Ali Ay’dan sportif direktör hamlesi

Göreve getirilecBaşkan Ali Ay'ın bir süredir gizliden gizliye yürüttüğü çalışmalarla yönetim takımın başına sportif direktör getirecek. ek sportif direktörün Galatasaray maçından sonra açıklanması planlanıyor.

Ali Ay‘ın yaklaşık bir buçuk aydır mesai harcadığı sportif direktör konusunda birçok isimle temas kurduğu öğrenilirken artık karar verme aşamasına geldiği öğrenildi. Başkan Ali Ay‘ın özellikle Galatasaray maçının sonrasında takımın başına getireceği sportif direktörün ismini kamuoyuna duyurması bekleniyor.

ALİ AY ÖZEN GÖSTERİYOR
Tüzük kongresinde de karara bağlanan sportif direktör konusu Bursaspor‘da artık bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Transfer politikasının belirlenmesi, teknik kadro ve futbolcuların yönetim ile arasındaki köprü vazifesinin üstlenilmesi gibi konular sportif direktörün sorumluluk alanına girecek. Bursaspor’da özellikle transferde yaşanan sıkıntı ve son dönemde teknik kadro içinde yaşanan problemler sportif direktör ihtiyacını daha da belirgin hale getirdi. Başkan Ali Ay sportif direktörün Bursa dışından olmasına özen gösteriyor.

67 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Ne sazan taraftar grubu olduk. 2,5 yıldır anlaşılmadı mı,bu adamın daha ne yapması gerekiyor, gitmesini istemek için. Bu yönetim girmedikten sonra düzlüğe çıkmamız mümkün değil

   1
   3
  2. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Ali ay istifaya davet edildi son maçta ilk açıklaması ne oldu le guen in arkasındayız şimdi de gaz alma amaçlı sportif direktör yemekler başkan

   1
   2
  3. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   takip edenler bilir. bu sitede yaptığım yorumların tümünde hep yönetim, teknik adam ve kadro istikrarını savundum, ve aldığımız kötü sonuçların kaynağının temelinde camiada ki görev karmaşasından kaynaklandığını belirttim. futbolun çok başlılığı sevmediğini, herkesin kendi işine odaklanmasını söyleyip durdum.
   başkanın kulübü, teknik adamın takımını yönettiği yerde ”başakşehir” gibi bir gerçek ortaya çıkarken, taraftar ve medyanın, antrenör ve başkanlığa soyunduğu ortam da doğal olarak hiç kimsenin onay vermediği bu günkü bir Bursaspor modeli ortaya çıkıyor.
   taraftar olarak boşa nefes tüketmişim. sanırım bazı şeylerin anlaşılması bir süreç işi. bugün taraftar ve medya tarafından yapılan acımasız eleştiri ve protestolar 20-30 yıl sonra hatırlandığında bize çok komik gelecektir.
   bu konuda almanyanın 50 yıl öncesini bilmiyorum. ama yakın tarihte küme düşmesi kesinleşen borisia-dortmund’un son 7-8 maçını adeta düğüne gönderir gibi 65 bin kişiye kapalı gişe uğurlanması yüreğimi dağlamıyor değil.
   ne diyelim,
   İnşallah bir gün, bu tribün seviyelerine timsah arenada da şahit oluruz…

   6
   1
  4. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   RTE , eskiciler icin ETI ye baski yapmsi yeni stad sponsorlugu konusunda. Hadi AKP ye oy atmis bursa! bastirin da FIAT veya BOSCH a baski yapilsin RTE tarafindan.

   14
   14
  5. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Bursa dışından olması isabet bence, ama çok uzağa gitmeden aslan gibi süha sidalı tut getir o olmazsa süleyman hurma boşta yanılmıyorsam.

   30
   17
   1. @Kemal yorumuna yanıt olarak

    Aynenn katılıyorum kardeşim. Serkan her platformda Bursasporun başarılı olması icin ne gerekili olduğunu söyleyip duruyor. Ayrıca twitter de konuşuyoruz ve bursaspor için yapılacak bir şey varsa ben varım der hep…

   1. @25 yorumuna yanıt olarak

    Arkadaş Ergiç in kendi açık laması var ben futbolu bıraktıktan sonra bir daha ilgilenmedim futboldan da uzak kaldım diyor hala Ergiç muhabbeti çıkıyor ortaya adamı zorla mı getittireceksiniz

    31
   2. @25 yorumuna yanıt olarak

    adamın ayağına gidildi adam relax alakası kalmamış futbolla, kendi istemedi zaten o yüzden eksi…Ben de Serkan Reçberden yanayım.

    37
    1
  1. @Ayna yorumuna yanıt olarak

   Ergiç’in sportif direktörlükte başarılı olabileceğine nasıl inanıyorsun ? Daha önce her hangi bir deneyimi yok bu konuda iyi futbolcu olmak farklı bu farklı bir konu . Bence bu konuda deneyimleri olan birine ihtiyacı var bu takımın . Deneme yanılma yöntemi için ne zamanımız nede sabrımız kalmadı.

   25
   3
 1. Şu an için hiç bir şey geçmedi tam tersine tam zamanı. Takım lig te kalırsa bu kalan haftalarda sportif direktör hem eksikleri iyi tespit eder hem de oyun cü anlaşmaları için yeteri kadar zamanı olur. Bizde malum lig başlar ondan sonra transfer gelir. En azından dan sportif direktör olursa transfer çabuk biter kanısındayım. Önder özen bu iş için bence en iyi aday. Önemli olan gelecek yönetimin de gelen sportif direktör e sahip çıkması

  24
  6
 2. Serkan reçber diyorum başkada birşey demiyorum başkanım bu adamı getirirsen bütün sıkıntılardan kurtulursun saygılarımla.

  22
  1
 3. Şuan da Başkanlığın dahi seçim dönemine gireceğimizden dolayı şüpheli durumda iken yıllardır SPORTİF DİREKTÖR dedik şimdi mi geldi aklınıza, hiç kimseyle anlaşma yapmayın, Mayıs kongresini bekleyin

  14
  3
 4. İvan ergiçi benim kadar seven yoktur da abi düşmekten ivan mı kurtaracak bizi. Hem nedir bu ısrar bir isim üzerine takılıp kalıyor bazı arkadaşlar. Tek çare yönetim değişikliği.

  11
  8
 5. Sportif direktörü yeni yönetimin getirmesi gerekir. Mayıs ayında kongre varken sportif direktör getirmekte nedir? Sözleşme yaptığın kişiyle yeni yönetim çalışmak isteyecek mi? Hiçbir olumlu işin yok. Bursaspor için sırf zararsın. Yazıklar olsun sana. 2.5 ay sonra kongre var, seçilemeyeceğin %100 ve sen gidiyorsun sportif direktör getirmeye çalışıyorsun. Ona da bir sürü tazminat veririz ne olacak zaten Bursaspor’un parası çok, yiyen yiyene

  11
  2
 6. Ali ay bu saatden sonra seni kimse kurtaramaz serefinle onurunla bari. Varsa İstifa de. Git. Yoksa. Cok cok uzuleceksin

  10
  2
 7. Olmasa ne farkeder kupalar,
  Olmasa şampiyonluklar.

  Yeşille beyaza boyanacak,
  Bu şehirde tüm sokaklar.

  Kaç gece sabah ettik uğruna,
  Ömrümüz geçti yollarda.

  50 yıldır bitmeyen bu kavga,
  Sürecek ömrüm boyunca…

  7
  2
 8. özellikle gs maçından sonrayı seçmiş bili yo takımın fark yiyeceğini kendisini 1-2 hafta daha sağlama alacak ama hazin sondan kaçamıcak.

  6
  2
 9. O iş sezon başında veya devre arası transferi başlamadan olur.Hatta mümkünse takımın teknik direktörü belirlenmeden önce olur.Bu saatten sonra sportif direktör ne iş yapacak.Önümüzdeki sezonun planlaması içinse de eksik kalsın.Mümkünse bu saatten sonra sizin görevlendirdiğiniz veya görevlendireceğiniz hiç kimse bu takımın geleceğiyle alakalı tek bir hamle bile yapmasın.

  4
  4
 10. İki yıldır sportif direktör alacaz diye uyutuyorsun milleti sen kimseyi bulamazsın vizyonsuzsun sadece bursada tanınan bir tekstilcisin

  4
  3
 11. bir atasözümüz vardır’ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLÜRSE KARDIR,diye.BURSASPOR da sportif direktör sadece yönetime hesap vermeli ve başarıya göre ücreti olmalıdır.
  ALTYAPIMIZ FABRİKA diyoruz amma nedense bunu iyi değerlendiremiyoruz.Her yıl alt gruplardan gelip BURSASPOR a faydası olacak 2 oyuncu yetiştirmek hedeflenmelidir.

  4
  1
 12. Beyler isim vermiş zaten özen gösteriyormuş aklıma ÖNDER ÖZEN geliyorinşallah bu işide eline yüzüne bulaştırmaz

  3
  11
 13. Bunca zamandır yaptığın fedakarlıklardan ve dürüstlüğünden ötürü çok saygı duydum. Yalnız artık sana verilebilecek süre fazlasıyla doldu. Ne yaptığını bilmez bir şekilde yol alıyorsun/almaya çalışıyorsun. Kesinlikle yeter artık. Bir kuruşluk bile sözleşme imzalamadan görevi saygın bir şekilde Mayıs ayında devretmelisin.

  2
  1
 14. O kadar boş adamın yazılarını yayınlıyorsunuz olay medya full mehmet Ali Yılmaz denilen şaklaban dahil ancak nedense , Tribünden gelen içimizden olan yazarların Tarık Çapçı vb. duygu dolu, bilinçli yazılarını neden yayınlamıyorsunuz.
  Bursasporluyuz.org olarak tarafsızsanız tarafsız olduğunuzu belli edin bırakın kiralık kalemleri adam gibi adamların yazılarını haber yapın bu yazı için değil bu saptamam genel olarak dile getirmek istedim. Umarım dikkate alınır site yönetimi tarafından SAYGILAR!

 15. Konuyla alakasız bir şey yazacağım ama farkında mısınız bilmiyorum, 2018 yılına gireli neredeyse 2 ay olmasına rağmen sitenin sol üst köşesindeki BURSASPORLUYUZ yazısının üstünde hala 2006 – 2017 yazıyor. Düzeltilirse iyi olur.

 16. Ya ali ay ne oyaliyorsun kardeşim defol git 3 ay sonra kalcanmi ki sportif direktör getiriosun sportif direktörlük pişmanlık turkiyede uygulayan takim yok ama bir aptal takim biziz önder ozen serkan r encber denilen adamlar yıllardır kovalayıp iş bulamayan adamlar ama burası ali baba çiftliği ya yonetim istifa tek çare

 17. Başkan sen koltuğu bırak ta bütün bursa rahatlasın bu işi bilmiyorsun hala ne konuşuyorsun. Senin yapacağın istifa etmek taraftarı kandırma. Bırak git ya bu ısrar niye. Bursaspor imajını mahvettin marka yerlerde. Sen hala koltuktasın.

 18. Sen direktör bulana kadar evine dön bence herşey düzelir başkan parayla herşey olmaz karakter gerek yürek gerek istek gerek yalan lazım değil sen hayallerini amatör takımlarda gerçekleritir senin harcın değil bursaspor başka. Evine

 19. Sezon başında yapılsa iyi sonuçlar verebilirdi. Ligin 25. haftasında getirmek ise komedi. Yönetimin tek amacı zaman kazanmak, bir sonraki kötü dönemde de faturayı Önder Özene kesip yollarlar. Taraftar baskısını kırmak, bakın olaylara müdahele ettik demek amaç. Ha yoksa iyi bir sportif direktörle çalışmak iyi fikir. Ama bu yönetme kabiliyetinin altına 10 sportif direktör koysan da olmayacak. Yönetimsel olarak o kadar zayıflar ki ceplerinden koydukları o kadar para kafa aşagı gidişi durduramıyor. Önder hoca da akıllı adam, gelirken hepsini farkında olacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu