Ali Ay’dan Hasan Parlakay açıklaması

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Denetleme Kurulu’nun yedek yönetici Hasan Parlakay ile ilgili yaptığı açıklamayı da sordum Ali Ay‘a…
Yanıtı netti başkanın…
Bir süredir bir çeşit karalama kampanyasıyla karşı karşıyayız. Konu yargıya intikal etti. Denetleme Kurulumuz da çalışmalarını yapıyor. Bu çalışma yapıldıktan sonra onlar da bilgileri kamuoyuyla paylaşırlar.
Ve Cemil Parlakay tarafından 2016 yılında bağışlanan Çanakkale‘deki 10 bin 600 metrekare arazinin kulüp kayıtlarında olmaması ve bu yönde bir tapu devrinin gerçekleşmediğine ilişkin yine Denetleme Kurulu‘nun açıklamasına istinaden soru yönelttiğim Ali Ay‘dan şu yanıtı aldım.
“O arazi tarla vasfında çıktığından kulübe devri yapılamadı. Cemil Parlakay‘a söyleriz. Gereğini yapar…”
Ali Ay ile kısa sohbetten çıkan ana fikir şu…
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde başkanlık makamının bulunduğu 4’üncü katla takımın yer aldığı 1’inci kat arasında dünyalar farklı…
Ali Ay ve ekibi tamamen finansa odaklanmış, nasıl para bulur, ödemeleri nasıl yaparız derdine düşmüş, teknik direktör Samet Aybaba da 1’inci katta elindeki kısıtlı kadroyla ligde nasıl tutunurumun planı içinde…

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali ay, 2 senedir takım son haftalarda ligde kalıyor, maddi durum ortada, 2 senedir seni ligde tutan adamı gözüne bakmadan sildin attın Mustafa Er’i …. uzar gider bu, Seçimde tekrar seçildin ve bu yönetim kurulunu da kendin seçtin. Hiç Ağlanmıcaksın,bu sene şansına samet hoca takımın başında ve takım iyi oynuyo, bu adamı ve bu futbolcuları da kaçırır küstürürsen artık bursaya giremezsin, bu yönetim kurulunu biz seçmedik sen seçtin ona göre seçseydin o zaman, arkanda duracak sana destek verecek ….
  Hiç ağlanma medyaya oraya buraya, klubün başkanısın ve başkanı gibi davran. Yoksa İlay tekstilin Makam koltuğu seni bekler, şu takımı da harcama

  17
 2. Bunun sorumlusu ali ay değildir ali ay başa geldiğinden beri para yatırımı yapmayan hain iş adamlarıdır şimdi istese 2 3 tane iş adamı borcu kapatır. Yada zengin bi iş adamı çıkar adaylığını koyar . Ali Ay ın arkasında koskoca 1060 oy var şimdi körüstan ve bölükbaşının çorbacıları gelip bu yorum a eksi atar

  16
  45
  1. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   BURSALI İŞ ADAMLARI 50 YILDIR KULÜBE SAHİP ÇIKIYOR SEN ŞAHSİ OLARAK BU GÜNE KADAR NE YAPTIN ÖNCE ONU SORGULA BİRDE O SENİN GİBİ 1060 KİŞİ VAR YA KULÜBÜN BU HALLERE DÜŞMESİNİN EN BUYUK SEBEPLERİNDEN BİRİSİNİZ ALIN BAŞKANINIZI TEPE TEPE KULLANIN BU BECERİKSİZ YÖNETİMİN SUÇLUSU BURSALI İŞ ADAMLARIMI OLDU BUNA KARGALAR BİLE GÜLER .

  2. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Geldiğinde borç 200 milyondu,şimdi 500-600 arası olduğu söyleniyor,bunun sorumlusu İŞ ADAMLARI !!!! Takım geldiğinden beri düşmemeye oynuyor bununda sorumlusu İŞ ADAMLARI ! Transferde her sezon enaz Göztepe kadar hatta ondanda fazla para harcıyor ama doğru transferleri yapamıyor,onunda sorumlusu İŞ ADAMLARI ! Geldi radyoyu kapattı,Voleybolu kapattı,Tv yi kapatacak,Basketbol beklemede bununda sorumlusu İŞ ADAMLARI ! Stadın ismi,stadın altındaki kiralanamayan dükkanlar,elde edilemeyen reklam gelirleri vs.vs onların sorumlusuda İŞ ADAMLARI !! Ah şu iş adamları ah ! Belki haberiniz bile yoktur ama herşeyin sorumlusu meğer sizmişsiniz ? Bak çocuk öyle diyor !!!

   40
   3
 3. Eee bugüne kadar neden arazi bağışladı diye biliyorduk. Neden böyle birşey vardı da farklı bir yöntem ile bağışlamadı arazyi.
  Denetleme kurulu parlakay a sorsa ne olacak cevap vermedikten sonra.
  Hiç inandırıcı gelmiyorsunuz artık.
  Size karşı Güven sayısı kocaman sıfır.

  12
  1
 4. BURSASPOR bu borcu ödeyecek cesamettedir.Önemli olan bu borcun oluşmasında rolü olan yöneticilerin faal yöneticilerle ortaklaşa FİNANS HAVUZU OLUŞTURMALARI ve bu şekilde bu borcu uzun vadeye yayarak ödenmesini sağlamalarıdır.
  Acil ödenmesi gereken miktarlarla mühlet alınmış borçları bilhassa yabancı hoca ve oyuncu ile devamlı öteleme olmaz.Ödeyip kurtulmak için önce yöneticilerimiz eski-yeni önayak olsunlar sonra da şehirden kampanya ile destek istesinler.
  ŞU ASLA UNUTULMASIN.ŞEFFAF VE AÇIK YÜREKLİLİKLE BU BORCU YAPANLARIN İŞİN İÇİNDE OLMALARI ŞARTTIR.
  Bu tarz oluşuma katılmayanlarında bir daha kulübe üyeliğe alınmamak şartıyla ihracı gerekir.

 5. ya bu diger yöneticiler ne is yapar anlamadim..hepsi reklamini bursaspor üzerinden yapiyor ama kulübe katkilari sifir..keske bende yönetime girseydim..bedavaya reklam..

 6. Ya madem bu kadar memnun değilsiniz Ali ay dan memnun olmayanlar olarak gidin kongre üyesi olun oy atmak içinde öyle 10 sene beklemenize gerek yok giriş aidatıda 3 uzlerin gibi milyarlarca değil klavye başından size ne kadar basit geliyor yönetici olmak sade kur farkından baksan borç 1.5 katına çıkar zaten

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu