Ali Ay’dan Çağlar ve Sönmez’e teşekkür!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Bursa'nın önemli sanayici ailelerine çağrıda bulundu.

Bursaspor Olağan Divan Kurulu Toplantısında konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay “Bursa büyük bir ailedir… Bursa, sanayicisiyle, iş adamıyla, esnafıyla, bakkalı ve kasabıyla, aile kavramının bütün geleneksel özelliklerini taşımaya devam eden büyük bir şehirdir. Bu şehrin insanı için önce aile gelir. Ve Bursa ekonomisi de gücünü ailelerden alır. Bursa’da doğan ve Türkiye’de, dünyada güçlü bir markaya dönüşen o aileler, Bursaspor’un şanlı tarihinde de önemli bir yere sahiptir. Bursaspor’un geçmişindeki en büyük başarıda kuşkusuz en önemli pay, kendisini burada rahmetle anıyorum, Yazıcı ailesinindir. Sayın İbrahim Yazıcı, o dönem de sadece yönetimini değil, camiayı da büyük bir aileye dönüştürmedeki mücadelesiyle, şampiyonluğun temellerini atmayı başarmıştır. Bursaspor Kulübü, kurulduğu günden bu yana, işte bu şehrin güzide ailelerinin katkılarıyla dimdik ayakta kalabilmiş ve bugün Türkiye’nin en büyük şehir kulübü olmayı başarabilmiştir.

Bu noktada Çağlar, Sönmez, Şankaya, Kızıl, Gençoğlu, Durmazlar, Beyçelik, Özdilek, Baykal ve şimdi adını sayamadığım çok sayıda aileye hizmetleri için, camiam adına teşekkürü bir borç biliyorum. Büyük Bursaspor ailesinin, en büyük parçasını da tribündeki taraftarlarımız oluşturmaktadır. Geride bıraktığımız 55 yıl boyunca, babadan oğula ve toruna kadar, nesiller boyu Bursaspor emanetine gözü gibi bakan, Türkiye’nin en vefakar, en cefakar taraftar topluluğu Bursaspor’dadır.

Son birkaç yılda, dargınlıklar, küskünlükler oldu. Bize yakışmayan, bizim şanlı geçmişimizle çok da bağdaşmayan sezonlar yaşadık. Ama bugün geldiğimiz noktada, saha içinde ve dışında bizi yeniden birlikte hareket ettirecek, çok büyük hedeflere taşıyabilecek birlikteliğin mesajları oluşmaya başladı. Ne olur ayrı gayrı olmasın artık. Sen oyunu ona verdin, ben buna verdim tartışmasına artık bir son verelim.  Doğru takımı ve doğru hocayı bulduğumuza göre, gelin; güzel, güçlü ve birbirine inanan, birbirine sırtını dayayan, büyük bir aile olalım…

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. hiç galibiyet alamamissin dogru hocayi ve takimi bulduk diye soylemlere başlamissin. 2 galibiyet alsak kendi barcelona ilan edeceksin.

  42
  43
  1. @a.samet yorumuna yanıt olarak

   Özdilek daha önce Bursaspora destek veriyordu şu an vermiyorsa ve tepkili bir şekilde destek vermeyi reddediyorsa Özdileğe kızmak yerine neden küstüğü ve neden desteğini çektiğini araştırmak gerekir bu da gazetecilerin görevi ama hala konuyla ilgili bir şeyler yazmıyorlar.

   20
   4
   1. @Şaman Türk yorumuna yanıt olarak

    Şehrin bağrından çıkan bir kurumun şehre ve takımına kızmağa hakkı yoktur. Sebebi ne olursa olsun. Kişilere kızabilir, kurumlara kızamaz. Ben doğru bulmuyorum.

    Desteğini sürdürmeli.

    10
    3
 2. Çağlar, Sönmez, Şankaya, Kızıl, Gençoğlu, Durmazlar, Beyçelik, Özdilek, Baykal bu ailelerden sadece Kızıl ,Durmazlar ve Beyçelik ailesinin katkıları var diye biliyorum diğerleri sadece sözde zengin taraftar kadar kulübe katkısı olmayan insanlar veya bizim bilmediğimiz kapalı kapılar ardında yardımları varsa başkan bey bi zahmet açıklasın.

  27
  1
  1. @COBRA 1688 yorumuna yanıt olarak

   Son 5-10 yıl baz almazsak geçmişte Çağlar ,Şankaya ve Gençoğlu (Cavit Çağlar,Şükrü Şankaya ,Kadri Şankaya ,Mümin Gençoğlu,Orhan Gençoğlu ) ailelerinden başkanlık ,yöneticilik yapanlar oldu.Sönmez ve Özdilek ,Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser’in meşhur! 29 dev adam diye lanse edilen yönetiminde yer aldılar.Ancak maddi güçlerinin boyutuna göre Bursasporumuza yeterli desteği vermediler.

   1. @hasan yorumuna yanıt olarak

    Kombinemi alıyorum, storeden malzeme alıyorum dergi üyeliğim var benim bütçem bunlara yetiyor. Onlar büyük bütçeleri ile neler alıyor hangisi loca veya toplu kombine alımı yaptı cevap ver.

    23
    3
 3. Şimdi nereden esti böyle bir durum, manidar !!!! Kaçı reklam veriyor acaba ???!!!! Günümüz ilişkileri böyle dönüyor malesef, anlayan anladı… saygılar

  13
  2
 4. Bu günü yaşayanlar Bursaspor tarihini bilemezler. Bu isimlerim hepsi geçmiş dönemlerde camiaya büyük destekler vermiştir. Öyle veya böyle verdikleri destekler kötü yönetimler tarafından çarçur edildiğinden bugüne geldiğimizde desteklerini kesmişlerdir. Bundan sonra ne olur bilemem ama başkanın bu insanlara yaklaşımını doğru buluyorum. Umarım bu ve bunun gibi yaklaşımlar o insanları tekrar kulübe yakınlaştırır ve destek olmalarını sağlayabilir.

  9
  2
 5. Teşekkürü eden Ali Ay değl be ya. Suat Paçacı. Divan öncesi oturup yazıyor, başkanım bunlara da mutlaka bi teşekkür edelim deyip yazılı kağıdı eline tutuşturuyor. Oda çıkıp okuyor.

  8
  1
 6. SÜTAŞ FİRMASI VE MUHAREM BEYDEN SÖZ ETMEDEN NEDEN GEÇTİN BAŞKAN _?? AYIP OLUYOR KAÇ YILDIR DESTEK TAM DESTEK VERDİ ADAMLAR

  5
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı