Ali Ay’dan Le Guen’e uyarı!

Olay Medya Spor Yazarı Beytullah Süat'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Kayserispor galibiyeti nasıl geldi?. Hafta boyunca yaşanan gelişmeleri açıklıyoruz.

Başkan Ali Ay, Teknik Direktör Paul Le Guen’e karşı ilk kez üslübunu değiştirdi. Barış Yardımcı’nın yöneticilerle yaptığı görüşmede kullandığı ifadeler dikkat çekici. Kayserispor maçı sonrası soyunma odasında bu kez neler oldu?

Kayserispor galibiyeti camiaya rahat bir nefes aldırdı.

Hafta sonunu bile bu kez daha farklı geçirdik.

Maç öncesi yaşanan olayların bu galibiyette etkili olduğunu düşünüyorum. Bilindiği gibi hafta başında kritik bir yönetim kurulu toplantısı olmuştu.

Paul Le Guen’in geleceği tartışılmış, kadro dışılar gündeme gelmiş ve beklenenin aksine dağ fare doğurmuştu.

Tabii ki, bu toplantının en kritik anı Paul Le Guen’in yöneticilere sorduğu soruydu; ‘Bana güveniyor musunuz?’

Bazı yöneticiler kan değişimi istemiş, bazıları hocanın arkasında durmuş, bazıları ise kararı Başkana bırakmıştı.

Devam’ kararının çıkmasının ardından ertesi gün Başkan Ali Ay, Teknik Direktör Paul Le Guen’le sabah kahvaltısında biraraya geldi.

BU BÖYLE GİTMEZ

İşte ne olduysa bu kahvaltıda oldu.

Bugüne kadar teknik kadrosuna, futbolcusuna ılımlı yaklaşan Başkan Ali Ay, bu kez üslübunu değiştirerek Fransız teknik adamı ciddi ciddi uyarmış:

Ben senin arkanda durdum. Sana güvenimi her zaman dile getirdim. 9 haftadır kazanamıyoruz ve camianın büyük çoğunluğu senin gitmeni isterken ben yine yanındayım. Ama yeter artık. Sahadaki görüntü beni kahrediyor, çok üzüyor. Kayserispor maçında gerek senden gerekse oyunculardan birşeyler bekliyorum. Bu böyle gitmez.

Gördük ki, bu sözler Paul Le Guen üzerinde etkili olmuş.

Çünkü hoca bitik, gardı tamamen düşmüş durumdaydı.

Keşke bu gibi sert çıkışları daha önce de yapsaydın Sayın Başkan.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Le Guen formsuz olabilir ama iyi adam, ondan iyisi kolay bulunmaz.Konya küme düşecek, kafası at yarışında olan Sergeni getirmiş.Kesin düşerler…Bizim hocanın tamamen hayatı Bursaspor.

   34
   5
 1. Ya arkadaşlar BAŞKANDA SIKINTI YOK……ADAM HARBİ BURSASPORLU……Ama yönetim kadrosu değişmeli. Basın değişmeli ve mumkunse taraftarın çoğu değişmeli. Bursasporlu gibi gözüken çorbacılar olabilir içimizde

  31
  19
  1. @çarşı tezgahtar yorumuna yanıt olarak

   Bırakalım şu harbi Bursasporlu ayaklarını ne geldiyse bu harbilerden geldi ! Harbi olmayan Kızılı istiyorum ben hani şu fenerli denilen , hani bizi kuytu köşelerden alıp çıkaran , sonrada ödül olarak küfür ettiğimiz varya ? o Kızıl işte ! O harbi Bursasporlular varya heh iste onlarla ilgili gerekenleride dün Pablo söyledi zaten ! Hadı hayırlı traşlar !!!

   4
   1
 2. galibiyerte rağmen yine etkili bir oyun yoktu sahada. biz şuan sadece günü kurtarıyoruz. takımda herhangi bir sistem oturmuş değil ileriye dönük herhangi bir planınız yok sadece günü kurtarıyorsunuz başkan bu böyle gitmez … acilen futbol kulübünün başına gerçekten futboldan anlayan birisi lazım futbol direktörü tarzında sen tesisten içeri girme … söz verdiğin şu borçları azalt ….

  10
  23
  1. @green street yorumuna yanıt olarak

   Yusuf, Aziz ve Stancu biraz yetenekli olsa maç 4-0 biterdi. Futbol anlamına her şeyi yaptı Bursaspor. Defans Kayseri ofansına kaleyi göstermedi. Orta saha diriydi. Tek sıkıntımız ofansta yetenek. Yine batalla şapkadan tavşanı çıkardı Stancu ya bile gol attırdı. Devreden sonra dakika 62 ye kadar 4 net pozisyon var kaçan. Bursaspor ileride biraz daha kaliteli adamlarla bu futbolu oynasın her sene Avrupa yapar. ALİ AY İSTİFA…

   13
   1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu