Ali Ay’dan Uğur Engin’e eleştri!

Bursaspor Başkanı Ali Ay transfer gündemiyle alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay Delerge transferi konusunda Bursa TV Spor Müdürü Uğur Engin tarafından yapılan iddialara sert cevap verirken “Biz her şeyi kanuni olarak yaptık. Delarge‘nin transferinde  kulübüyle anlaştık. Viyana‘da Delarge’nin menajeriyle konuştuk. Kulüple görüşün dediler. Benim bu transferde bir yanlışım yok. Ama eğer onun yanlışı varsa kendi cebinden ödeyecek mi? O gazeteci beni hep arayıp duruyordu. Ben de engelledim. Ondan sonra böyle oldu zaten. Bursaspor‘u karıştırmak istiyorlar ki şimdiye kadar hep karıştırdılar. Biz bugün varız, yarın yokuz. Bursaspor hepimizin. Birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Bence o 400 Bin € ile uğraşacağına şehrin dinamikleri ile oturup Bursaspor’a kaynak yaratmaya çalışsınlar. Şehrin sanayicilerini Bursaspor’a destek olmaya davet etsinler. Bu işi tamamen kapatmak lazım. Bizim en çok ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. Delarge’nin menajeri kulüple anlaşmışsa bana ne? Ben oyuncuyu kulüpten resmi evrak ile alıyorum. Bu iş artık tamamen menajerlerin çevresinde dönüyor. Biz Viyana’da Admira Wacker ile görüşüp bonservisini aldık.” dedi

33 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkanı bugüne kadar çok eleştirdik. eleştirmeye devam ediyoruz. Hatalarına devam ettiği müddetçe de eleştireceğiz. Bu işin doğasında bu var. Ama bir tane gazeteci yüzünden de kimse kusura bakmasın kulübe 9 milyon euro veren adama da hırsız denmez.

  46
  10
  1. @bsbs yorumuna yanıt olarak

   Sende imkanin ölcisunde 5 -10-40 milyar ver sonra alirsin bu baskan iyi insan iyi bursasporlu ama futbol yonetiminden anlamiyor cevresine hakim olamadi bu sene tecrubelenmistir insallah

   1. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

    Alın teriyle kazanılmış hiç birşey hibe edilmez, ve umuyorum ki etmez. Hiç birşey olmasa bile suistimal edilir, Yok para verdi istediği gibi at koşturuyor falan filan diye

    4
    3
  2. @bsbs yorumuna yanıt olarak

   Yapmaya 9 milyon euro verdi babasının hayrınamı verdi.. niye türk parası vermedi..madem neden aday oldu..kim geldiyse son 3 yönetim hepsi köşe oldular.. bakın bölükbaşı ve yönetimi bırakın maça gelmeyi stadın önünden geçmediler..kahpe basında kapattı olayı uyuttu milleti..ben bursaspor başkanıyım forsunu satmak ucuz olmamalı.. madem işi bilmiyorsun kaç kenarı bilen birisi kullansın..

   9
   15
   1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Arkadaş nerenizle okuyorsunuz yazdıklarımı anlamıyorum? Ben hayrına verdi diye bir şey söylemedim. Sadece hırsız ağır itham olur dedim. Yok niye TL vermemiş bilmem ne. Bugüne kadar bu kadarını veren gördün mü? Yada sen ver istiyorsan. Sence işi bilen biri var mı ?

    12
    5
    1. @bsbs yorumuna yanıt olarak

     ben gözümle okuyorumda takıma çopleri ben doldurmadım..bu kadar zarara ben sokmadım..eğer herif adamsa hani çok bursasporluysa (diyorsunuz ya)hibe etsin kulube..bende deyimki kimse hibe etmedi bugüne kadar adam herif adammış..nedersin..kimleri savunduğunuza bir bakın yaa…kimi temize çıkarıyorsunuz..

     3
     1
     1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

      Hala savunuyorsunuz diyor ya? Biz avukat değiliz kimseyi savunmuyoruz. Kimseyi temize çıkaracak pozisyonum da yok.Ayrıca herif bursasporlu diye birşey yazdığımı hatırlamıyorum. Ama ne idüğü belli olmayan gazeteci yüzünden de kulübümün başkanına çirkin (hırsız diye) bir ithamda bulunmam. Sen Ali Ay ı boşverde sen birşeyler hibe et biz sana adam diyelim olmaz mı?

 2. Başkanım sen niye bu uğur engini nimetten sayıp cevap veriyorsun? Adama camia gereken cevabı verdi zaten.Bosver sen transferine bak.On numara transferlere imza attın.Azicik daha zorla kendini iki tane kanat bir tane de sağ bek aldın mi,birde eldeki çöplerle sözleşmeyi feshettn mi bu takım şampiyonluğa bile oynar

  25
  24
  1. @Kazoo Kid yorumuna yanıt olarak

   Uğur engin çok daşşaklı adam..niye bir tanesi adamın iddalarına çıkıp cevap veremedi..koca kulupte..bursaspora başkan olacak adam.. onun programlarını izlerken vallahi içinden bu geçiyor..tetikçi ve yalak değil samimi bir adam olarak görüyorum.. burda çorbacılar sallamış adama adam çorbacılarada gider yapıyorda ondan..ay dede demiş biz herşeyi kanuni yaptık.. bir söz var minareyi çalan kılıfını hazırlar diye..bak bölükbaşı yönetimi 175 bin euro yu kaç para tahsil etmiş kulupten.. sonra kentin dinamikleri zenginleri yardım etsin diyor.. ben sana 200 tl kombine parası vermem ali ay..bedava adamların menejerlerine para veresin diye..

   9
   14
   1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Gir bakalım internete Uğur Engin bursaspor tv den ayrıldıktan sonra ne yapmış bir araştır. Daşşaklı derken, 2 sene öncesine kadar tanımadığımız bilmediğimiz bir insanın nereden geliyormuş bakalım daşşağı ? Bölükbaşı döneminde kulüpte çalışırken hiç görmemiş mi menajer oyunlarını acaba? Ulan Bursaspor sizin gibilerden kurutulunca huzura erecek bunu bilesiniz.

    13
    4
    1. @bsbs yorumuna yanıt olarak

     uçurumun dibine kendi götürdü. topladı çöpleri takıma sonra o çöpleri satamadı neymiş para vermişmiş. lan BURSASPORumun haysiyeti ayaklar altına alındı son maç herkez dalga geçti hala neyini savunuyonuz

     4
     -1
     1. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

      Adamın bir şeyini savunduğumuz yok. Uçurumun dibine Erkan Körüstan döneminde gitmeye başlamıştık zaten.Bir şeyini savunduğumuz yok. takıma çöpleri doldurduğu konusunda hemfikiriz. En kötü başkanlarımızdan biri. Lakin bir dengesiz yüzünden hırsız damgası vurmak saçma. 10 kere yazdım. Aklınız mı kıt ? Neyi anlamıyorsunuz?

   1. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

    buraya da salça olduğuna göre yorumumu tam okumamışsın demek ki. Ben ses çıkarmayalım demedim, eleştirdik,, eleştiriyoruz ve eleştirmeye de devam edeceğiz dedim. ama bir insana hırsız damgası vurmak o kadar kolay değil. sen ne hibe edersin bursaspor a ondan bahsedelim biraz istersen?

    5
    1
   2. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

    Şunu da belirteyim Ali Ay bu kulübün bugüne kadar gelmiş geçmiş en KÖTÜ ve başarısız başkanlarından biridir. ama bir tane ne idüğü belli olmayan gazeteci müsvettesi yüzünden kusura bakma ben kimseye hırsız demem.

    7
    1
 3. Temiz kalpli olduğuna hiç şüphem yok Bursaspor’umuzun bir kuruşunuda çoluğuna çocuğuna yetirmiceğinden eminim Başkan fakat transferi bilmiyosun tam tamına 1 sezon kanatsız oynuyoruz düşmekten son anda kurtulduk artık buralarda basacaksın parayı Başkan yok çok eyvah eyvah çekeriz hep birlikte keşke demeden şimdi harekete geç Başkan

  10
  4
 4. Kesin bu adam aç kalamış ondan saldırıyo takıma sen bak çorbana at kafası sen kimsinki bursaspor taraftarı var bursa halkı var öle bişey olursa cezasını keserler sen kimsin çıkıyosun yok öle yok böle diye konuşuyosun corbacı bak işine kimsenin ayarını kaçırma

  4
  7
  1. @Gazimuck yorumuna yanıt olarak

   Kesilecek merak etme.. 3-5 çorbacıyı arkana alarak sosyal medyada ay dede adına tetikçilik yaparak olmuyor bu işler sünepe..

   7
   3
 5. Başkanım lütfen konuyu dağıtmadan oturaklı cevaplarla çürütün. Tez-antitez şeklinde çalışalım. Uğur hangi tezler sundu?

  1- Oyuncunun bonservisi yoktu. Admira üzerine gösterip menajerler parayı aldı.

  Antitez- Admira’yla yapılan sözleşme yayınlanarak basitçe kanıtlanır. (Ali başkan gelene gösteririm dedi ama her gelen yanına girebilecek mi? Ve de gördüm diyene insanlar güvenebilecek mi? Açık bi şekilde yayınlanmalı)

  2- Futbolcu avukatı Bişar’ın Uğur’la konuşmasındaki detaylar. Delarge’ın Kayseriye 50 bin euro’ya önerilmesi. Sonrasında menajer oyunu var bunun içinde denilerek Kayserinin vazgeçmesi.

  Antitez- Kayseri cephesinden herhangi biri bunu yalanlayabilir.

  3-Bişar konuşmaların montaj olduğunu usulsüz dinlemeye alındığını iddia ediyor.

  Antitez- Bişar mahkemeye gider. Uğur’a cezasını aldırır. Ama konuşma montaj mı değil mi ortaya çıkar. Montaj değilse usulsüz dinleme bile olsa su bulanır. Eğer mahkemeye gitmezse Bişar bu daha kötü, kabullenmek demektir.

  4- Admira Wacker klubünün büyük hisse sahiplerinden birinin menajer şirketi olması ve bu menajer şirketi aracılığı ile usulsüzlük yapılması. Delarge’ın ederinin üstünde Admira dahil edilerek satılması. Menajerlerin parayı Admira’dan alması.

  Antitez: Basit. Hisse sahiplerinin Viyana borsasından çıkarılmasıyla elde edilir.

  5- Delarge’ın alemci olduğu eğer araştırsalardı Ankara’dakilerin bu konuda açıklama yapabileceği.

  Antitez: Buna bişey yazmıyorum. Delarge’da bi aşırı kiloluluk göze çarpıyor ama bunu zamanla görürüz hatta ilk maç performansında.

  Genel Antitez: Uğur’un dedikleri saçmalıksa yönetim açar mahkemeyi Uğur’la hesaplaşır ak kara ortaya çıkar. Sonuçta Bursaspor’un menfaatinin ön planda tutulduğu, iddiaların söndürülmesiyle ortaya çıkar. He hem kimse mahkeme açmıyor hem de kulağının üstüne yatıp unutulması beklenirse bu durum Gyan olayının unutulmasına döner. Bursaspor güven kaybeder, kamuoyu kendisi vicdanında yargılar. En ufak şüphe bile güç ve destek kaybı demektir. Onun için şüphe bırakmadan kim ak kim kara ortaya çıkmalıdır.

  İddia edilen: Ali Başkan değil altındakilerin problemleri. Ali başkanın yanlış yönlendirilmesi. Bu konuda Ali Başkana sitem edilen konu bu oyunları farkedememesi. 9 milyon avro veren kişinin 400 bin avro için uğraşması mantıklı değil zaten.

  Dipnot: Uğur Engin’i tanımam, Ali Başkanı da tanımam. Bu tarz savunmalarda da kişiliğe saldırıyı doğru bulmam. Adalet demek atılan iddiaların tutarlı bir şekilde cevap verilerek çürütülmesi demektir. Lütfen buna yoğunlaşılsın. Kişilikleri üzerinden kimse yıpratılmasın.

  4
  1
 6. Bu Uğur Engin kimdir ya? Bide bu çıktı kulübün başına. Lan oğlum kendini yel değirmenlerine saldıran Don Kişot mu
  zannediyon naapıyon? Senin hırsız dediğin o adam gaz çıkarsa, rüzgarından nezle olursun lan. Tamam adam bi sürü hata yaptı. Transfer yapamadı falandaç. Ali Ay hırsız değildir. Yavaş.

  2
  4
  1. @Kağan yorumuna yanıt olarak

   Bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz heriflere ama adamlar kıt abi anlamıyor. Çok şükür ki sizin gibi aklıselim taraftarlarımız da mevcut.

   3
   4
 7. Fikret ENGİN başaracağını başardı ,Bursaspor üzerinden adını duyurdu,Bu gibi insanlara karşı uyanık olmamız lazım,kişisel sorunlarını tribünlere oynayarak taraf kazanması ,sesini duyurma hevesi var,bir maç anlatışını izleyin bir daha izlemek istemezsiniz car car car pazarcılar gibi bel altı bel üstü aklına ne gelirse söylüyor,berbat ötesi bir anlatım

  1
  5
 8. Bu yönetim takımın başına gelen en kotulerden ama Ali Ayın hırsız olduğuna inanmıyorum sadece futbolu bilmiyor ve geçen seneki yaptığı gereksiz transferlerin sıkıntısını çekiyoruz bu seneki transferler iyi ama hücum bölgesine ihtiyaç var buradan kaç kez istifa et dedim bir çok insanda istifa etmesini istiyor ama görünen o ki 1 sene daha takımın başkanı olacak kimse bilip bilmeden hırsız demesin bizlere kanıt lazım Alanya macinda da tribünde olalım herkes taraftar görsün Ali Veli gidici taraftar her zaman kalicidir Büyük Bursasporlu tekrar gosterelim

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu