Ali Ay’dan kongre açıklaması!

Mali Genel Kurul’da ortamın gerilmesinin ana nedeni, bilançodan çok Başkan Ali Ay’ın, daha önce resmi siteden açıkladığı “Mayıs’ta genel kurul yapacağız” sözünü, salonda tarih olarak belirtmemesiydi...

Bunu kendisine ben de sordum, şunları söyledi: “Ben Mayıs ayında hesaplaşacağımızı her platformda söylüyorum. Yalnız insanların atladığı bir durum var… Maalesef bunu da ifade etmekte zorlanıyoruz, veya açık açık anlatamıyoruz… Biliyorsunuz; kulüplerin borçlarının yapılandırılmasıyla alakalı Bankalar Birliği’yle uzun süredir görüşmelerimiz devam ediyor. Muhtemelen de yerel seçimlerin ardından kesinleşecek… Ben şuan kongre tarihi açıklarsam, Bankalar Birliği veya Türkiye Futbol Federasyonu, başkanı ve yönetimi olmayan bir kulüple hangi şartlarda ya da kime güvenerek anlaşma imzalayacak. Herşeyin bir zamanı var. Bizim şu an sadece ve sadece kalan 8 haftaya ve bir an önce sıkıntılı süreçten çıkacak ortama ihtiyacımız var. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama bazen çok ağır ithamlara maruz kalıyoruz üzülüyorum. Kim ister ki, bu durumda olalım. İnanın en çok ben etkileniyor ve üzülüyorum.”  

YAPILANDIRMA RAKAMINI AŞAĞIYA ÇEKEBİLİRİZ

“Borç yapılandırması kesin olacak mı?” dedim Başkan Ay’a, “Kesin olacak, çünkü başka çıkış yolu yok… Biz mesela 300 küsür milyon liralık bir bilanço göndermiştik Bankalar Birliği’ne… Ancak, bu rakamın hepsini kullanmayacağız… 150 milyon liralık bir yapılandırma isteyebiliriz. Zaten devam ödemesi devam eden bir kredimiz var” dedi…

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Iznik.16 yorumuna yanıt olarak

   Herkes ali dedeyi suçluyor ama en az onun kadar, hatta ondan daha suçlu medya ve taraftar ikilisi var.
   Bu dünya da hiç bir başkan bir kulübü tek başına bu kadar kötü duruma sokmayı beceremez.
   Acı ama gerçek bu…
   Evet ali ay gitmeli ama, medya ve taraftar profili ve zihniyeti mutlaka değişmeli. Aksi takdirde durmak yok çöküşe devam.

   16
   19
   1. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

    Taraftarı ve medyayı bu hale getiren YOK HÜKMÜNDEKİ başkan değil mi ? Bu kadar kötü yönetim olmasa taraftar galeyana gelirmiydi, basın bu kadar abanırmıydı . Yalakalar hariç ? Çıkmış taraftarı ve basını suçluyorsun. Etki tepki meselesi.

    8
    5
  2. @Iznik.16 yorumuna yanıt olarak

   Sayın başkan 2 yıl üzüldün neden 3. yılda başkan oldun,buradaki amaç neydi,ne değişti ,neden bizleride üzdün,bırak bakalım başımızın çaresine,sende paranla rezil olma,BURSASPOR sahipsiz kalmaz ,bu taraftar ve potansiyel hiçbir Anadolu takımında yok,fakat bunu görecek yönetimde bizde yok malesef.BAŞARILI OLAMAYANLAR GİDER,BU KURAL DEĞİŞMEZ….

   20
  3. @Iznik.16 yorumuna yanıt olarak

   Bu yapılandırmayı yeni gelen yönetimde yapabilir.Sonuçta şahıslar üzerinden değil kulüp üzerinden olacağından insanları aptal yerine koyma.Çok üzülüyorum edebiyatı yapma bu takım senin ve Samet hocanın eseri.3 senedir akıllanmadın ve akıllanmayada niyetin olmadığından çek git.Torunmu seversin ne yaparsan yap Bursaspor’dan uzak dur.5 yaşındaki çocuk bile sana güvenmiyor.Bu işi kesinlikle bilmiyorsun.akıl aldığın adamlar seni ne hale getirdi fakat olan sana değil Bursaspor’a oldu.Şampiyon armayı cümle aleme rezil ettiniz.Tek başarın her sene Şampiyon takımı ligde bırakmak oldu.Kuldan korkmuyorsan Allahtan kork Başkan yeter artık.

   45
  4. @Iznik.16 yorumuna yanıt olarak

   Mayıs ta kongre kaçınılmazdır.bunun başka yolu olduğunu hiç zannetmiyorum. Evet şuan odaklanmamız gereken nokta Bursaspor un lige tutunması eğer düşersek vay bizim halimize hele ali ay ismini 100 sene sonra bile şampiyon takımı küme düşüren başkan diye her platformda konuşurlar bence bu daha acı

   53
   2
 1. Ya sen televizyonda dedin kongre yapılacak diye ayrıca Galatasarayda seçime gidiyor bir ay sonra bununla ne alakası var bankalar birliği bilmiyor mu seçime gideceklerini yada senin tamam Mayıs’ta kongre yapalım dediğini karşında kreş bebeleri mi var bu kadar basit kandıracağını mı düşünüyorsun acaba

  65
  2
 2. Yalanla insanları uyduruyor.Bahanesini de bulmuş.Tamam artık.Corbaci ve Bursaspor düşmanı taraftar grupları bunlara da kanar olur biter.Demisti dersiniz,Bursaspor ligde kalırsa Ali ay başkanlığa devam eder.Bizden başka da kimse ses cikarmaz.

  48
  7
   1. @Kiraly yorumuna yanıt olarak

    Başkanlar değil kulüp esastır. Senden öncede bu kulüp bankarkardan kredi alabiliyordu. Senin düşürdüğün durum nedeniyle banka sana kredi vermez neden bikiyor musun? Çünkü takımın ligde kalıp kalmayacağı belli değil.

    21
    1
 3. Her ne olursa olsun gidiceğin günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Rahat bir nefes alıcaz sen bu takımı bıraktığında.

  40
 4. Muhatap sen değilsin. Bursaspor kulübüdür. Kendini kulübün sahibi görme. O durum senin fabrikan için geçerlidir. Başkan gittiğinde futbolcuların alacakları iptal mi oluyor?

  31
 5. saçmalamış yine.Kongre kararı alınca sen yok hükmünde olmuyorsun ki.
  Esas olan bursaspordur başkanlar değil.Senin yeni seçilecek başkan gelene kadar imza yetkin var görevini kötüye kullanmadığın sürece.İstifa et başkan kongre kararı al.o koldukta oturamayacakgını bilmeyecek kadar saf değilisin.

  24
  1
 6. belediye seçimi sonuçlarına göre ligde kalıp kalmayacağımız belli olacak.. Ali Ay’ın durumuda elbette.. Beklemesinin sebebi budur.. Siyaset bizi ele geçirmekle kalmadı, bitirme çalışmaları sona bile geldi.. Kafası çalışan taraftarımıza selam olsun..

  18
  3
 7. Durmak yok yola hız kesmeden devam diyor. Varsa paramı verecek bir babayiğit, gelsin çıksın karşıma diyor. Bu takımı küme düşürmeden görevi bırakmam diyor. Daha ne desin adamcağız? Çorbaya hız kesmeden devam aferin.

  15
 8. Sözde verdiği parayı alayım naparsanız yapın. İster düşün ister çıkın. Ben paraya bakarım diyor. Başkan bozuntusu bunu yaparsa futbolcu tabi oynamaz. Bursaspora verdiğin maddi manevi zarar ne olcak ali efendi!!!

  12
 9. Arkadaşlar adam söylemiş yapılandırmayı yapayım paramı alayım zaten hızlı hızlı gidicem diye niye üzüyorsunuz kendinizi parayı almadan gitmez aldımı istesenizde durmaz

  11
  1
 10. Kemal Sunal filimleri gibi bir baskan ve Bursaspor..Aglar misin güler misin ?
  Cok degil daha 3-4 sene önce bizi 4 . yapti diye Hikmet Karaman i göndermistik !
  Simdi ise hedef 15. olabilmek..ve baskan diyor ki benim bunda sucum ne ? Millet ile dalga gecmek bu kadar da olmaz pes dogrusu..Borcu bitirecegim dedi ve o zamanki takimi komple satsak borcu karsiliyordu..simdi ise borc 500 milyon takimin degeri 100 milyon..öyle ya baskan buldun bizi saf ve akilsiz dalgani gecersin…hayilrli tiraslar..

 11. Eline çekirdeğini al, Alanyaspor maçını bizce TV’den seyret. Stada gelmek gibi bir hataya düşme. Yensekte, yenilsekte zira biz çok eğleneceğiz…

  TeXaS

 12. Ben Mayıs ayında hesaplaşacağımızı her platformda söylüyorum.

  Bu ne şimdi yine aday mı olacak bu?
  Bence olsun nasıl olsa 1060 var . Seçerler yine çükükler

 13. seneye bu yönetimi Bursa taşıyamaz, sezon sonu kongre yapmalı yeni yönetim başa gelmedi
  eğer küme düşersek, AA batacaktır, hem yeşil Bursa hem Bursaspor’u küme düşürüp kendide batan ilk başkan olacaktır.
  Allahından bulsun

 14. Helal sana başkan 2 senedir takımı süper ligte tutuyorsun bu senede dusmezsek sana kesin madalya verirler futbol yoksunu seni

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu