medya da haber bulamayınca atıyor başlığı, veriyor gazı cahil taraftara, salıyor bunları kulüp üzerine.

  184
  3
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor yönetiminde veya Bursa belediyelerinde üçüzlere sempati duyan ve buna yönelik davranışlar sergileyen başkanlar, yöneticiler olduğu zaman taraftar nasıl bir tepki koyuyor biliyoruz dimi. Şimdi Ali Koç fenerbahçe başkanlığına adaylığını koymuşken bizim lehimizde açıklamalar yapıp davranışlar sergilese fb taraftarının gözünden düşmez mi? Birazcık empati yapalım. Adam haklı.

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Şu yorumundan utanmalısın. Ne demek bizi rezil etmek. Ali başkanın İstanbul’da Ali Koç ve babası Rahmi Koç’la yemekte buluştuğu biliniyor. Sponsorluk konusunda Tofaş’la görüşüldüğü biliniyor Ali Koç’un fb başkan adayı olduğu için bu sponsorluktan dolayı tepki gördüğü biliniyor ama sen kendi başkanını suçluyorsun. Ayıp ayıp.

   18
   3
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay, neden rezil ediyormuş. Bursa şehri sayesinde zengin olan Koç ailesi, bursa şehrinden hep almış, bursaya bir çöp faydaları olmamış bir aile. Ali Ay, sponsorluk için gelen adamlarla görüşmüşse suç onunmu. Stad biteli neredeyse iki sene olacak, bir tane bursalı sanayiiden destek geldimi. İktidar zaten köstek oluyor. Bursaspor için çalışan Ali Ay’ı eleştirmek kolay. Bu yukardaki sözleri söyleyen Ali Koç, Koç ailei ve Tofaşı eleştirsenize. Tofaş ve Koç ürünlerine ambargo başlatsanıza. Ben buradan AliKoç’u kınıyorum. Biz Bursasporlular onların desteklerine kalmadık. Bursaşehrinden ellerini eteklerini çeksinler. Vergisini verdikleri şehirde üretim yapsınlar. Artık benim için Tofaş , yerli marka değildir. Yabancıdan bursaya hayır gelir ama Koç’tan gelmez. Bursaya yabancı Koç!!!

   41
   5
   1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Bursa sayesindemi zengin oldu sakami yapiyosunuz tofas sayesinde tofasa calisan bir suru yan sanayi kuruldu bunlar bursa halkina is verdi suan tofas ve onun yan sanayilerinde binlerce bursali calisiyor bursa sanayisi belli bir yere bu firmalar sayesinde geldi bursada deil herhangi bir yerde acilsa ayni zenginligi yasarlardi emin ol.

    3
    4
 2. neresi şok açıklama anlamadım. Adam ben sponsor olmayacağım ama tofaşla görüşmeler sürüyor diyor. Ali koç ben tofaşında sponsor olmasını görüşülmesini uygun bulmuyorum dese tamam.

  ayrıca hep söylenen bir husus yönetim içinde işini yapmayan adamlar var deniyor. bursa basını içinde de hocayı, takımı futbolcuyu yönetimi taraftar önüne atmak isteyen medyanın da akıllık olması gerekiyor. siz iş yapıyorsanız bursaspor sayesinde

  39
  2
 3. Adam haklı hem fb ye aday hemde bize sponsormu olucak siz kafayımı yediniz olursa tofaş olur ondanda pek bi umudum yok.

  30
  1
 4. Twumasi Bursaspor’da diye kendinden çok emin bir şekilde haber yapan bu yazarın yazılarını dikkate alamıyorum ne yazık ki.

  20
 5. Ali Yıldırım koç bende seni kınıyorum ben senin bu kadar karakter yoksunu bir insan olacağını sanmıyorum ama malesef bu eksik zihniyetin ile yapmış olduğun açıklamalar çok yanlış ve sana zarar verir ne olursa olsun seni kişisel olarak rencide etmemiş ve adam yerine koymuş büyük Bursasporumuza yapmış olduğun terbiyesizlik asla affedilmemeli taraftar olarak tepki gostermeliyiz diye düşünüyorum

  16
  16
 6. BURSA VE BURSASPOR ile uzaktan yakından alakası olmayan Ali Koç kendi şirketi olan TOFAŞın Bursaspora destek vermek istemesi güzel birşey diyor bizim şehrimizin büyükleri saklambaç oynuyor. NE ACI…

  12
  1
 7. adam profesyonel konusmus.

  fenere oynuyor ada. bu herif azizin yerine gelirse, fenere cag atlatir.

  keske bizim kulubun basina gelse. gerci ne kadar profesyonel kulup yaparsan yap … taraftari takoz olunca, futboldan anlamayinca bugun ki bursaya geliyorsun ibrahimli sampiyon bursaspordan.

  ibrahim baskana bile ana baci sovuyorlardi ertugrulsporlarina destek olucam diye. ayni kalas kafa bugun takimi afrikali orta sinif oyuncu coplugune cevrilmesine laf etmiyor.

  le guen me guen ! adam 6 ayda bir cacik yapamdi. gecen sene 6 ayda topladigimizdan 3 puan eksik topladi ki cogu batalla ve harunun kurtartdigi maclardi.

  yok arkadas. ya le guen de bir is var Turkiye ligini tanimamis … ya da yonetim kafasina gore adam aliyor ucuz ucuz olsun diye.

  ucuz dediginiz badu agu senelik 2 milyon euro alacaklar bizden. mucadele de etmiyorlar cunki sezon sonu kuluplerine geri donecekler!

  bize ARJANTIN ekolunden oyuncu gerekli.

  ulan takoz ertugrul ,Insua`yi harcamisti gerci. Belluschi var Batallayi da harcayacakti… Ivan Ergic`i gondermisti sosyalist diye.

  7
  5
 8. Fenerbahçe’ye başkan adayı olmuş birinin bu açıklamayı yapması gayet normal . Levent Kızıl başkan adayı olsa Uludağ fenerbahçeye reklam verse ne kadar komik olursa bu da o kadar komik dağılalım beyler .

  1. @Müslüm yorumuna yanıt olarak

   Tofas ayri bir tuzel kisilik. Buyuk ortak da Italyan Fiat. Kisi ve kurumlari birbirine karistirmayalim kutfen. Haberler yapilirken Tofas ismi gecmeli koc veya ali koc degil. Tepkisi bunadir.

 9. Adam haklı beyler. Ali Koç’u AliAy’la kıyaslamayın. Yanında Ali Ay kapasitesinde yüzlerceadam çalıştırıyor. Türk iş dünyasının imparatoruve Fener Başkanlığına oynuyor. Bu süreçte kongre rakiplerive başta Aziz Yıldırım onu bu konuda sıkıştırıp çelmelemeye çalışacaklardır. Tofaş’tan bahsettiğine göre zaten Tofaş gerekeni yapacaktır demektir. Olmasaydı Tofaş kelimesini de ağzına almazdı. O yüzden Al, Koç gerekeni yapmış bence. Hele bi de Tofaş üzer,nden bie de sponsorluk gönderirse helal olsun adamlığına derim.

 10. Hiç uzatmayın adam haklı bu konuda Bursa olarak biz aciziz sanayi şehri Bursa şampiyonluk yaşamış kent bir sponsor bulamıyor 5 büyük kavramından Bursasporu çıkarıp Başakşehiri koymak için ne gerekiyorsa yapılıyor bizim başımızda çok büyük lobisi olan inanılmaz zengin bir adam olmadığı müddetçe biz hiçbir yere varamayız

 11. Ali Koç doğru bir konuyu yanlış kelimelerle ifade etmiş bu saatten sonra bu iş tofasla da olmaz versinler vakıfbank a kapansın iş

  3
  1
 12. Haddini bil kuzuzade sen kimsin de BURSASPOR u kınıyorsun başkan yada yönetim acilen cevabını vermezse yazıklar olsun

  3
  8
 13. eee Ali Ay önce seninle görüştü, 1 hafta sonra da tofaştan (koç holding otomotiv başkanı) bursaya geldi.Yanlış plan ne var biz Ali Koç sponsor olacak demedik ki, Tofaş ile birşeyler olacak dedik..Herif fenere başkan olacam diye yırtınıyor bursaspor ile sponsor algısı negatif etkiler diye zırvalamış.

 14. adam ezmiş geçmiş..işte paranın gücü..hadi başkan cevap ver diyecem ama yemez.arkadaşlar maalesef bu takım bu şehir daha güzellerini hak ediyor ama maalesef yıllardır taraftarın hep gölgesinde kaldılar seçilenler..sonra biz diyoruz ki büyük klubüz..klüp büyük ama yönetenler küçük..başkan derhal bir açıklama yap.aslında burda başkanında suçu yok olayı medya bu hale getirdi olay medyası yani..şimdi başkan ya cavite sallayacak yada koça..iki ucu pisli değnek..çık çıkabilirsen içinden.bu haberi çıkaranlar olay medyası..ben başkanın ağzından duymadım hiç ali koçla görüşüyoruz diye.ama açıklama şart..başkan bakalım tüyü nereye dikecek.

 15. Ulan ne yalaka taraftarsınız adam öyle dedi böyle dedi adam senin kulübüne başkanına takımına yalancı diyor uyduruyorlar diyor çıkmış bizim taraftar onun savunmasını yapıyor.yazık taraftara bak ne olursa olsun takımda kulüpte başkanda Bursa’yı Bursaspor’u temsil ediyor . Koç ‘lar çok iyi bir şey olsa bu zamana kadar Bursaspor’a Bursa’ya bir faydaları dokunurdu .

  1
  3
 16. Dede Baba parasıyla konuşmak kolay ! Kolayda,ağzından çıkanıda kulaklar duyacak ! O kınıyorum sözü senden misliyle çıkar ! Ben şahsım adıma Koç ürünlerinin hiçbirşeyini kullanmıyorum !!!

  1
  1
 17. Sen şimdi neden BURSASPORUMUZU kınıyorsun arkadaş,böyle bir hakkında haddinde yok. BURSA ismini özellikle sizin gibi bu şehirden kazandığı paralarla bir yere gelmiş ailenin bir ferdinin böylesine ağzina alması ayıptır nankörlüktür günahtır. Kınıyacaksan buna sebep olan yöneticileri kat hesaba .BURSANIN ta kendisiyiz biz sporu sadece bir ekten ibaret. Lakin son cümlenden ötürü hakkını vermek lazım. TOFAŞ ı ayrı tutmuşsun . Tebrik ederim şimdi TOFAŞ taki beyzadeler İnşAllah durumdan vazife çıkartmazda BURSANIN HAKKINI BURSAYA verirler. Sağolursak bekyeyip görecez.

 18. Ali koç ve rahmi koç ile İstanbul da sponsorluk toplantısı yapıldı sonra devamında fabrikadan heyet oluşturulup görüşmeler devam edecek diye haberler vardı ben mi yanlış hatırlıyorum ? Hatta dev buluşma diye başlıklar atılmıştı…!

 19. Anlaşma olsa ne olur para gelse ne olur adamlar pusuda bekliyor parayı hemen hortumlayacaklar.Antep iflas,karabük elveda,samsun şehirden para topluyor,malatyada 40 milyon transfer hortumu,antalyaya soktukları para 180 milyon altay sakarya kocaeli durumları hepiniz biliyorsunuz gün geçtikçe batıyoruz twumasiyi 400B € klübe menajer öneriyor bir hafta sonra başka menajer görevlendiren bursaspor 2 milyonlara çıkan rakama bu ne kardeşim demiyor arkadaşlar birazda amatör transfer isteyin taraftar olarak yazıcı rahmetli olduğundan beri alınan topçulara bakın oturup beraber ağlayalım 5 para etmez adamları şöhret ettik

 20. Ali Koç ta politikacı olmuş bu sirket sizin sirket gruplarinizdan biri değil mi böyle bir kararda sizle görüşmüyorlar mi yada siz gorusmuyormusunuz. Fener grubundan tek saygi duydugum insandi buda farkli degilmis.
  Bence Koç grubunu kapatın bunlar çok tepki olmasin diye bir loca bir reklam panosu dışında sponsor olmazlar.Ucuz ama etkili reklamasyonu isterler bize faydaları olmaz.
  Kabahat bizim başkanda çok dillendiriyor yorum yok de kapa başkan.Bunu bir türlü yapamıyorsun olsun yap sonra açıkla olasıya kadar inkar et yorum yapma ne kaybedersin çok şey kazanırsın aslında.
  Herkesinde sana olan inancı artar.Guveni artar

 21. Bizim yöneticiler gibi karaktersiz mi bu adam. Levent Kızıl fenerbahçe kongre üyesiyken Bursasporlu birçok taraftar levent kızılı Başkan görmek istiyordur. fenerbahçe başkan adayı neden Bursaspora destek versin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu