Ali Ay’dan son dakika açıklaması

Bursaspor Kulübü eski başkanlarından Ali Ay bir basın bildirisi yayımladı.

Kamuoyunun bilgisine

Son dönemlerde gerek yazılı ve görsel medya, gerekse sosyal medyada şahsımla ilgili yer alan ifadelerin ardından bu açıklamayı yapma ve kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu tarafımca kaçınılmaz olmuştur.

‘’Türkiye’nin en büyük şehir kulübü’’ olan Bursasporumuzda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyorum.

Öncelikle tüm olumsuzluklara karşın bu sezon sahada gösterdikleri mücadele nedeniyle genç oyuncu kadromuzu ve teknik heyetimizi tebrik eder, bu mücadelenin ligin ikinci yarısında da süreceğine olan inancımı belirtmek isterim.

Bursasporluluk ruhu ile sahada gösterdikleri mücadeleleriyle övündüğümüz bu evlatlarımızın kazanılmasında görevde bulunduğumuz süreçte büyük emekleri olan başta yönetici arkadaşlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Kulübümüzde zor bir sürecin yaşandığı herkes tarafından bilinmekte olup, söz konusu bu süreç de ancak ve ancak birlik ve beraberlikle atlatılabilecektir. Onur ve gururla taşıdığım Bursaspor Kulübü Başkanlığı görevim süresince her fırsatta kentte bu birlik ve beraberliğe işaret ettim.

Maalesef gerek görevde bulunduğum süreç , gerekse ondan sonraki süreç gösterdi ki ‘’dedikodu ve kaos’’ ile beslenen, ‘’iftira’’ ile yaşamayı alışkanlık haline getiren bazı kesimler, her geçen gün yalanlarına yalan ekleyip itibarsızlaştırma konusundaki hünerlerini sergilemeyi sürdürmeye devam ediyor.

Son günlerde, kulübe yapılan ödemelerin tarafımca konulan temliklere gittiği yönünde dedikodular üretilmeye başlandı. Sırf ‘’Ali Ay ve yönetimi itibarsızlaştırılsın’’ diye çıkarılan bu tür yalanlar, sadece belirli kişiler tarafından günü kurtarma ve gündem değiştirmeye yöneliktir.

Ben görev süremin ardından Bursaspor Kulübü’nden söz konusu iddia edilen temlikler veya başka bir yolla 1 lira dahi almadım.  Onun aksine her fırsatta yardımcı olmak adına elimden gelen ne varsa yapmaya devam ettim. Hatta bir önceki yönetimin kulüp hesaplarına gelen paraları kullanabilmesi için kendilerine de gerekli her türlü yardımda bulundum.

Bugüne kadar sadece kulüp üzerinde olumsuz hava estirilmemesi için sessiz kalmayı tercih ettim. Ancak gelinen süreç  yine gösterdi ki sessiz kaldıkça yalan ve iftiralar daha yüksek sesle çıkmaya başladı.

Öncelikle  3.5 yıllık görev süremde şunu net belirtebilirim ki ‘Bursaspor un menfaatlerine ter düşecek yanlışım asla olmadı Bunu defalarca da dile getirdim.

Sportif anlamda istenilen başarıyı maalesef yakalayamadım. Ancak Bursaspor’un mali sürdürülebilirliğini sağlamak adına kendi işlerimi de riske atma pahasına mücadele etmekten ve maddi destek vermekten vazgeçmedim.

Bursaspor tarihinin en fazla maddi desteği sağlayan bir başkanı olmama karşın sadece sportif başarısızlıktan dolayı  yalan ve iftiralara maruz bırakıldım. Görev sürem boyunca 3 kez bağımsız denetleme şirketleri tarafından kulüp hesaplarını denetlettim. Ayrıca genel kurulda seçimle göreve gelen bağımsız denetleme kurulu ile omuz omuza görev yaptık. Onların talep ettikleri her evrak ve bilgiyi kendileriyle paylaştık. Her mali genel kurulda da gereken bilgiler kendileri tarafından üyelerimize sunuldu. Bu söz konusu belgeler ve dökümanlar kulüpte bulunuyor.

Böyle bir şeffaf ortamda hala birileri art niyetli konuşabiliyor, yalan ve iftiralarına acımazsızca devam ediyor. Dönemimizle alakalı hakkımızda çıkarılan asılsız iddialarla ilgili tüm soruların yanıtlarını her platforma rahatlıkla verdim. Bununla ilgili tarafıma yöneltilecek her soruya da yine aynı rahatlıkla yanıt verebilirim. Benim kimseye verilemeyecek hesabım yok.

Zaman, yalan ve iftiralarla suni gündem oluşturup suçu olmayan insanları zan altında bırakma dönemi değil.  Zaman, bu genç kadroya ve teknik heyete destek olup, maaşlarını ve primlerini gününde ödeyebilecek imkanlar oluşturmak ve takımı hak ettiği Süper Lig’e taşımak için mücadele gösterme dönemi olmalıdır. Bu süreçte de Ali Ay olarak üzerime düşen bir görev olursa seve seve içinde bulunacağımın da kamuoyu tarafından bilinmesini isterim

Saygılarımla

91 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Cidden hayret ediyorum utanmadan açıklama yapıyorsun. En çok maddi desteği yaptım diyorsun 3 lira olan kur bugün 7 küsur lira neyin maddi desteğinden söz ediyorsun. Senin ve ekibin yüzünden bu halllere düştük, tahta denilen abuk subuk şeyle uğraşır olduk. Bursaspor’un paralarını milyon eurolarini hiç düşünmeden savurdunuz, yedirdiniz hala birde açıklama yapabiliyorsunuz, cidden bu kadarına pes,bravo! Bursa ve Bursasporlular sizi hiç bir zaman unutmayacak

  206
  31
   1. @Make16 yorumuna yanıt olarak

    Kulübü soydunuz soğana cevirdiniz hala açıklama yapıyon Recep bölük başı siz yediniz bitirdiniz Recep beye sor bakalım 25 milyon Euro nerde şerefsizler adamın kendi amca oğlu ana avrat sövüyor Recep beyfendiye

    1
    1
  1. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Linç kampanyalarını çok seviyoruz.
   Ali aylar, Bölükbaşılar, mestanlar kulübün başına gökten zembille inmedi, taraftar getirdi.
   Adamın ilk günlerini biliyorum. Herkes “kurtar bizi Ali Baba!” diyordu.
   Yani herşeyi bu adama yüklemek yanlış.
   Yaşanlardan yerel medya, taraftar ve yönetimler aynı oranda suçlu ve sorumlu.
   yok öyle her şeyde zeytin yağı gibi hemen üste çıkmak.
   Yorumların tamamını okudum. Biz bu zihniyette devam edersek iyi günler çok uzakta.
   Önce ÖZ ELEŞTİRİ…

   5
   10
   1. @M.K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

    oyle ultra sacma sapan bi yorum yapmissinki bu zamana kadar susuldu ses cikarilmadi dahami iyi oldu allah askina bu adam masum kedimi kaldiki su aciklamalarinda bile insanlarin akliyla dalga gecmis bir insandir ya

    4
    2
    1. @uludagli yorumuna yanıt olarak

     Ali ay ikinci defa seçildiği gün aktif bursaspor taraftarlığımı sona erdirip,sevdamı uzaktan yaşamayı tercih etmiş biri olarak(o gün bu gün maçlara gitmiyorum,nadiren maçları tv den izliyor,özetlerle yetiniyorum) Ali ayı savunmak durumunda kalmayı istemesemde yapacağım.

     Adam burada haklı malesef,Konu temlik konusu,iddia kulübün gelirlerine temlik koyup,kulübü zor durumda bırakması.Açıklamasında böyle bişey yok,başkanlıktan ayrıldığımdan beri guruş ödeme almadım,temlik de koymadım diyor. Bunu doğru kabul etmek durumundayız,çünkü iki günde yalanı ortaya çıkacak konuda bir insan kamu oyunun önüne çıkmaz.
     Bu adam masummu demişsin ,asla değil,ne hödükbaşının hırsızlığını ortaya çıkarabildi(üstüne gidilmedi konunun),ne kulübün borcunu düşürdü(düşürcem dedi üçe katladı),ne sportif bir başarı elde etti (ilk döneminde son maçta ligde kaldık ikinci dönem tamamına erdik).Verdiği zarar yetersiz,yeteneksiz koristandan da,avantacı hödükbaşından da fazla oldu kulübe.Bu durumdan onun kadar kongrede ikinci defa onu oraya getirenlerde suçludur,bursaspor tarihi onları asla affetmeyecektir.
     Ama sapla samanı ayırıp,haklı olduğu konuda da kimseyi haksız ithamlara muhattap etmemeliyiz diye de düşünmekteyim…

  2. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Ali ay yine gelecek Mustafa erle beraber elele gönül gönüle hizmet edecekler. Mustafa er para bile istemem demişti 2 sene önce ali aya. Babası gibidir ali ay..

   7
   58
    1. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

     Ali ayı sevmek trollükmü? Sevmek suçmu? Mustafa eri sevmek suçmu? İkisinin başarılı olacağını söylemek bursasporu başarılı yapacaklarını söylemek ne zaman trol oldu. Ben böyle düşünüyorum.

     5
     4
   1. @Berber yorumuna yanıt olarak

    Ali başkan gelsin tahta açılsın. Mustafa erle elele bu takım şampiyon olsun. Yıkılmaz ikili olurlar. Hoca başkan birlikteliği çok önemli. Ali ay Mustafa er elele bursaspor zirveye

    8
    38
   2. @Berber yorumuna yanıt olarak

    ay dedenin paralı uşakları hemen doluşmuşlar!!! Mustafa Er’e en büyük kazığı ali ay attı. İki sefer ligde tuttuğu takımdan uzaklaştırdı. Mustafa Er, aybaba dönemini anlatsa ali ay birdaha bırak sokağa çıkmayı Türkiye’yi terk eder.

    13
    4
  3. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Adam haklı. Adama her türlü bok atılıyor. Her türlü laf söyleniyor. Adam bursasporlu kimse inkar edemez. Öyle bursasporlu ki Mustafa er onun zamanında geldi. Mustafa eri ilk keşfeden odur. Allah razı olsun ali ay bize Mustafa erle çalışmayı sağladığın için.

   15
   113
  4. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Adam haklı eğer izin verseydiler bu sezon başkan olmasına transfer tahtası denen şeyi kırıp atardı

   17
   114
  5. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Senin kıymetini bilemedi bu taraftar. Mustafa erle beraber iyi işler çıkardığınızı unutmuş bu nankörler. Mustafa eri bu klübe getiren adama söylenen laflara bak. İşşallah Mustafa erle elele başarılara koşacaksın başkanım

   17
   142
  6. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Bakın bize nabız yokluyor bakalım tepkiler nasıl olcak hangi yüzle çıkıp açıklama yapıyorsun Gerçek Bursasporluların hepsi sana hakkını helal etmiyor Satılmışlar hariç onlarda hayır görmez göz göre göre bizi kümeye düşürdün 3 sezon uğraştın seni oraya Başkan seçtiren Recep Altepe ve 1060 kişi hepsinde vebal var bu kadar insanın Ağını yaşarken alırsanız kimse hayır görmez

   29
  7. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Dağa taşa borç var uçan kuşa borç var ben yemedim sen yemedin kim yedi bu paraları. Takımın otobüsünü bile bağlattın be pühhh yazıklar olsun sana Ali

   50
   5
  8. @Erim yorumuna yanıt olarak

   HERŞEY BİR TARAFA SUÇLUSUN , SAMET İNANMAKLA SUÇLUSUN TRANSFERDE CİMRİLİK YAPMAKLA SUÇLUSUN GÖNDERDİĞİN HOCAYI DİNLEYİP MESUT BAKKALI GETİRDİĞİN İÇİN SUÇLUSUN ERKEN KONGRE KARARI ALMADIĞIN İÇİN SUÇLUSUN DOĞRUYU BULAYIM DERKEN YAPTIĞIN BİRÇOK YANLIŞTAN DOLAYI SUÇLUSUN ,BİLE BİLE BURSASPORUN ÜME DÜŞMESİNİ İZLEYEREK BUGÜNLERE GELDİĞİMİZ İÇİN SUÇLUSUN , ŞİMDİ ÇIKIP BANA İFTİRA ATIYORLAR HAKARET EDİYORLAR DEMENİN HİÇ ANLAMI YOK SİZİN YANLIŞ YÖNETİMİNİZDEN DOLAYI KOSKOCA BURSA ŞEHRİ KÜME DÜŞTÜ ,BİZİ KİMLERLE RAKİP YAPTINIZ ( RAKİPLERİMİZİ) ASLA KÜMÇÜMSEMİYORUM AMA ,BİZİM RAKİPLERİMİZ TUZLA SPOR ,KEÇİ ÖREN SPOR ALTIN ORDU ,YANİ BUGÜNLERİN EN BÜYÜK SUÇLUSU SİZSİNİZ ve SİZİN BURSASPORU YÖNETEMEDİĞİNİZİ BURSASPORUMU BECERİKSİZLİĞİNİZLE KÜME DÜŞÜRDÜĞÜNÜZÜ Bİ ŞEHİR BU CAMİA UNUTAMAZ BİZE ÇOK BÜYÜK ACILAR ve TRAVMALAR YAŞATTINIZ ,HERŞEYİ BİLİYORUM HAVASI YAPTINIZ ,KENDİ REKLAMINIZI YAPMAYA ÇALIŞTINIZ AMA HEPTEN REKLAMASYON OLDUNUZ ,,SUÇLUSUNUZ ,SAYIN ALİ AY

   53
   4
  9. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Ali bey bu açıklamanız ile gözlerimi yaşattı niz acaba diyorum arsalar, benzinlik elektrik kesintiler hikayemiydi

   63
   4
  10. @Erim yorumuna yanıt olarak

   İnsanda biraz utanma olur ilk Başkan olduğunda borç 270 trilyondu kongrede bir konuşma yaptı ben bu borcu indiremezsem istifa ederim dedi İstifa etmeyi bırak bizi resmen yedi bitirdi borç 500 trilyon oldu Üstüne üstlük koca Çınarı Kümeye düşürdü uçan kuşa borç var elektrikler kesildi kulübün Arabasına haciz geldi birde cebimden bu kulübe en çok yardım eden benim diyor sen kime ödeme yaptın ne Personelin ne Futbolcuların ne Teknik Direktörlerin bunların hiç birine ödeme yapmadın bu paralar nereye gitti kulüp batmış hangi yüzle açıklama yapıyorsun birde kulübün gider ayak Gayri menkullerine el koyuyorsun Bursasporumuzun bir kuruşunu kimler yediyse haram zıkkım olsun daha bu dünyada çıksın

   69
   3
  11. @Erim yorumuna yanıt olarak

   Başkan eğer gerçek ten BURSA yı ve BURSASPOR u seviyorsan. ? Alacaklarını bağışla temlik koydurma. Zamanında yediğiniz hurmalar şimdi BURSASPOR u tırmalıyor. ..Saygı ile anılmak istiyorsanız lütfen bunları bir düşünün. . Unutmayın başka BURSASPOR YOK. .

   74
   8
    1. @Eyüp öztürk yorumuna yanıt olarak

     Ben BURSASPOR umu borç içinde yüzmemesinin peşindeyim .Çalanların soyanların hesap vermesi peşindeyim. .. Ya sen neyin peşindesin. ?? Sorduğun soruyu bana değil çalanlara soyanlara sor. . Sorabiliyormusun. ??

     23
     2
 2. Madem kibar cevap istiyorsun, koskoca Bursasporun küme düşmesinde en büyük sorumluluğu kabul ediyorsun.
  Alacaklarından feragat et, aldığın arsalarıda geri ver, sen yine parasız kalmazssın
  acındanda ölmezssin korkma.
  En azından zerre kadar gururun varsa , veya zerre kadar Bursaspor sevgin varsa
  bu camiada maaş alamayan evine ekmek götüremeyen o çalışanlar için bunu yap.
  Taraftar olarak bizde sana bundan sonra giydirmiyelim en azından Bursada dolaşacak yüzün olsun.

  93
  5
  1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Kampanya başlatılsin ve eski başkanlar alacaklarından feragat etsin madem kendi reklamlarini yaptılar ve 3 kuruş etmeyenlere 10 kuruş verdiler cezalarını çeksinler biz Bursaspor’umuzu PTT seyrederek ceza cekiyorsak onlarda alacaklarından vazgeçerek ceza çeksinler. Bundan sonrada 1 lira fazla borçla teslim eden cebinden karsilasin.

   18
 3. Hem kendiniz hem kulüp kaybetti o süreçte. Trabzonsporda yedek olan yusufu 1 milyon euro bonservis, 1 milyon euro maaşla aldik .
  Yanlış hatirlamiyorsam çok gereksiz ücretler ödendi kemboya filan

  90
  6
 4. Ali ay bey klube en çok para veren başkan olduğunuzu söylüyorsunuz. kağıt üstünde öyle size tam 150 milyon TL ödememiz var. Pekiiiii
  Ekong un bile transfer taksidini ödememisiz döneminizde ki bir çok oyuncuya borcumuz var.

  Ayıptır sorması verdiğiniz 150 milyonu Özlüce deki şömine de mi yaktınız?

  Yoksa bir kapıdan verip diğer kapıdan geri mi aldınız?

  90
  4
 5. Ne demiş Türkan Şoray..
  Düğün değil bayram değil eniştem beni niçin öptü?
  Ali Efendi Bursaspor taraftarların beddua ettiği kişinin iki yakası bir araya gelmez !
  Bak Recep Altepe ye tepedeydi şimdi nerede ?

  54
  5
 6. artık bu camiya okkalı bir yardım kampanyası yapmalı, hazır herkes kıvama gelmeye başlamışken enazından tahtanın açılması ve futbolcuların paraları ödenmesi için bu yapılmalı. 46 milyon para gerekli deniyor, bu şehir için çerez bile olmaz ama bu dirayeti gösterecek şehir büyükleri piste davet edilmeli artık.

  47
  2
 7. Yaktın koca kulübü, 2 sene bir şey yapamamana rağmen hala adaylığını koydun.. Bir de utanmadan açıklama yapıyorsun ya, tamam utanman yok da bu pişkinlik nerden be adam?

  46
  6
 8. Koskoca Şampiyon takımı küme düşürdün. Utanmadan hala suçum yok diyorsun. Bu saatten sonra söylemen gereken tek şey herkes hakkını helal etsin bu takımı ben düşürdüm ve tek kuruş alacağım yoktur açıklaması yapman. Ama para tatlı geliyor. Takımı düşürdün Ali ay farkındamısın. Nasıl insan içinde geziniyorsun.

  42
  1
 9. Yani ne demek istiyorsun bize laf değil para lazım madem büyük bursasporlusun madem şirketlerini bile tehlikeye atabilecek kadar seviyorsun aç tahtayı sil alacaklarını kulüpten görelim

  36
  4
 10. Peki ozaman senin zamanın da elektrik paraları ödenmedi kasap paraları bile ödenmedi sadece samet akbabanın parası ödenmiş oda sesiz kalsın diye bu paraları nereye verdin

  32
  2
 11. İyi o zaman 600 milyon borcu biz yaptık kulübe ne anlatıyor bu iyi sigorta gitmiş bunun en çok parayı ben verdim diyor verdiysen bu borç niye bu kadar kaç sene önceki futbolculara borcumuz duruyor sen ne diyorsun Ali bey

  31
  1
 12. Peki 1 tl bile alınmadıysa gelen paralar kime gidiyor ? Başkanın da bunu açıklaması gerekir.
  Ali Ay bu takımın gelmiş, geçmiş ve gelecek en kötü başkanıdır onun gibi biri asla bu kulübe gelemez .
  Kim gelirse gelsin bu takımın başına sadece ne adını duyurmak için geliyor.

  30
  2
 13. Öldüğün gün tüm şehir arkandan hakkımızı helal ETMIYORUZ diye bağaracak. Bizzat ben özellikle mezarına gideceğim. Ayrıca her başarısızlığın bedelini birileri ödemek zorunda, yolsuzluk yapmadıysan dahi ki hiç inanmıyorum ;

  1- Bu başarısızlığını Bursaspor ödememeli sen ödemelisin ve o koyduğun temlikler ve verdim dediğn paran ile şampiyon takımı düşşürmenin cezasını bir nebze ödemelisin. Öyle bıraktım gitti olmuyor, Senin şirketini biri batırsın bakalım bırakıp gönderebiliyormusun,
  2- Verdiğin temlikleri o günün bugünün kuru daleverleri ile su cakallığı ile misli misli al yok öyle dünya,
  3- 2. seçilişinde seçim esnasında üyelere oy için parayı kapakaltı vermek, blok oy satın almak ve klup seçim ve seçilme özgürlüğünü bloklama, yok öyle dünya. Bir baksınlar bakalım senin döneminde üye olanlara, sana oy verenlere ve Bursasporun düşmesine neden olanlara,
  4- Kapakaltı tehditlerle insanları susturma, adaylıktan çektirme, yok öyle dünya

  Bu takım daha öncede düştü, o dönemde bile senin kadar kötü yönetilmedi. Bursasporun en kötü başkanı değilsin sadece, Türk futbolunun gördüğü en kötü başkansın çünkü senden başka Şampiyon takım düşürmeyi başaranı yok.

  30
  2
 14. Hangi hakla hangi yüzle açıklama yapıyorsun.Rezil rüsva ettiniz, düşürdünüz, maf ettiniz kulübü tarihe kara leke olarak anılacaksın.Türkiye Cumhuriyetinde süperligde şampiyon olmuş takımı küme düşürdünüz göz göre göre bunun içinde divan da vardır.Benzinlikle çakıl taşlarıyla kulüp mü yönetilir.Nerde sportif başarı nerde kalıcı gelir,dünya kadar borc nasıl oldu açıklayın.Recep bölükbaşı,Erkan Körüstan Ali Ay hesap verin tüm Bursa ya suçsuzsanız.Yönettiğiniz süre içersinde gelirleri giderleri ,ne aldınız ne verdiniz.Faturasına kadar personelden tut da ,araçların yakıtına gıda ya kadar açıklayın kuruşu kuruşuna ,futbolcuların alacakları verdiklerinize kadar açıklayın.Recep bölükbaşı zamanında o kadar futbolcudan para girdi kulübe birde yetmezmiş gibi minareliçavuştaki dükkanlar satıldı hesap ver Recep Bölükbaşı Bursaspor da yolsuzluk yoksa neden Bursaspor un borcu 600-700 trilyon bütün Bursa ve Bursasporlular merak ediyor nereye gitti bu paralar hesap verin.Recep altepe nerde hani o ceketine rozet takan kandıran ayranlarla pastalarla ayranla kulüp yönetilecek Atatürk stadını yıktıran timsah arena yı figüran yapan Recep efendi nerede çıkacaklar paşa paşa hesap verecekler.Bu Bursaspor un şerefi namusudur.Yıktınız,düşürdünüz,rezil ettiniz,Bursaspor un onuru gururu ,taraftarın onuru gururu nu yerlere serdiniz.Bursaspor tarihine KARA LEKE olarak TARİHE GEÇTİNİZ.Bursaspor tesislerinden Ali Ay, Recep Bölükbaşı,varsa stad da veya tesislerde Recep Altepe nin resimlerini kaldırılması ve Bursaspor la uzaktan yakından ilişkilerinin kesilmesidir.

  29
  4
 15. BURSASPORA KİMLER TEMLİKİ KOYDURMUŞ KULÜP BUNLARI AÇIKLASIN.ALİ AY BEN KOYDURMA DIM DIYOR.YENİ BAŞKAN MI KOYDURDU.GİDEN TOPCULAR BEDAVAYA GITTI.ÜSTÜNEDE PARA VERILDI.BEN ANLAMIYORUM.HERHALDE TARAFTARLAR KULÜBÜ BORÇLANDIRDI.

  28
  1
 16. Ali ay savunucusu değilim ancam adam bir kuruş almadığını söylüyor ayık olalalım yönetimden çıt yok niye çıkıp herşeyi açıklamıyorsunuz sessizlik sizi dahada zora sokar gerçekleri bekliyoruz

  23
  4
 17. 3 liralık futbolcuyu 10liraya aldın,aradaki 6yı menajerlerle bölüştün,haberlere çıktın,kayserili gyan,forvet,adamlara maaşlarını bile vermedin,verdiklerinden komisyon aldığından bile şüpheliyim,batırdın,hortumladın,küme düşürdün,milleti heleki bursaspor taraftarını salak yerine koyma ali efendi,cennette cehennemde burda…

  21
  1
 18. Ali dede, daha önceden itibarın var mıydı ki, şimdi itibarsızlaştırılıyoruz diyorsun. Olmayan şey yok olmaz!!!

  20
  1
 19. Teknik heyeti tebrik ediyorsun. Mustafa Er’den 3.hoca olmaz takıma demiştin. Takımı düşürmek için hertürlü beceriksizliği sergiledin. Şuan ne halde takım haberin varmı ? Sadece sportif başarısızlıkmış ! Takım bitiyor senin sayende. 3.hoca olmaz dediğin Mustafa Er şuan Bursasporun tek umudu olmuş durumda. Allaha yakın bize uzak ol başkasa isteğimiz yok.

  19
  2
 20. Tekrar geri gelse diyen alkışlayan bir grupta var şaka gibi 1060 çı da değiller,bizden adam olmaz,eksilerler,sonra millet niye destek çıkmıyor,verelim ali yesin ,muhasebecisini zengin etsin,erkan yesin recep yesin …

  18
  3
 21. Yazının içindeki şu cümle çok dikkatimi çekti “Hatta bir önceki yönetimin kulüp hesaplarına gelen paraları kullanabilmesi için kendilerine de gerekli her türlü yardımda bulundum”. Bu kulübe temlik koydurduğunu ve kısa bir süre için temliği kaldırarak paraları kullanmalarına yardımcı olduğunu net olarak açıklıyor. Kendi kendini yalanlıyor resmen.

  17
  1
 22. Tamam kabul ettik. Diyelim ki temlik yok. Peki arsaları hangi hukuk kuralına göre üstüne geçirdin. Bir de onu anlat

  15
  1
 23. Bu belirtilen seffafligi taraftarda gormek istiyor evet aynen dogru soylentiler, ancak bosuna 100 harcarken verilen 10 lira ise yada oyle algi varsa tek yol hesaplari ortaya dokmektir, bunun sonu zaten iflas. Bursaspor’un tek yolu bu, cunku borc odenecek seviyede degil borclar ortada harcananlar karmakarisik neden?

  14
 24. Senin Yüzünden takım yerlerde sürünüyor yazının en aşağısında herhalde alacaklarını kulübe bırakacaktır dedim ama yine aynı çok biliyorsan tahtayı açtırırsın ozaman ancak affeder seni bursa halkı bu senin kendini affettirmek için koca bir şans bu sene yine çıkamazsak yine seni konuşacak herkes Affettir kendini tam zamanı…

  13
  1
 25. Mali konularda kulübün çok büyük bir felaket yaşadığı apaçık görülüyor. Sıradan bir taraftar olarak bunun detaylarını bilmemiz elbette mümkün değil. Ama, bundan 10 sene önce, şampiyon olduktan sonra bir kuruş borcu bulunmayan; şampiyonlar liginden ciddi ayak bastı parası alan; yıllarca yayıncı kuruluştan ciddi galibiyet vs. ödemeleri alan; bu süreçte S.Aziz, Volkan Şen, Ozan Tufan, Bakambu transferleri başta olmak üzere ciddi bonservis ücretlerini kasasına koyan bir kulübün bu hale gelmesini de bi zahmet sorgulamak gerekir. Burada bir yolsuzluk varsa, mahkemelerin bu konuda sorumlulara en ağır cezayı vereceğini umuyorum. Ayrıca, eğer bir çalma-çırpma varsa, Yüce Allah bu dünyada bunu yapanların burnundan fitil fitil getirsin İnşallah, şahsen hakkımı helal etmiyorum, ahirette iki elim yakalarında olacak.

  13
 26. Ali reis bu şehri hâla terketmediysen bence sus ve köşene çekil..ömür boyu konuşma..sen her konuştuğunda yaramiz dağlanıyor.. belluschi geri gelmek istediğinde kabul etmemiştin.taa ordan başladi senin hatalarin..bursasporun kasasini boşalttin.tarihin en kötü transferlerini yaptin.kulübü mahfettin.manava bile borcumuz olduğu ortaya çıktı..bunca para nereye kayboldu.yazık ettin resmen.o yüzden sen hiç konuşma.

  12
 27. Ben şunu merak ediyorum. Mesut Bakkal takımı ligde tutsun diye getirdiniz, takım küme düştü , biz neden o kadar para veriyoruz? ( 500 bin mi ? 750 bin TL mi) Sözleşme yaparsın, madem o kadar yetenekli takım ligde kalır, verirsin 1 milyon veya 500 bin ne ise..)

  11
 28. Kulüp Erkan KÖRÜSTAN dönemi kaynakların çar çur edilmesi, Recep BÖLÜKBAŞI dönemi çok sayıda bonservis geliri de vardı, Ali AY dönemi ile çöküşümüz zirve yaptı. Kaleci FREY, Scatt CARSON vb yanlış pahalı transferler ve teknik direktör seçimleri ile kulüp batırıldı. Kongrede oy kullanan bilinçsiz kongre üyelerimizde hatalı.

  11
 29. Ali Ay denilen zat, tek tek suçlarını yazsak buraya en az 1 saatimi alır fakat en büyüğü Bursasporum küme düştüğünde 8 yaşında ki oğlumu hüngür hüngür ağlattın ve binlerce Bursasporlu çocuğu gözyaşına boğdun.
  Çocuklarımızın ahı var sende, hem bu dünyada hemde ahirette iki yakan ellerinde.

  11
  1
 30. Senin ismin bile her açıdan yanlış, utanmadan açıklama yapıyorsun. Senin dünyaya gelmen bile hata, utanmaz adam “yüz surat hacı murat”

  10
  1
 31. Yazik adama ya. Cok uzuldum haline. İlk yardim kampanyasini Onun icin yapalim. Bi hesap numarasi versin 3-5 demeden yatiralim adamcagiza.

  10
 32. Sorun Ali Ay ı yeniden seçmeyenlerde. O seçilecekti ki yerin dibine batırdığı takımı seve seve yine gün yüzüne çıkarmak zorunda kalacaktı

  5
  21
 33. Para verdim para verdim vermeseydin.
  Geri istedikden sonra verdim verdim demenin manası
  Verdin ama kulübü cok kötü yönettin.
  Acaba bursasporun 300 trilyonluk arsası olsa onlarıda üzerine geciriridin.
  Ne anlatıyorsun.

 34. Sev yada sevme ama gerçekler var Ali ayın dışında kimse bu kulübe cebinden 50 milyon tl vermedi buda bi gerçektir onu yakan yanındakiler oldu oda bu durumdan kötü kişi olarak kaldı gerçek bursasporluluğundan şüphem yok

  2
  19
  1. @Tuna yorumuna yanıt olarak

   Etrafındaki kemirgenleri görmeyecek kadar saf olan Ali ay bu kulübün baskaniysa ben onu tanırım yok cebinden vermiş ya bırakın bunları onun döneminden kalan borçlar çıkıyor hala nereye gitti bu paralar metin korkmaz denen menejer bozuntusu çöreklenmiş kulübe boşaltmış kulübü ya sen nasıl bir baskansin bir araştır bir şey yaparken diye sorarlar adama şimdi mahkeme zamanı yaklaştıkça paça tutuştu açıklama yapıyor buna kimse inanmaz

 35. Beyler insanların itham edildiği konular yolsuzluk; sportif başarı konusu değil. Ve siz insanlara görmeden bilemeden yaftalıyorsunuz; adam da demiş ki benim verilmeyecek hesabım yok. Ali Ay başarısız bir Başkan oldu ve küme düştük ama bu hırsız yolsuz olduğunu göstermez. Gözünüzle gördüyseniz orası ayrı. Benim gözümde Ali Ay; kendi parası ile çevresindekiler yüzünden rezil olan bir başkandı.

  2
  6

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu