Ali Ay’dan flaş açıklama!

Bursaspor'da olağanüstü genel kurul olması halinde aday olacağını açıklayan Ali Ay bir duyuru ile olağan genel kurula kadar adaylık sürecini dondurduğunu ifade etti.

Ali Ay’ın açıklaması şöyle;

Değerli Bursaspor Camiasına ve Kamuoyuna;

Bursaspor mevcut yönetim kurulu tarafından, 18.08.2023 Cuma günü kulübümüzün resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada, bir kez daha başkanlık görevinde bulunduğum yıllara ilişkin hakkımda asılsız ve dayanaksız iddialar öne sürülmüştür.

Öncelikle, belirtmek isterim ki; Bursaspor Kulübü Derneği’ne başkan adayı olmamda, Bursaspor Kulübü Derneği’nin mevcut tüzüğünün ilgili hükümleri uyarınca, hiçbir hukuki engel bulunmamaktadır. İbraya ilişkin olarak, tüzük hükümleri uyarınca hakkımda başlatılmış ve kesinleşmiş hiçbir hukuki veya cezai süreç bulunmamakta olup, bu kapsamda başkan adaylığım önünde hiçbir engel bulunmadığı açıkça ortadadır. Aksi yöndeki iddialar, tamamen hukuk dışı ve dayanaksız iddialar olup bu iddiaların, toplanacak ilk genel kurulda başkanlığa aday olacağımı açıklamam akabinde gündeme getirilmiş olmasını değerli Bursaspor ailesinin takdirine bırakmaktayım.

Yine aynı günkü açıklamada, başkanlık yaptığım döneme isabet eden 2017 yılında bütçenin yapılmadığı ve kulüp tüzüğüne aykırı biçimde hareket edilerek bütçesiz harcamaların yapıldığı iddia edilmiş ise de bu iddialar tamamen asılsız ve hukuki dayanaklardan yoksun, afaki iddialardır.

Başkanlık görevine seçildiğim, 09.01.2016 tarihli olağanüstü seçimli genel kurul akabinde aynı yıl içerisinde, o dönem yürürlükte bulunan tüzük hükümlerine uygun biçimde üç yılda bir yapılması öngörülen, mali genel kurul toplantısı yapılmıştır. Daha sonra, 09.02.2017 tarihli genel kurul toplantısında değişen tüzük sonrası da yine yeni tüzük hükümlerin uygun biçimde mali genel kurul toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Dolayısıyla, gerek şahsım gerekse de yönetim kurulumda yer alan yöneticiler tüm hukuk kurallarına ve dernek tüzüğüne riayet ederek görevini sürdürmüş olup yönetimde bulunduğumuz süre boyunca ne bütçesiz ne de kulüp tüzüğüne aykırı hiçbir harcama yapılmamıştır.
Daha önce de belirtmiş olduğum üzere, sırf “Ali Ay ile uğraşacağım” diye yapılan böylesi açıklamaların hiçbir hukuki dayanağı bulunmamakta olup kötü niyetli açıklamalardan ibaret olduğu ortadadır.

Öyle ki, mevcut başkan Recep Günay tarafından, Bursaspor Kulübü Derneği adına yetkisiz biçimde açılmaya çalışılan ve hukuki dayanağına bulunmayan davalar tarafıma yöneltilerek kamuoyu ve hukuk düzen meşgul edilmektedir. Bursaspor’un şu zorlu günlerinde, mevcut yönetimin hukuki dayanaktan uzak söylemleri tekrar tekrar gündeme getirme çabası ve kötü niyetle açılmaya çalışılan ikame davalar, canı gönülden inanarak Bursaspor’u eski günlerine döndürmek isteyenler için ‘’vakit kaybı’’ndan öteye gitmemektedir.

Bu kapsamda, Bursaspor Kulübü Derneği resmi internet sitesi aracılığıyla 18.08.2023 Cuma günü yayınlanan açıklama ile şahsıma yöneltilen her türlü haksız itham ve iddialara karşı mevcut başkan ve yönetim kurulu üyeleri hakkında her türlü hukuki yola başvuracağımı ve konunun takipçisi olacağımı da tüm kamuoyunun bilgisine sunarım.

Bundan sonraki süreçlerde de hakkımda yapılan tüm mesnetsiz iddialara yine yasal yollar aracılıyla yanıt vereceğimin de bilinmesini isterim.

Öte yandan düzenlediğim basın toplantısında, mevcut yönetim kurulunun 10 gün içinde genel kurul kararı alması halinde başkan adaylığımı devam ettireceğimi, aksi halde bu kararımdan vazgeçeceğimi dile getirmiştim.

Basın toplantısında da anlattığım üzere, tamamen Bursaspor’u yeniden ayağa kaldırma, kulübümüzü yeniden layık olduğu yere en kısa sürede taşıma hedefiyle çıktığım ve sadece Bursa değil Türk futbol ailesinden de aldığım desteğe rağmen mevcut yönetim kurulunun bu yönde bir girişimleri olmaması üzerine Mayıs ayında yapılacak olağan genel kurula kadar adaylığımla ilgili süreci sonlandırmış bulunuyorum.

Şunun bilinmesini isterim ki; yaptığım açıklamalarla birçok konuya açıklık getirdim. Hakkımdaki iddialara yönelik hep bilgilendirmeler yaptım. Kimseye de veremeyeceğim bir hesabım yok.

Ancak şunu kimse unutmasın; Ali Ay, mevcut yönetimin ve bazı kesimlerin söylemlerinde olduğu gibi davalar açılmaya çalışılıyor diye aday olmadı. Ali Ay, gerçek bir Bursasporlu olduğu ve Bursaspor ile dertlendiği için, Bursaspor ebediyen var olsun diye aday oldu.

Bu süreçte derdi sadece Bursaspor olup, bize desteklerini yakından hissettiren tüm renktaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla…

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Selim Kurtulan ve Recep Günay mutlu olsunlar sayelerinde Bursaspor yok olacak davalardan da bir şey olmayacak futbolcular paraları ödenmeyeceği için takımdan ayrılack bir alt lige düştüğümüzde artık kim oynar kim teknik direktr olur kim sponsor olur kim takıma başkan olur görecgz

  90
  56
  1. @EMRE16 yorumuna yanıt olarak

   dar alanda kısa paslaşmalar!
   boş-beleş tartışmalar!
   kaos kargaşa, zaman kayıpları! Recep Günay, ve Ali ay destekçilerine sesleniyorum. “”ZAVALLI BURSASPOR’UM, KİMLERE VE NELERE KALMIŞSIN!””
   başka sözüm yok hâkim bey..!

   10
  2. @EMRE16 yorumuna yanıt olarak

   Recep Günay tek aday olarak kongreye çıktığında Bursaspor’un borcu 1milyar TL’yi aşıyordu ve bu borcun neredeyse %33’ü, başkanlığı takım ikinci lige düştüğünde yani gelirleri yarıdan fazla düştüğünde bırakan Ali Ay’a idi. Bursaspor’un gelirlerine temlik koydurdu ve onun ödemediği borçlar dahil olmak üzere yarattığı borçlardan ötürü de Bursaspor yasak üstüne yasak aldı.

   Şimdi sizin bu birkaç yıllık karanlığın müsebbibi dururken Bursaspor’un bitişini Recep Günay ve Selim Kurtulan gibi iki etkisiz isme biçmeniz ne kadar doğru?
   Bursaspor iki aydır mı bu durumda? Niçin bunun sebebi Recep Günay oluyor?

   87
   38
   1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Siz hala geçmişten bahsediyorsunuz biz ise gelecek ne olacak diyoruz.Recep Günay ile devam edersek hiç görmediğimiz dibi göreceğiz farkına varın artık.

    31
    30
  1. @EMRE16 yorumuna yanıt olarak

   Bursasporu sanki bir tek kendisi düşünüyormuş algısı takim yok oluyorken camiaya gecmis ile hesaplaşma üzerinden verdiği bos mesnetsiz altından hicbirsey çıkmayacak bir suru yalan ile bu makamda kalabildigince kalmanın pesinde cunku bu yonetim bunu hayal bilr edemez corbaci selim de alsin başına çalsın bir bursali olarak ne devletten ne belediyeden ne halktan hicbirsey beklemeyin alin başınıza çalın size yardım edecek olanın bursasporlulugundan şüphe ederim siz ilk önce delikanlı olup ali ay disinda dier kişilere de hesap sorma cüretini gösterin tabi dier hepsi bitik bunda para var o yüzden kopar koparabilirsen

   19
   22
  2. @EMRE16 yorumuna yanıt olarak

   Zaman dediğin hep vardı yıllardır takım sürünüyor. Recep surda 2 3 aydır var. O mu zaman kaybettiriyor ? Boş yapmayın arkadaşlar

   29
   15
 2. Pardon; Hayat hastanesi ile Bursaspor anlaşma yaptılar, Ali Ay güzellemenize bir ara verdiğinizde, onu da yayınlar mısınız rica etsem.

  38
  17
 3. Ali Ay döneminde alınan madenler ve işletmesi alınan maden ocağı nerede diye soruldu, bunun cevabı verildi mi?
  Gerçekten merak ettiğim için soruyorum.

  Sürekli “hakkımda asılsız ve mesnetsiz iddialar ortaya atılıyor” diyor ama hiçbirine de yanıt verdiğini görmüyorum. Adam sözleşmeyi, alınan emtiayı ve fiyatlarını sıraladı. Bilançolarda satış görünmediğini de söyledi. Ali Bey de belgeleriyle açıklasın madem. Ya desin ki “benim dönemimde böyle bir ticaret yapılmadı” ya da “aldığımız işletme aha şurası, işletmesi size kalmış”.

  Ali Bey’den samimi bir taraftar olarak açıklama bekliyorum. Son kongrede neden aday olmadı? Ailesinin istemediği yönünde haberler çıkmıştı. Günay seçildikten birkaç hafta sonra ailesi neden ikna oldu?

  Kendi döneminde yapıldığı iddia edilen denetleme kurulu raporu ile ilgili yalanlama yapabilir mi? Recep Günay altında imzası olduğunu söylemişti.

  Öyle yuvarlak ifadeler yetmez. Asılsızsa iddialara yanıt verilsin. Madenler nerede? Denetleme raporu sahte mi?

  37
  13
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Recep Günay’ın belge öne sürdüğü iddialar deli saçmasıysa bilelim, ortada hesap sorulacak bir şey yoksa bilelim. Daha önce kimse bunların üstüne gitmedi diye bu sahtekarlıkların yapılmadığı anlamı çıkmaz.

   Recep Günay mı saçmalıyor yoksa bütün Bursa birilerinin canı yanmasın, cebi açılmasın diye bir oldu da birkaç sene evvel yerden yere vurduğu adamı aklayıp parlatmaya mı çalışıyor?

   Bir tane gazeteci bunları niye araştırmaz? Bursa Hakimiyet gazetesinden, Olay gazetesinden niye bir tane gazeteci çıkıp Ali Ay dönemini, öncesini ve sonrasını araştırmıyor? Siz bu gazetelerin sahiplerine ve Recep Günay’ın iddialarının dokunduğu noktalara bakarsanız anlarsınız.

   34
   11
   1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Saçmalama artık yeter. Koskoca bursa medyasının hepsi, bursaspor resmi belgeleri, Texas taraftarı hepsi bir oldu nedense, sade kendisi bursasporlu zanneden adamı yalancılıkla suçluyor, adam palavracı olduğunda belgeler sahte çıktığı belli olan haberlerde neden yorum yazmıyorsun. Ben söyleyim işine gelmiyor

    9
    24
   2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Aç Twitter bak orada bursaspor haber sayfaları, bursapsor medyası ve, bursaspor tüzük sayfası o belgeleri %80 paylaştı, recep günay söylediği seylerin %90 yalan olduğu belli oldu. Nedense sade recep günay akrabaları ve selim tayfası recepte recep diyor neden acaba, sizde kulübü soyuyorsunuz şuan onları gizlemeye çalışıp konu değiştiriyor recep günay

    15
    18
     1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

      sade bu siteyi takip ediyorsan bu sitede de paylaşımlar oldu aç bak öğren, sonra gir twitter yaz Bursaspor gör. sonra sabah uyanınca git gazete al. sade işine gelen haberlere tıklama internette öğrenirsin. söyledikleri %90 yalanlandı zaten yazarsan görürsün. senin için araştırmamı yapayım birde. recep günay akrabası ve selimin tayfası.

      6
      14
 4. Selim Kurtulan Koca BURSASPOR umuzun sonunu getirdi. Yazıklar Olsun. Derhal Kuleden indirilmesi gerekiyor.

  29
  14
 5. Haklı haksızı zaman gösterecek lakin Bursaspor için büyük kayıp olacak. Sevgili Recep Günay kongreye gitmedin devam kararı aldın başkan adayını engelledin. Divanda sizi alkışlayan 15 kişinin gazı Bursaspor’u kurtarmayacak! Tahta açılacak maaşlar ödenecek başka ihtimal bırakmadın

  26
  32
 6. Ali Ay haklı. Recep Günay Bursaspor’la oyuncak gibi oynuyor. Hay dikicem dosyalarını yaa. Mahkeme mübaşiri gibi yıllardır koltuk altında dosyalarla dolaşıp duruyor, bi dik olacağı yok. Lan Türkiye’de yolsuzluktan hüküm giymiş kulüp başkanı var mı? Ali Ay denen adam hırsızın önde gideni bile olsa, para var bişey var. Tutar Türkiye’nin en iyi beş altı avukatını, basar parayı, kendini bi savunur, şak diye gene yırtar. Hatçe Recep koltuk altında dosyalarla dolaşmaya devam. Ulan ne çok özeniyomuşun sen avukat olmaya be yaa. Ama gel gelelim, ilkokul 2’den terk.

  17
  21
  1. @Realite yorumuna yanıt olarak

   Ödemeler yapılmayıp, futbolcular sözleşmelerini tek taraflı fesih edince, kulübe icralar gelince, eksi 6 puan ceza gelince, takım ligden düşünce, Recep Günay koltuklarının altında taşıdığı dosyalarla pardon derse ne olacak ?

   7
   8
 7. Recep Günay yarın dosyaları iç işleri bakanlığına teslim edeceğiz dedi üstünden 5 saat geçmeden ali ay dan bir açıklama geldi valla ateş olmayan yerden duman çıkmaz derlerdi millet dumanı görmeden açıklamayı gördü demek ki var bir çapan oğlu bu işlerin içinde bu kadar çabuk bir karşı açıklama geldiyse dumanı beklemeye gerek yok

  12
  4
 8. Koskoca bursasporu bir amigo yönetiyor yazık valla,siz hiç beşiktaş,fener.g.saray takımlarını amigoların yönettiğini gördünüzmü,amigo kimdir ya yazık valla çok yazık.Recep günay amigo selimin dediklerini yapıyor böyle birşey olamaz.Derhal istifa edip koltuğunu işadamı ali aya bırakmalı.

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu