Ali Ay’ı yıkmak için ittifak kurulmalıydı!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Kongrenin başında yaşanan gerginlik, Bursaspor gibi şampiyon olmuş bir takıma yakışmadı. Üslup ve tahammülün tıpkı adalet gibi bir gün herkese lazım olacağını unutmayalım…

Başkan Ali Ay’ın seçimden sonra diğer başkan adaylarını kürsüye çağırıp onlarla birlikte birlik beraberlik mesajı vermesi çok güzel ve anlamlı davranıştı.

Aynı şekilde başkan adayı Ahmet Bozdemir’in seçimi kaybetmesine rağmen loca alacağını açıklaması alkışı, taktiri fazlasıyla hak eden bir davranıştı.

Seçimler bitti ama kulisler hala kaynıyor. Kim kimin tarafındaydı? Kim kime oy verdi? Blok oylar hangi sandıktan çıktı? Sorularına Ramazan sofralarında cevap aranıyor.

4 adayın da hakkını teslim edelim. İyi çalışmışlar… Halâ suçlu arayan bir kesim de var. Ama bu saatten sonra bağırmanın çağırmanın bir alemi yok. Öyle olmuş böyle olmuş. Oy dağılımı ortada…

Seçimi kazanmanın formülü seçimden önce de belliydi. 2-3 hamle sonrasını düşünmeyi gerektirecek bir durum da yoktu. Tek hamle ile iş bitebilirdi. O da ittifak kurmak

Başkan Ali Ay seçim gezilerinde eksilerini artıya çevirmeyi başarmış. Muhalefet kanadının bölünen oyları ile de zafere ulaştı.

Ama işi hiç kolay değil. Delegeler, “evet devam et ama aynı hataları bir kez daha tekrarlarsan bundan sonra hiç mi hiç şansın yok” mesajını da lehte ve alehte verdikleri oylar ile Ay’a gösterdiler.

Başkan Ali Ay ve ekibinin artık ne sportif, ne kurumsal, ne de ekonomik olarak hata yapma şansı kalmadı. Taraftar (bir bölümü) giyotin gibi maçları bekleyecek.

Olumsuz sonuçlarda yine o alışık bilinen görüntüleri görüp yaşayacağız. Bunun tek ilacı var, başarı. Camia başarıya aç. Bakalım bu açlığın çaresi Samet Aybaba ve oluşturacağı takım olacak mı?

Ama şu gelen tehlikeyi bir kez daha dillendirmekte fayda var. Böyle giderse Bursaspor’un başkan adayı bulması çok zor olacak. Bu kadar bölünmüş, kutuplaşmış, birbirine diş bileyen bir camia nasıl bir araya gelecek?

Aynı gemide yolculuk edenlerden birileri kaptanın gemiyi karaya oturtmasını dört gözle beklerse, o gemi zaten batmış demektir. Olan sessiz çoğunluğa olacak…

 

Şık değildi!

 

Gençlerbirliği maçı sonrası Mustafa Er ile Olay Tv’de yayınlanan ‘Spor Extra’ için yaptığımız röportajın bir bölümünü 3 gün sonra Olay Gazetesi’nde yayınlamıştık. Mustafa Hoca o gün beni aradı.

Oldukça sitemkar ve sinirliydi. Sözlerinin bire bir yazılmasına rağmen o kafayı haberin çıktığı güne takmıştı. Birilerinin etkisinde kalmıştı anlaşılan… Ben de kendisi aracılığıyla ona akıl veren kişilere, güzel dileklerimi iletip selam söylemiştim…

Ki; biz her türlü desteği  kendisine verirken (hak ettiği) Mustafa Er’in bu geri dönüşü hiç şık değildi... Biz nasıl emeğe başarıya saygı gösteriyorsak, aynı saygıyı karşı taraftan da bekleriz.

Futbol direktörlüğü görevi için Mustafa Hoca düşünülüyor. Ciddi bir sorumluluk. Kendisine başarı dilerken söyleyeceğim şu; bu görev

daha esneklik ve bilgi gerektiriyor. Hata yapmama adına, onun bunun lafına bakmadan ilk önce bilgilen, sonra sorgula derim…

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mustafa hocam futbol direktörlüğü görevi senin olay medya grubuna eyvallah etmeni gerektirmiyor.Hatta olay medyanın bir an önce bu üslubu ve kafayı değiştirmesi gerekiyor. Saygılarımla…

  28
  2
  1. @Pablo10batalla yorumuna yanıt olarak

   Nasıl bir zarar verecek… Siyasi yalakası ali aya oy verenlere hakkımı helal etmiyorum eğer bu sene düşersek hesabını bu oy verenlere birebir sorarız ilk önce kurulumuzdaki çorbacı , yalakacı , altepenin artıkları(adamlarını) temizlemek şart gerçek taraftar eğer bursasporu seviyorsa ali aya oy vermezdi….

   25
   5
 2. 60 yaşında hiç bir başarısı olmayan bir teknik adamı ancak 60 yaşında hiç bir başarısı olmayan akp tetikçisi bir tekstil adamı getirebilirdi iki vasıfsız yan yana geldi gözünüz aydın .

  22
  5
 3. Özlücede ralli yapan oyuncuları açıklamazsınız,antreman boykotunu kimin başlattığını açıklamazsınız, kimin hangi eski teknik direktöre Bursasporun izlediği oyuncunun ismini mesaj attığını açıklamazsınız, Özlücede kimin bayan kulüp personeline tacizde bulunduğunu açıklamazsınız (bunlar bu sezonki skandallardan bazıları sadece) ama Mustafa Hocaya geçirirsiniz ilk fırsatta,zaten yıllardır Olay Medyanın yaptığı bu degil mi,kim yönetimden takımdan kendilerine haber uçuruyorsa korunur pohpohlanır,kim yüz vermiyorsa işte tam da bu şekilde aba altından sopa gösterilir,bu takımın herşeyden herkesten önce sizden ve yıllardır kulübe hiç bir katkısı olmayan fenev camiası ağır topu patronunuzdan kurtulması gerekiyor

  14
  2
 4. Siz zaten agzınıza geleni yazın soyunma odalarındaki muhabbetleri,yok primleri kim ne demiş kim kavga cıkarmıs işiniz sizin gazetecilik değil dedikodu adını değiştirmişssiniz sadece ! Olay medya insanları incitmekten vazgecin !

  9
  3
 5. Olay tv, gazete vs izleme, izlettirme, yandaş, şaibeli, katkısız, gereksizler.. Cavit Çağların bırakın locayı tribün isim hakkı alması lazım. Şimdide Mustafa Hocaya dardılat tabi düzgün insan istemiyorlar işlerine gelmiyor.

  9
  2
 6. ben ali ay sebebiyle bu sene maçlara gitmeyeceğim ama şunu söyleyeyim menfaatçi olmayan her bursaporlu bursaporun her şartta başarılı olmasını ister ben ali ay gitsin diye bursaporun yenilmesini istersem zaten ya bursaporlu değilim yada başka menfaatlerim vardır ,başarılı olamayacağını öngörmek zor değil ben bu sene aynı acıları yaşamak istemiyorum onun için ne kombine alacağım ne maça gideceğim birilerinden icazet alanlar onun bedelini öderler son oynadığımız fb maçında basketbolda başakşehir maçında olduğu gibi hakkını yerler sen icazet aldığın kişiler sebebiyle hiç birşey yapamazsın siyasetin ve bazı baronların eline düşersen oyuncak olursun

  7
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu