Ali Ay’ın yönetim listesi

Bursaspor'un 26'ncı başkanının belirleneceği olağan genel kurulda Ali Ay kullanılan 3 bin 020 geçerli oyun 1060'ını alarak başkanlığa 'Devam' dedi.

Ali Ay’ın listesi şöyle;

ALİ AY
DOĞUM TARİHİ: 04.03.1957
MESLEK: İŞADAMI
YABANCI DİL: –

ONUR ÖZSELEK
DOĞUM TARİHİ: 01.08.1983
MESLEK: SANAYİCİ
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

EBUBEKİR KESKİN
DOĞUM TARİHİ: 07.06.1972
MESLEK: SAĞLIK VE GIDA SEKTÖRÜ
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

ADEM SAKARYA
DOĞUM TARİHİ: 18.10.1960
MESLEK: MAKİNA MÜHENDİSİ
YABANCI DİL: FRANSIZCA

CEM ÖZTÜRK
DOĞUM TARİHİ: 21.11.1962
MESLEK: TEKSTİL
YABANCI DİL: ALMANCA

SEZER SEZGİN
DOĞUM TARİHİ: 01.01.1984
MESLEK: TİCARET
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

GÖRKEM AKBAŞ
DOĞUM TARİHİ: 09.03.1980
MESLEK: JEOLOJİ, İNŞAAT MÜHENDİSİ
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

ERKAN AYDEMİR
DOĞUM TARİHİ: 28.05.1976
MESLEK: TEKSTİL
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

ÖMER FARUK ŞAHİN
DOĞUM TARİHİ: 28.05.1980
MESLEK: MİMAR
YABANCI DİL: İNGİLİZCE, ALMANCA

ENVER KUMOVA
DOĞUM TARİHİ: 03.01.1978
MESLEK: İNŞAAT
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

NİHAT ARI
DOĞUM TARİHİ: 04.08.1963
MESLEK: TEKSTİL
YABANCI DİL: –

YUSUF BERAT RIZVANOĞLU
DOĞUM TARİHİ: 27.05.1983
MESLEK: MÜTEAHHİT
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

OSMAN DİNSEVER
DOĞUM TARİHİ: 15.07.1971
MESLEK: TEKSTİL, İNŞAAT
YABANCI DİL: İNGİLİZCE

49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. BURSASPOR BUGÜN DÜŞMÜŞTÜR LAKİN TFF 1. LİG’E DEĞİL, GÖNÜLLERDEN DÜŞMÜŞTÜR! Görüyorum ki Bursaspor sevgisi kişilere, başarılara bağlıymış. Yok bu takım düşecekmiş, yok bu başkanı kim seçmiş vs. vs. Bu adam gidene kadar Bursaspor sevgime ara veriyorum, maçlara gelmeyeceğim, kombine almayacağım vs. vs. Bursaspor bugün düşmüştür. Bursaspor’u kişiler için, başarılar için destekleyecekler benim için zaten Bursasporlu değildir. Bu tarz yorumlar, düşünceler Bursaspor’a seçilenlerden daha fazla zarar verir. Bu takım taraftarı ile şampiyon oldu, taraftarı ile düştü, taraftarı ile çıktı. Biz varsak Bursaspor var, biz yoksak kim başkan olursa olsun farketmez. Burada ve başka sitelerde yorumlara bakıyorum, Ali Ay’ı destekleyen biri 2000’den fazla beğenmedim tıklanmış, bu sitede de bir çok insan var kendisini istemeyen, madem bu kadar insan var, kaçı kulüp üyesi, seçim yapılırken neredeydi bu insanlar? Ben her yorumumda söyledim, al birini vur ötekine diye, 4 başkan adayı da benim için aynıydı. Yalçın Bey bir farkındalık yarattı. Bunun dışında kim gelirse gelsin değişen olacağını düşünüyordum. Kişilere ve başarılara bağlı Bursaspor sevgisi devam ederse, bu takım çok daha dipleri görür. Bu takım en çok taraftarına muhtaçtır, ne yazık ki bu takıma en çok zararı veren de taraftarıdır. İmamakızıp abdest bozmakta üstümüze yok.

  124
  85
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Klübümüze üye olup, büyük bir konsorsiyumla içimzden siyaseti, rantçılığı vs hepsini temizlemeliyiz.. Büyük Bursaspor sevdalıları bunu rahatça yapabilir, her koşulda destek olalım taraftar olarak, Pire için Yorgan yakılmaz! ( Pire Ali Ay, Yorganda Bursasporumuz )

   18
   3
  2. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   BURSASPOR sevgisi asıl sizde yok takımı bu hale getiren hiç bir sözünü yerine getirmeyen insanlara emanet ettiniz kulubü. taraftarın küsmesi kendini enayi yerine koyulmasını hazmedememesi!!! dükkanın olsa emanet etmeyeceğin adamlar senin en kutsalını yönetiyor işte taraftar bu yüzden kızıyor. BURSASPOR sevgisini sizden öğrenecek değiliz!!! BİZ GEREKTİĞİNDE 2. LİGDE İZMİRDE DEPLASMANDA MİLLETİN G.TÜNÜ YIKADIĞI YERDEN SU İÇİMİŞ İNSANLARIZ BURSASPOR SEVGİSİ İÇİN. bu takım düştüğünde veya kötü gittiğinde lütfen ağlamayın!!! ama dştüğü zamanda meraklanmayın yine biz sahnemizi alır BİZ KURTARIRIZ bu takımı !!!

   18
   15
   1. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

    Öncelikle terbiyeli olmakta fayda var. Başkanı mı tutuyorsun takımı mı? Oyuncuyu mu tutuyorsun takımı mı? Ligdeki sırasını mı önemsiyorsun takımı mı? Eğer bütün soruların cevabı takım ise, diğerlerinin önemi yoktur. Karşılıksız sevmek, maddi ve manevi her koşulda desteklemek budur. Madem ki kutsalını bu insanların yönetmesini istemiyorsun, istemiyorsunuz, dün neredeydiniz? Oyların yüzde 70’i başka adaylara verilirken siz neredeydiniz? Bu takımın başın Florentino Perez’de gelse yaranamayacağı bir kesim elbette olacaktır. Bu takımın başına Levent Kızıl seçilseydi Bursaspor’u daha çok mu sevecektiniz, daha çok mu destekleyecektiniz? Desteğiniz kişilere göre değişecek miydi? 1000 tane oyum olsaydı yaptıkları yapacaklarının göstergesidir deyip yine Ali Ay’a oy vermezdim. Ama sevgili üyeler onu layık gördüler. Ve bize düşen başkan, teknik direktör, oyuncu, malzemeci gözetmeksizin takımımızı desteklemek. Fenerbahçenin kaptanı Volkan çıkıyor, canlı yayında taraftarımıza yalvarıyorum bizi desteklesinler diyor, ama taraftar desteklemiyor. Siyasi oyunlar, seçim karmaşası derken şampiyonluk gidiyor. Taraftarınla bütün olursan varsın, taraftarınla bütün olursan başarılı olursun. Gerekirse taraftar bir olur, başkanı da, teknik direktöre de, oyuncuya da yol verir. Önce şunu sorgulamak gerekli, bu kadar insan Ali Ay’ı istemezken nasıl seçildi? Çok merak ediyorum buradaki kaç kişi genel kurul üyesi? Evine hırsız girdiye evinden vazgeçecek halin yok herhalde?

    20
    8
  3. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Kombinesi alcaniza , forma alcaniza, kulube uye olun. Maddi durumunuz varsa hepsini yapin tabi. Sonra gerisi gelir. Imzalar toplanir, yonetimler dusurulur.

   19
   5
  4. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Ali ayı istememe nedenlerim başında siyasi oluşu, her sözünün yere düşmesi ve denilenlerin hiç bir zaman gerçeği yansıtmamasıdır. Cok basit örnek locaste isim hakkı futbolculara ve calısanlara ödenmeyen maaşları ama bunun yanında sakat adama 800 bin dolar verilmesi agu badu saymaya gerek yok bu yönetim tekrar seçilme nedeni ya çorba ya siyasidir. Benim tuttuğum takım bu olamaz her kezin kendi fikirdir ama ben formamı atkımı dolaba gömdüm sözümün arkasındayım uc mac on mac yensede gitmem stada nede öGene gidip maç izlerim

   20
   18
   1. @Mustafa özlüce yorumuna yanıt olarak

    Son günlerde bunu herkesin yorumlarında görüyorum Lacoste sahtekarlığı ! Kandırılmaya o kadar alıştık hangisi karışıyor tabi 🙂 Bu bir önceki sahtekar kardesim Bölükbaşı başkanla alakali bir durum yok

  5. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Kombine, forma, atkı vs almayacam diye şikayet eden arkadaslar bunu dillendirerek istiyor ki başkalarıda onlar gibi yapsın. Pek inanmiyorum ama bu sene basarı artarsa şu an konuşulan her sey unutulur.

   22
   18
  6. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Hani bir tabir vardır, kolumu kessen kanım yeşil beyaz akar deriz, maalesef bir çok hasta bursaspor taraftarıyım diye geçinen sadece kişilere ve sıralamada ki puana bakarak takımını destekleyenler veya çorba çıkar işim olur düşüncesiyle başkan seçenler asla Bursasporlu değildir. Şampiyon olmuş yada küme düşmüş olsun sevgide azalma olmaz gerçek taraftar için sadece bursaspor,, un menfaati vardır, çorbanın veya sinyalini değil.

   22
   3
 2. Sayın Başkan Ali Ay,dün kongre sonrası,t.direktörün Samet Aybaba olacağını açıkladınız.çok doğru ve olumlu bir karar.fakat yarın,taraftar tepkisi var deyip,geçmişte yaptığın gibi ,Samet hocadan vazgeçip,başka bir hocaya yönelirsen hata yaparsın.kim nederse,kim ne yorum yaparsa yapsın,Samet hocaya güven ve arkasında dur.sportif başarı Samet hoca ile birlikte gelecektir.ve yeni genç yıldızlar parlayacaktır.

  39
  8
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar bu Samette ne buluyorsunuz?cidden ya? ben başkanım oturdum sametle görüşüyorum,ne ücret istiyorsun ne kadar transfer bütçesi istiyorsun sordum, söyledi anlaştık, sonra dedim ki sen bana bunların karşısında ne vaat ediyorsun,hedefin ne?bana ne diyecek, Avrupa mı? Bu adam bu ligde 20 yıldır takım çalıştırıyor,bjk ve Trabzon da dahil ne başarısı var?Futbol artık 20 yıl öncesi gibi değil,antreman metodları değişiyor, istatistik araçları değişiyor, artık işin içinde teknoloji var,ne kadarına ayak uydurabilecek,ki gelişmemiş halinde bile başarısı olmayan bir adam,hepsini de geçtim lütfen bu kadar balık hafızalı olmayalım,bu adamın zamanında kulübümüze getirdiği Brezilyalıları unutmayalım, ayrıldıktan sonra o adamların geliş hikayeleri ile ilgili yerel medyada çıkan haberleri unutmayalım, gerçi bu transfer tam Ali Aylık olmuş aslında, yeni leandrolar yeni tadeular yeni fabriciolar yeni jovicler yeni saneler… Her zamanki gibi yine en büyük haksızlığı evlatlarımıza yapiyoruz, yazık Mustafa Er’e, Biyediç gibi oldu, sıkışınca yetiş sonra güle güle…

   13
   10
 3. Bu listenin as elemanlari nerde..

  Radikalden fahri
  Genc texas enes
  Unitimsah cem
  Maraton ozcan
  Falan filan inter milan..

  Keske begendiginiz sinyalci dediginiz Selim kadar guce itaat etmeseydiniz..

  Artik yonetim toplantisini ozluce tesisleri yerine kokolop kokorec evinde yaparsiniz..

  Bursaspor tarihinin en kotu baskani sayenizde tekrar basimizda Allah gercek Bursasporlularin yaninda olsun..

  28
  1
 4. Bu sezon geçmiş sezonun aynısı olacak.Kaniti da Sn. Ali Ay’ın cümlelerinde saklı.Dun açıklamasında Samet Aybaba’yı getirip sonrasında Cenk Ergün ile anlaşacağını dile getirdi.Gecen sezon da takımı kurup hocayı getirip Yıldıray ile anlaşmaya çalışmış ama olmamıştı.Bundan sonra “Bagimsizlar Platformu” adı altında toplanmayi öneriyorum.Katilmak isteyen arkadaşlar bana özelden mesaj atabilirler.Katilmak isteyen arkadaşlara bir şeyi hatirlatmakta fayda var.Eger bir platform olusturabilirsek oluşturduğumuz platform küfürsüz ve siddetsiz bir platform olacaktır.Ek olarak hiçbir taraftar grubu ile bağlantısı olmayacaktır.Son olarak bizi kutuplaşmaya iten”Siz gerçek bursasporlu değilsiniz!,gelmezseniz gelmeyin vs” tarzı tahriklere aldanma ısı rica ediyorum.Herkes düşünce özgürlüğüne sahiptir.O da onların düşüncesidir.Saygi duyalim.Biz kendi Bursasporluluk bilincimiz çerçevesinde kendi Bursasporlu kimliğimizi oluşturalım.

  21
  4
 5. tribunde yani basimizda ali ay istifa tezahüratı baslatanlar ali aya destek verdi. cok omurgasiz gunler gorduk ama böylesine ilk kez sahit oluyoruz. dilerim siz hakli çıkarsınız da Bursaspor guzel gunler gorur. Yok eger bu takim düşerse o zaman size soylenecek iki cift lafimiz elbet olacak.

  14
 6. ali ay ın stat ismi,forma vs sponsorluklarla ilgili bir projesi var mıydı,ben mi kaçırdım? Haziran sonuna kadar 120milyon tl borç geri ödemesi vardı, kaynağını açıklamış mıydı? Tekrar seçileceğini hiç tahmin etmediğimden vaatlerini bile okumamıştım.Ama şu var, bundan sonra para yok,borç çok açıklaması yaparsa edeceğim küfürler için vicdan azabı duymayacağım, kendi etti kendi buldu çünkü.

  12
 7. Takım iki yıldır son haftalarda ligde kalıyor ve şaşılacak şekilde aynı yönetim tekrar seçiliyor.. Hayırlısı olsun..
  Başkanın kendisini affettirmesi lazım.. Artık işi daha zor..

  11
  1
   1. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

    Feda yılı için yerli bir antrenör iyi olur ligi biliyor, 33 tane sözleşmeli topçumuz var ve çoğu yetersiz isrenmiyor geçiş yılı olarak, hiçbir başarı koymadan, büyük futbolcu temizliği yapıp, klübü profesyonellere emanet edersek olur.

    2
    1
 8. kongre üyesiyim ve oyumu Hüseyin akdemir için kullandım. Ancak Ali Ay rahat kazandı. Sonucu saygı ile karşılayıp, tebrik etmek ve yolumuza bakmak lazım. sosyal medyada sürekli eleştirilen bir yönetimin seçimi bu şekilde rahat kazanmasını doğru yorumlamak lazım diye düşünüyorum. üyelerin çoğunluğu sosyal medyayı düzenli kullanmıyor ve bu yüzden bunların görüşleri bu site gibi ortamlara yansımıyor. sosyal medya yorumlarına gore mevcut yönetimini açık farkla kaybetmesi gerekirdi ancak tam tersi rahat kazandı. diğer yandan sosyal medyayı kullanan taraftalrın büyük çoğunluğu kulüp üyesi değil. benim tavsiyem durumu müsait olan tüm taraftatın kulübe üye olmasıdır. Bursaspor’un 4500 cüvarında üyesi var bunun 4000’i ile seçim yapıyoruz. bu herşeyden once kulübe yakışmıyor. bizim ilk planda 10000 ve daha sonra25000 ve 50000 üyeye ulaşmamız gerekir. o zaman taraftarın gerçek görüşü ortaya çaıkabilecektir. sadece şikayet etmeyelim elimizi taşın altına koyalım

  11
  1
 9. Bu arkadaş seçildi, abiler öyle istedi… diğer adaylar bakalım sevda uğruna mı, koltuk uğruna mı girmişler şimdi göreceğiz… seçim yatırımlarından hangileri klübe gelip buyrun bunlar diyebilecek…gerçek taraftar ile klübü yönetenlerin aynı kafada olmadığı bir seçim oldu… çok sıkıntılı bir sezon bizi bekliyor gibi…

  9
  1
 10. Hangi ifadeler anlatirki içimdeki nefreti, size hangi hakareti etsem tatmin eder beni.hain ler burdan açık açık söylüyorum bir düşürün bu takımı hele bi düşürün o zaman görüşürüz, nemi yaparım, o andan sonra bana ben bile engel olamam.

  7
  1
 11. Hani İstanbul’un havası kirli diye isyan ediyoruz ya.Dün gösterdi ki Bursa’nın havasının da foseptik çukurundan farkı kalmamış.Temizlenir mi veya nasıl temizlenir işte orası tam bir muamma.

 12. Ali ay ı hiç beğenmeme rağmen kimin seçildiğine bakmadan desteğimi vereceğim kombineyse kombine formaysa formabursaspor bizim bu sene yüzümüz gülecek inşallah hep destek tam destek ama bursaspor a

  3
  12
  1. @Dağlı yorumuna yanıt olarak

   Senin gibi daglilardan bir dagli olarak utaniyorum..

   Iki senedir yapamadiklari bu sene de yapamayacaginin en buyuk kaniti..
   Pardon belki yapabilir iki senedir dusuremedi bu sene bunu gerceklestirebilir..!

   12
   3
 13. MESLEK: falan filen
  YABANCI DİL: yes no dıyorm yabancı dil ıngılızce o zaman:)^EĞİTİM ,EĞİTİM DURUMU GİBİ ÖNEMLİ YER niye YOK???^^….

  3
  1
 14. Biz bursasporluyuz bursasporu sonuna kadar desteklemeliyiz hani geçen sene trabzonda 90 dk boyunca amotöre düşsen bile terkedenler kahpe olsun diyorduk hani teksaslıydık ezelden hani herzaman her yerde peşindeydik bursasporun hani kıravatlılar değil her zaman atkılılardı hani istanbul hegonmonyasına karşı bursaspordu. beğenmediğiniz bi başkan geldi diye takımı mı tutmucanız asıl ben sizin bursasporluluğunuzdan şüphe ederim. gerçek bursasporlular her zaman ne pahasına olursa olsun takımının armanın peşindedir yarı yolda bırakmaz. biz her zaman yerimizdeyiz kişilerin değil renklerin aşığıyız. Ama şunuda söyleyim şampiyonluk sezonundaki gibi takım iyi giderken tekrardan bursasporlu olmayın döneklik yapmayın.

  2
  3
 15. ŞİMDİ ÇOĞUNUZUN BABASI YAŞINDA
  VE BÜYÜĞÜNÜZ OLARAK SÖYLÜYORUM
  YÖNETİM DEĞİŞTİ VE
  HÜSEYİN AKDEMİR SEÇİLDİ
  NEYE GÖRE BAŞARILI OLACAKTI BUNUN GARANTİSİ VARMIYDI YOKTU KALDIKİ O LİSTENİN KİMLER DESTEĞİYLE YAPILDIĞI DEDİKODUSU VAR AYRICA O LİSTEDE İLHAN USLUDA VAR
  NE ÇABUK UNUTTUNUZ BURSASPORUN 50 TRİLYON BORCU VARKEN İLHAN USLU VE HAYRİ YAZICI DEĞİLLERMİYDİ BU BORCUN ALTINA GİRİLMEZ DEYİP ADAYLIKTAN KAÇAN VE B.ŞEHİR BEL.BAŞKANI EL ATMASI LAZIM DİYENLER
  LEMİ.NİN BOZDEMİRİN BAŞARACAĞININ GARANTİSİ NEYDİ 2 AY SONRA BİZ BU İŞİ YAPAMIYORUZ DEMELERİ EN BÜYÜK OLASILIKTI BALIK HAFIZALI OLMAYIN B.BAŞI 2 AY DAHA DURSAYDI ZORLA SEÇİME GÖTÜRÜLMESEYDİ BUGÜN BURSASPOR DİYE BİŞEY YOKTU İDDİA EDİYORUM
  LÜTFEN ARTIK SAKİN OLUN BURSASPORUN MENFAATİNİ DÜŞÜNÜN

  2
  5
  1. @hasan yorumuna yanıt olarak

   Ali ay kesin kurtarır bursasporu iki senedir hepimiz seyrediyoruz sportif başarı yoksa parada yok o kadar ama hala ali ay ı destekliyorlar diyecek bir şey yok.

 16. Gün zafer günüdür, birlik ve beraberlik günüdür. Gerçek Bursasporlunun çakma Bursasporludan ayrıldığı gündür. Başkanı dün bana verdikleri eksilerle belirleyeceklerini sanan müptezellerin kuyruğunu kıstırıp kaçacakları gündür. Dün dedim, bugün de diyorum. Durmak yok! Yola d e v a m!

  1
  21
  1. @Toros yorumuna yanıt olarak

   Bak Toros kardeş. Eğer bu takım düşmeye aday olursa yada düşmemeye oynarsa en başta sen ve yandaşların Toros dağlarına mı gidecen şehri terkedicen bilmiyorum. İki de birde durmak yola devam diyorsun. İşte nasıl klübe siyaset sokulur belli oldu. Sayenizde klüp 2 sezondur düşmemeye oynuyor. Bumu dur BURSASPOR luk. Yalanlarla dolanlarla klüp yöentiyorsunuz. Halk bankaların kucağında gezerken kredi borcuyla kart borcuyla. Artık koskoca BURSASPOR Klübü de bankaların kucağında geziyor. DURMAK YOK YALAMA YA DEVAM. Bay Toros.

   6
   3

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu